Помагайте със съвети, че се побърках

  • 1 899
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Ина спеше с 3 биби, една в устата и по една във всяка ръка.

# 16
  • Мнения: 1 753
И Ани беше (и все още Е) по същия начин. И до ден днешен заспива с биба, защото иначе е неистов рев. Не виждам нищо лошо в това да спи с биба - само да спи  Praynig Да ти кажа - моето мнение е, че не се буди от това че бибата му пречи или нещо друго свързанос нея. Според мен му растат зъби или нещо друго го притеснява (топло му е, студено му е) и затова се буди нощем. Някъде към годинка и половина постепенно ще започне да спи по-спокойно. Мисля, че трябва да си му даваш бибата - след като си я иска, какво толкова...  Wink Постепенно след 1-2 месеца той ще започне сам да си я намира в леглото. Ани поне така прави вече - водата и бибата са й в леглото и като се събуди си знае ритуала - пие вода, лапа бибата и продължава да спи. В последно време добавихме и Мемо (Мечо) в антуража към леглото  Laughing

Успех каквото и да решите!  Peace

# 17
  • Мнения: 2 047
   И моята през последната седмица се буди  по 10-15 пъти на нощ, аз пък си мислех, че е жадна или е топло. Понеже биберона сама си го намира и слага в устата. Да не би да не е виновен той?

# 18
  • Мнения: 287
Пробвай да му я вадиш от устата като заспи. Това при нас помага. Ако не ский я за няколко дни и го остави да пореве малко и сам щея забрави.

# 19
  • Мнения: 4 915
Имай предвид, че до около 2 годишна възраст ще има нощни будения заради зъбчетата - особено като подкара кучешките. Но това го знаеш от каката, предполагам.  Wink

Така че си прецени как ще го успокояваш с най-малко "дразнения" за него и за вас - желаещите спокойни нощи.
Дали бибата, към която е привикнал, ще му е утеха, или ще се буди с нея и без нея, за да се оплаче на мама?

Аз биберон-залъгалка не съм предлагала изобщо. Малката нощем се успокояваше с кърмене. Когато избиха най-трудните зъби - кучешките и нямаше признаци за новорастящи, реших да я отбивам за през нощта. Това бе преди  10-15 дни. Единственият начин за нашето семейство бе аз да се преместя в друга стая /спяхме в една тримата с баща й/. Рева три нощи, на 4-тата вече не. Не вярвах, че ще стане толкова бързо.
Но се получи. Тя е и по-голяма, и татко й и обяснява, ча мама спи в другата стая и на сутринта ще сме заедно пак. Е, направо се преродих - не бях спала  от раждането й повече от 4 часа непрекъснат сън нощем.  Laughing
А и аз ходя на работа.

Та така...Прецени си, отчитайки различните възможности...

# 20
  • Мнения: 8 769
Ами....доскоро и ние бяхме така. Изтърве си бибата-ревне. И тъй-цяла нощ като зомби Tired Към малките часове го вземах при себе сеи, защото не издържах. Но и този период отмина...дойде друг. Grinning
Може и да му растат зъби. В такъв случай-ти нали ползваш лекар хомеопат. Сподели с него. Ще ти даде разни хапченца за успокояване.

# 21
  • Мнения: 2 292
учим се от доста време да заспиваме без кърмене и смукане от шише. Не сме ползвали никога залъгалка, слава богу. Занчи - четем книжки с интересни картинки и мърдащи се очички на животните и показвам книжки с картинки, показвам мърдащи очички и отвличам вниманието, за да е спокоен ... докато заспинка

# 22
  • Мнения: 8 917
Изпълни леглото му с биби...поне 4-5-6-7.
Да не му расте зъб? Или просто е разбрал, че мрънкането непременно води до поява на майка му?  newsm78
Ако е така, само здрави нерви и търпение. Но момиченцето ти не знам как ще спи през това време...
На същото мнение съм - зъбчета да не би да никнат? Все пак варианта с повече биби е добър Peace Mr. Green

# 23
  • София
  • Мнения: 3 679
Моя дивак заспива с биба и след около минута я плюе- да оточня че от както се е родил или по точно от 10-я ден спи по корем.
Ама като се разбуди си я търси и мрънка- ставам и я давам -е  ама ми писна и аз започнах да му я оставям в леглото- чувам го как се буди и като я намери си я слага в устата...

# 24
  • Мнения: 1 237
Ох, и на мен това ми е проблема - за колко време ще я забрави и дали изобщо ще започне да спи по цяла нощ без да се буди.

Ще я забрави за няколко дни и ще започне да спи  спокойно.Поне при нас така стана.И аз откачах да давам бибата по цяла нощ.Не можеше да заспива без нея и като усети,че не е в устата й  се будеше и започваше да мрънка и да реве.Ако съм знаела,че като я махна и ще започна да спя като бял човек ,щях да го направя по-рано.Успех!

# 25
беберона ужас само като си спомня какво беше ми се изправя косата #Crazyмен ме посъветваха да намажа беберина сас лимон само да знаете какви физиономии бяха  Grinningцял ден си я държеше в ръката и я гледаше но я беше страх да я лапне накрая сама си я остави и повече не я потърси

# 26
  • sofia
  • Мнения: 562
Според мен на тази възраст е по-добре да го изтърпиш и да не му махаш бибероната, доколкото съм чела до годинка все още им е доста силен сукателния рефлекс, рискуваш да започне да си смуче пръстчето, което лично според мен е доста по-лошо.
чак около 18 месечна възраст според мен е удачно  да се махне биберона залъгалка.

# 27
  • Мнения: 1 680
Ами....доскоро и ние бяхме така. Изтърве си бибата-ревне. И тъй-цяла нощ като зомби Tired Към малките часове го вземах при себе сеи, защото не издържах. Но и този период отмина...дойде друг. Grinning
Може и да му растат зъби. В такъв случай-ти нали ползваш лекар хомеопат. Сподели с него. Ще ти даде разни хапченца за успокояване.

Според него това е физиологичен процес, с който организмът сам се справя и намеса не е нужна.

# 28
  • Мнения: 98
И у нас е така.Малкия спи винаги с биба baby_neutral,той си я търси даже за да заспи.Но поне спи и се буди само 2-3 път през нощта.Щом се събуди сам си я вади от устата.Чувала съм,че с биба по време на сън,езикът е в правилно положение и няма опастност от гълтане например.А ние за нещастие имахме такъв случай.Не се тревожи,някой ден в яслата ще се отучи самичък  Wink

# 29
  • Мнения: 1 680
Тази нощ беше първата без събуждане и без биба. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт