В болест и здраве или само здраве?

  • 9 901
  • 201
  •   1
Отговори
  • Мнения: 807
Когато човек се жени,го прави, защото иска да е с другия,в болест и здраве,нали така? Питам се, защо след като на някой хора им отърва само в здравето се женят.Ако е само за креватната гимнастика,ами то може със всеки,по всяко време и така.
Много ме е яд като ми каже обичам те,а в следващия момент,не ме интересуват проблемите ти.
В момента преминавам през много промени като преждевременна менопауза,топли вълни,ниско самочувствие и тн.,а той вместо да се опита да ме разбере,ме игнорира.
При вас как е?Това обещание"в болест и здраве"спазва ли се така да се изразя?

# 1
  • Мнения: 32 050
Честито. Разбрала си, че човека до теб никога не му е пукало особено за теб.
В трудните моменти си проличава колко държат хората един на друг и се обичат.
Върни му жести.
Оттук насетне като се разболее от каквото и да е било - не му съчувствай, не говори по темата, не му помагай по никакъв начин. И може да му кажеш просто, че не те вълнуват глупавите му болежки, както него не го интересуват твоите.

# 2
  • Мнения: 1 020
Те тея неща от ритуалната зала дето ги говорят,май отдавна са отживелица, особено за мъжете.Човек трябва да разчита единствено на себе си в този живот.Тъжно,но факт!

# 3
  • София
  • Мнения: 24 839
Скрит текст:
Когато човек се жени,го прави, защото иска да е с другия,в болест и здраве,нали така? Питам се, защо след като на някой хора им отърва само в здравето се женят.Ако е само за креватната гимнастика,ами то може със всеки,по всяко време и така.
Много ме е яд като ми каже обичам те,а в следващия момент,не ме интересуват проблемите ти.
В момента преминавам през много промени като преждевременна менопауза,топли вълни,ниско самочувствие и тн.,а той вместо да се опита да ме разбере,ме игнорира.
При вас как е?Това обещание"в болест и здраве"спазва ли се така да се изразя?


Виж сега, не знам колко ти е преждевременна менопаузата, но тя не е болест и никой не може да ти оправи самочувствието, ако ти дълбаеш тъпо и упорито в него.
Бас ловя, че си от тези, които вече се виждат свършени като жени, които са убедени, че няма да имат желание за секс, и че едва ли не на челото им пише "тая няма мензис, пък!"

Какво по- точно очакваш да разбере мъжа ти, аз не разбирам?
Че като имаш горещи вълни, трябва да ти вее с ветрило, докато те гали по главичката и ти обяснява, че така поруменяла, си по- красива и от на 20? newsm78

Спри да се вторачваш в промените, спри да се вайкаш, ами се радвай, че вече не можеш да забременееш и занимавай мъжа си с по- приятните неща.

# 4
  • Мнения: 46 565
Никакво значение няма за какво точно става дума. Тук дори не става въпрос само за семейни отношения, а за чисто човешки.
Iskrenna84, как те игнорира? Изключи телевизора, обясни му как се чувстваш, какво искаш и какво очакваш. Ако е нормален човек, ще разбере. Ако обича да прави напук, ще действа наопаки, но вероятно си му свикнала, едва ли е така от вчера.

Не поставяй хората под един знаменател, такива като описания са изключнения.

# 5
  • Мнения: 3 159
И аз като абсурд се чудя какво точво трябва да прави мъжа? То не е болест като болест, че да се лекува, това си е нещо през което трябва да се премине. Мисля, че проблема идва както сама казваш от занижено самочувствие и сякаш търсиш одобрение от съпруга си, но той едва ли се е променил, а по скоро твоето възприятие за себе си се е изменило и от там и отрицателните мисли. Поработи над себе си, така че сама да си върнеш радостта и може и съпруга ти да се промени към по добро.

# 6
  • Мнения: 2 039
Не вярвам,че съпруга на авторката се е променил драстично и от романтичен принц е станал борсук.Щом са стигнали до критическата,това са поне 20 год.брак.Как е било до сега?

# 7
  • Мнения: 18 333
А ти всъщност какво точно очакваш да направи? И защо ти е ниско самочувствието, каква е връзката с менопаузата? Не съм минавала още през това, но не смятам, че ще ми е проблем, защото вече съм раждала (е, може малко да се натъжа, че останах с едно, но... какво да направя). Мисля, че според него не си болна, а просто минаваш през естествен етап на живота, като пубертета. По-скоро кажи как се държи, като имаш грип.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 704
Не вярвам,че съпруга на авторката се е променил драстично и от романтичен принц е станал борсук.Щом са стигнали до критическата,това са поне 20 год.брак.Как е било до сега?
И аз това се зачудих.
Примерно мм няма да седне да ми вари чай, така да се каже, ама аз си го знам.

# 9
  • Мнения: 46 565
Дори простичното "как си днес" е достатъчно понякога, за да усетиш, че на човек му пука за теб. Ето, баба в момента е болна, ами отидох при нея по едно време, рекох "Бабе, как си", разменихме си няколко думи и готово. Не съм по лигавенето и глуспостите, но това е абсолютно човешко отношение, когато човек ти е казал, че не се чувства добре.
Игнорирането го разбирам като да си седи сам и да си прави нещо негово, да нямат никакъв контакт.

# 10
  • Мнения: 807
Първо благодаря за отговорите.
Игнорирането се състои във постоянно игране на разни игрички и тем подобни.Пробвала съм да говоря с него,но като не му изнася отива да пуши или пие кафе, докато съм се успокояла.
Заедно сме от 14 години,винаги си е бил малко чешит,но съм му свикнала.Може би в момента и аз съм прекалено избухлива,мнителна,но хормонално съм буря.Не го искам,но нищо немога да направя.В следствие на Тиреотоксикоза и последваща операция със напълно отстраняване на щитовидната,това е резултатът.На 34 в менопауза.Съгласете се,че това си е сериозен удар за мен.
Не ме пита нито как съм,нито нищо.Както казах-не било негов проблем,нямало как да ме разбере и така.
И не,не искам да ми повява с ветрилце.

# 11
  • Мнения: 46 565
Това е по-скоро пристрастяване към игри, а не толкова има отношение към здравословния ти проблем.
Такова залитане е като наркотик и е разбило не едно и две семейства, защото постепенно човек изоставя всичките си отговорности. За съжаление, ако не го осъзнае и няма желание от негова страна, трудно ще се излекува.

# 12
  • Мнения: 32 050
Ами грубо е да ти говори така.
Пак го казвам. Като се разболее му кажи, че не е твой проблем.
С неговите камъни, по неговата глава.
Явно си му омръзнала.
Игнорирай го и ти. Гледай само себе си.
И ти не разговаряй с него, не го питай нищо. Живей си твоя живот.

# 13
  • Мнения: 807
Дааа, игрите са му страст по принцип.Много обичаше да играе още от едно време,на мен не ми пречеше,и сега много не ми пречи,само когато имам да му кажа нещо,а той дава игнор и ето готов скандала.
Елора,опитвам се да гледам само себе си от време на време,ама не ми се получава много.Няма значение дали се отнася за децата,него или родители,аз съм първа китка.Това ми е в природата или възпитанието,но няма как да оставя болен човек.Ще му помогна,пък после пак ще му се сърдя.За добро или лошо съм си такава.
Благодаря още веднъж за отговорите 🤗

# 14
  • Мнения: 17 409
Не ме интересуват проблемите ти и обичам те са абсурдни и несъвместими.
Много ясно, че очаквам да ме разбира, и ако не може - има много просто решение Simple Smile
Самочувствието няма нищо общо с тези аспекти на отношенията.

# 15
  • Мнения: 21 586
А има ли вероятност да прекаляваш с нервниченето и скандалите? Аз съм на принципа, че ако човека няма какво толкова да ми помогне - а във вашия случай той наистина няма какво да направи, не е препоръчително да се втренчваме колективно в проблема. То и за теб и отшенията ви  не е добре да си изливаш настроенията върху другите, те не са виновни, нито са боксови круши като ти е гадно. Ако може нещо да се направи, отиде, донесе, надявам се, че-ще отиде на момента. Ама да те пита през пет минути точно как се чувстваш и какво точно те залива... Не знам.

Това, че играе игрички вместо да ...не рзбрах какво искаш да прави,  не е показател, може и на него да му е кофти и сигурно му е, че така се е получило с теб.
Пак казвам, ако считаш, че можеш да получиш адекватна и необходима помощ, поискай я с думи прости, ако и ти не знаеш какво точно искаш от него, ама те е яд, недей.

И да, брака и семейството са и в здраве и в болест. Затова всеки трябва да щади и да милее за другия, и за двама ви важи.  

# 16
  • Мнения: 7 006
Когато човек се жени,го прави, защото иска да е с другия,в болест и здраве,нали така? Питам се, защо след като на някой хора им отърва само в здравето се женят.Ако е само за креватната гимнастика,ами то може със всеки,по всяко време и така.
Много ме е яд като ми каже обичам те,а в следващия момент,не ме интересуват проблемите ти.
В момента преминавам през много промени като преждевременна менопауза,топли вълни,ниско самочувствие и тн.,а той вместо да се опита да ме разбере,ме игнорира.
При вас как е?Това обещание"в болест и здраве"спазва ли се така да се изразя?


Няма да питам "преди да се ожените,къде гледа",че е много изтъркано..

Но пак ще си изпея мантрата :"Практическия облик на любовта,това е грижата"

Въпросът поставен от теб е напълно неадекватен и лишен от смисъл и логика.Но,ти си наясно с това,темата само не знам за какво е..  

# 17
  • Мнения: 17 409
Млада жена в менопауза недейте сравнява с 50 годишна. Като се почне мелницата, спирка нямате.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 704
Все пак, жената го е написала - отстранили са й щитовидната. Точно от форума знам, че това води до доста нервни реакции дори на обикновените житейски ситуации, които до сега е подминавала с ок.

# 19
  • Мнения: 32 050
Дааа, игрите са му страст по принцип.Много обичаше да играе още от едно време,на мен не ми пречеше,и сега много не ми пречи,само когато имам да му кажа нещо,а той дава игнор и ето готов скандала.
Елора,опитвам се да гледам само себе си от време на време,ама не ми се получава много.Няма значение дали се отнася за децата,него или родители,аз съм първа китка.Това ми е в природата или възпитанието,но няма как да оставя болен човек.Ще му помогна,пък после пак ще му се сърдя.За добро или лошо съм си такава.
Благодаря още веднъж за отговорите 🤗

Хората не можеш да промениш, ама можеш себе си да промениш.
Лично на мен ако някой е видно ,че не му пука и на мен в един момент е спирало да ми пука.
Иначе ставам едва ли не подлога.
Възможно е и хормоните да те тресат и да не преценяваш правилно, но ако наистина грам разбиране и подкрепа не получаваш си права.

# 20
  • София
  • Мнения: 8 000
При заболяване човек става по-чувствителен към реакциите на околните. Съпругът ти едва ли преди е бил много загрижен тип, но сега съвсем прави впечатление, когато открито игнорира проблемите ти.

# 21
  • София
  • Мнения: 23 109
Съжалявам, че толкова млада ти се налага да преминеш през менопауза.
Съсредоточи се върху неща, които обичаш да правиш. Гледай си спокойствието и здравето. Излизай с приятелки.
Моят мъж също играе на компютъра, но аз през това време се занимавам с толкова много неща. Когато искам да си поговорим за нещо, просто любезно го моля да остави слушалките и да ми отдели нужното внимание. Също така предварително му казвам, когато искам да излезем някъде заедно. Ако всеки ден му мрънкам за едно и също нещо, което не е животозастрашаващо, надали ще е очарован. Все едно той да ми дудне всеки ден, че е изморен или го боли главата. Има лекари за тая работа и т.н.
Ако се чувстваш зле психически, може да се обърнеш и към психотерапевт, не е срамно.

# 22
  • Мнения: 20 028
Мъжът ти е с нисък праг на поносимост към стрес явно. Когато има някакъв проблем, трябва да прояви отношение, реакция, да не говорим пък за емоция (нали е мъж) и вдига бялото знаме.
Начинът е не да нервничиш, да се цупиш, сърдиш, мърмориш, да го упрекваш, а да опиташ да си близка с него по неговия начин, да не се чувства притиснат. Често мъжете не знаят как да реагират в дадена ситуация и просто я игнорират.
Знам, че не ти е лесно щом си с така разбъркани хормони, но опитай поне да не приемаш толкова драстично поведението му и се концентрирай над хубавото между двамата. Сигурна съм, че има такова. Ако искаш да ти помага или обръща внимание, подхвани го с усмивка, с шега,  спокойно. Иначе, ако му натякваш, ще се дистанцира още повече.

# 23
  • Мнения: X
Тук не искам да звуча грубо, но не си ли мислила за възможността да си просто крайно досадна за мъжа ти? Според мен е редно когато човек има проблем, да ги споделя с най-близките и да търси решения, вместо да изпада в истерии и да ги товари максимално. Щом мъжът ти те игнорира, значи това му е дошло в повече. Повечето мъже гледат да стоят далеч от драми, напълно нормално е, че на мъжът ти ще му е по-приятно да играе игри и да гледа сериалчета, вместо да се депресира покрай твоите променливи настроения. Мисля, че реакцията му е много правилна да те игнорира и да си търси своя ескапизъм, вместо да ти се вързва и да избива на скандали. И е прав, че един мъж няма как да разбере как се чувства една жена в менопауза, както един мъж няма как да разбере какво е една жена да ражда. Не знам какво си очаквала, особено ако мъжа ти е по-темерутест или чешит, както го наричаш.

# 24
  • Мнения: 17 409
Като те че чета, братане, и след мнението на Базила, ми изплуваха всички моменти на контакти с жени в положението на момичето. Като добавя и борба със стерилитета в някои от случаите, единственото, което мисля е - защо държите на всяка цена да се изкажете Simple Smile

# 25
  • Мнения: X
Едно искрено мъжко мнение в случая праща квалифициранта ти психологическа експертиза право в коша. Wink
Най-добре си лекувай пациентите, като им обясняваш какви нежни снежинки са, а тези, които все още се държат, ние във форума ще им даваме трохички истина от всяка гледна точка, а те ако искат, ще четат и ще си вадят изводите.

# 26
  • Мнения: 15 619
Едно искрено мъжко мнение в случая праща квалифициранта ти психологическа експертиза право в коша. Wink
Най-добре си лекувай пациентите, като им обясняваш какви нежни снежинки са, а тези, които все още се държат, ние във форума ще им даваме трохички истина от всяка гледна точка, а те ако искат, ще четат и ще си вадят изводите.

Тва не е частичка истина, а част темерутщина. Не се превъзнасяй толкова!

# 27
  • Мнения: 32 050
Мъжете само при 37 градуса температура се държат все едно раждат. Едва ли не пет годишни пикльовци, драпащи за внимание и грижа. Но когато другата страна има нужда, ма моля ти се, от какъв зор.
Значи жените като са болни, кучета ги яли. Сигурно и ако имат още по-тежко заболяване, нямате търпение гадината да пукне, че да си намерите друга здрава булка. Laughing
Добре че не всички мъже са такива егоисти.
То точно в такива моменти си личи истината.
Авторката ще си остане при него и ще си търпи грозното отношение. Но това си е неин избор. Тука е само да помрънка и ще си продължи.


# 28
  • Мнения: X
luna, аз пък бих желал да гледаме малко по-обективно и да си уважаваме мненията. Ако ми посочиш някаква неистина, която съм написал, готов съм да я коментирам на ЛС, за да не разводняваме темата на авторката излишно. Все пак разрешаваме персонален проблем, а не дискутираме общи приказки.

Елора е доста права за мъжете, аз познавам доста такива. Демонтсрират такава изнеженост, че чак не знам как не ги досрамява малко за собственото им мъжество.

# 29
  • Мнения: 859
При такава ранна менопауза нещата са доста зле и то без жената да е виновна за каквото и да било. Пляскате ги наедро как била станала досадна или пък да се стегнела..Има жени, които стигат и до самоубийство или психическо разстройство - и то от "една менопауза".

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 14:29 от fmino

# 30
  • София
  • Мнения: 28 782
Скрит текст:
Мъжът ти е с нисък праг на поносимост към стрес явно. Когато има някакъв проблем, трябва да прояви отношение, реакция, да не говорим пък за емоция (нали е мъж) и вдига бялото знаме.
Начинът е не да нервничиш, да се цупиш, сърдиш, мърмориш, да го упрекваш, а
да опиташ да си близка с него по неговия начин, да не се чувства притиснат.
Скрит текст:
Често мъжете не знаят как да реагират в дадена ситуация и просто я игнорират.
Знам, че не ти е лесно щом си с така разбъркани хормони, но опитай поне да не приемаш толкова драстично поведението му и се концентрирай над хубавото между двамата. Сигурна съм, че има такова. Ако искаш да ти помага или обръща внимание, подхвани го с усмивка, с шега,  спокойно. Иначе, ако му натякваш, ще се дистанцира още повече.
"Болен здрав носи" – Болният да стъпва на пръсти около здравия, за да не го притесни... Close
Много крехки и нежни тези "мъже".

Авторката има здравословен проблем, който води до преждевременна менопауза. Което, освен останалото, е и доста психически натоварващо и подтискащо. Мъж би трябвало да подкрепи жена си. Наблягам на мъж. Отговор "не било негов проблем" е много груб.

# 31
  • София
  • Мнения: 24 839
Не е задължително темерутщина, а мъжка логика, която е поне на 90% валидна.
Помисли реално- той знае за проблема ѝ, не пише жената че я е игнорирал докато е траело лечението, а че сега не я подкрепя в оплакванията от ниското самочувствие и горещите вълни.
Аз затова попитах, като как да я подкрепя?
Ще се оплаче, той ще ѝ каже че няма страшно, че всичко  е наред и на другата вечер същото?

# 32
  • София
  • Мнения: 28 782
Един мъж може да направи много по отношение на самочувствието на жена си. Когато човекът до теб е уязвим, би трябвало да му подадеш ръка тогава, когато той има нужда от това. И да, ако едната вечер тя се оплаче, той я успокои, и на следващата пак се оплаче, той пак би трябвало да я успокои. Доброто отношение има лимит ли?

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 21:02 от milenaka

# 33
  • Мнения: 807
Аз по принцип никога не съм искала да ми свалят звезди или постоянно да ме дундуркат както се казва.
Но много ми доиде.Баща ми се разболя от рак,напуснах работа за да го гледам, след това и тази ранна менопауза.
По принцип имаме проблеми в нормално допустимите граници.Като всяко семейство.Той не пие,не ме бие,гледа си семейството,но покрай всичко явно,че мен не ме бива.
Благодаря ви,постовете Ви действат доста отрезвяващо 🙄

# 34
  • София
  • Мнения: 28 782
Аз по принцип никога не съм искала да ми свалят звезди или постоянно да ме дундуркат както се казва.
Но много ми доиде.Баща ми се разболя от рак,напуснах работа за да го гледам, след това и тази ранна менопауза.
По принцип имаме проблеми в нормално допустимите граници.Като всяко семейство.Той не пие,не ме бие,гледа си семейството,но покрай всичко явно,че мен не ме бива.
Благодаря ви,постовете Ви действат доста отрезвяващо 🙄
Тези критерии са дори под санитарния минимум.

# 35
  • Мнения: 32 050

"Болен здрав носи" – Болният да стъпва на пръсти около здравия, за да не го притесни... Close
Много крехки и нежни тези "мъже".


Да ти кажа прекаленото женско обгрижване ги прави такива. И доста мъже приемат жените си за даденост.
Една позната имаше подобен проблем.
Скрит текст:
Каквото и да и се случи от него грам вълнение няма. Всичко на нейните плещи. Готвене, чистене, децата, че и на работа. А той рядко нещо да свърши в къщата.
Капката и е преляла като си счупила ръката и му се е обадила. Господина бил на бира с приятели. Казал и напълно  равнодушно да викне линейка или да хванела такси. Няма вълнение, че си е счупила ръката.
Та това и преляло чашата. Започнала да гледа само себе си и децата. Много рядко започнала да прави секс с него. То и вече и е станал противен сигурно. Само ако тя е на зор. Редовно го е игнорилала и си вечеряла сама. Преместила се на друго легло. Спряла да му пере дрехите. Да му глади също. Почти не разговаря с него, само по-важни въпроси. Спряла да обгрижва болната му майка и му казала, че тя е негова майка и да се оправя.
Опитал се да се кара за тия неща, ама му казала ако нещо не му харесва да изчезва.
Човека правил първо скандали, а после жалки опити за помирение. След известно време господина вдига 40 градуса температура. Трябвали на кино с приятели да ходят. Той се вайкал, че му е лошо, да му дадяла нещо. Като бебе се държал. А тя е казала - и сега на кино ли няма да ходим. Ама аз искам да го гледам. Ти си стой тук тогава, щом ти е лошо, ама аз излизам. Може да отидеш в спешното или да викнеш бърза помощ. Ако пък не щеш, ходи си топни парцалче в студена вода и си го сложи на главата. Не бил сакат. Айде чао. И си отишла на кино.
После се е опитал да го играе обиден, ама му е казала, че не я интересуват мъжките му проблеми, каквито и да са. Така както и нейните него не го интересуват.
Оказало се и бронхопневмония на следващия ден. Остави го сам да си ходи на лекар. И грам грижа не положи. Ми голям мъж е.
Та тя си беше чепата. Не обичаше да обсъжда много. Особено очевидни неща. Тормози го доста дълго време.
Май са се пооправили в отношенията. Ама ми каза, че вече много не и дреме за него. И знае, че промяната не е от любов, а за да не си загуби семейния уют.

# 36
  • Мнения: 20 028
Аз едно не разбирам. Сигурно много от вас са се сблъсквали с различната логика и мислене на мъжете си, на други мъже. Защо трябва да се пробиват стени с глава, за да се променя мъжа. Няма да стане, не е ли ясно?

А точно този мъж, както Искрена го нарече, си го знае, че е чешит. Не е нужно да ходи покрай него на пръсти, а да опита да не пробива стени с главата си, а да действа добронамерено. С рогата напред никой човек няма да реагира добре.
Аз подозирам, че той си е бил все такъв този човек – не е на ти с мили думи, жестове, отношение. Едва ли ще започне оттук нататък.
Иначе, напълно разбирам Искрена и нуждата ѝ от подкрепа, но понякога хората до нас не са способни на такава, но ние забелязваме липсата ѝ точно, когато най-много имаме нужда от нея. Се ла ви.

Искрена, провокирай го. Кажи му на шега "абе, мъжо, ако се гътна утре на легло, ти ще ме оставиш да си умра тихо и кротко ли, че да не те занимавам".

Той има проблем с изслушването, щом бяга още на етап "искам да ти споделя нещо", значи го тресе неистов страх от чувствата на другите, включая и на жена му. Липсата на емпатия е или от страх, или защото просто не знае що е това животно.

# 37
  • София
  • Мнения: 28 782
Всички хора сме различни и имаме различно мислене, Базила. Аз и ти имаме различно мислене, двете с майка ми имаме различно мислене, с най-добрата ми приятелка и с най-добрия ми приятел имаме различно мислене... Това отменя ли човешките ангажименти, които имаме един към друг?

# 38
  • Мнения: 17 409
Братане, моментите, в които е хубаво да галим мъжкото его са много различни от дискутираните.
За мъже с твоето мислене, което, надявам се, не е сериозно по темата, но в реални ситуации,  смятам, че е по-достойно да се оттеглят от връзката, вместо да си дремят там, “подкрепящо”. Разбира се, че си ги лекувам, но лично мнение няма как да давам Simple Smile

# 39
  • Мнения: 807
То провокациите при него не действат,ако кажа"контра",той ще каже,"ре контра".
Винаги съм твърдяла,че един виновен няма.При нас също действа с пълна сила,но той човека винаги си мисли,че вина за нищо няма.По принцип говоря,но съм убедена,че вече му е писнало да бъде с мен и,че сме заедно само заради децата, защото той е отраснал без баща и знае какво е.
Няма желанието да ме изслуша,няма и търпението,но може би и аз ако нямах вече същите чувства както в началото щях да постъпвам так.За съжаление в живота има много такива моменти, при които разбираш човека до теб какъв е.

# 40
  • Мнения: 32 050
За пръв път чувам за страх от чувства на другите.
Просто не му пука за жената. И си и го казва.

Искрена, защо обичаш такъв човек не мога да си обясня.
Обичта се изразява с грижа. Няма я грижата от него към теб.
Твой е избора да си в обслужване и грижа на човек, който не те обича.
Може и мазохистка да си.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 14 550
Нима е грешно, че болна жена търси подкрепа и съпричастност?
 Една искренна,сърдечна  мъжка ласка, любезна фраза винаги е бонус, не само за настроение, самочуствие и тонус. Усещането , че си обичана жена, с опека е стимул.  Грижата и позитивните думи, подкрепата в критичен момент могат да лекуват и творят чудеса. В случая на авторката, безразличието и апатията я мачкат. Може би е самотна, объркана, с хаотични емоции и този темерут захранва  депресивни мисли. Игнорирането и липса на сърдечност, взаимност  може да катализира т.н.женски болести . Някои са тихи в страданието си, други с куп претенции, но всеки болен търси помощ и съпричастност . Ако мъжа на авторката си е такъв по принцип и съчувствам. Не бих живяла с емоционален инвалид.
Дано намира щастие при децата си.
Не можеш да вмениш, превъзпиташ или просиш  хуманно отношение  . Но в случая това е любимия ти , фамилна половинка , който бяга от отговорната си роля.

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 15:35 от Viviana91

# 42
  • Мнения: 807
Не,не съм мазохистка.
Толкова много години заедно немога да изхвърля на боклука с лека ръка.Всеки има своите недостатъци,както и аз разбира се.
Явно и той в момента е много притиснат, незнам.Може пък и такъв да си е бил,но не го е показал както сега.
Аз от своя страна пък съм длъжна да се опитам да променя някои неща.В себе си.Другите около мен няма как да ги променям.

# 43
  • София
  • Мнения: 28 782
От какво е притиснат в момента?

# 44
  • Мнения: 32 050
Сигурно е притиснат от минаването на някое ниво на играта Joy

# 45
  • Мнения: 807
От какво е притиснат в момента?

Може би,че съм това положение,мрънкаща,безработна жена.На него се пада честа да издържа сам цялото семейството.
Много ни е трудно.

Сигурно е притиснат от минаването на някое ниво на играта Joy

😂Ох разсмя ме.Там е без грешка.

# 46
  • Мнения: 15 619
Братане, може темерутщината да е типично мъжко качество, затова така отвътре да ти идва да коментираш, че жената е досадила най-вероятно на мъжа си с хормоналните си проблеми. Което ми подсказва, че идея си нямаш за какво се пише в темата.
Елора, много поздрави от мен на тази жена! Намерила е чудотворен лек.

# 47
  • Мнения: 32 050
luna, жената трябва да прави секс когато мъжът иска. Да готви, да чисти, да гледа децата. Да не говори. Защото говоренето е досадно. Само мъжете не досаждат като говорят. Защото това ще стресира "мъжлето". Ако е болна да не се оплаква. На хората главите им режат и си мълчат, а някоя си там мрънка, че оперирали щитовидната. И крак да счупи, тя е длъжна всичко пак да прави и да не мрънка. Някакъв си крак, какво толкова. Ако умре, жени бол, сменя се. Като хладилник.
В историята дето я разказах назад при счупването на ръката върхът на наглостта бил, че като се прибрала на другия ден сама от болницата вместо да я попита поне как е, той е попитал - "Жена, вчера като те е нямало тогава кой е нахранил мама и кой и е сменил памперса"  ooooh!
Идиоти много на тоя свят.

# 48
  • Мнения: 20 028
Няма нужда да се изпада в крайности, боклучак има в по-голямо количество сред хората, но да се върнем на казуса на Авторката.
Тя не е нужно да го променя, а да се "намерят" и да се чувстват добре и двамата. Среща – някъде по средата.

Описаната от Елора жена е някаква мазохистка, жена с ниска самооценка, самонаказва се, търпейки подобно поведение от мъжа си. Много са такива. И в повечето случаи за това са виновни не кекавите и ужасни мъже, които са избрали, а родителите им (на жените), които са насадили подобно ниско самочувствие и липса на критерий в тях.

# 49
  • София
  • Мнения: 17 852
Женена си за егоист. И надали е такъв от вчера.
Няма нужда да се нищи неговото поведение, не мисля и, че те обича, за да постъпва така. Както Елора е казала, хората се познават в трудните моменти, затова да се моли да не легне на легло, че да можеш с чиста съвест да не му обърнеш внимание и да види какво е. А през това време си живей собствения живот и не очаквай нищо от него. Очакванията са бичът на разочарованието в такива ситуации.

Искрено ти съчувствам, вероятно е ужасно да живееш в студенина и незаинтересованост. Но ще ти повторя, вероятно са го писали преди мен, не се обвинявай, че си избухлива, мрънкаща или нещо си. Нормално е да очакваш подкрепа от човека с теб и не е нормално той да не ти я дава.

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 22:09 от The Catcher in the Rye

# 50
  • Мнения: 17 409
Тя да се моли да легне на легло? Не си добре, не си.

Редактирам, също Simple Smile

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 22:14 от Дренка

# 51
  • София
  • Мнения: 17 852
Той да се моли да не легне на легло. Laughing защото с чиста съвест не би трябвало да му помогне. Обичта е взаимност.
Не пали от раз, сбъркала съм. И ако обичаш не ми лепи етикети.

# 52
  • Мнения: 17 409
Сама го правиш, и всеки път ти издишат теориите за емпатията.

# 53
  • София
  • Мнения: 17 852
Правя го по казусите, но не си позволявам към потребители. Дано правиш разлика. За другото нямам потребност да влизам в обяснителен режим. А и отново казвам- темата не е за мен, че да ме коментираш, госпожо псих. Ако имаш съвет към авторката, давай, вместо да задяваш потребителите. : )

# 54
  • Мнения: X
Аз пък чета, чета, чета темата и не разбирам какво точно искаш от мъжа си. Да те лекува, за което няма нито акъл, нито знания, нито тапия? Да слуша за горещите ти вълни - аз не искам да слушам, а ми предстоят някой ден, явно това ме прави боклук? Да хвърли всичко и да оплаква с теб, защото ти си хвърлила всичко и си се капсуловала в идеята, че той ти е мъж и...?
Наистина не разбирам, а имам много силното чувство, че и ти не разбираш какво искаш и това е, което те дразни?
Не се заяждам Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 17 852
Ами да, да я изслуша.
Да я пита как е.
Да я успокои.
Да покаже, че му пука и е притеснен.

# 56
  • София
  • Мнения: 24 839
Скрит текст:
От какво е притиснат в момента?
Може би,че съм това положение,мрънкаща,безработна жена.На него се пада честа да издържа сам цялото семейството.
Много ни е трудно.

А, ти за какво мрънкаш?
От скука, че си безработна, от горещите вълни, от това че не ти помага вкъщи?
На 34 години си, никакви интереси ли нямаш?
На челото ли ти пише "менопауза", че нямаш самочувствие?
Наистина, дай пример, какво искаш да споделиш с него, а той те игнорира?

# 57
  • Мнения: 17 409
Абсурт, по инерция си, драга.
Жена в менопауза, на 34!
Дали с подкрепата МУ, няма да й е по-лесно да започне работа и да се чувства здрава?

# 58
  • Мнения: 859
Може да я хване за ръка и да я изведе на разходка в парка, да пият по един джин на някоя пейка, може да я заведе примерно да види Метеора в Гърция, да качи някой Витошки връх, да поканят приятели, които отдавна не са виждали....абе има какво да се направи, за да успокоиш една жена, която се чувства зле.

# 59
  • София
  • Мнения: 971
Една мълчалива прегръдка е предостатъчна за да излекува душевните терзания на авторката.

# 60
  • Мнения: 807
Аз няма и да го приема като заяждане.Имаш мнение, казваш го.
Както и Абсурт.
Аз интереси имам пре достатъчно.
Рисувам,пиша стихове и приказки, гледам си къщата,децата, съпруга и тичам около родителите си, защото имат голяма нужда в момента.
Нямам време да мрънкам за щяло и нещяло.
Не искам много.Едно как си е достатъчно.

# 61
  • Мнения: 859
Не знам дали ви е ясно колко трудно е да се грижиш и за болен родител на всичкото отгоре...

# 62
  • Мнения: X
Добре, ще питам по друг начин.
Като те пита как си, какво ще му отговориш?
Посочи му реалния си проблем. Да искаш да те пита как си, само за да му оревеш света колко си напрегната, безработна и 15 човека разчитат да им обършеш задниците, обаче въпреки всичко се правиш на героиня и не делегираш никому нищо - ами и аз няма да се интересувам от мрънкачески тиради и ще си играя игрите.

# 63
  • Мнения: 32 050
Аз няма и да го приема като заяждане.Имаш мнение, казваш го.
Както и Абсурт.
Аз интереси имам пре достатъчно.
Рисувам,пиша стихове и приказки, гледам си къщата,децата, съпруга и тичам около родителите си, защото имат голяма нужда в момента.
Нямам време да мрънкам за щяло и нещяло.
Не искам много.Едно как си е достатъчно.

Ако и едно "как си" няма нещата са много зле.

А защо е безработна авторката не е предмет на темата и не е нужно да се обяснява.

# 64
  • София
  • Мнения: 17 852
Не знам дали ви е ясно колко трудно е да се грижиш и за болен родител на всичкото отгоре...
Именно.
Освен това ранната менопауза е "НЕболест и нищо особено" само когато е на чужд гръб. Не мога да повярвам, че при пределно ясни ситуации все  се намират хора, които да оплюят този, който е на земята и да оправдаят гадняра.

# 65
  • Мнения: X
Аз гадняра не го оправдавам, много по-силно впечатление ми прави, цитирам:

гледам си къщата,децата, съпруга и тичам около родителите си, защото имат голяма нужда в момента.
Нямам време да мрънкам за щяло и нещяло.

На това нещо не е необходимо да чака някой да се поинтересува от нея. Необходимо е да делегира задачи ясно, точно и кратко. Ти ще сготвиш, ти ще пуснеш прахосмукачка, аз отивам да  нагледам дядо ви.
Сега, аз не знам в какво положение е баща й и дали наистина е било жизненонеобходимо да напусне тя работа. Обаче двамата родители, мъжът и децата да чакат само на нея да им бърше г*зовете не е нормално.

# 66
  • Мнения: 807
Добре, ще питам по друг начин.
Като те пита как си, какво ще му отговориш?
Посочи му реалния си проблем. Да искаш да те пита как си, само за да му оревеш света колко си напрегната, безработна и 15 човека разчитат да им обършеш задниците, обаче въпреки всичко се правиш на героиня и не делегираш никому нищо - ами и аз няма да се интересувам от мрънкачески тиради и ще си играя игрите.

Гал, смятам да запазя добрия тон,въпреки твоя.
И въпреки ще обясня специално за теб още веднъж.
Откриха рак на баща ми,ние мислехме,че той се простира само до дебелото черво,но се оказа,че са засегнати много органи.Претърпя много тежка операция, беше в кома около 2 дена,след което успя да се събуди,но поради сложността на операцията,му беше поставена колостома която сега аз сменям.
В продължение на 10 дни ходих по 6 км.пеш до болницата и обратно, защото нямахме пари за таксита и тем подобни.
Когато стана ясно,че нещата са такива и живот и здраве се оправи,ще има още една операция за прибиране на червото,трябваше да напусна,нямаше кой да ме търпи на работа, да ходя да оправям документи,да тичам по химиотерапия и по различните градове за изследвания.
Да,бърша задници в момента,но няма как да оставя на произвола хората които са ме отгледали от една семка.
Точни и ясни команди се дават само на машините.Дори и да кажа да се свърши нещо, някои път не се получава,всеки си е заангажиран с нещо негово.

# 67
  • Мнения: 859
Искрена, постъпваш точно както трябва - остави ги злобарките, които все много знаят.

# 68
  • Мнения: 20 028
Искрена, искрено ти съчувствам, мъжът ти при тези обстоятелства си е просто ръб. Винаги ли е бил такова перде? Ако, да, не очаквай сега да се освести тепърва и да стане супер мил и съпричастен.

Давай в такъв случай ясни послания: нуждая се от помощ, очаквам да направиш това и това за мен, децата, семейството предвид тези и тези обстоятелства. Ако не разчете и директните послания, честито, имаш един студенокръвец и коравосърдечник за мъж.

# 69
  • Мнения: X
Не виждам нищо злобно в коментара ми или на абсурт. Нито съм искала подробности. Явно майка ти не може, само ти можеш, ок.
Само че фактите са, че ти отказваш да делегираш задачи , но мрънкаш, докато тук 15 кокошки храчат по мъжа ти. Много, много кофти и неуважително отношение към половинката си имаш.

# 70
  • Мнения: 17 409
Gal, стига Simple Smile
Темата тя я постави много ясно.

# 71
  • Мнения: 1 945
Трябва да се опиташ да се съхраниш по някакъв начин . Баща ти скоро може и да си отиде, а ти без пари , съсипана от труд и със съсипани взаимотношения и здраве какво ще правиш ?

# 72
  • Мнения: 807
Не, не винаги.Беше по мил,по разбран,но явно нещо му писна.Аз си имам своята вина сигурно.От един кавга не става,но просто защото в момента ми е много трудно и усещанията ми са по други.
Незнам.
Гал, само едно нещо ще ти кажа и повече няма да отговарям на твоите коментари.
Не пожелавам на никого да мине през това което преминавам аз.

Трябва да се опиташ да се съхраниш по някакъв начин . Баща ти скоро може и да си отиде, а ти без пари , съсипана от труд и със съсипани взаимотношения и здраве какво ще правиш ?

Татко се възстановява на този етап,имаме още две химиотерапии и отиваме на контролна колоноскопия с евентуална последваща операция.
Трябва да избутаме по някакъв начин докато мине всичко това,нямам избор.
За в момента съм решила да започна да разнасям брошури и да почиствам входове за да мога да разполагам и с времето си, много често се пукат колостомите и се налага да ходя по никоето време да ги сменям.
Кандидатствах в един от големите хипермаркети,на 4 часа,но не ме взеха, защото нямало кои да ме търпи да подтичвам насам натам.
Еми това е.В общи линии.

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 23:27 от Iskrenna84

# 73
  • Мнения: 32 050
Оф, не ти е лесно. Дано се оправи баща ти.
И аз 7 години гледах баба си. И на мен ми се е налагало заради това да напусна. Но и работата ми писна и исках да си почина и нещо друго да търся после.
Виж сега. На теб ти е тежко. На него сигурно също. Само той работи. Но все пак дано ти помага поне малко вкъщи.
Предвид твоите здравословни проблеми и грижите за баща ти, поведението и отношението му въобще не е оправдано.

# 74
  • Мнения: 4 622
Искрена, много съжалявам за това, което ти се случва. Искам да ти кажа, че колкото и да нямаш самочувствие ти си една силна, борбена жена и аз ти се възхищавам. Нормално е при такива обстоятелства да не се чувстваш добре със себе си и живота си, но според мен грешно си се насочила към мъжа си в момента. Насочи се към себе си доколкото ти е възможно,за да събираш сили да се бориш. Мъжът ти... И неговият ред ще дойде, не го мисли него в момента. Само това ти липсва - развод и скандали в тоя период. Мани го него - погрижи се за себе си.

# 75
  • София
  • Мнения: 23 109
Авторке, много ти се е насъбрало. При така описаното положение, шапка ти свалям за силите и всичко, което правиш.
Мъжът ти не искам да го коментирам. Един шут в задника заслужава, за отрезвяване.

# 76
  • Мнения: 807
Благодаря ви🤗Хубава вечер.

# 77
  • Мнения: 1 882
Чудя се как има жени и вероятно мъже, които считат, че да очакваш от най-близкия си човек уважение и подкрепа, когато ти е най-трудно, е излишно?
Затова ли се обвързваме, женим и бракосъчетаваме, за да сме самотни заедно?
Прочитам горните редове и виждам, че звучи романтично, но не искам да е така. Затова ще го кажа другояче: за човещината няма възраст, пол и цена. Просто я имаш или я нямаш. Същото е и с хората, и към животните.
Нима е нужно да се молиш на мъжа си или жена си за чаша вода, чай или да те закара до лекаря предвид сложната ситуация?
Мъже, ако четете, моля Ви да се образовате. Жените сме далеч по-сложен хормонален коктейл, което не е оправдание за неадекватно поведение, но понякога може да го предизвика.
Ако знаете, че вашата жена, приятелка, сестра, майка или дъщеря имат автоимунно заболяване или друго, свързано с хормонален дисбаланс, ИНФОРМИРАЙТЕ СЕ.
Ако ви мързи,  пишете ми и ще ви изпратя няколко сайта на български и английски език. С две думи - за да разбереш отсрещния човек понякога се налага да разшириш кръгозора си.
Недопустимо е да приемаме, че самоотвержеността на една жена да гледа деца, да работи, да домакинства и да преминава през трудни физически и емоционални периоди, е само нейна лична борба. Нали затова сме заедно, за да се подкрепяме независимо от ситуацията и обстоятелствата.

Не съм изчела всички страници, само до 3-та, но към авторката може да отправя най-искрени пожелания за леко преминаване през този труден период. Знам, че може и на мен да ми се случи, както и на всяка една от нас тук.
А ако има по-сериозни проблеми във взаимоотношенията вече е друга тема. Но на първо място трябва да си имаме взаимно уважение и приемственост.

# 78
  • Мнения: 18 333
Съчувствам ти за баща ти и за твоя здравословен проблем. Не смеех да те попитам дали имате деца, но ти спомена някъде, че имаш. Е, слава богу за това, аз на 34 още не се бях наканила и ако се беше случило... мда... Само да те питам - майка ти не може ли да обгрижва баща ти, докато си на работа? Може би човек срещу заплащане, ако и ти работиш? Сигурно така ще се чувстваш по-добре, а той няма да остава без грижи.

# 79
  • Мнения: X
"Женена си за егост"," в този човек няма капка човечност", "коравосърдечник".

Такива епитети са написани от същите хора, които съветват бягане с 200 в другите теми, само защото мъжът не е измил чиниите два пъти подред, загледал се е по някоя сервитьорка или е гледал порно без знанието на половинката. Вие всъщност сте доста по-коравосърдечни, егостични и и безскруполни без дори да се замисляте. Имате мъжете за някакви бездушни инструменти.


# 80
  • Мнения: 18 333
Момчета, стига влизахте във форума, че после няма да се ожените. Wink Само ако вече сте семейни, може да участвате в дискусиите.

# 81
  • София
  • Мнения: 17 852
Пак се започна с тантрумите на мъжленцата, че не ги гледат като писани яйчица.

# 82
  • Мнения: 807
Да,имаме две деца и Слава Богу.
Майка, не може, защото и треперят ръцете,а се изисква да бъде напълно почистено и подсушено около раната.Поради тази причина ходех и аз преди и след операцията.На захранването нямаше пак да може да му погне или за вода.Оставих я тук да прибира децата от училище.Поне да са прибрани и нахранени.

"Женена си за егост"," в този човек няма капка човечност", "коравосърдечник".

Такива епитети са написани от същите хора, които съветват бягане с 200 в другите теми, само защото мъжът не е измил чиниите два пъти подред, загледал се е по някоя сервитьорка или е гледал порно без знанието на половинката. Вие всъщност сте доста по-коравосърдечни, егостични и и безскруполни без дори да се замисляте. Имате мъжете за някакви бездушни инструменти.




Знаеш,че тук в този форум си обменяме съвети, идеи и опит.И всеки човек сам за себе си може да прецени дали да бяга с 200 или не.
Всъщност всеки човек който има глава на раменете си.
Нямаше да пусна темата,но имах нужда да поговоря,да видя и другата страна на монетата и съм много благодарна за вашите отговори.Всички до един са безценни и всеки един носи нещо от което човек да се замисли за пътя по който върви.
Благодаря още веднъж 🤗

# 83
  • Мнения: 32 050
"Женена си за егост"," в този човек няма капка човечност", "коравосърдечник".

Такива епитети са написани от същите хора, които съветват бягане с 200 в другите теми, само защото мъжът не е измил чиниите два пъти подред, загледал се е по някоя сервитьорка или е гледал порно без знанието на половинката. Вие всъщност сте доста по-коравосърдечни, егостични и и безскруполни без дори да се замисляте. Имате мъжете за някакви бездушни инструменти.



Може ли линк към такива теми придружена с цитати съдържащи такива съвети.
Не съм срещала съвет да се бяга за гореизброените неща.
Предвид тази тема  е логично да ви смятаме за бездушни.

# 84
  • София
  • Мнения: 17 852
Никой не е останал вечен. И неговата майка/баща ще легне. Тогава нека той с оправя с децата.
Значи ти от нерви си влязла в ранна менопауза, тичаш да обслужваш баща си, а той си цъка игрички и дори не иска да те изслуша. Наистина се надявам, когато колелото се завърти, да постъпиш по разумен начин, вместо да си скапеш още нервите и тялото.

# 85
  • Мнения: 15 619
"Женена си за егост"," в този човек няма капка човечност", "коравосърдечник".

Такива епитети са написани от същите хора, които съветват бягане с 200 в другите теми, само защото мъжът не е измил чиниите два пъти подред, загледал се е по някоя сервитьорка или е гледал порно без знанието на половинката. Вие всъщност сте доста по-коравосърдечни, егостични и и безскруполни без дори да се замисляте. Имате мъжете за някакви бездушни инструменти.



Може ли линк към такива теми придружена с цитати съдържащи такива съвети.
Не съм срещала съвет да се бяга за гореизброените неща.
Предвид тази тема  е логично да ви смятаме за бездушни.
Много си коравосърдечна, Елора!

# 86
  • Мнения: 18 333
Кечър, да сме справедливи - той я издържа, за да не работи и да може да се посвети на баща си. В аналогична ситуация тя трябва да направи същото, нали?

# 87
  • София
  • Мнения: 17 852
Така е, сигурна съм, че много хора ще предпочетат
1. Да не са в ранна менопауза или друго съпоставимо
2. Да не гледат деца, а да си цъкат на игричките
3. Да не гледат болен родител
4. Да не ги занимават с болките си другите хора
5. НО да работят

Аз бих избрала неговия вариант, не знам за другите Simple Smile

# 88
  • Мнения: 17 409
Здравето няма цена, обаче, а здравословната семейна среда се поддържа от двамата, без да е налице винаги равнопоставеност. Ха, нека да й плати и  за душевния комфорт, ама не може. Голям келепир, като носи парите, в момента тя има нужда от повече.
Не знам, ето в такива моменти избива смисълът на грешните избори на “половинка”.

# 89
  • Мнения: 807
Никой не е останал вечен. И неговата майка/баща ще легне. Тогава нека той с оправя с децата.
Значи ти от нерви си влязла в ранна менопауза, тичаш да обслужваш баща си, а той си цъка игрички и дори не иска да те изслуша. Наистина се надявам, когато колелото се завърти, да постъпиш по разумен начин, вместо да си скапеш още нервите и тялото.

Не бих казала,че е от нерви, защото цикъла ми взе да спира доста време преди да разберем,че баща ми има проблем.
Предупредиха ме преди години,че липсата на щитовидна ще доведе до това.
Имам нужда наистина от повече,ама явно и той толкова може да даде.
А може и аз много да искам.Истината е някъде по средата.

# 90
  • Мнения: 17 409
Разбира се, че не е от нерви, и няма защо да си умираме на инатя,  да го виним него за здрсвословния й проблем.

# 91
  • Мнения: 15 619
Iskrenna84, спасението на давещите се е в техните ръце, чувала си го сигурно. В такава ситуация си, че друго не ти остава. Започни да си осигуряваш малко по малко радост и наслада, както и когато можеш, почивка, отказване на ангажименти, които не са належащи и животоспасяващи. Почни да делегираш на околните, които са здрави и прави, самозабърсването и вършенето на ежедневни дейности...  Почни ти да си даваш! Малко по малко, ще се научиш. Не чакай.
Тва, че не получаваш заплата, не означава, че не си на препълен работен ден, така че и работещият ти съпруг трябва да поеме неговия дял от семейни задължения след края на официалния му работен ден. Защото работата в едно семейство край няма и  е нещо лесно само за оня, който си клати краката и не е ангажиран ежедневно с това.
Да си мъж не се изчерпва хич с носене на една заплата, вирване на краката и очакване семейството ти - жена и деца да се самооправя!

# 92
  • София
  • Мнения: 28 782
Скрит текст:
Никой не е останал вечен. И неговата майка/баща ще легне. Тогава нека той с оправя с децата.
Значи ти от нерви си влязла в ранна менопауза, тичаш да обслужваш баща си, а той си цъка игрички и дори не иска да те изслуша. Наистина се надявам, когато колелото се завърти, да постъпиш по разумен начин, вместо да си скапеш още нервите и тялото.

Не бих казала,че е от нерви, защото цикъла ми взе да спира доста време преди да разберем,че баща ми има проблем.
Предупредиха ме преди години,че липсата на щитовидна ще доведе до това.
Имам нужда наистина от повече,ама явно и той толкова може да даде.
А може и аз много да искам.Истината е някъде по средата.

Скрит текст:
Аз няма и да го приема като заяждане.Имаш мнение, казваш го.
Както и Абсурт.
Аз интереси имам пре достатъчно.
Рисувам,пиша стихове и приказки, гледам си къщата,децата, съпруга и тичам около родителите си, защото имат голяма нужда в момента.
Нямам време да мрънкам за щяло и нещяло.
Не искам много.Едно как си е достатъчно.
Виждам, че се опитваш да се самоизлъжеш, че си виновна. Твое право е. В крайна сметка – кой каквото си направи.

# 93
  • Мнения: 32 050
Кечър, да сме справедливи - той я издържа, за да не работи и да може да се посвети на баща си. В аналогична ситуация тя трябва да направи същото, нали?

Никой не отрича, че я издържа. Но това дава ли му право да се държи така?

# 94
  • София
  • Мнения: 24 839
Така е, сигурна съм, че много хора ще предпочетат
1. Да не са в ранна менопауза или друго съпоставимо
2. Да не гледат деца, а да си цъкат на игричките
3. Да не гледат болен родител
4. Да не ги занимават с болките си другите хора
5. НО да работят

Аз бих избрала неговия вариант, не знам за другите Simple Smile

Да, ще предпочетат, но като не зависи от тях, нищо не могат да направят.
Нека не изкривяваме фактите- не е влязла заради мъжа си в менопауза, а заради премахната щитовидна жлеза.
Не е напуснала работа заради него, а заради болния си баща.
Не опира въпроса до това, да работи или не, а да работи така, че да издържа семейството.

# 95
  • София
  • Мнения: 38 704
Искрена, кураж момиче, дръж се.
Много е тежко, когато има болен възрастен в семейството. Това се отразява и на гледащите го, и на всички други. Атмосферата става много тежка.
Опитай да прехвърлиш повече неща на твоя мъж, да се облекчиш малко.
Общо взето, ще се повторя с Луна.

# 96
  • Мнения: 807
Искам да знаете,че съм ви много благодарна за всички мнения🤗

# 97
  • Мнения: 18 737
Iskrena, аз на твое място не бих издържала. Виждам се какво и колко мога, като те чета и... не мога това да го направя. Просто евала как се справяш, всеки си има предел - браво! Но не си ли вредиш прекалено, няма ли утре да те е яд, че не си си пазила силите за децата си?? Няма ли никой друг да те отмени малко??

# 98
  • Мнения: 807
Бианка,и аз се чудя на себе си как издържам,но явно съм се мобилизирала,знам,че трябва и не се предавам.
Днес свеки взе децата за малко и успях да си отдъхна за един час.
И на това съм доволна.Отрази ми се добре.

# 99
  • Мнения: 559
Искренна, функцията на отстранената щитовидна жлеза може и ТРЯБВА да бъде компенсирана с лекарства /това - от личен опит/. При ранна менопауза, доколкото знам, също е желателно да се предприемат медицински мерки. Така че, обърни си внимание и си намери добър ендокринолог.

Много ти се е насъбрало и явно имаш нужда от подкрепа. Помисли си, обаче, от кого какво можеш да очакваш. Мъжът ми не е по приказките и излиянията, може и да не се сети сам какво трябва да  направи в дадена ситуация, но пък не е имало случай да не направи това, което е необходимо, стига да знае какво е то /транспорт, придружаване при лекар, посещения в болница, лекарства, пари, домакинство, грижи за децата/.Е, моята работа е да не го оставям да гадае! Когато аз просто искам да помрънкам, но не очаквам конкретни действия, се чувства...объркан и безпомощен. ("Просто ме гушни!"  върши работа).  Помисли си, дали и твоят мъж не е такъв. Защото явно е поел пълната финансова издръжка на семейството, твоето отсъствие и присъствието на тъщата /ясно е, че тя ви помага, ама едва ли му е драго/. Казваш, че игнорира оплакванията ти. По-лошо е ако пренебрегва семейните си задължения, които би трябвало в тази ситуация да са се увеличили.

# 100
  • Мнения: 18 737
Трудно е за един човек да поеме финансово цялото семейство. И на мъжа не му е леко все пак. Просто казвам.

# 101
  • Мнения: 807
Да,аз пия лекарства.На л-тироксин съм всяка сутрин.Ходих и на гинеколог.Каза ми,че може да ми изпише само хапчета които малко до облекчат симптомите ми.
Абсолютно съм съгласна,не му е лесно изобщо.Поговорихме си малко докато ги нямаше децата.Каза си,че не му е леко и във тези състояния в който изпадам му идва множко.Иска да ми помогне но не знае как.
Извини се,че се е държал така.Мисля,че беше искрен,ще видим.

# 102
  • София
  • Мнения: 17 852
На него му е множко? Laughing

# 103
  • Мнения: 18 737
За съжаление много мъже с болна жена или дете просто дезертират и си хващат пътя. Човекът си гледа семейството, сега че не е разбиращ много, характер може да е. Не съм чела темата подробно.

Не ме нападайте, пиша факти.

# 104
  • Мнения: 17 409
Човекът не е виновен, че не усеща жена си - в болест, а може би и в здраве. Характер, обстоятелства, и кой знае какво още.
Като чета тук, а и не само - много хора си мислят - болен си? Има лекари, лекарства. На това хапче и аре. За жалост, реалността  е съвсем друга.

# 105
  • София
  • Мнения: 28 782
Човекът не е виновен, че не усеща жена си
Скрит текст:
- в болест, а може би и в здраве. Характер, обстоятелства, и кой знае какво още.
Като чета тук, а и не само - много хора си мислят - болен си? Има лекари, лекарства. На това хапче и аре. За жалост, реалността  е съвсем друга.
Може би. А полага ли усилие да я усети? Не прочетох такова нещо. За това е виновен.
В едно семейство някой разполага ли справото да бъде безчувствен?

# 106
  • Мнения: 17 409
без усилия е добре да  става. Усилията в емоционален план изчерпват. Не е виновен, че са емоционално различни, но такива са се избрали, и аз не знам що.
Дано да успее да я компенсира донякъде.

# 107
  • Мнения: X
Ами... не е очаквал сериозни болести на 34. Преди 14 години. На 34 му е иху-аху всичко.

Милена, много се женят без мисъл за 'ами ако стане нещо'. По презумпция ще бъдат млади и здрави още десетилетия.

Дренка, права си. Усилия тепърва, след като десетилетие му е вървяло плавно и безпроблемно - надали. Виж, ако ги е било треснало нещо на първата година, тогава да мислят дали ще се напасват, докато е силна химията. Ама плавни и иху- аху първи 3 - 5 години, безметежно, и на четиринайстата -драма, а той млад, в разцвета на силите си.... хм, бас държа, че друго му се върти из главата.

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 22:29 от Анонимен

# 108
  • Мнения: X
Нито е нужно да е доктор, нито да разбира от женски проблеми. "Как си?", "Мога ли да ти помогна? "," Не се ядосвай толкова, всичко ще е наред! ", е елементарна емпатия, която проявяваме дори към слабо познати. Защо да е лошо да очакваме същото, или дори повече, от най - близкия?

# 109
  • Мнения: X
... и ако тя му каже, че няма нужда от помощ (че не го занимава със задачи разбрахме) , какво правим? Когато съм отказвала помощ за едно и също на мъж 2 пъти, трети път не е предлагал.

# 110
  • Мнения: 17 409
Ако всеки се е свил в позиция на самозащита - нищо. Уви, невсички несходства и разминавания подлежат на напасване.

# 111
  • София
  • Мнения: 17 592

Това не ми звучи като "в болест", а по-скоро като бурни хормонални промени, водещи до променливи настроения... израз на които е, може би, и самата тема. Радвай се, че си здрава - менопаузата е нещо, което се случва на всяка жена, живяла достатъчно дълго. Потърси си някакви подходящи препарати, консултирай се с лекар - съпругът ти не е такъв, нито е гинеколог, нито ендокринолог, нито психолог. Не се заяждам и не се опитвам да съм поредния човек, отказващ ти подкрепа. Сериозно ти говоря - по-полезен би бил специалист в този случай и вероятно някакъв препарат, който да облекчи прехода.
Не очаквай от мъж да забременее или да преживее менопауза - колкото и да ги еманципираме, няма да се случи в обозримо бъдеще.

# 112
  • Мнения: 807

Това не ми звучи като "в болест", а по-скоро като бурни хормонални промени, водещи до променливи настроения... израз на които е, може би, и самата тема. Радвай се, че си здрава - менопаузата е нещо, което се случва на всяка жена, живяла достатъчно дълго. Потърси си някакви подходящи препарати, консултирай се с лекар - съпругът ти не е такъв, нито е гинеколог, нито ендокринолог, нито психолог. Не се заяждам и не се опитвам да съм поредния човек, отказващ ти подкрепа. Сериозно ти говоря - по-полезен би бил специалист в този случай и вероятно някакъв препарат, който да облекчи прехода.
Не очаквай от мъж да забременее или да преживее менопауза - колкото и да ги еманципираме, няма да се случи в обозримо бъдеще.


Извинявайте,незнам как да разбирам това"живяла достатъчно дълго",аз съм само на 34 г.много ли са?🙄

# 113
  • Мнения: 17 409

Това не ми звучи като "в болест", а по-скоро като бурни хормонални промени, водещи до променливи настроения... израз на които е, може би, и самата тема. Радвай се, че си здрава - менопаузата е нещо, което се случва на всяка жена, живяла достатъчно дълго. Потърси си някакви подходящи препарати, консултирай се с лекар - съпругът ти не е такъв, нито е гинеколог, нито ендокринолог, нито психолог. Не се заяждам и не се опитвам да съм поредния човек, отказващ ти подкрепа. Сериозно ти говоря - по-полезен би бил специалист в този случай и вероятно някакъв препарат, който да облекчи прехода.
Не очаквай от мъж да забременее или да преживее менопауза - колкото и да ги еманципираме, няма да се случи в обозримо бъдеще.


Едно от най-безполезните и неадекватни мнения, редом с братановите, по темата. Нито чел, нито разбрал.

# 114
  • Мнения: 25 724
Нито е нужно да е доктор, нито да разбира от женски проблеми. "Как си?", "Мога ли да ти помогна? "," Не се ядосвай толкова, всичко ще е наред! ", е елементарна емпатия, която проявяваме дори към слабо познати. Защо да е лошо да очакваме същото, или дори повече, от най - близкия?

Даже много по-полезен би бил, ако просто я прегърне и целуне. Мълчешком. Едно съпричастно гушване върши много повече работа от купища думи, които я са искрени, я не.
То е ясно, че не може да ѝ помогне по друг начин. Просто да ѝ покаже, че е до нея, че не се е спасил поединично, че не я е оставил да се бори сама.
Едно време хората, като са се женили, са си знаели – това ти е мъжът/жената за цял живот. Буквално „докато смъртта ви раздели“. И когато е възниквал някакъв проблем, хората са тръгвали към неговото разрешаване.
Сега, с лекотата на разводите и разделите, всеки търси лесното и приятното. Възникнат ли проблеми – хуква да се спасява поединично. Бивши половинки, деца... Кучета ги яли. Важното е Азът да е доволен.
Никога не съм си правила илюзии по този въпрос след 17-годишната си възраст. Имах лошия късмет да попадна в един санаториум, където имаше много хора в инвалидни колички. Видях, направих си изводите. Писала съм и друг път – до всеки мъж стоеше жена придружител – съпруга или майка, ако не е имал жена или имат малки деца, нуждаещи се от майка си.
Жените – сами, ако има придружител, то е майка. Омъжените – масово разведени, защото мъжагата си е бил камшика своевременно.
И по-нататък житейският ми опит доказа тези ми впечатления. Редките случаи, когато мъж остане до болна жена или деца, са изключения. Повечето дезертират.

# 115
  • Мнения: 17 409
Случаите, в които мъж остава до болната си жена никак не са редки, недей така. Освен това обслужването - тип болногледач и душевната подкрепа рядко вървят ръка за ръка. Това е огромен товар за близките, особено ако болен и здрав имат разнородни представи за здраве и болест. Нека се придържаме към конкретната ситуация.

# 116
  • Мнения: 25 724
Ами, това е истината, Дренке. Мъжете са нежни и крехки души, те с болни хора не могат да се занимават. И бягат.
Майната им на жените, ами децата си зарязват.

# 117
  • Мнения: 17 409
Моята  истина е над 15 годишна, ежедневно. Болни и болни, не е хубаво така да се обобощава.  Ако  стои, неподкрепящ, по-добре е да я остави сама, и дете - също, такива хора намират сили.
Мъжете били не знам какви си - ми не всички хора издържат на такива изпитания.

# 118
  • Мнения: 25 724
Ама що все мъжките хора, бе?  Laughing

# 119
  • Мнения: 17 409
Е, така ти е удобно на тебе Simple Smile

# 120
  • Мнения: 25 724
На мен изобщо не ми е в дневния ред. Ама имам очи и гледам какво става около мен...

# 121
  • София
  • Мнения: 17 852
Не е до удобство. Сийка е написала много истинен пост, ама не изнася, щото това веднага орива в графа "ее, в тоя женски форум- само мъжемразки".

# 122
  • Мнения: 17 409
“Ох, като почина мъж ми, и аз малко себе си да видя”. Таз приказка, израз на “всеотдайност”,  позната ли ти е, от опита на страничен наблюдател, като ще си играеш на война мъжду половете.

# 123
  • Мнения: 25 724
Война? Е, щом ролята на щраус те влече...
Странно е, че се пишеш лекар. Точно лекарите са най в час относно „нежните душички“ от мъжки пол.

# 124
  • Мнения: 18 333
Моята собствена баба казала някога: "Мъжо, като си отиде някой от нас... аз ще ида да живея при сина..."

# 125
  • Мнения: 1 945
Ама що все мъжките хора, бе?  Laughing
Защото сме патки с майчински инстинкт , които все трябва да обгрижват някой .
За това и природата така е създала жената, че тя предимно "изпраща" мъжа на оня свят
не защото сме по здрави, а защото сме по жилави и издържливи ..

# 126
  • София
  • Мнения: 28 782
Е хайде не всички да сме патки.

Нито пък изпитвам нужда да обгрижвам.

# 127
  • Мнения: 1 945
Когато станеш на 60, 70 г , тогава ела и кажи дали той теб обгрижва
или ти него и кой кого "изпраща" .
Не става въпрос за сега , аман от скачащи като ощипани , сакън да не ги помислят за слаби
Сийчето много добре го написа върни се и прочети пак

# 128
  • София
  • Мнения: 17 852
Гътват се рано, щото много нерви и депресии са ги тръшнали покрай всичките им настинки.

Последна редакция: пн, 27 май 2019, 21:30 от The Catcher in the Rye

# 129
  • Мнения: 17 409
Сийке, мъж може да припадне при гледка на кръв, но същият този да се грижи до последния час за съпругата си, без да се вживее в ролята на жертва и да чака похвали.
Присетих се даже разни комични ситуации точно с болни мъже, на които грижата от съпругата в духа майка-дете им идва силно в повече Simple Smile
Ето ти другата страна на това, да не усещаш другия от какво точно се нуждае.

# 130
  • София
  • Мнения: 28 782
Еех, де да бях пак на 30...

Та,както казах, не изпитвам нужда да обгрижвам, едвам се навих да родя едно дете. Не че не обгрижвам, когато се налага, но очаквам същото и към мен и към детето ни.


# 131
  • София
  • Мнения: 17 592

Това не ми звучи като "в болест", а по-скоро като бурни хормонални промени, водещи до променливи настроения... израз на които е, може би, и самата тема. Радвай се, че си здрава - менопаузата е нещо, което се случва на всяка жена, живяла достатъчно дълго. Потърси си някакви подходящи препарати, консултирай се с лекар - съпругът ти не е такъв, нито е гинеколог, нито ендокринолог, нито психолог. Не се заяждам и не се опитвам да съм поредния човек, отказващ ти подкрепа. Сериозно ти говоря - по-полезен би бил специалист в този случай и вероятно някакъв препарат, който да облекчи прехода.
Не очаквай от мъж да забременее или да преживее менопауза - колкото и да ги еманципираме, няма да се случи в обозримо бъдеще.


Извинявайте,незнам как да разбирам това"живяла достатъчно дълго",аз съм само на 34 г.много ли са?🙄



Не, безспорно ти е рано, много, много рано - но всички, които имат късмета да живеят достатъчно дълго - т.е. да не си отидат млади - ще минат през това (добре де, освен онези, които вече са минали). Не е - надявам се, че не е! - някаква сериозна болест. Ако му кажеш "трябва да отида на лекар / изследване, притеснявам се, заведи ме" и той ти каже "бе, мързи ме", значи е просто задник. Но ако му кажеш "имам гореща вълна, криво ми е, не мога да спя" и очакваш да те разбере - не, няма да те разбере. Дори и да прояви съчувствие, няма да е разбиране и скоро ще му омръзне. Както ние никога няма да разберем меренето на пишките... ми, нямаме си, няма да го проумеем. Ако те подкрепя и поддържа тогава, когато е нужно, не му се сърди, че не те разбира тогава, когато хормоните ти подскачат и ти самата не можеш да се разбереш.

# 132
  • Мнения: 1 945
Аз пък се присетих нещо , което отдавна исках да кажа на авторката,защото вече съм като нейния мъж Kissing Face Много, много не се втелявам за стари болни роднини , гледам да се съхраня ..И той човека така, играе си игри , свирка си ..все пак има деца за гледане .
То бива да се раздаваш, но всичко си има мярка -поне един да остане нормален ...

# 133
  • Мнения: 807
Имало е моменти в които ме е разбирал,но е имало и доста когато не е.Прост пример-лежа си аз в болницата ни жива ни умряла със неизвестна диагноза,а той идва да ме види за 5 мин.и да ме уведоми,че отива на бира с приятели.
Втори пример-лежа си аз вкъщи след гинекологична операция,господина си хваща пътя и отива на банкет да си празнува, защото майка му била при мен и щяла да ми даде водичка ако ми се припие, защото аз не можех да ставам.
И последен пример за да не ви отегча,от тази вечер-прибрах се малко след него, защото ходих да изпращам една абитуриентка и му казвам:
-мило,искаш ли да излезем до магазина да си вземем по един сладолед?
-ако е с децата може😲
-добре де,аз искам да излезем двамата,а пък и децата са къпани, малката е с антибиотици още след гнойна ангина
-друг път, искам заедно
Това беше,врътна се и отиде да пуши.Аз си легнах на дивана и той след малко пристига.Айде да излизаме.😲
Ами хубаво де, което ти промени мнението?
Щяла съм да му се сърдя.А пък аз нищо не съм казала.
Сега като пиша виждам колко съм си виновна аз самата 😒Минало бешело.

Аз пък се присетих нещо , което отдавна исках да кажа на авторката,защото вече съм като нейния мъж Kissing Face Много, много не се втелявам за стари болни роднини , гледам да се съхраня ..И той човека така, играе си игри , свирка си ..все пак има деца за гледане .
То бива да се раздаваш, но всичко си има мярка -поне един да остане нормален ...

Няма лошо, всеки решава сам за себе си 😚

# 134
  • София
  • Мнения: 17 852
Прагматично може и да няма нужда да ти налива водичка след операция, но искам да ти кажа, че когато близък е в болница или след операция, аз лично нямам настроение за банкети.

Последна редакция: пн, 27 май 2019, 21:47 от The Catcher in the Rye

# 135
  • Мнения: 1 945
Но , знаеш ли защо вече станах такава, защото съм преминала през нещо такова като теб .
Един път когато трябваше да мина след мамография и на ехография на гърдата моя каза че има работа и не може да ме закара , защото трябва да оправя колата си . Имаше опасения за нещо лошо на гърдата ми ..Случвало се е и да пирува когато положението не е било до пируване . Махам с ръка вече , не мисля че е единствен от тази порода Имат някакъв бъг явно някои мъже, т.е повечето ако трябва да бъда точна ...

# 136
  • Мнения: 17 409
Дано си намирате смисъла от такова съжителстване, в здраве и болест.

# 137
  • Мнения: 807
Незнам дали е до бъг или неправилна инсталация на операционната система,ама много ме заболя тогава.Все едно за майка му съм женена.Да не казвам,че съм ходила сама с влака до друг град, правят ми кюретаж с пълна упойка и пак сама с влака.Нямаше кои вода да ми даде,нищо ми нямало.
Обаче да го видите като взе да повръща една вечер след банкет за какво ставаше въпрос.

# 138
  • София
  • Мнения: 17 852
Аз като казах, че е егоист още на първа страница, скокнахте.

# 139
  • Мнения: 1 882
Незнам дали е до бъг или неправилна инсталация на операционната система,ама много ме заболя тогава.Все едно за майка му съм женена.Да не казвам,че съм ходила сама с влака до друг град, правят ми кюретаж с пълна упойка и пак сама с влака.Нямаше кои вода да ми даде,нищо ми нямало.
Обаче да го видите като взе да повръща една вечер след банкет за какво ставаше въпрос.



Не те поглежда след кюретаж, а ти му бършеш лигите от повръщания алкохол? Това мъж ли е или сопол, извинявам се? Няма повече да употребявам такива изрази, но явно на много мъже им липсва елементарно усещане за грижа. Но това се очаква, когато някой не се е грижил за тях така в детството и не е възпитал в себе си съчувствие.

# 140
  • Мнения: 17 409
И какво, като каза. Тя още е с него, и с лека ръка не иска да зареже всичко. Това не оправдава рисковете, които поема за себе си.
Искрена 84, не си женена за майка му, но и не можеш да очакваш нищо повече от него, затова е добре да имаш друг близък, на когото да разчиташ. Свекърва, приятел/ка.
Такива саможертви - няма нужда.

# 141
  • Варна
  • Мнения: 14 550
Да вземе авторката да зареже тежко болния си родител, за да се "съхрани". Ами да игнорира и детето, никакво домакинстване и обгрижване. Да го удари на живот и кариеризъм, егоизъм и личен разкош. ..
И подобни тези се пишат от майки...
Примитивното сравнение м/у мъжка и женска анатомия нямат нужда от анализ.
Но ако авторката сподели с мъжа си, че страда, душата и кърви и има нужда от емоционална подкрепа  би я разбрал нали?
Аз и пожелавам само силен дух и здрав разум, да се радва на настоящето, но да е подготвена и за фатални завои.
Моят мъж на пръв поглед е мъжкар,его до висините. Но когато аз падах ми беше като ангел хранител. За него няма прегради, стопери, перипети и оправдания. Всеки ден влизаше в реанимацията. (забранена за външни лица).Нахлуваше, подкупваше, умиляваше мед.екип. Мистър Его беше като момче - сълзи, сантиментални гафове, искренна съпричастност.
Мен ме бяха отписали от живота, в кома.
Всичките ми изследвания бяха вид медицинско чудо. Любовта му пребори отчаянието ми , депресивните мисли и песимистични прогнози. Носеше ме като кукла, фразите му бяха кратки, но сърдечни. "С теб съм винаги" "Ти си моето най-красиво момиче", "Ти си смисъла"и т.н. А аз един скелет, м/у два свята . Спомням си как прибираше падащата ми коса нощем, за да не се разстроя. Бях неадекватна от наркози, разкъсана трахея, кошмари.  В същото  време родителите ми само плачат и се молят. Оцелях, възстанових се.
Чувствата, любовта, доброто отношение може да възкресят духа, респективно и здравето. Липсата им и апатията ще съкрушават и мачкат. Не пола е определящ, спрямо степента на хуманност . Когато баща ми си отиваше, без излишни въпроси мъжа ми организира семейния режим. Цял месец галопирах и подкрепях и майка си. Не исках и детето си да виждам, съвестта ми крещеше да отдам последна почит и помощ на всеотдаен родител. Безсилието ,че нямаш власт  над чуждо страданието те тушира. Отново имах опека и подкрепа от мъжа до мен, разбирахме се без думи. Мистичен синхрон в действията, познаваме се добре.
Може би ще ме упрекнете в прекалена емоционалност или крайност, но хората около мен са подобни. Егоизмът е за слаби, ограничени и страхливи душици.
В добро и зло, в здраве и болест връзката между двама остава нвразривна, ако я е имало...

# 142
  • Мнения: 18 737
Аз не бих издържала също на някои ситуации, свързани с болни близки. Всички сили си пазя за децата най-вече. Нямам резервни варианти. Ако аз се разсипя за болни възрастни роднини, кой ще ми изгледа децата, питам се?

Въобще не се заричам за имагинерни ситуации какви ще са ми отношенията. Просто не знам как сте толкова категорични.

Здравословния егоизъм за всеки има различни граници. Тоя ограничени и страхливи душици ги пишете по романите Simple Smile

# 143
  • Мнения: 32 050
Незнам дали е до бъг или неправилна инсталация на операционната система,ама много ме заболя тогава.Все едно за майка му съм женена.Да не казвам,че съм ходила сама с влака до друг град, правят ми кюретаж с пълна упойка и пак сама с влака.Нямаше кои вода да ми даде,нищо ми нямало.
Обаче да го видите като взе да повръща една вечер след банкет за какво ставаше въпрос.


Не е бъг. Просто е пълен егоист и не те обича.
Прочети внимателно какво е написала Viviana91.
Това е обич.
Съжалявам, но при него това го няма.
Ако ти беше на мястото на Viviana91, той просто щеше да идва рядко.
Даже мога да кажа, че Viviana91 се е оправила точно благодарение на неговата подкрепа. Не игнорирам и мед. грижи.
Като е повръщал е трябвало да го оставиш да си се бърше сам.
Не е като да му се извади някоя жлеза или някоя операция.
Ти сама се поставяш в това положение.
За сладоледа - просто трябваше не да го питаш какво му промени мнението. Просто му казваш, че вече не желаеш да излизаш за сладолед с него и приключваш темата.

# 144
  • Мнения: 18 737
Абе защо наливате масло на жената в огъня? И аз да остана сама да се грижа финансово за семейството, а  мъжът ми да обгрижва болни роднини и да е безработен, никак няма да съм щастлива. Толкова ли е невероятно да си го представите?

# 145
  • BG
  • Мнения: 893
Незнам дали е до бъг или неправилна инсталация на операционната система,ама много ме заболя тогава.Все едно за майка му съм женена.Да не казвам,че съм ходила сама с влака до друг град, правят ми кюретаж с пълна упойка и пак сама с влака.Нямаше кои вода да ми даде,нищо ми нямало.
Обаче да го видите като взе да повръща една вечер след банкет за какво ставаше въпрос.


Не е бъг. Просто е пълен егоист и не те обича.
Прочети внимателно какво е написала Viviana91.
Това е обич.
Съжалявам, но при него това го няма.
Ако ти беше на мястото на Viviana91, той просто щеше да идва рядко.
Даже мога да кажа, че Viviana91 се е оправила точно благодарение на неговата подкрепа. Не игнорирам и мед. грижи.
Като е повръщал е трябвало да го оставиш да си се бърше сам.
Не е като да му се извади някоя жлеза или някоя операция.
Ти сама се поставяш в това положение.
За сладоледа - просто трябваше не да го питаш какво му промени мнението. Просто му казваш, че вече не желаеш да излизаш за сладолед с него и приключваш темата.

Точно същото мисля и аз! Не си заслужава да си прахосваш живота с такъв партньор, аз лично вече съм на принципа: с мъж трябва да ми е хубаво, лошо мога и сама да живея. И всекиму според заслуженото се отнасям.
Bianka, ако мъжът недоволства, че жената не работи след всичките тези нейни болести-ами за мен това не е мъж честно. Защото, ако авторката гледаше неговите майка и баща друга песен щеше да пее, убедена съм.

# 146
  • Мнения: 17 409
 На мъжа останала цялата грижа, в случая, ай! Тя - хем болна, не е легнала обаче.
Да, в лошо жена, без подкрепа може и сама.

# 147
  • Мнения: 18 737
Аз казвам следното - нека всяка от вас си се представи с безработен съпруг, който обгрижва болен роднина. Съпругът не е лежащо болен, а има по-скоро грижи с роднините си.Децата чакат на вас за всичко, сметките - също чакат само вас. Плащате ток, уроци, храна, режийни, дрехи, забавления. После ми обяснете колко сте над всичко това и как сте абсолютно съгласни да го вършите с години, и да сте щастливи. Обещавам да ви повярвам. Но ако не сте 100% щастливи, да си знаете - не обичате мъжа си. Wink

# 148
  • Мнения: 17 409
Решението тя да остане без работа е взето семейно, и никой друг не носи отговорност за това. По твойта логика - храни, обличай, плащай, и абдикирай от емоционална обвързаност с децата и мъжа си. Аз до себе си такъв мъж не мога да понеса. По-добре сама.

# 149
  • София
  • Мнения: 17 852
Ако на мъжа му бяха правили гинекологична операция на женските органи, че май е с тях, досега да беше се гътнал след депресията от повръщането, то също е много натоварващо. Та нямаше да има обратен казус.

# 150
  • Мнения: 807
Бианка,аз не съм на работа от два месеца.
Работих във голяма компания,изплатиха ми всичко което трябва,регистрирах се в бюрото,от там вземам малко парички и отделно разпродавам доста неща в сайтовете за продажба.Не съм го оставила и за момент да се напъва сам.Децата си гледам,къщата.Готвя,пазаря,чистя и наглеждам нашите.
Това е което мога да направя в момента.Давам всичко от себе си.

# 151
  • Мнения: 32 050
Абе защо наливате масло на жената в огъня? И аз да остана сама да се грижа финансово за семейството, а  мъжът ми да обгрижва болни роднини и да е безработен, никак няма да съм щастлива. Толкова ли е невероятно да си го представите?

Не е невероятно. Много хора им се случва това.
Невероятно е отношението към жена му.

Аз казвам следното - нека всяка от вас си се представи с безработен съпруг, който обгрижва болен роднина. Съпругът не е лежащо болен, а има по-скоро грижи с роднините си.Децата чакат на вас за всичко, сметките - също чакат само вас. Плащате ток, уроци, храна, режийни, дрехи, забавления. После ми обяснете колко сте над всичко това и как сте абсолютно съгласни да го вършите с години, и да сте щастливи. Обещавам да ви повярвам. Но ако не сте 100% щастливи, да си знаете - не обичате мъжа си. Wink

Добре, представям си.
Не си представям обаче дори и да работя и да поемам финансовата част да съм пълно дърво, ако мъжът ми има здравословен проблем. И да му казвам - я не ме занимавай, не ти разбирам проблемите. Ако го направя - значи съм пълен психопат.
Била съм в подобна ситуация, но не с мъж.
Майка ми си чупи крака, а баба ми таза.
Само аз работя, само аз плащам апартамента, сметки, абе всичко.
Търча по болници. Помагам и на двете, готвя, чистя, сменям на баба ми памперсите, храня я. Не съм казала - абе не ме занимавайте с вашите счупени кости  Laughing
Как тук виждаш отношението което има мъжът на авторката?
Мъжът на авторката в такава ситуация би бил щастлив  и сигурно ще се моли да се отърве от я болната си майка или от болната си жена.
За момента жената е безработна. Утре няма да е.
Но и тогава пак няма да му пука за нея.Е, ще му е по-леко.Важното на него да му е леко.

# 152
  • Мнения: 18 737
Е, всеки с мнението си Simple Smile

Аз не знам какво и как е взето семейно като решение, само изтъквам, че хората са много различни. Освен това самата авторка има някаква помощ с децата, което аз нямам, и гледам по друг начин на ситуацията.

Елора, ти си поела тези грижи за роднините си, което е чудесно. Но ако имаше и деца, дали щеше да успееш да си толкова всеотдайна?

# 153
  • Варна
  • Мнения: 14 550
Bianka, в подобни моменти, помагат всички, които искат да помогнат. Мъжът
на авторката може да и улесни ежедневието. Децата имат баби, приятели, близки и т.н. Ако се наложи да плащат операция или консумативи никой не дава кредити.
Взимаш заем от приятели.  Когато единия е в паника и го удря съдбата, другия става буфер. В критични ситуации няма време и за обмисляне, само действия.
Имам приятелки, на които съм помагала за кюртажи. Егоистът не трепва, следва нов аборт... По-страшното е, когато апатията е и към децата.

# 154
  • BG
  • Мнения: 893
Аз като гледам на авторката мъжа грижата му е само само да изкарва заплата. Жената поема всичко останало, както е описала. Да не говорим, че като не е лежащо болна и трябва да я гърчи за всичко, така ли? Ми то по тази логика всички жени домакини  във форума досега да са ги изгонили мъжете им, защото нищо не носят вкъщи.

# 155
  • Мнения: 18 737
Да, понеже съм имала грижата да "изкарвам само заплата" да ви кажа, не е песен, като си отговорен за всичко сам. Но спирам да споря, няма смисъл. Не мога да бъда темерут с близките си, но да подскоча от радост, че мъжът ми няма да работи, няма да стане. Не познаваме ситуацията, може мъжът на Искрена по принцип да е си е леко темерут, а не сега да е станал.

Жените домакини са съвсем друга тема мисля.

# 156
  • Мнения: 17 409
Не е отговорен за всичко сам, нали четеш. Иначе, знаем, какво е да си сам родител, но темата не е за това. Те са семейство, с двама родители, всеки поел някаква част.
Защо ги дърпаш нещата пак към своя живот?

# 157
  • Мнения: 32 050
Бианка, за отношението говорим, не за това кой какво изкарва.
Тя и като е работила той е имал такова отношение?
Или грубото отношение е само към безработните? Laughing

# 158
  • Мнения: 18 737
Да, наистина гледам през моите очи, но всички сме донякъде така. Разбирам гледната точка на жената. Но не всички мъже са ангели небесни, не знаем нейния как е бил преди нейните и на родителите й проблеми, нали? Пълна промяна ли е настъпила?

# 159
  • Варна
  • Мнения: 14 550
Ами апатията му след кюртажа и дава заявка какъв е.

Последна редакция: пн, 27 май 2019, 23:51 от Viviana91

# 160
  • Мнения: 18 737
Е да, но тя не е в позиция да иска да го сменя, или това не го схващате?

# 161
  • Мнения: 807
Кюретажа ми не беше аборт.
Бях в цикъл,след 10 дневно кръвотечение не искаше да ми спре.Отидох на лекар,каза ми,че матката ми е пълна с кръв и ми насрочи преглед след два дена, като ме предупреди,че не ми ли спре и продължава ли да ми кърви,ще ме кюртира.
Молих му се тогава да идем заедно,защо много ме беше страх,но не поиска.
Той май си е такъв от самото начало,но е нямало и кой да му даде пример, затова как да се държи към жена.

# 162
  • София
  • Мнения: 17 852
Само аз ли пропуснах часта с аборта? Кюретаж не се прави само с тая цел.

Едит: Изпреварила ме е

# 163
  • Мнения: 18 737
На мен ми се размина точно тази процедура, но два пъти съм била на косъм. От миоми се случва при мен. Съчувствам, аз самата съм минала през доста гинекологични перипетии. Моят мъж е с мен, но пък много тежко го приема и трябва него да успокояват. Та и той не е скала опора в този смисъл. Хората са различни.

# 164
  • София
  • Мнения: 17 592
Незнам дали е до бъг или неправилна инсталация на операционната система,ама много ме заболя тогава.Все едно за майка му съм женена.Да не казвам,че съм ходила сама с влака до друг град, правят ми кюретаж с пълна упойка и пак сама с влака.Нямаше кои вода да ми даде,нищо ми нямало.
Обаче да го видите като взе да повръща една вечер след банкет за какво ставаше въпрос.


Това от последните ти постове изобщо не са просто "горещи вълни" и поведението му в описаните ситуации е тотално неадекватно.

# 165
  • Мнения: 32 050
Е да, но тя не е в позиция да иска да го сменя, или това не го схващате?

Аз го схващам и никъде не съм писала да го сменя.
Видно е, че е дошла само да се оплаче. Такъв си го взела и такъв ще си го гледа. Винаги е бил такъв, просто не е виждала. В трудните моменти си е проличало що за човек е и какво му е истинското отношение.
Твоят мъж е показал поне отношение. Няма значение, че него е трябвало да го успокояват. Но поведението му е значело нещо. Обратното и на теб би ти било неприятно.
Ако я биеше пак сигурно щеше да оправдан, защото е безработна, а на него му било напрегнато.
Най-добре повече оттук насетне като и предстои нещо свързано със здравето, каквото и да е било - леко или тежко да не го уведомява въобще. Няма смисъл.

# 166
  • Мнения: 18 737
Ами да, явно човекът не съчувства видимо и полза да му съобщава няма. За съжаление в живота понякога се случват и неща, които са извън нашия контрол. Авторката ще си реши какво и как, не сме ние там.

Спирам да пиша повече, че пак ще каже някой, че всичко пречупвам през моя опит. Simple Smile

# 167
  • Мнения: 17 409
Създаването и поддържането на семеен модел от вида - всеки се спасява поединично е извън контрола на съпрузите и те винаги са жертва на обстоятелства. Ех!

# 168
  • Мнения: 18 737
Ами в момента жената как предлагаш да постъпи? Всичко е вече на свършен факт. Тя не работи, има грижи, да зареже мъжа си ли? Или да го промени? Това са явно невъзможни задачи.

# 169
  • Мнения: 17 409
Свършен факт може да бъде само непреодолим здравословен проблем и трайно лошото качество на живот. Другото са лични избори, Бианке, верно че само любовница може да разбие фактите, в подобни “семейства” Simple Smile

# 170
  • Мнения: 18 737
Жената се оплаква именно от здравословни проблеми и грижи по болни роднини, или бъркам? Аз не знам как бих постъпила на нейно място. Със сигурност все от нещо ще абдикирам.

# 171
  • Мнения: 17 409
Да, но дали и как може да компенсира в ежедневието, чрез семейните отношения или друго. Щото тези състояния не се решават само със синтетични хормони, ми беше мисълта.

# 172
  • Мнения: 18 737
Така е. Но това няма как ние да го знаем.

# 173
  • Мнения: 807
Здравейте момичета,искам само да ви благодаря за времето което отделихте за моят проблем.
Много ми помогнахте.Човек осъзнава някои неща когато ги види от друг ъгъл.
Успях днес даже да си намеря и работа,почасова е и не всеки ден,но пак е нещо.
Още веднъж благодаря и ви желая всичко хубаво 🤗

# 174
  • София
  • Мнения: 17 852
Нещо ни гъбаркаш и май само си убиваш времето във форума.

# 175
  • Мнения: 807
Нещо ни гъбаркаш и май само си убиваш времето във форума.
Защо си мислиш така?

# 176
  • София
  • Мнения: 17 852
Седмо чувство

# 177
  • Мнения: 807
Мислех си да не ти отговарям,но това ще значи,че се притеснявам от нещо,но няма от какво.
Позната на моята майка ми се обади и каза,че си търси продавачка за Петък, Събота и Неделя.Майка й била казала,че в момента съм без работа, затова казах,че е почасово и не всеки ден.
Ако искаш вярвай,ако искаш недей.Това е истината.

# 178
  • София
  • Мнения: 17 852
Друго имх предвид. Наистина ли първото нещо, което ти хрумна след всичкото изчетено, е да си намериш работа, за да улесниш още мъжа си?Не казвам, че трябва да седиш, но... абе, ти си знаеш.

П.П. Да не ми отговаряш не значи, че се притесняваш от нещо, а че си убедена в правотата си и не изпитваш нужда да се обясняваш на непознати в интернет. Не го казах злонамерено, но един съвет- бъди по- твърда и в личните си отношения. Успех

# 179
  • Мнения: 17 409
Защо да улесни него.  Стоенето вкъщи може да не ѝ се отразява добре в дългосрочен план. Все пак, това е промяна. Ако се чувства добре, значи е за добро, макар и в момента.

# 180
  • София
  • Мнения: 17 852
Да, така е.
Просто дано има сили. Аз не знам по колко време отделя за другите неща, но понякога е смазващо.

# 181
  • Мнения: 32 050


Момичета, няма смисъл. Авторката както казах е дошла да си е оплаче само. Тя ще продължи да си търпи грозното отношение. И сама го каза. Той може да я подритва като мръсно коте. Утре пак може да и се случи нещо/да не дава Господ де/ а той ще я зареже да пие с приятели отново. Даже сигурно и да се гърчи в болки, най-вероятно я ще и викне да млъкне или просто ще излезе, че го дразни.
И всеки следващ път, когато на него му има някаква малка дреболия и се превива все едно ражда, тя ще е до него.
Затова този "мъж" я приема за даденост.Тя сама е позволила такова отношение. Знае, че може да се държи както си иска с нея, но е наясно, че като настине ще има кой да му обърше сополките. Просто му е удобна.
Затова казах да си гледа себе си. Затова и казах да му върне "жеста". Та да види хубаво ли най-близкия ти като си болен от каквото и ща де е пет пари да не дава. И може би едно такова отношение би го отрезвило.
Той за пет минути не иска да излезе с нея за един сладолед. Искал с децата. Защо. Ако е с нея, то защото имат деца. Най-вероятно това и го задържа. Има си чистачка,  готвачка, гледа му децата, чат пат и секс, играе игрички. Абе цар.
Та авторке. Един съвет. Гледай да си по-независима вече. Хубаво си намерила нещо. Ясно е, че заради баща си не можеш и друго за момента. Но се подсигури след време. Защото нищо не се знае в тоя живот.

# 182
  • Мнения: 4 622
Оф, много неприятно... Прочетох и останалите случки от последните коментари от авторката. На нейно място, като се оправи болният родител и се посъвзема емоционално, бих го оставила тоя мъж. Да го молиш да дойде с теб, а той да ти откаже... Не мога да си представя как си се чувствала. Много съжалявам. Sad Човекът няма да ти е опора в нищо. А, за детето как реагира като е болно? Пак ли така?

# 183
  • Мнения: 807
Добро утро.
За децата зависи как му се струва положението.Ако нещата изглеждат наред,аз си се оправям.Те са момичета и обикновено казва,че ако са момчета тогава щяло да е негова работа да се занимава повече с тях.

# 184
  • Мнения: 6 622
Имам две момичета и ММ прекарва всяка свободна минута с тях, а голямата даже не е от него. Това са само оправдания.

# 185
  • BG
  • Мнения: 893
Да бе! И БНД така говореше- и като има момче-пак същото. Авторке, опичай си акъла с тоя твой мъж докато си млада! Хайде сега децата малки, нямаш финанси...обаче няма да е все така. Пак ще кажа- с мъж трябва да ти е хубаво, лошо може и сама.

# 186
  • Мнения: X
Скрит текст:
Да бе! И БНД така говореше- и като има момче-пак същото. Авторке, опичай си акъла с тоя твой мъж докато си млада! Хайде сега децата малки, нямаш финанси...обаче няма да е все така.
Пак ще кажа- с мъж трябва да ти е хубаво, лошо може и сама.
Точно!

# 187
  • Мнения: 18 333
Искренна, правиш ми много добро впечатление и се надявам, че близките ти - не само мъжо - те оценяват. Да, той явно на моменти постъпва дразнещо, но може би просто е несъобразителен. За банкета едно предположение - вероятно свекървата е казала: "Ти върви, сине, аз ще седя с нея, ако трябва, ще й дам водичка..."? Rolling Eyes

# 188
  • Мнения: 807
Благодаря ти 🤗 Незнам тогава какво са коментирали.Може наистина да е така както казваш.
Лека вечер 🙂

# 189
  • Мнения: 3 138
Добро утро.
За децата зависи как му се струва положението.Ако нещата изглеждат наред,аз си се оправям.Те са момичета и обикновено казва,че ако са момчета тогава щяло да е негова работа да се занимава повече с тях.

Пфу, истинските бащи се занимават с децата си независимо от пола. Като че ли дъщерите нямат нужда от баща... и момче да имаш, пак няма да се занимава, просто сега си има удобно макар и неправещо смисъл оправдание.

# 190
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Скрит текст:
Да бе! И БНД така говореше- и като има момче-пак същото. Авторке, опичай си акъла с тоя твой мъж докато си млада! Хайде сега децата малки, нямаш финанси...обаче няма да е все така.
Пак ще кажа- с мъж трябва да ти е хубаво, лошо може и сама.
Точно!

+1  Peace

# 191
  • Мнения: 3 755
Изчетох темата на един дъх. Искрена, силна жена си, ще се справиш ( да, знам колко е досадно всеки да ти го казва). Емоционално ти трябва подкрепа.  Твоят мъж те обича, обаче няма силите да ти даде нужното. А на теб ти ти трябва опора. Мъжка. 
Към защитаващите тезата за " работещият"- само аз ли прочетох, че нямали пари за такси и ходела пеша до болницата?  Както и че майка и, а не мъжът и, гледа децата,  когато тя не може?  Очевадно почасовата работа на авторката не е за удоволствие.
Успех, девойко!

# 192
  • Мнения: 807
Здравейте, благодаря за отговорите 🤗 На татко му предстои операция следващата седмица и аз започвам да си търся истинска работа.
Надявам се след това нещата да се нормализират, защото е много трудно.Хубав ден😘

# 193
  • София
  • Мнения: 19 322
Моят баща по характер е като описаният от авторката, но с едно голямо изключение - разбира от половин дума и прави каквото е необходимо. Няма да те пита как си, нито ще те товари със своите болежки. Но ако поискаш помощ - е насреща.
И в момента той се грижи за майка ми, тя е трудноподвижна и има нужда от човек наоколо. Някакво чувство за дълг, а не че много се обичат, напротив. Не се търпят особено и всеки си стои в неговата стая.
Но за емоционална подкрепа и общи приказки - не разчитай на него. Всъщност и аз донякъде съм такава - обсъждането на някаква болежка не я лекува.
Скрит текст:
ММ обича да се жали, без да предприеме мерки. Сега слушам разкази с ужасен край как ще му вадят зъби и корени, защото 26 години  слушам мама каква велика зъболекарка е и другаде не ходеше.

Аз в момента съм малко като познатата на Елора. Грижи - предимно за детето и мен. Имам си причини.

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 13:27 от Cuckoo

# 194
  • Мнения: 17 409
Така е. Човек трябва да е наясно дали и каква емоционална подкрепа може да бъде за партньора си, и да не се чувства предаден, ако я потърси другаде Simple Smile

# 195
  • София
  • Мнения: 17 852
Аз не съм съгласна. Защото бащата на Сискоо не се и оплаква+прави нещата. Докато тоя на авторката, когато на него му има нещо, заревава, а на нея като й има, дори не ще да я придружи.
Едното е просто по- хладен човек, който се старае да е твърд, другото е егоистче, страхуващо се за задника си, но не и за този на жена си.

Дори нещата да се стабилизират (успех с операцията, дано баща ти се оправи), аз съветвам авторката да не забравя този период и да работи по емоционалната си и финансова независимост в средносрочен план. Щото животът постоянно ни дава сътресения и от този нищо няма да получиш.

# 196
  • София
  • Мнения: 19 322
Може би моето е реакция на държанието на свекърите и зълва ми - по 100 пъти се звъни за глупости, но реална помощ - тц. Да ме питат как съм не облекчава болежките.
Примерът на Вивиана е много трогателен, но не е представителна извадка.

# 197
  • София
  • Мнения: 17 852
Успокоиха ли се нещата? Баща ти окей ли е вече? Simple Smile

# 198
  • Мнения: 1 770
Честито. Разбрала си, че човека до теб никога не му е пукало особено за теб.
В трудните моменти си проличава колко държат хората един на друг и се обичат.
Върни му жести.
Оттук насетне като се разболее от каквото и да е било - не му съчувствай, не говори по темата, не му помагай по никакъв начин. И може да му кажеш просто, че не те вълнуват глупавите му болежки, както него не го интересуват твоите.


И това как точно би й помогнало? Аз мисля, че "връщането" почти никога не е поучително, даже напротив, някак детинско е и незряло за мен. Няма ли да има по-добър резултат, ако просто поговори с него и му обясни как се чувства и че поведението му я наранява?

# 199
  • Мнения: 807
Успокоиха ли се нещата? Баща ти окей ли е вече? Simple Smile


Да, вече е добре.Благодаря,че попита 🤗

# 200
  • София
  • Мнения: 4 884
Те пък мъжете щото са много Убави в тяхната менопауза....

Кретат, пуфтят, моженето вече е неможене...

# 201
  • София
  • Мнения: 17 852
Успокоиха ли се нещата? Баща ти окей ли е вече? Simple Smile


Да, вече е добре.Благодаря,че попита 🤗
Радвам, се, че са се стабилизирали поне с него нещата.

Общи условия

Активация на акаунт