В болест и здраве или само здраве?

  • 9 930
  • 201
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21 688
А има ли вероятност да прекаляваш с нервниченето и скандалите? Аз съм на принципа, че ако човека няма какво толкова да ми помогне - а във вашия случай той наистина няма какво да направи, не е препоръчително да се втренчваме колективно в проблема. То и за теб и отшенията ви  не е добре да си изливаш настроенията върху другите, те не са виновни, нито са боксови круши като ти е гадно. Ако може нещо да се направи, отиде, донесе, надявам се, че-ще отиде на момента. Ама да те пита през пет минути точно как се чувстваш и какво точно те залива... Не знам.

Това, че играе игрички вместо да ...не рзбрах какво искаш да прави,  не е показател, може и на него да му е кофти и сигурно му е, че така се е получило с теб.
Пак казвам, ако считаш, че можеш да получиш адекватна и необходима помощ, поискай я с думи прости, ако и ти не знаеш какво точно искаш от него, ама те е яд, недей.

И да, брака и семейството са и в здраве и в болест. Затова всеки трябва да щади и да милее за другия, и за двама ви важи.  

# 16
  • Мнения: 7 006
Когато човек се жени,го прави, защото иска да е с другия,в болест и здраве,нали така? Питам се, защо след като на някой хора им отърва само в здравето се женят.Ако е само за креватната гимнастика,ами то може със всеки,по всяко време и така.
Много ме е яд като ми каже обичам те,а в следващия момент,не ме интересуват проблемите ти.
В момента преминавам през много промени като преждевременна менопауза,топли вълни,ниско самочувствие и тн.,а той вместо да се опита да ме разбере,ме игнорира.
При вас как е?Това обещание"в болест и здраве"спазва ли се така да се изразя?


Няма да питам "преди да се ожените,къде гледа",че е много изтъркано..

Но пак ще си изпея мантрата :"Практическия облик на любовта,това е грижата"

Въпросът поставен от теб е напълно неадекватен и лишен от смисъл и логика.Но,ти си наясно с това,темата само не знам за какво е..  

# 17
  • Мнения: 17 414
Млада жена в менопауза недейте сравнява с 50 годишна. Като се почне мелницата, спирка нямате.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 985
Все пак, жената го е написала - отстранили са й щитовидната. Точно от форума знам, че това води до доста нервни реакции дори на обикновените житейски ситуации, които до сега е подминавала с ок.

# 19
  • Мнения: 32 364
Дааа, игрите са му страст по принцип.Много обичаше да играе още от едно време,на мен не ми пречеше,и сега много не ми пречи,само когато имам да му кажа нещо,а той дава игнор и ето готов скандала.
Елора,опитвам се да гледам само себе си от време на време,ама не ми се получава много.Няма значение дали се отнася за децата,него или родители,аз съм първа китка.Това ми е в природата или възпитанието,но няма как да оставя болен човек.Ще му помогна,пък после пак ще му се сърдя.За добро или лошо съм си такава.
Благодаря още веднъж за отговорите 🤗

Хората не можеш да промениш, ама можеш себе си да промениш.
Лично на мен ако някой е видно ,че не му пука и на мен в един момент е спирало да ми пука.
Иначе ставам едва ли не подлога.
Възможно е и хормоните да те тресат и да не преценяваш правилно, но ако наистина грам разбиране и подкрепа не получаваш си права.

# 20
  • София
  • Мнения: 8 028
При заболяване човек става по-чувствителен към реакциите на околните. Съпругът ти едва ли преди е бил много загрижен тип, но сега съвсем прави впечатление, когато открито игнорира проблемите ти.

# 21
  • София
  • Мнения: 23 128
Съжалявам, че толкова млада ти се налага да преминеш през менопауза.
Съсредоточи се върху неща, които обичаш да правиш. Гледай си спокойствието и здравето. Излизай с приятелки.
Моят мъж също играе на компютъра, но аз през това време се занимавам с толкова много неща. Когато искам да си поговорим за нещо, просто любезно го моля да остави слушалките и да ми отдели нужното внимание. Също така предварително му казвам, когато искам да излезем някъде заедно. Ако всеки ден му мрънкам за едно и също нещо, което не е животозастрашаващо, надали ще е очарован. Все едно той да ми дудне всеки ден, че е изморен или го боли главата. Има лекари за тая работа и т.н.
Ако се чувстваш зле психически, може да се обърнеш и към психотерапевт, не е срамно.

# 22
  • Мнения: 20 285
Мъжът ти е с нисък праг на поносимост към стрес явно. Когато има някакъв проблем, трябва да прояви отношение, реакция, да не говорим пък за емоция (нали е мъж) и вдига бялото знаме.
Начинът е не да нервничиш, да се цупиш, сърдиш, мърмориш, да го упрекваш, а да опиташ да си близка с него по неговия начин, да не се чувства притиснат. Често мъжете не знаят как да реагират в дадена ситуация и просто я игнорират.
Знам, че не ти е лесно щом си с така разбъркани хормони, но опитай поне да не приемаш толкова драстично поведението му и се концентрирай над хубавото между двамата. Сигурна съм, че има такова. Ако искаш да ти помага или обръща внимание, подхвани го с усмивка, с шега,  спокойно. Иначе, ако му натякваш, ще се дистанцира още повече.

# 23
  • Мнения: X
Тук не искам да звуча грубо, но не си ли мислила за възможността да си просто крайно досадна за мъжа ти? Според мен е редно когато човек има проблем, да ги споделя с най-близките и да търси решения, вместо да изпада в истерии и да ги товари максимално. Щом мъжът ти те игнорира, значи това му е дошло в повече. Повечето мъже гледат да стоят далеч от драми, напълно нормално е, че на мъжът ти ще му е по-приятно да играе игри и да гледа сериалчета, вместо да се депресира покрай твоите променливи настроения. Мисля, че реакцията му е много правилна да те игнорира и да си търси своя ескапизъм, вместо да ти се вързва и да избива на скандали. И е прав, че един мъж няма как да разбере как се чувства една жена в менопауза, както един мъж няма как да разбере какво е една жена да ражда. Не знам какво си очаквала, особено ако мъжа ти е по-темерутест или чешит, както го наричаш.

# 24
  • Мнения: 17 414
Като те че чета, братане, и след мнението на Базила, ми изплуваха всички моменти на контакти с жени в положението на момичето. Като добавя и борба със стерилитета в някои от случаите, единственото, което мисля е - защо държите на всяка цена да се изкажете Simple Smile

# 25
  • Мнения: X
Едно искрено мъжко мнение в случая праща квалифициранта ти психологическа експертиза право в коша. Wink
Най-добре си лекувай пациентите, като им обясняваш какви нежни снежинки са, а тези, които все още се държат, ние във форума ще им даваме трохички истина от всяка гледна точка, а те ако искат, ще четат и ще си вадят изводите.

# 26
  • Мнения: 15 619
Едно искрено мъжко мнение в случая праща квалифициранта ти психологическа експертиза право в коша. Wink
Най-добре си лекувай пациентите, като им обясняваш какви нежни снежинки са, а тези, които все още се държат, ние във форума ще им даваме трохички истина от всяка гледна точка, а те ако искат, ще четат и ще си вадят изводите.

Тва не е частичка истина, а част темерутщина. Не се превъзнасяй толкова!

# 27
  • Мнения: 32 364
Мъжете само при 37 градуса температура се държат все едно раждат. Едва ли не пет годишни пикльовци, драпащи за внимание и грижа. Но когато другата страна има нужда, ма моля ти се, от какъв зор.
Значи жените като са болни, кучета ги яли. Сигурно и ако имат още по-тежко заболяване, нямате търпение гадината да пукне, че да си намерите друга здрава булка. Laughing
Добре че не всички мъже са такива егоисти.
То точно в такива моменти си личи истината.
Авторката ще си остане при него и ще си търпи грозното отношение. Но това си е неин избор. Тука е само да помрънка и ще си продължи.


# 28
  • Мнения: X
luna, аз пък бих желал да гледаме малко по-обективно и да си уважаваме мненията. Ако ми посочиш някаква неистина, която съм написал, готов съм да я коментирам на ЛС, за да не разводняваме темата на авторката излишно. Все пак разрешаваме персонален проблем, а не дискутираме общи приказки.

Елора е доста права за мъжете, аз познавам доста такива. Демонтсрират такава изнеженост, че чак не знам как не ги досрамява малко за собственото им мъжество.

# 29
  • Мнения: 859
При такава ранна менопауза нещата са доста зле и то без жената да е виновна за каквото и да било. Пляскате ги наедро как била станала досадна или пък да се стегнела..Има жени, които стигат и до самоубийство или психическо разстройство - и то от "една менопауза".

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 14:29 от fmino

Общи условия

Активация на акаунт