СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - тема 10

  • 53 364
  • 746
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 867
Идеално Мария. Успех желая! 🤰🏻

# 271
  • Мнения: 5 468
Мария, супер е ЧХГ. Изчакай 10-15 дни закъснение и отиди на преглед.

Nary, по принцип преди приблизително 10тия ден закъснение е рано да се види плоден сак, където и да е. При извънматочна, за съжаление, често се вижда и по-късно. При недобре растящо ЧХГ и зацапване, наистина нещата приличат на извънматочна бременност. Не се учудвам, че лекарите са констатирали различни неща, защото не всеки АГ е достатъчно добър в ехографския преглед. Трябва ти наистина добър лекар, който се занимава с проблемни бременности. Стискам палци за добро развитие на нещата и пиши след прегледа.

# 272
  • Мнения: X
Благодаря още веднъж за подкрепата! Ще пиша след прегледа.

Видях, че съм допуснала грешка при датите на пускане на ЧХГ-то (днес не съм никак в час, ще ме извините!).
Написала съм 4 август първо ЧХГ, а всъщност е от 7 август (вечерта)  - 265.
Следват: 9 август (сутринта) - 610 и 13 август (сутринта) - 1516

# 273
  • Мнения: X
Така погледнато не е толкова смущаващо- малко забавяне може да не е проблем- има много такива случаи. А може и да са били двечки и едното да е "отпаднало". Стискам палци утре да се види сак в матката ✌🏻

# 274
  • Мнения: 11
Здравейте момичета! Нова съм и ще помоля за мнение. Ето и моите резултати 17 ден след трансфер на 3 5 дневни ембриони- 217;  9 дни по късно 2100; 6 дни по-късно 5648; 6 дни по-късно 9500. В 6г.с. видяхме малко сакче, но клиниката излезе в лятна отпуска и не успя да нарастне до толкова, че да видим ембрион. Имам час за 19.08, но колкото повече чета, толкова повече клоня към кухо яйце. Моля ако някоя дама е следила своето ЧХГ при кухо яйце да сподели опит.

# 275
  • София
  • Мнения: 1 248
Здравейте момичета! Нова съм и ще помоля за мнение. Ето и моите резултати 17 ден след трансфер на 3 5 дневни ембриони- 217;  9 дни по късно 2100; 6 дни по-късно 5648; 6 дни по-късно 9500. В 6г.с. видяхме малко сакче, но клиниката излезе в лятна отпуска и не успя да нарастне до толкова, че да видим ембрион. Имам час за 19.08, но колкото повече чета, толкова повече клоня към кухо яйце. Моля ако някоя дама е следила своето ЧХГ при кухо яйце да сподели опит.
Моето чхг нараства по подобен начин. Установиха на този етап неправилно развиваща се бременност, с много леко кървене съм от 2 дни и вероятно ще се наложи абразио. Съветвам те да направиш консултация с друг гинеколог, щом твоят е в отпуск, за да не минава времето, колкото по рано се установи, по добре. Пожелавам ти все пак да си от изключенията и всичко да е ок. Прегледа е на лежащ най вече, защото ако не се развива добре е адекватно да спреш прогестероновите препарати, които предполагам вземаш след процедурата, за да се даде шанс на организма да се изчисти сам. Дано пак казвам си от щастливките, има и нормални бременности с такова чхг, макар и рядко, пък и при теб са повече ембриони, не се знае дали не се е хванал и друг, пък да е спрял развитие.
Успех!

# 276
  • Мнения: X
Здравейте отново момичета,
преди няколко дни ви споделих първия ми резултата от ЧГХ, който беше направен на 1ден закъснение (дата на Ц.11.08.2019) и беше:
                  b-hCG - serum, plasma    515.83    mIU/ml
днес след 48часа (т.е. 3 дни закъснение) пуснах отново и е:
                   b-hCG - serum, plasma    1318.71    mIU/ml.

И в момента хем съм супер щастлива, че нараства, хем не мога да изгоня натрапчивата мисъл, че е прекалано високо за този период, че расте прекалено бързо и ей такива не приятни неща, осъзнавам, че най вероятно това е излишно, но ще се радвам да чуя и Вашето мнение Simple Smile

Благодаря Ви и усмихнат ден Simple Smile))

# 277
  • Мнения: X
Не е високо- супер е! Честито!

# 278
  • Мнения: 5 468
Скрит текст:
Здравейте отново момичета,
преди няколко дни ви споделих първия ми резултата от ЧГХ, който беше направен на 1ден закъснение (дата на Ц.11.08.2019) и беше:
                  b-hCG - serum, plasma    515.83    mIU/ml
днес след 48часа (т.е. 3 дни закъснение) пуснах отново и е:
                   b-hCG - serum, plasma    1318.71    mIU/ml.

И в момента хем съм супер щастлива, че нараства, хем не мога да изгоня натрапчивата мисъл, че е прекалано високо за този период, че расте прекалено бързо и ей такива не приятни неща, осъзнавам, че най вероятно това е излишно, но ще се радвам да чуя и Вашето мнение Simple Smile

Благодаря Ви и усмихнат ден Simple Smile))
Малко по-рано съм писала какво означава високо ЧХГ на една потребителка, която също като теб смяташе, че ЧХГ-то й расте бързо. Също като нейното, и твоето расте съвсем нормално, така че излишни притеснения не са необходими.

Здравейте момичета! Нова съм и ще помоля за мнение. Ето и моите резултати 17 ден след трансфер на 3 5 дневни ембриони- 217;  9 дни по късно 2100; 6 дни по-късно 5648; 6 дни по-късно 9500. В 6г.с. видяхме малко сакче, но клиниката излезе в лятна отпуска и не успя да нарастне до толкова, че да видим ембрион. Имам час за 19.08, но колкото повече чета, толкова повече клоня към кухо яйце. Моля ако някоя дама е следила своето ЧХГ при кухо яйце да сподели опит.

В 6г.с. е рано за сърдечна дейност. А забавянето на ЧХГ от една страна може да се дължи на това, че първоначално са се били захванали(имплантирали) повече от един ембрион, след което е останал само един(щом е визуализиран 1 плоден сак). От друга страна ЧХГ в един момент спира да се удвоява на 48-72 часа. Бързото удвояване важи само за много ранна бременност. Вече на тези високи стойности, не се удвоява на всеки 2-3 дни. На този етап е важно какво ще се види на ехограф, а не самото ЧХГ, щом расте. Така че нищо не може да се каже на 100%.

# 279
  • Мнения: X
Благодаря Ви искрено Simple Smile

# 280
  • Мнения: 11
Happy_mommy благодаря! Вдъхнахте ми малко надежда.

# 281
  • Мнения: X
Здравейте отново, не се развиха добре нещата при мен. Извънматочна. Вече съм в болница и след процедурата утре ще разберем точно къде, какво...
Лош старт, но такъв е живота...
Успех на всички!

# 282
  • Мнения: 64
Nary, съжалявам! Успех и на теб и леко преминаване през манипулацията.

# 283
  • Мнения: 562
https://www.babymed.com/tools/hcg-calculator
какво мислят по-запознатите момичета за този калкулатор. Нанася резултатите и на графика, но горе долу трябва да си знаеш дните след ову

# 284
  • Мнения: X
Здравейте отново, вече съм с една тръба. Не беше страшно 😀 Гадно е като се замислиш какво е станало и че.занапред нещатата може да не са никак розови, но продължаваме смело напред.
Ще си дам малко почивка и от зимата мисля да предприема някои изследвания и дай боже някой ден да имам късмет.
Благодаря ви и успех! 😀

Общи условия

Активация на акаунт