В болест и здраве или само здраве?

  • 9 907
  • 201
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 807
От какво е притиснат в момента?

Може би,че съм това положение,мрънкаща,безработна жена.На него се пада честа да издържа сам цялото семейството.
Много ни е трудно.

Сигурно е притиснат от минаването на някое ниво на играта Joy

😂Ох разсмя ме.Там е без грешка.

# 46
  • Мнения: 15 619
Братане, може темерутщината да е типично мъжко качество, затова така отвътре да ти идва да коментираш, че жената е досадила най-вероятно на мъжа си с хормоналните си проблеми. Което ми подсказва, че идея си нямаш за какво се пише в темата.
Елора, много поздрави от мен на тази жена! Намерила е чудотворен лек.

# 47
  • Мнения: 32 280
luna, жената трябва да прави секс когато мъжът иска. Да готви, да чисти, да гледа децата. Да не говори. Защото говоренето е досадно. Само мъжете не досаждат като говорят. Защото това ще стресира "мъжлето". Ако е болна да не се оплаква. На хората главите им режат и си мълчат, а някоя си там мрънка, че оперирали щитовидната. И крак да счупи, тя е длъжна всичко пак да прави и да не мрънка. Някакъв си крак, какво толкова. Ако умре, жени бол, сменя се. Като хладилник.
В историята дето я разказах назад при счупването на ръката върхът на наглостта бил, че като се прибрала на другия ден сама от болницата вместо да я попита поне как е, той е попитал - "Жена, вчера като те е нямало тогава кой е нахранил мама и кой и е сменил памперса"  ooooh!
Идиоти много на тоя свят.

# 48
  • Мнения: 20 189
Няма нужда да се изпада в крайности, боклучак има в по-голямо количество сред хората, но да се върнем на казуса на Авторката.
Тя не е нужно да го променя, а да се "намерят" и да се чувстват добре и двамата. Среща – някъде по средата.

Описаната от Елора жена е някаква мазохистка, жена с ниска самооценка, самонаказва се, търпейки подобно поведение от мъжа си. Много са такива. И в повечето случаи за това са виновни не кекавите и ужасни мъже, които са избрали, а родителите им (на жените), които са насадили подобно ниско самочувствие и липса на критерий в тях.

# 49
  • София
  • Мнения: 17 895
Женена си за егоист. И надали е такъв от вчера.
Няма нужда да се нищи неговото поведение, не мисля и, че те обича, за да постъпва така. Както Елора е казала, хората се познават в трудните моменти, затова да се моли да не легне на легло, че да можеш с чиста съвест да не му обърнеш внимание и да види какво е. А през това време си живей собствения живот и не очаквай нищо от него. Очакванията са бичът на разочарованието в такива ситуации.

Искрено ти съчувствам, вероятно е ужасно да живееш в студенина и незаинтересованост. Но ще ти повторя, вероятно са го писали преди мен, не се обвинявай, че си избухлива, мрънкаща или нещо си. Нормално е да очакваш подкрепа от човека с теб и не е нормално той да не ти я дава.

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 22:09 от The Catcher in the Rye

# 50
  • Мнения: 17 410
Тя да се моли да легне на легло? Не си добре, не си.

Редактирам, също Simple Smile

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 22:14 от Дренка

# 51
  • София
  • Мнения: 17 895
Той да се моли да не легне на легло. Laughing защото с чиста съвест не би трябвало да му помогне. Обичта е взаимност.
Не пали от раз, сбъркала съм. И ако обичаш не ми лепи етикети.

# 52
  • Мнения: 17 410
Сама го правиш, и всеки път ти издишат теориите за емпатията.

# 53
  • София
  • Мнения: 17 895
Правя го по казусите, но не си позволявам към потребители. Дано правиш разлика. За другото нямам потребност да влизам в обяснителен режим. А и отново казвам- темата не е за мен, че да ме коментираш, госпожо псих. Ако имаш съвет към авторката, давай, вместо да задяваш потребителите. : )

# 54
  • Мнения: X
Аз пък чета, чета, чета темата и не разбирам какво точно искаш от мъжа си. Да те лекува, за което няма нито акъл, нито знания, нито тапия? Да слуша за горещите ти вълни - аз не искам да слушам, а ми предстоят някой ден, явно това ме прави боклук? Да хвърли всичко и да оплаква с теб, защото ти си хвърлила всичко и си се капсуловала в идеята, че той ти е мъж и...?
Наистина не разбирам, а имам много силното чувство, че и ти не разбираш какво искаш и това е, което те дразни?
Не се заяждам Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 17 895
Ами да, да я изслуша.
Да я пита как е.
Да я успокои.
Да покаже, че му пука и е притеснен.

# 56
  • София
  • Мнения: 24 839
Скрит текст:
От какво е притиснат в момента?
Може би,че съм това положение,мрънкаща,безработна жена.На него се пада честа да издържа сам цялото семейството.
Много ни е трудно.

А, ти за какво мрънкаш?
От скука, че си безработна, от горещите вълни, от това че не ти помага вкъщи?
На 34 години си, никакви интереси ли нямаш?
На челото ли ти пише "менопауза", че нямаш самочувствие?
Наистина, дай пример, какво искаш да споделиш с него, а той те игнорира?

# 57
  • Мнения: 17 410
Абсурт, по инерция си, драга.
Жена в менопауза, на 34!
Дали с подкрепата МУ, няма да й е по-лесно да започне работа и да се чувства здрава?

# 58
  • Мнения: 859
Може да я хване за ръка и да я изведе на разходка в парка, да пият по един джин на някоя пейка, може да я заведе примерно да види Метеора в Гърция, да качи някой Витошки връх, да поканят приятели, които отдавна не са виждали....абе има какво да се направи, за да успокоиш една жена, която се чувства зле.

# 59
  • София
  • Мнения: 971
Една мълчалива прегръдка е предостатъчна за да излекува душевните терзания на авторката.

Общи условия

Активация на акаунт