Ще имам близнаци! Тема с продължение 36

  • 65 104
  • 822
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 69
Здравейте, интересно ми е как се справяте финансово,физически...имате ли помощ от някъде,близки,семейство,роднини?

# 736
  • Мнения: 969
И на мен ми е интересно другите майки как се справят?Моите момичета са на 45 дни, майка ми поема 1-2 хранения сутринта преди да иде на работа, за да мога аз да дремна. Иначе през нощта само затварям очите за по половин час, постоянно съм до някоя кошара да ги проверявам.Храним през 3 часа и докато ги оправиш  и пак дошло време за ядене Grinning Оставяме мъжа ми да поспи
 поне 5-6 часа, че пък той е на работа по цял ден, все някой трябва да се грижи за финансовата част. Сега и колики ни мъчат и винаги си имам по едно плачещо бебе на ръце. Купон си е още от сега, пък не знам нататък как ще е Grinning

# 737
  • Мнения: 909
В момента майка ми е при мен, защото претърпях операция и се възстановявам , а мъжа ми половината от годината го няма. Зима 2020г. съм решила даа се справям сама с тримата, баткото ще е на 6г, а близнаците на 3г.

# 738
  • Мнения: 69
И на мен ми е интересно другите майки как се справят?Моите момичета са на 45 дни, майка ми поема 1-2 хранения сутринта преди да иде на работа, за да мога аз да дремна. Иначе през нощта само затварям очите за по половин час, постоянно съм до някоя кошара да ги проверявам.Храним през 3 часа и докато ги оправиш  и пак дошло време за ядене Grinning Оставяме мъжа ми да поспи
 поне 5-6 часа, че пък той е на работа по цял ден, все някой трябва да се грижи за финансовата част. Сега и колики ни мъчат и винаги си имам по едно плачещо бебе на ръце. Купон си е още от сега, пък не знам нататък как ще е Grinning

А от финанаова гледна точка как е като всичко е по-две. Питам информативно, искам да съм подготвена...до някъде 😁

# 739
  • Мнения: 892
Аз пазарувам основно на разпродажби- например якета, ескимоси и ботуши съм купила август месец, сега вече имам пролетни маратонки и якета, които чакат да ги извадя. Така процедирам с почти всичко.

# 740
  • Мнения: 938
Всичко се купува на едро...памперси, мляко.... Почти не се спи, поне аз понеже ги кърмя. От коликите реват почти постоянно, освен когато спят или сучат. Най страшно е когато ревнат едновременно. Нооооо пък като ги гушна, всичко ми минава.

# 741
  • Мнения: 909
И аз пазаря зимата за лятото и обратно. Памперси купувам по 500бр и нагоре, кърпички винаги по 10-15 пакета.

# 742
  • Мнения: 13 977
На този етап не е толкова тежко финансово, като пораснат ще  е друго вероятно.

# 743
  • Мнения: 969
Всичко се купува на едро...памперси, мляко....
От къде купувате млякото на едро, че само на това не съм намерила по-евтин вариант. Една кутия отива за 3 дни ...Иначе памперси от OLX, внос от Англия. Капките за колики от bazar.bg, правят отстъпка за количество:grinning: Първоначалното купуване на дрехи също го направих от Англия, дори с доставката  до България дрехите излизат на половин цена.

# 744
  • Мнения: 938
Всичко се купува на едро...памперси, мляко....
От къде купувате млякото на едро, че само на това не съм намерила по-евтин вариант. Една кутия отива за 3 дни ...Иначе памперси от OLX, внос от Англия. Капките за колики от bazar.bg, правят отстъпка за количество:grinning: Първоначалното купуване на дрехи също го направих от Англия, дори с доставката  до България дрехите излизат на половин цена.

От бебе борсите. Памперси купувам 1 кашон- 150 бр. памперс премиум 35 лв. Мляко 800 гр. кутия е 28 лв. отива за поне 2 седмици, че и повече, но аз ги кърмя и дохранвам с АМ. Кърпички пак от там и така....

# 745
  • Мнения: 969
Ние сме само на АМ. Една кутия 24 лв        ( Лактана Био ) отива за 3 дни. Иначе намерих памперси Little Angels 98 бр. за 15 лв. и купих всички пакети, които бяха налични.

# 746
  • Варна
  • Мнения: 737
Според мен в периода до 8-9 месец е най-тежко от към разходи по хранене : за АМ и за памперси. После аз лично ги записах на държавната кухня, където ми е 2лв/ден за обяд, следобедна закуска и вечеря Simple Smile Дрехи имам от приятелки и продължават да ми дават, да са живи и здрави ♥️ Simple Smile
То инъче с това майчинство направо незнам Sad

# 747
  • Мнения: 1 716
Памперси и аз Литъл Айнджъл от Англия, много са добри и цената им е супер.Дохранвам с АМ само едната девойка и то само вечер, та там взимам пак от внос от Англия Аптамил 28-30 лв ми е кутията 800 гр.Кърпички за сега на промоция, но гледам повече да им мия дупетата на мивката.Едната и без това ми се изприщи нещо, та е препоръчително да е само на вода без кърпички.

Каката я захраних с правени от мен пюрета, сега мисля да е по същия начин.Имах тиква, направих я на пюре вече.Като намеря хубави зеленчуци, сега като почнат да излизат, всичко на пюре и в бурканчета.Навремето си взех един уред за готвене на пара, и сега него ползвам.Удобен е защото всичко се слага в него, нагласяш времетои може след 2 часа да ги погледнеш.

# 748
  • Мнения: 13 977
Аз в този уред стерилизирах. Мляко на едро не съм купувала, но следих промоциите и така съм намирала. Моите деца бяха на Хип Антирефлуксно, то е в малки опаковки и не може  на едро.

# 749
  • Мнения: 36
здравейте мами, да в началото пари отиват основно за памперси, аз също гледам да им мия дупетата на мивката.
добре че не дохранвам само на кърма са.
за дрехите и аз от приятелки и групите във фейсбук. от там даже количка за близнаци ми подариха за което съм много благодарна. обувките и бельото обаче копувам. за храненето още от сега се подготвям с пюрета, лесно е бързо и съм сигурна какво им давам - тиква, пащърнак, тиквичка, пък и колко му е да свариш два картофа или да направиш грис.
вечер спя в едно легло с мъниците и като измрънка някой хоп на гърда, после другия и така. не следя време, кърмя легнала и даже се усещам че спя докато те смучат, то истински сън няма да има скоро, но все пак успявам да си почивам. през деня таткото и бабите се грижат за баткото и каката а  аз да сготвя пооправя ... и такава е нашата идилийка успех на всички мами и помнете всички е временно и това ще мине радвайте се на ценните моменти а другото да отминава Hug

Общи условия

Активация на акаунт