В болест и здраве или само здраве?

  • 9 912
  • 201
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 807
Аз няма и да го приема като заяждане.Имаш мнение, казваш го.
Както и Абсурт.
Аз интереси имам пре достатъчно.
Рисувам,пиша стихове и приказки, гледам си къщата,децата, съпруга и тичам около родителите си, защото имат голяма нужда в момента.
Нямам време да мрънкам за щяло и нещяло.
Не искам много.Едно как си е достатъчно.

# 61
  • Мнения: 859
Не знам дали ви е ясно колко трудно е да се грижиш и за болен родител на всичкото отгоре...

# 62
  • Мнения: X
Добре, ще питам по друг начин.
Като те пита как си, какво ще му отговориш?
Посочи му реалния си проблем. Да искаш да те пита как си, само за да му оревеш света колко си напрегната, безработна и 15 човека разчитат да им обършеш задниците, обаче въпреки всичко се правиш на героиня и не делегираш никому нищо - ами и аз няма да се интересувам от мрънкачески тиради и ще си играя игрите.

# 63
  • Мнения: 32 282
Аз няма и да го приема като заяждане.Имаш мнение, казваш го.
Както и Абсурт.
Аз интереси имам пре достатъчно.
Рисувам,пиша стихове и приказки, гледам си къщата,децата, съпруга и тичам около родителите си, защото имат голяма нужда в момента.
Нямам време да мрънкам за щяло и нещяло.
Не искам много.Едно как си е достатъчно.

Ако и едно "как си" няма нещата са много зле.

А защо е безработна авторката не е предмет на темата и не е нужно да се обяснява.

# 64
  • София
  • Мнения: 17 895
Не знам дали ви е ясно колко трудно е да се грижиш и за болен родител на всичкото отгоре...
Именно.
Освен това ранната менопауза е "НЕболест и нищо особено" само когато е на чужд гръб. Не мога да повярвам, че при пределно ясни ситуации все  се намират хора, които да оплюят този, който е на земята и да оправдаят гадняра.

# 65
  • Мнения: X
Аз гадняра не го оправдавам, много по-силно впечатление ми прави, цитирам:

гледам си къщата,децата, съпруга и тичам около родителите си, защото имат голяма нужда в момента.
Нямам време да мрънкам за щяло и нещяло.

На това нещо не е необходимо да чака някой да се поинтересува от нея. Необходимо е да делегира задачи ясно, точно и кратко. Ти ще сготвиш, ти ще пуснеш прахосмукачка, аз отивам да  нагледам дядо ви.
Сега, аз не знам в какво положение е баща й и дали наистина е било жизненонеобходимо да напусне тя работа. Обаче двамата родители, мъжът и децата да чакат само на нея да им бърше г*зовете не е нормално.

# 66
  • Мнения: 807
Добре, ще питам по друг начин.
Като те пита как си, какво ще му отговориш?
Посочи му реалния си проблем. Да искаш да те пита как си, само за да му оревеш света колко си напрегната, безработна и 15 човека разчитат да им обършеш задниците, обаче въпреки всичко се правиш на героиня и не делегираш никому нищо - ами и аз няма да се интересувам от мрънкачески тиради и ще си играя игрите.

Гал, смятам да запазя добрия тон,въпреки твоя.
И въпреки ще обясня специално за теб още веднъж.
Откриха рак на баща ми,ние мислехме,че той се простира само до дебелото черво,но се оказа,че са засегнати много органи.Претърпя много тежка операция, беше в кома около 2 дена,след което успя да се събуди,но поради сложността на операцията,му беше поставена колостома която сега аз сменям.
В продължение на 10 дни ходих по 6 км.пеш до болницата и обратно, защото нямахме пари за таксита и тем подобни.
Когато стана ясно,че нещата са такива и живот и здраве се оправи,ще има още една операция за прибиране на червото,трябваше да напусна,нямаше кой да ме търпи на работа, да ходя да оправям документи,да тичам по химиотерапия и по различните градове за изследвания.
Да,бърша задници в момента,но няма как да оставя на произвола хората които са ме отгледали от една семка.
Точни и ясни команди се дават само на машините.Дори и да кажа да се свърши нещо, някои път не се получава,всеки си е заангажиран с нещо негово.

# 67
  • Мнения: 859
Искрена, постъпваш точно както трябва - остави ги злобарките, които все много знаят.

# 68
  • Мнения: 20 198
Искрена, искрено ти съчувствам, мъжът ти при тези обстоятелства си е просто ръб. Винаги ли е бил такова перде? Ако, да, не очаквай сега да се освести тепърва и да стане супер мил и съпричастен.

Давай в такъв случай ясни послания: нуждая се от помощ, очаквам да направиш това и това за мен, децата, семейството предвид тези и тези обстоятелства. Ако не разчете и директните послания, честито, имаш един студенокръвец и коравосърдечник за мъж.

# 69
  • Мнения: X
Не виждам нищо злобно в коментара ми или на абсурт. Нито съм искала подробности. Явно майка ти не може, само ти можеш, ок.
Само че фактите са, че ти отказваш да делегираш задачи , но мрънкаш, докато тук 15 кокошки храчат по мъжа ти. Много, много кофти и неуважително отношение към половинката си имаш.

# 70
  • Мнения: 17 411
Gal, стига Simple Smile
Темата тя я постави много ясно.

# 71
  • Мнения: 1 945
Трябва да се опиташ да се съхраниш по някакъв начин . Баща ти скоро може и да си отиде, а ти без пари , съсипана от труд и със съсипани взаимотношения и здраве какво ще правиш ?

# 72
  • Мнения: 807
Не, не винаги.Беше по мил,по разбран,но явно нещо му писна.Аз си имам своята вина сигурно.От един кавга не става,но просто защото в момента ми е много трудно и усещанията ми са по други.
Незнам.
Гал, само едно нещо ще ти кажа и повече няма да отговарям на твоите коментари.
Не пожелавам на никого да мине през това което преминавам аз.

Трябва да се опиташ да се съхраниш по някакъв начин . Баща ти скоро може и да си отиде, а ти без пари , съсипана от труд и със съсипани взаимотношения и здраве какво ще правиш ?

Татко се възстановява на този етап,имаме още две химиотерапии и отиваме на контролна колоноскопия с евентуална последваща операция.
Трябва да избутаме по някакъв начин докато мине всичко това,нямам избор.
За в момента съм решила да започна да разнасям брошури и да почиствам входове за да мога да разполагам и с времето си, много често се пукат колостомите и се налага да ходя по никоето време да ги сменям.
Кандидатствах в един от големите хипермаркети,на 4 часа,но не ме взеха, защото нямало кои да ме търпи да подтичвам насам натам.
Еми това е.В общи линии.

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 23:27 от Iskrenna84

# 73
  • Мнения: 32 282
Оф, не ти е лесно. Дано се оправи баща ти.
И аз 7 години гледах баба си. И на мен ми се е налагало заради това да напусна. Но и работата ми писна и исках да си почина и нещо друго да търся после.
Виж сега. На теб ти е тежко. На него сигурно също. Само той работи. Но все пак дано ти помага поне малко вкъщи.
Предвид твоите здравословни проблеми и грижите за баща ти, поведението и отношението му въобще не е оправдано.

# 74
  • Мнения: 4 626
Искрена, много съжалявам за това, което ти се случва. Искам да ти кажа, че колкото и да нямаш самочувствие ти си една силна, борбена жена и аз ти се възхищавам. Нормално е при такива обстоятелства да не се чувстваш добре със себе си и живота си, но според мен грешно си се насочила към мъжа си в момента. Насочи се към себе си доколкото ти е възможно,за да събираш сили да се бориш. Мъжът ти... И неговият ред ще дойде, не го мисли него в момента. Само това ти липсва - развод и скандали в тоя период. Мани го него - погрижи се за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт