В болест и здраве или само здраве?

  • 9 924
  • 201
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 28 958
Човекът не е виновен, че не усеща жена си
Скрит текст:
- в болест, а може би и в здраве. Характер, обстоятелства, и кой знае какво още.
Като чета тук, а и не само - много хора си мислят - болен си? Има лекари, лекарства. На това хапче и аре. За жалост, реалността  е съвсем друга.
Може би. А полага ли усилие да я усети? Не прочетох такова нещо. За това е виновен.
В едно семейство някой разполага ли справото да бъде безчувствен?

# 106
  • Мнения: 17 414
без усилия е добре да  става. Усилията в емоционален план изчерпват. Не е виновен, че са емоционално различни, но такива са се избрали, и аз не знам що.
Дано да успее да я компенсира донякъде.

# 107
  • Мнения: X
Ами... не е очаквал сериозни болести на 34. Преди 14 години. На 34 му е иху-аху всичко.

Милена, много се женят без мисъл за 'ами ако стане нещо'. По презумпция ще бъдат млади и здрави още десетилетия.

Дренка, права си. Усилия тепърва, след като десетилетие му е вървяло плавно и безпроблемно - надали. Виж, ако ги е било треснало нещо на първата година, тогава да мислят дали ще се напасват, докато е силна химията. Ама плавни и иху- аху първи 3 - 5 години, безметежно, и на четиринайстата -драма, а той млад, в разцвета на силите си.... хм, бас държа, че друго му се върти из главата.

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 22:29 от Анонимен

# 108
  • Мнения: X
Нито е нужно да е доктор, нито да разбира от женски проблеми. "Как си?", "Мога ли да ти помогна? "," Не се ядосвай толкова, всичко ще е наред! ", е елементарна емпатия, която проявяваме дори към слабо познати. Защо да е лошо да очакваме същото, или дори повече, от най - близкия?

# 109
  • Мнения: X
... и ако тя му каже, че няма нужда от помощ (че не го занимава със задачи разбрахме) , какво правим? Когато съм отказвала помощ за едно и също на мъж 2 пъти, трети път не е предлагал.

# 110
  • Мнения: 17 414
Ако всеки се е свил в позиция на самозащита - нищо. Уви, невсички несходства и разминавания подлежат на напасване.

# 111
  • София
  • Мнения: 17 595

Това не ми звучи като "в болест", а по-скоро като бурни хормонални промени, водещи до променливи настроения... израз на които е, може би, и самата тема. Радвай се, че си здрава - менопаузата е нещо, което се случва на всяка жена, живяла достатъчно дълго. Потърси си някакви подходящи препарати, консултирай се с лекар - съпругът ти не е такъв, нито е гинеколог, нито ендокринолог, нито психолог. Не се заяждам и не се опитвам да съм поредния човек, отказващ ти подкрепа. Сериозно ти говоря - по-полезен би бил специалист в този случай и вероятно някакъв препарат, който да облекчи прехода.
Не очаквай от мъж да забременее или да преживее менопауза - колкото и да ги еманципираме, няма да се случи в обозримо бъдеще.

# 112
  • Мнения: 807

Това не ми звучи като "в болест", а по-скоро като бурни хормонални промени, водещи до променливи настроения... израз на които е, може би, и самата тема. Радвай се, че си здрава - менопаузата е нещо, което се случва на всяка жена, живяла достатъчно дълго. Потърси си някакви подходящи препарати, консултирай се с лекар - съпругът ти не е такъв, нито е гинеколог, нито ендокринолог, нито психолог. Не се заяждам и не се опитвам да съм поредния човек, отказващ ти подкрепа. Сериозно ти говоря - по-полезен би бил специалист в този случай и вероятно някакъв препарат, който да облекчи прехода.
Не очаквай от мъж да забременее или да преживее менопауза - колкото и да ги еманципираме, няма да се случи в обозримо бъдеще.


Извинявайте,незнам как да разбирам това"живяла достатъчно дълго",аз съм само на 34 г.много ли са?🙄

# 113
  • Мнения: 17 414

Това не ми звучи като "в болест", а по-скоро като бурни хормонални промени, водещи до променливи настроения... израз на които е, може би, и самата тема. Радвай се, че си здрава - менопаузата е нещо, което се случва на всяка жена, живяла достатъчно дълго. Потърси си някакви подходящи препарати, консултирай се с лекар - съпругът ти не е такъв, нито е гинеколог, нито ендокринолог, нито психолог. Не се заяждам и не се опитвам да съм поредния човек, отказващ ти подкрепа. Сериозно ти говоря - по-полезен би бил специалист в този случай и вероятно някакъв препарат, който да облекчи прехода.
Не очаквай от мъж да забременее или да преживее менопауза - колкото и да ги еманципираме, няма да се случи в обозримо бъдеще.


Едно от най-безполезните и неадекватни мнения, редом с братановите, по темата. Нито чел, нито разбрал.

# 114
  • Мнения: 25 849
Нито е нужно да е доктор, нито да разбира от женски проблеми. "Как си?", "Мога ли да ти помогна? "," Не се ядосвай толкова, всичко ще е наред! ", е елементарна емпатия, която проявяваме дори към слабо познати. Защо да е лошо да очакваме същото, или дори повече, от най - близкия?

Даже много по-полезен би бил, ако просто я прегърне и целуне. Мълчешком. Едно съпричастно гушване върши много повече работа от купища думи, които я са искрени, я не.
То е ясно, че не може да ѝ помогне по друг начин. Просто да ѝ покаже, че е до нея, че не се е спасил поединично, че не я е оставил да се бори сама.
Едно време хората, като са се женили, са си знаели – това ти е мъжът/жената за цял живот. Буквално „докато смъртта ви раздели“. И когато е възниквал някакъв проблем, хората са тръгвали към неговото разрешаване.
Сега, с лекотата на разводите и разделите, всеки търси лесното и приятното. Възникнат ли проблеми – хуква да се спасява поединично. Бивши половинки, деца... Кучета ги яли. Важното е Азът да е доволен.
Никога не съм си правила илюзии по този въпрос след 17-годишната си възраст. Имах лошия късмет да попадна в един санаториум, където имаше много хора в инвалидни колички. Видях, направих си изводите. Писала съм и друг път – до всеки мъж стоеше жена придружител – съпруга или майка, ако не е имал жена или имат малки деца, нуждаещи се от майка си.
Жените – сами, ако има придружител, то е майка. Омъжените – масово разведени, защото мъжагата си е бил камшика своевременно.
И по-нататък житейският ми опит доказа тези ми впечатления. Редките случаи, когато мъж остане до болна жена или деца, са изключения. Повечето дезертират.

# 115
  • Мнения: 17 414
Случаите, в които мъж остава до болната си жена никак не са редки, недей така. Освен това обслужването - тип болногледач и душевната подкрепа рядко вървят ръка за ръка. Това е огромен товар за близките, особено ако болен и здрав имат разнородни представи за здраве и болест. Нека се придържаме към конкретната ситуация.

# 116
  • Мнения: 25 849
Ами, това е истината, Дренке. Мъжете са нежни и крехки души, те с болни хора не могат да се занимават. И бягат.
Майната им на жените, ами децата си зарязват.

# 117
  • Мнения: 17 414
Моята  истина е над 15 годишна, ежедневно. Болни и болни, не е хубаво така да се обобощава.  Ако  стои, неподкрепящ, по-добре е да я остави сама, и дете - също, такива хора намират сили.
Мъжете били не знам какви си - ми не всички хора издържат на такива изпитания.

# 118
  • Мнения: 25 849
Ама що все мъжките хора, бе?  Laughing

# 119
  • Мнения: 17 414
Е, така ти е удобно на тебе Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт