Ще имам близнаци! Тема с продължение 36

  • 61 723
  • 822
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 433
Вижте сега, то на "нормалното" затова му казват нормално, естествено, разбира се, че е най-добрият вариант за мама и бебета, ако няма предпоставки за секцио. Simple Smile аз исках да родя нормално, но и двете бебета бяха седалищно-разкритие имах 6 см и щеше да ми се получи, но уви, разположението.. Секциото го преживях все едно съм раждала, раждала така - нито страх, нито притеснение, нищо. Но не мога да кажа, че съм спринтирала на следващия ден-това е операция, трябваше ми време определено, няма какво да си кривя душата - болеше ме след нея (а съм с висок праг на болка) , колан носих известно време след раждането, но бързо го захвърлих. Та за мен лично секциото, превърнато в "концерт по желание", ми е безсмислено ако няма реална причина да се осъществи Simple Smile

# 676
  • Варна
  • Мнения: 693
Аз близнаци по естествен път не мога да си представя как е.... 😂😀😁 После като се приберете с бебчетата ще видите, че трябва да се щадим докато дойдат, че после хич няма да ви чакат да ви е удобно, приятно и т.н 😂😀😁
Възстановяването може да е различно и при двата случая! Имам приятелки раждали едно бебе по естествен път и се възстановяваха супер по-трудно от мен. Моята операция беше животозасташаваща/животоспасяваща! 😝
Най-вече СЛУШАЙТЕ СИ ДОКТОРИТЕ!!!

# 677
  • Мнения: 433
Тъй, тъй, слушайте си докторите :=) Как пък в една Германия например от АГ, работила там знам, че секциото се прави само когато е наложащо, двуплодната бременност никак не е предпоставка за такова, пък тука много се щадим Grinning Ама хайде да не го обръщаме в полемики "за" и "против", че е банално Simple Smile  Това за щаденето преди бебетата не го схванах.. И за след това, ама карай Stuck Out Tongue Winking Eye

# 678
  • Мнения: 137
Здравейте,има ли група,тема за вече родилите близнаци?

# 679
  • Мнения: 911
Някой знае ли схема за кърмене на близнаци. Кога, как, така че да има кърма и за двете бебчета. Аз за сега дохранвам с АМ, но се опитвам да го спра/намаля...

# 680
  • Мнения: 1 659
Схема за кърмене на двете не знам да има. За повече кърма, се предлага по-често гърда, и след кърмене се стимулира с помпа. Аз кърмя близначките и дохранвам едната, защото имахме проблеми с нея. Не искаше да суче и спадна на тегло. Вече са на 2 месеца и само два пъти в деня я дохранвам. Бавно успявам да махна добавката. Просто по-често я слагам на гърда, стимулирам гърдите, а и тя заякна и суче по-добре.

Вие защо мислите, че нямате достатъчно кърма?

# 681
  • Мнения: 911
моите са на 40 дена, родени със секцио, доносени и кърмата ми тръгна късно. Още в болницата ги дохранваха с х 30 мл. Като се прибрахме в къщи стигах понякога дори до 90 мл АМ на хранене, след кърмене, докато педиатъра не ни каза, че сме ги прехранили (бяха наддали почти 1кг. за 2 седмици). Чак тогава се осъзнах, че съм прекалила и не реват от глад, ами от колики. Вече имам достатъчно кърма и се опитвам да намаля постепенното АМ. Вече повече от 60 мл АМ не им давам и то 3-4 пъти дневно. Проблемът е че ако не се хранят заедно се притеснявам, че първото изсуква всичко и веднага след това ако се събуди другото, няма достатъчно за него....Едно джипи ми каза, че имало някаква схема за кърмене на близнаци, та затова питам дали някой знае....

# 682
  • Мнения: 1 406
Има тема за кърменето.  Заповядай,  ще ти дадат доста добри съвети.  Имсме си и консултанти по кърмене там. 
Аз кърмих близнаците  1г и 3 мес,  а едното продължи до 2та година. 
Схема няма.  Има предшагане на поискване и тандемно кърмене.
https://m.bg-mamma.com/?topic=1177276

# 683
  • Мнения: 892
Аз ги кърмя вече две години. От самото начало всеки си има гърда и суче от една гърда на хранене, така никога не съм се притеснявала, че няма да има за другото. Тандемно броени пъти съм ги слагала, обикновено един след друг. Ако мога да съм полезна с нещо, съм на линия Simple Smile

# 684
  • Мнения: 911
Благодаря ви, за бързите отговори. Решила съм твърдо само да ги кърмя. Днес бяхме на консултация при педиатъра и отново ни каза че са прехранени. Вече съм по смела и от няколко дни им ограничавам АМ и дори вече 24 часа въобще не им давам. Виждам, че се нахранват от кърмата и дори сами спират да сучат, макар да има още мляко в гърдите. Просто не ги засища за дълго, но това ще се оправи с времето. За сега давам постоянно, който когато иска или само за успокояване...без значение, така стимулирах лактацията, а сега остана да създам някакъв режим.

# 685
  • Мнения: 3 608
Започвай от рано с режима да не ти спрат тока!Ще ти е много по- лесно да са на режим.

# 686
  • Мнения: 46
Здравейте на всички,искам да попитам нормално ли е бременността ми да отговаря на 19г.с.,а и двата плода на 17+2 и17+4.Тъй като АГ е доста лаконичен(предстои да го сменя)и не ми каза абсолютно нищо днес на прегледа,има ли повод за притеснение?Благодаря Ви

# 687
  • Мнения: 107
Здравейте, днес бях на преглед и съм много притеснена в понеделник влизам в болницата ,единия близнак не наддава имат голяма разлика в килограмите  и най вероятно ще преминем към секцио. Много ме е страх, много ми е притеснено и се надявам всичко да е наред с бебетата . Стискайте палци

# 688
  • Мнения: 433
Здравейте, днес бях на преглед и съм много притеснена в понеделник влизам в болницата ,единия близнак не наддава имат голяма разлика в килограмите  и най вероятно ще преминем към секцио. Много ме е страх, много ми е притеснено и се надявам всичко да е наред с бебетата . Стискайте палци
Кураж, майче, всичко ще бъде наред! :* Близнаците са необикновено борбени и силни същества Simple Smile В коя седмица си и с какво тегло да близнетата?

# 689
  • Мнения: 107
Здравейте, днес бях на преглед и съм много притеснена в понеделник влизам в болницата ,единия близнак не наддава имат голяма разлика в килограмите  и най вероятно ще преминем към секцио. Много ме е страх, много ми е притеснено и се надявам всичко да е наред с бебетата . Стискайте палци
Кураж, майче, всичко ще бъде наред! :* Близнаците са необикновено борбени и силни същества Simple Smile В коя седмица си и с какво тегло да близнетата?

В 34 г.с съм момчето е 3000грама а момичето е 1450грама

Общи условия

Активация на акаунт