Има ли недостиг на работна ръка?

  • 77 475
  • 2 357
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Мернах нещо за комбайнер и дървосекач. И двете са прекалено сезонни.
Преди 5 години работех за 750 месечно, 4 месеца на морето. Точно 3к, ама за целия сезон. Сега гледам, че украинчетата и молдовчетата взимат пак толкова.
На 12 месеца това са 250 лв. Дори в добрия случай да ги разделя на нелетните 8 месеца, са под 400 лв. Това прави подобна работа подходяща в най, ама най-добрия случай за студенти и учащи на чужда издръжка. Ясно е защо от години всеки сезон се реве за липса на кадри.
Пък аз изкарах 7 сезона. И накрая отказах 8ми сезон не защото ми дават смешни пари, а защото не ми направиха подходящ договор, че да взимам обезщетение за безработица. Не ми стигнаха 3 дни. 3! А ме осигуряваха на почти 2 пъти под реална заплата.

# 91
  • Мнения: 11 546
Да, ние българите сме мързеливи, но добре, че ти не си българка и това не се отнася  за теб. Wink Ако наистина толкова много се чудиш, може да се върнеш в България. Мъжът ти ще е дървосекач, а ти комбайнерка. Дъщеря ви ще работи през лятото на морето като сервитьорка.

# 92
  • София
  • Мнения: 4 328
има си дефицит на хора за определени дейности и не е проблемът в заплащането и условията на труд, дори. просто са много малко, отнесено към нуждите на пазара на труда.
не е валидно само за БГ, така или иначе.

Последна редакция: вт, 28 май 2019, 17:18 от Не се сърди, човече

# 93
  • Мнения: X
Аз освен, че съм мързелива, все ми се струва, че ми плащат малко и искам още. Което намирам за чудесна черта.

# 94
  • Мнения: X
Аз да питам авторката защо е забегнала в чужбината след като тук дават такива големи заплати?
Защо не се върнеш и не започнеш да обработваш земя? Виждам, че си започната със земеделския бизнес, качвай се на комбайна и действай.

# 95
  • София
  • Мнения: 12 374
Уичкрафт, къде я прати ти Grinning Обработването на земя не е за всеки - преди време се изредиха хора да ме питат защо си продавам всички наследени ниви, вместо да ги обработвам. Как да им обясня, че от земеделие разбирам толкова, колкото от молекулярна биология и е лудост да се захващам.

# 96
  • Мнения: 19 851
Уичкрафт, къде я прати ти Grinning Обработването на земя не е за всеки - преди време се изредиха хора да ме питат защо си продавам всички наследени ниви, вместо да ги обработвам. Как да им обясня, че от земеделие разбирам толкова, колкото от молекулярна биология и е лудост да се захващам.
Таисче, има ренти, бе моме. Не е нужно ти да ореш и сееш. Wink

# 97
  • Мнения: 29 341
Записвам се в темата и се връщам да чета, че оттатък в Работа и СВ също се говори на тема заплати. Чудя се дали съм в крак с нивата или има раздвижване...?!?

# 98
  • Мнения: X
Земеделец гладен няма, Натали Simple Smile Ако имаш земи, впускай се.

# 99
  • Мнения: 29 341
Хахахахах ….нива на заплащане, не нива за оран!

# 100
  • Мнения: X
Комбайнер около 2500-3000 лв чисто, но за периода на кампанията.
А тия новите комбайни са като самолети вътре, имат си климатик, всякакви екстри. Е, вярно, че по-трудно се краде нафта от тях, то и затова комбайнерите се оплакват, че не могат да изкарат някоя кинта отгоре.

# 101
  • Мнения: X
Общо за периода или?
Не знам колко време продължава кампанията.

# 102
  • Мнения: X
Около 3 месеца горе-долу, започва юни за житните култури. Сумите са на месец.

# 103
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Общо за периода или?
Не знам колко време продължава кампанията.
Не, не общо за периода. На месец.
Работила съм със ЗП, възнаграждението на комбайнерите е наистина и над 3000 лева. Зависи от компанията и колко е силна. Периодът е до септември-октомври, докато се прибере и слънчогледа и царевицата.

# 104
  • София
  • Мнения: 12 374
Много уважавам селскостопанските работници, но леко се съмнявам, че в темата има много комбайнер(к)и и прочие. Дайте по-реални позиции и заплати да обсъждаме - ако изобщо трябва да се обсъждат, де.

Общи условия

Активация на акаунт