Има ли недостиг на работна ръка?

  • 77 504
  • 2 357
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: X
Кой е тръгнал за Лондон? И чужбина не е Лондон.

# 211
  • София
  • Мнения: 38 498
Че кой говори за Лондон?
Ние сме се насочили към едни немски села.
Но нека не обръщаме темата на БГ/чужбина.

# 212
  • Мнения: X
Че то и в България хората не ходят на кино, театър, музеи и пр. Но не от безпаричие, ами от дребен тарикатлък, съчетан с нежелание да дават за друго, освен ядене и пиене.
За музеите специално - не съм се счупила да ги обикалям, но - дойде ли Нощта на музеите, София се изпълва с културтрегери, които се бутат като овце посред нощите да не отърват безплатното входче, та после да се правят на много умни в обедната почивка. Иначе цъкат възмутено колко са стари експонатите и неподдържана базата, ама им се свидят 2-5 лв за вход в нормален ден.

# 213
  • Мнения: X
Аз по музеи не ходех в България, но на концерти, опера и театър много. И не помня да е имало свободни места. Музеите там наистина нямат нищо интересно за гледане.  

Не разбрах към какво се отнася "и в България". Защото няколко пъти вече ми се случва извън България да се сетя два месеца преди концерт да купя билети, но такива не съществуват при положение, че цените са несравнимо по-високи от тези в България. Същото се отнася и за футболни мачове и то в много по-голяма степен, за моя радост.

# 214
  • Мнения: 2 109
  Честно казано, никога не съм разбирала хората, които се бутат в столиците и големите градове, особено ако не са тесни специалисти.
  В Англия има доста приятни места, където конкуренцията не е убийствена, квартирите са на достъпни цени. Къща с ипотека също е лесно постижимо, а съседите ти говорят английски.
   

# 215
  • Мнения: X
И друг път съм ги чувала тези приказки, но за мен малките и не толкова малки места в Англия са изключително неприятни места. Но пак да питам, Англия с какво има общо, особено в настоящето?

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 23:48 от Анонимен

# 216
  • София
  • Мнения: 38 498
Аз съм си заплюла Йоркшир. Че и някаква индустрия имаше там, подходяща за мм. Оспамихме.😝

# 217
  • Мнения: 50
Предполагам, че ако си роден в София и професията ти е такава, че можеш да я практикуваш само в Ситито, няма как да отидеш да живееш пасторално. За това си има почивки. Simple Smile

# 218
  • Мнения: 2 109
  Е сигурно е и до нагласа, в България също живея в средно голям град и не бих живяла в голям. Обичам си спокойствието.
  Иначе Англия няма общо с темата.
   Моето мнение е, че повечето хора се реализират на съпоставимо ниво навсякъде по света.

# 219
  • Мнения: 50
Съжалявам, че взех отношение. Изразих мнение, защото някъде из първите страници прочетох, че в чужбина всичко е цветя и рози и тези, които завършват бързо се отправят натам.Просто исках да посоча трудностите, с които човек се сблъсква,
 от моя гледна точка. Моля модераторите да се чувстват свободни да изтрият изказването ми, ако не е на място.

# 220
  • Мнения: 11 546
Ми чети темата,може пък и да получиш отговор..
Аха, ясно! Само неработещ човек  може да нарече някой, който работи балък.

# 221
  • Мнения: 24 467
Съжалявам, че взех отношение. Изразих мнение, защото някъде из първите страници прочетох, че в чужбина всичко е цветя и рози и тези, които завършват бързо се отправят ...
Къде е писано това?

# 222
  • Мнения: X
Аха, ясно! Само неработещ човек  може да нарече някой, който работи балък.
Аз работя и бих нарекла някои от работещите балъци. Работила съм на няколко места, в различни градове, за малко пари, за мрз. Не може да си продавачка за 500 в един магазин, в съседния да дават 800 за абсолютно същата работа, и да не си подадеш молбата на първия месец.

# 223
  • Мнения: 24 467
Никога не съм била неработеща. От как съм завършила. Но балъци си има работещи. Да. Че и аз съм бивала бомбе, особено в началото на трудовата си кариера. И никога не ми е бивало проблем да си го призная след това. И точно тази откровеност към себе си ми помогна да се поизмъкна.

# 224
  • Мнения: 7 006
Ми чети темата,може пък и да получиш отговор..
Аха, ясно! Само неработещ човек  може да нарече някой, който работи балък.
Ясно е едно и то отдавна..
Чукча е писател,не читател..
Нищо ново под слънцето де..
Joy

П.п.Ще те помоля да спреш със свободните си съчинения и да не ми слагаш думи в устата.Грозно е.Нарича се "инсинуация"

Никога,никъде, не съм казала,че тези които работят са балъци.

И пак ще те помоля,преди да спамиш с простотии,вземи прочети темата

Съгласна съм с казаното за чужбина,ММ е в Йоркшир вече 4та година

Общи условия

Активация на акаунт