Студенти ~ набор 2000 ~ Тема 58

  • 55 603
  • 755
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 5 353
Ако мога да съм от полза, миналата година изпратих един на има няма три часа път със самолет от София, тази година ше изпращам втори на два часа отстояние. Та : чаршафи - горни, долни и калъфки ( по два броя), олекотена завивка, възглавница .Меко одеало което ползва като шалте ( надявам се).   Сешоар, тример, хавлиени кърпи три размера по два броя, халат за баня, несесер с тоалетни принадлежности. Достатъчно бельо и чорапи - поне по 10-на броя, топли дрехи, меки домашни дрехи, пантофи, джапанки без ограничител за пръста, достатъчно количество дрехи за да пере и сменя и да има винаги чиси под ръка, тостер, и всякакви кухненски пособия ( не съм сигурна дали за БГ  общежитията това е нужно, не знам готвят ли си  децата тук, но аз на моите им изпращам и тигани, и тенджери и всякаква домакинска посуда). За топлите дрехи няма да пиша, то се подразбира. При големия имаше и изискване да са непромокаеми заради климата, но малкия ще е на метро и ще е по лесно.  Лампа за бюрото, удобен стол ( ако няма такъв в общежитието), раница за училище, дрехи за спорт в зависимост какво спортува детето.
Никой не се разкисва около тях. Може би само аз малко, но си давам сметка че егоизмът ми с нищо не им помага. Много по полезна съм им спокойна , балансирана и незатормозяваща. Не звъня по телефона, не ги спамя в социалните мережи. Макар мисълта ми да е заета 24/7 с тях, не  си позволявам да нахлувам в живота им звънейки или пишейки. Вечер го питаме кога е удобно да се видим на фейстайм или скайп. Обикновено това  се случва веднъж на 2 седмици, и то съобразено с неговото свободно време.  Сега като и двамата ги няма  юе мислим някакви конферентни връзки за да общуваме пълноценно четиримата. 

# 586
  • Мнения: 2 078
освен лампата за бюро, която щях да забравя, полезно е още да се носят разклонители и лан-кабел

# 587
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Ние взехме горе долу същите неща, но по едно и съдове за кухнята, олекотена завивка и ютия ще купуваме от икея и подобни. Тегаво е с транспорта до Фр. За багаж. Днес ходихме в икея и има всичко на цени до 1.50 освен олекотената завивка. Тенджерка и  тиган донесохме.

# 588
  • Мнения: 165
У нас ред не мога да хвана за да изразя чувства     от баба му, която е почнала да реве /буквално/ от началото на учебната 2019. Толкова ме дразни, че... думи нямам. Ако беше моя майка щях да я направя дран-перан. Общо взето само с вас си споделям, че ми е мъчничко. И на дружките си не споделям. Нямам нужда някой да ми говори клишета, нито да се забавлява на мой гръб, нито да ме мисли за слабохарактерна. Е, не съм се разкиснала, но ме гложди едно-такова.
В крайна сметка:
- Ще купувате ли предварително  нещо за общежитието? Аз съм взела чаршафи за сега.
- Кои сме майките на студенти в УНСС?

Ние сме в УНСС и ще сме на общежитие - момиче. Купихме спалното бельо, сега съм решила една ел.кана да си топлят вода за кафенце, ютия /малка/. В движение ще са другите неща, от които има нужда.

Последна редакция: ср, 07 авг 2019, 11:25 от Фран

# 589
  • Мнения: 550
    G.D.
списъкът с необходимите неща е много ценен. От вчера вече работя по неговото изпълнение. Сърдечни благодарности за неговото изготвяне.

# 590
  • София
  • Мнения: 1 942
Хора, вие наистина ли изпращате децата с цялата покъщнина? Нали отиват в цивилизовани места, особено в градовете, където има Икеа  там цените са в най-лошия случай същите като при нас, доста често са по-ниски. А има и магазини с много евтини домашни потреби, от типа на "левчетата", не ви ли е по-трудна цялата разправия с пренасянето? Аз даже и лекарства се чудя защо съм пращала от тук, там основните си ги има. Ще видите след една - две години как децата дори като си идват във ваканция и дрехи няма кой знае колко да носят, защото си оформят гардероб и там и тук Simple Smile

# 591
  • Мнения: 7 160
И аз съм на мнението на Саш. Ние ще дадем повече парички за първия месец за да може да си напазарува основни неща, които са обемисти и тежки и не си струва да се носят от тук. Още повече, че ще пътува сама и ще си вземе най-важните неща в един куфар и една чанта.
Като се настани, ще преценява какво й е необходимо и лека полека ще си го набавя.

# 592
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Мие сме с един голям 20кг. И два малки куфара - ръчен, като единия е мои неща половината. Вземете ни вакуумни пликове - много са удобни за обемни ,но леки неща. Така събрахме възглавницата, мекото одеало и зимните пуловери в една четвърт от куфара. В икея са скъпи приличните олекотени от 27 евро нагоре. Хубави възглавници +50€, има комплекти тенджерки 3бр. 20€ не ми харесаха много. Приборите бяха скъпи, макар, че гледаме евтини в брошурата.

# 593
  • Мнения: 5 353
Sash, по принцип е така, най-вече в частта с дублираните дрехи. Моят син като се прибира не носи нищо друго освен някоя супер любима му дреха. . Всичко  друго у дома го има в изобилие - бельо, чорапи, пижами, домашни дрехи, и достатъчно много друг вид дрехи на брат му. Сега наесен ще съобразя какво изпращам,  така че като си идват зимата да не им се налага да носят дрехи от там.  И четки за зъби не носи, взимам от тук за периода в който си е в къщи.
Относно пазаруването там - ако някоя мила майчица  го изпрати, съм съгласна че ще закупят доста неща на място . Но моят син миналата година, а и втория тази година пътуват сами. Има деца всякакви, моя от там , новопристигнал и като в небрано лозе някак си не го виждах да купува посуда. Иначе сега, година след като е там, при преместването си в нова квартира си я обзаведе сам, и смело мога да кажа - справи се отлично.
Със сигурност ще има още дреболии за докупуване, но за мен  беше важно да знам, че има на какво да легне, с какво да се завие, в какво да си сготви. Другото набавяше от там, а и аз няколко пъти съм му поръчвала необходими му вещи от амазон. Смея да твърдя, че това е чудесен начин за пазаруване, особено ако имаш време да дебнеш промоции.

# 594
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Ние сме много, много далече от Сф, така че няма да можем да ходим често, нито сина да се връща. Надали ще съумее да си избира и купува нужното сам в първи курс. Така че каквото мога да подготвя - ще го подготвя. Вероятно съдове за готвене няма да носим или ще е нещо малко, за всеки случай.
Много ценни са идеите, които тук дадохте! Благодаря!

Последна редакция: ср, 07 авг 2019, 17:23 от Инди

# 595
  • Мнения: 5 353
Едно от важните неща които ще не ще ще купи от там е сушилника за дрехи. Ако няма сушилня, разбира се. Но такова нещо от тук няма как да се мъкне, не и с обществен транспорт. Аз набавих на сина си сушилник от Амазон.  А относно лекарствата... доста занесе - по принцип у нас лекарства не държим, смея да кажа, и не ползваме, но него го бях заредила страховито. Толкова се ужасявам от болно дете...
В чужбина, ако му се наложи, пишЕте от тук рецепта на английски, сканирате, пращате, той принтира и тича в аптеката. Е, цените са майко мила, но като е зор човек...
Така низвергнатите  "прахчета" които тук се ползват като за добър ден в другия свят ги няма. Поне това е добре да имат, ей така, ако времето ги събори.  Мед също е добро решение.

# 596
  • Мнения: 7 160
Откъде купувате вакуумните пликове/торби?

# 597
  • Мнения: 6 296
Аз от икеа, мисля че има 2-3 размера.
Преди съм купувала други, от някакви левчета, не успявах да ги ползвам повече от веднъж. Тези от икеа гарантирано се ползват многократно.

# 598
  • Мнения: 7 160
А какви размери за дрехи препоръчвате да се купят?

# 599
  • Мнения: 6 296
https://www.ikea.bg/rooms/laundry/clothes-organisers/clothes-sto … k-t-2-br/30130627
Мисля че тези са най-големите. Побират много дрехи. Малко офф, но аз вакумирам дрехите сезонно, с цел да намаля заеманото място в гардеробите в къщи и ги ползвам отдавна.(недостатък на сезонното е че после дрехите са много измачкани, но при едно пътуване вероятно няма да го има този ефект). Тепърва след около 2 седмици ще вакумирам багажа на студента и мисля да взема също от този размер.

Общи условия

Активация на акаунт