Студенти ~ набор 2000 ~ Тема 58

  • 55 617
  • 755
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 1 040
Бърди, честито! Радвам се много и да му върви по вода!

# 511
  • София
  • Мнения: 17 292
Благодаря от сърце! Много се радваме, но сме някак изтощени емоционално. Утре да иде да се запише и да отдъхнем за месец-два.
Завиждам на децата, които отиват да учат в друг град, спомням си колко страхотна емоция беше за мен навремето. Синчо няма да го усети това.

# 512
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Бърди, размърда темата. Simple Smile Така се зарадвах за бъдещия фармацевт, че писах в колата одеве. Satisfied
Моето след като се записа КН го удари на мързел. Играе на компютъра до 4 през нощта, спи до 12-13 ч на обяд. Започна адски да ме дразни.
В петък замина за 10 дневна обиколка на Европа по програмата DiscoverEU. Групичка от 1 момиче и 5 момчета са. Избраха Дортмунд, Берлин, Дрезден, Прага, Виена, Будапеща, Букурещ. Голямото пътуване с влак. Сами се организираха, сами се оправят, което е голяма изненада за мен. Та да го похваля, не само да го плюя.
Края на август май се подава молба за общежития. Чувам страхотии за условията. Та ако някой има свежа информация за общежитията на СУ бих се радвала да я сподели.

# 513
  • Мнения: 6 716
Вие тук вече записахте студентите и забравихте, обаче ние понеже чакахме до последно, чак сега мога да се похваля, че имам студент-фармацевт в СУ. Фиуу, мина и това.

Честито Heart
Може ли да споделите минималния бал?

# 514
  • София
  • Мнения: 17 292
Честно казано, не видях минималния бал. Според сина ми не е паднал много, до към 27, но това не е сигурна информация.

Сиси, (иланг де, не мога да си пречупя езика Simple Smile), синчо и той с гаджето организираха една обиколка Будапеща-Виена-ощенякакъвград за септември. Само че са по програмата "мама плаща" Joy Майтапя се всъщност, от нас са air bnb-тата само, като подарък за завършването. Самолети, влакове и джобни са си от тях, работят и двамата, пу-пу. А и от каквото събраха покрай завършването.

# 515
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Браво, честито. Заслужена почивка.

# 516
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Програмата "мама плаща" беше в началото на месеца в Букурещ на концерта на Ед Шиърън, замъка на Дракула и т.н. Тя приключи, защото и след кампанията абитуриент/студент мама се изчерпа. Disappointed Relieved
По тази програма DiscoverEU само билетите за влаковете са безплатни /което не е малко де/. Те пътуваха до Дортмунд със самолет /било по евтино от Берлин като дестинация/. Всичко останало си е на лични разноски. При нас конкретно - той си плаща всичко с парите, които си събра на бала от подаръците.

# 517
  • Мнения: 68
Ако случайно някой е засичал минималните балове за Факултета по славянски филологии (от трето класиране), ще остане силно разочарован - или (както в моя случай) отвратен от образователната ни система.

Българска филология (момичета, редовно) -  13,72
Славянска филология - 12,38

Следователно с оценки от държавните зрелостни изпити 3,92 и 3,54 ще се учи за фиОлог. (Половината кандидат-студенти по Фейсбук групите не изписват правилно наименованието на специалността...)

Тъжно...

# 518
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Последният пост е мноого тъжен.

Браво на децата, приети в желаните специалности и университети! Дано отговорят на очакванията им, за да учат с удоволствие и хъс.
Браво и за желанието да работят! Моят даже и не се пробва, защото "кой ще ме вземе за един месец"  Crossing Arms.

"Издънката" в крайна сметка се записа в НБУ. Там май приемат всички, така или иначе. От една страна съм доволна, защото още не знае какво иска да учи и не изсипахме една торба пари, за да се пробва извън БГ и след половин-една година да реши, че това не е за него. От друга, НБУ ми се струва голям компромис.

Иланг, супер е обиколката! Тази програма не беше ли за 18 годишни? Синът и компания кандидатстваха миналата година, но не ги одобриха.

# 519
  • Карлово
  • Мнения: 4 656
Края на август май се подава молба за общежития. Чувам страхотии за условията. Та ако някой има свежа информация за общежитията на СУ бих се радвала да я сподели.
Общежитията били, според нашите проучвания, ремонтирани всички. Класирането за по-добри стаи ставало по бал - вие там сте в най-луксозните, етествено с тази 6. В стая по 3-ма. Уж можело да си избираш съквартирант, но никога не уважавали желанието ти. Стаите с нова дограма и просторни. Новообзаведени. С баня и тоалетна на стая. Почти като хотел. Май блоковете били по факултет и специалности, но се случвало да има и студенти от други факултети.
При записване се чакало 7 часа.
Абе хубаво ще е. След като 5 години дъщеря ми беше на панс на английската в доста скромни, да не кажа мизерни условия, с обща баня и тоалетни на етаж и въпреки ремонта, който направихме и мебели, скоито заменихме 50-годишните бюра, легла, шкафове, пак имаше и мухъл и какво ли не, вече нищо не може да ме изплаши, освен ако има хлебарни може би.

# 520
  • Мнения: 5 359
Хайде и аз да се очета - синът ми избра ТУ Мюнхен,  специалност машиностроене.  Записването тече онлайн, той си го следи, остава да излезе класирането за общежитие и да видя имам ли или не за какво да се притеснявам. Иначе дата за отпътуване още няма, чакаме да излязат датите на опреснителните курсове по математика към университета за да съобразим отпътуването му с тях.
И ние оставаме без децата си наесен. Голям шок ми беше заминаването на брат му. Но и голяма радост, като го гледах колко щастлив и удолетворен беше от програмата през първата година. Не смея да мисля как ще ми се отрази липсата и на двамата от дома, а и мисълта, че пак са разделени - в две различни държави учат.
Една идея от мен за захващане с нещо ново - карта за фитнес. Нас последната година с мъжът ми  това ни спаси да не се скапем от липсата на едното дете в къщи. Тази есен ще увеличим тренировките, ще влезем в хранителен режим - няма деца, няма храна, и  нядявам се това да ни държи достатъчно заангажирани да не изпадаме в драми.

# 521
  • Мнения: 864
G.D., аз пък мисля, че сега, като сме си отгледали децата вече започва нашият личен живот. Особено за тези, които по-раничко са отметнали това задължение. Вече сме по-опитни, по-богати, знаем какво искаме от живота. Освен да се радваме на успехите на децата, други задължения нямаме. Тъй че за нас животът сега започва истински Simple Smile
Е, вярно, моите се мотаят още около нас и нямат никакво желание да учат и живеят в чужбина, но от известно време сме ги "отбили" и си караме по наша програма.

# 522
  • Мнения: 170
Вие тук вече записахте студентите и забравихте, обаче ние понеже чакахме до последно, чак сега мога да се похваля, че имам студент-фармацевт в СУ. Фиуу, мина и това.
Изключително много се радвам!! Честито!! Прекрасна новина!

# 523
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Края на август май се подава молба за общежития. Чувам страхотии за условията. Та ако някой има свежа информация за общежитията на СУ бих се радвала да я сподели.
Общежитията били, според нашите проучвания, ремонтирани всички. Класирането за по-добри стаи ставало по бал - вие там сте в най-луксозните, етествено с тази 6. В стая по 3-ма. Уж можело да си избираш съквартирант, но никога не уважавали желанието ти. Стаите с нова дограма и просторни. Новообзаведени. С баня и тоалетна на стая. Почти като хотел. Май блоковете били по факултет и специалности, но се случвало да има и студенти от други факултети.
При записване се чакало 7 часа.

Благодаря сърдечно за информацията! Надявам се да създадат по човешки условия. Вчера гледах общежитие в Шотландия - на светлинни години от тези тук за съжаление. От една страна по мизерните условия и съквартирантите са изпитание, което е добре да мине. А и таксите доколкото съм чувала нямат нищо общо с европейските - така че не трябва да се оплакваме много. Като не ни хареса- ще търсим варианти.



"Издънката" в крайна сметка се записа в НБУ. Там май приемат всички, така или иначе. От една страна съм доволна, защото още не знае какво иска да учи и не изсипахме една торба пари, за да се пробва извън БГ и след половин-една година да реши, че това не е за него. От друга, НБУ ми се струва голям компромис.

Иланг, супер е обиколката! Тази програма не беше ли за 18 годишни? Синът и компания кандидатстваха миналата година, но не ги одобриха.

НБУ все пак се води по - модерен. Може и да му хареса.
Да, това е програмата - за 18 годишни. Те бяха резерва, явно другите са се отказали, защото след това получиха одобрение.

# 524
  • Sofia
  • Мнения: 26 389
Работа за студенти къде е най-сигурно да се търси?

Общи условия

Активация на акаунт