В болест и здраве или само здраве?

  • 9 925
  • 201
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 28 958
Скрит текст:
Мъжът ти е с нисък праг на поносимост към стрес явно. Когато има някакъв проблем, трябва да прояви отношение, реакция, да не говорим пък за емоция (нали е мъж) и вдига бялото знаме.
Начинът е не да нервничиш, да се цупиш, сърдиш, мърмориш, да го упрекваш, а
да опиташ да си близка с него по неговия начин, да не се чувства притиснат.
Скрит текст:
Често мъжете не знаят как да реагират в дадена ситуация и просто я игнорират.
Знам, че не ти е лесно щом си с така разбъркани хормони, но опитай поне да не приемаш толкова драстично поведението му и се концентрирай над хубавото между двамата. Сигурна съм, че има такова. Ако искаш да ти помага или обръща внимание, подхвани го с усмивка, с шега,  спокойно. Иначе, ако му натякваш, ще се дистанцира още повече.
"Болен здрав носи" – Болният да стъпва на пръсти около здравия, за да не го притесни... Close
Много крехки и нежни тези "мъже".

Авторката има здравословен проблем, който води до преждевременна менопауза. Което, освен останалото, е и доста психически натоварващо и подтискащо. Мъж би трябвало да подкрепи жена си. Наблягам на мъж. Отговор "не било негов проблем" е много груб.

# 31
  • София
  • Мнения: 24 839
Не е задължително темерутщина, а мъжка логика, която е поне на 90% валидна.
Помисли реално- той знае за проблема ѝ, не пише жената че я е игнорирал докато е траело лечението, а че сега не я подкрепя в оплакванията от ниското самочувствие и горещите вълни.
Аз затова попитах, като как да я подкрепя?
Ще се оплаче, той ще ѝ каже че няма страшно, че всичко  е наред и на другата вечер същото?

# 32
  • София
  • Мнения: 28 958
Един мъж може да направи много по отношение на самочувствието на жена си. Когато човекът до теб е уязвим, би трябвало да му подадеш ръка тогава, когато той има нужда от това. И да, ако едната вечер тя се оплаче, той я успокои, и на следващата пак се оплаче, той пак би трябвало да я успокои. Доброто отношение има лимит ли?

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 21:02 от milenaka

# 33
  • Мнения: 807
Аз по принцип никога не съм искала да ми свалят звезди или постоянно да ме дундуркат както се казва.
Но много ми доиде.Баща ми се разболя от рак,напуснах работа за да го гледам, след това и тази ранна менопауза.
По принцип имаме проблеми в нормално допустимите граници.Като всяко семейство.Той не пие,не ме бие,гледа си семейството,но покрай всичко явно,че мен не ме бива.
Благодаря ви,постовете Ви действат доста отрезвяващо 🙄

# 34
  • София
  • Мнения: 28 958
Аз по принцип никога не съм искала да ми свалят звезди или постоянно да ме дундуркат както се казва.
Но много ми доиде.Баща ми се разболя от рак,напуснах работа за да го гледам, след това и тази ранна менопауза.
По принцип имаме проблеми в нормално допустимите граници.Като всяко семейство.Той не пие,не ме бие,гледа си семейството,но покрай всичко явно,че мен не ме бива.
Благодаря ви,постовете Ви действат доста отрезвяващо 🙄
Тези критерии са дори под санитарния минимум.

# 35
  • Мнения: 32 353

"Болен здрав носи" – Болният да стъпва на пръсти около здравия, за да не го притесни... Close
Много крехки и нежни тези "мъже".


Да ти кажа прекаленото женско обгрижване ги прави такива. И доста мъже приемат жените си за даденост.
Една позната имаше подобен проблем.
Скрит текст:
Каквото и да и се случи от него грам вълнение няма. Всичко на нейните плещи. Готвене, чистене, децата, че и на работа. А той рядко нещо да свърши в къщата.
Капката и е преляла като си счупила ръката и му се е обадила. Господина бил на бира с приятели. Казал и напълно  равнодушно да викне линейка или да хванела такси. Няма вълнение, че си е счупила ръката.
Та това и преляло чашата. Започнала да гледа само себе си и децата. Много рядко започнала да прави секс с него. То и вече и е станал противен сигурно. Само ако тя е на зор. Редовно го е игнорилала и си вечеряла сама. Преместила се на друго легло. Спряла да му пере дрехите. Да му глади също. Почти не разговаря с него, само по-важни въпроси. Спряла да обгрижва болната му майка и му казала, че тя е негова майка и да се оправя.
Опитал се да се кара за тия неща, ама му казала ако нещо не му харесва да изчезва.
Човека правил първо скандали, а после жалки опити за помирение. След известно време господина вдига 40 градуса температура. Трябвали на кино с приятели да ходят. Той се вайкал, че му е лошо, да му дадяла нещо. Като бебе се държал. А тя е казала - и сега на кино ли няма да ходим. Ама аз искам да го гледам. Ти си стой тук тогава, щом ти е лошо, ама аз излизам. Може да отидеш в спешното или да викнеш бърза помощ. Ако пък не щеш, ходи си топни парцалче в студена вода и си го сложи на главата. Не бил сакат. Айде чао. И си отишла на кино.
После се е опитал да го играе обиден, ама му е казала, че не я интересуват мъжките му проблеми, каквито и да са. Така както и нейните него не го интересуват.
Оказало се и бронхопневмония на следващия ден. Остави го сам да си ходи на лекар. И грам грижа не положи. Ми голям мъж е.
Та тя си беше чепата. Не обичаше да обсъжда много. Особено очевидни неща. Тормози го доста дълго време.
Май са се пооправили в отношенията. Ама ми каза, че вече много не и дреме за него. И знае, че промяната не е от любов, а за да не си загуби семейния уют.

# 36
  • Мнения: 20 274
Аз едно не разбирам. Сигурно много от вас са се сблъсквали с различната логика и мислене на мъжете си, на други мъже. Защо трябва да се пробиват стени с глава, за да се променя мъжа. Няма да стане, не е ли ясно?

А точно този мъж, както Искрена го нарече, си го знае, че е чешит. Не е нужно да ходи покрай него на пръсти, а да опита да не пробива стени с главата си, а да действа добронамерено. С рогата напред никой човек няма да реагира добре.
Аз подозирам, че той си е бил все такъв този човек – не е на ти с мили думи, жестове, отношение. Едва ли ще започне оттук нататък.
Иначе, напълно разбирам Искрена и нуждата ѝ от подкрепа, но понякога хората до нас не са способни на такава, но ние забелязваме липсата ѝ точно, когато най-много имаме нужда от нея. Се ла ви.

Искрена, провокирай го. Кажи му на шега "абе, мъжо, ако се гътна утре на легло, ти ще ме оставиш да си умра тихо и кротко ли, че да не те занимавам".

Той има проблем с изслушването, щом бяга още на етап "искам да ти споделя нещо", значи го тресе неистов страх от чувствата на другите, включая и на жена му. Липсата на емпатия е или от страх, или защото просто не знае що е това животно.

# 37
  • София
  • Мнения: 28 958
Всички хора сме различни и имаме различно мислене, Базила. Аз и ти имаме различно мислене, двете с майка ми имаме различно мислене, с най-добрата ми приятелка и с най-добрия ми приятел имаме различно мислене... Това отменя ли човешките ангажименти, които имаме един към друг?

# 38
  • Мнения: 17 414
Братане, моментите, в които е хубаво да галим мъжкото его са много различни от дискутираните.
За мъже с твоето мислене, което, надявам се, не е сериозно по темата, но в реални ситуации,  смятам, че е по-достойно да се оттеглят от връзката, вместо да си дремят там, “подкрепящо”. Разбира се, че си ги лекувам, но лично мнение няма как да давам Simple Smile

# 39
  • Мнения: 807
То провокациите при него не действат,ако кажа"контра",той ще каже,"ре контра".
Винаги съм твърдяла,че един виновен няма.При нас също действа с пълна сила,но той човека винаги си мисли,че вина за нищо няма.По принцип говоря,но съм убедена,че вече му е писнало да бъде с мен и,че сме заедно само заради децата, защото той е отраснал без баща и знае какво е.
Няма желанието да ме изслуша,няма и търпението,но може би и аз ако нямах вече същите чувства както в началото щях да постъпвам так.За съжаление в живота има много такива моменти, при които разбираш човека до теб какъв е.

# 40
  • Мнения: 32 353
За пръв път чувам за страх от чувства на другите.
Просто не му пука за жената. И си и го казва.

Искрена, защо обичаш такъв човек не мога да си обясня.
Обичта се изразява с грижа. Няма я грижата от него към теб.
Твой е избора да си в обслужване и грижа на човек, който не те обича.
Може и мазохистка да си.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 14 555
Нима е грешно, че болна жена търси подкрепа и съпричастност?
 Една искренна,сърдечна  мъжка ласка, любезна фраза винаги е бонус, не само за настроение, самочуствие и тонус. Усещането , че си обичана жена, с опека е стимул.  Грижата и позитивните думи, подкрепата в критичен момент могат да лекуват и творят чудеса. В случая на авторката, безразличието и апатията я мачкат. Може би е самотна, объркана, с хаотични емоции и този темерут захранва  депресивни мисли. Игнорирането и липса на сърдечност, взаимност  може да катализира т.н.женски болести . Някои са тихи в страданието си, други с куп претенции, но всеки болен търси помощ и съпричастност . Ако мъжа на авторката си е такъв по принцип и съчувствам. Не бих живяла с емоционален инвалид.
Дано намира щастие при децата си.
Не можеш да вмениш, превъзпиташ или просиш  хуманно отношение  . Но в случая това е любимия ти , фамилна половинка , който бяга от отговорната си роля.

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 15:35 от Viviana91

# 42
  • Мнения: 807
Не,не съм мазохистка.
Толкова много години заедно немога да изхвърля на боклука с лека ръка.Всеки има своите недостатъци,както и аз разбира се.
Явно и той в момента е много притиснат, незнам.Може пък и такъв да си е бил,но не го е показал както сега.
Аз от своя страна пък съм длъжна да се опитам да променя някои неща.В себе си.Другите около мен няма как да ги променям.

# 43
  • София
  • Мнения: 28 958
От какво е притиснат в момента?

# 44
  • Мнения: 32 353
Сигурно е притиснат от минаването на някое ниво на играта Joy

Общи условия

Активация на акаунт