Има ли недостиг на работна ръка?

  • 77 645
  • 2 357
  •   1
Отговори
# 2 145
  • Мнения: 9 487
Анди, ако си завършила НБУ и се засегна, извинявай. Но това е пародия на университет. Съвсем скоро ми предложиха диплома срещу 2000лв. Няма да изпадам в повече подробности.

# 2 146
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Оф, много добре знам кои точно от нашите ученици отиват в НБУ.

# 2 147
  • Мнения: 9 487
Оф, много добре знам кои точно от нашите ученици отиват в НБУ.

Понеже не искам да засягам АНдариел ще спестя някои неща и история от първа ръка. Но ако те разбирам правилно, да, точно тези отиват там, Лил.

# 2 148
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 305
Скрит текст:
Наистина в България трудовият пазар не е особено гъвкав и
няма голямо предлагане на почасов труд, освен в колцентровете май.
има,има ... сега може да се бере грозде. за ден или за 3-4.
[/spoiler]
Ти береш ли?
не съм студент и не търся почасова работа.
[/quote][/spoiler]
Не е нужно да си студент за да работиш почасово.А грозде може да се бере и на пълен работен ден стига човек да може и да иска.
[/quote]
въпросът беше, че в БГ има и друга почасова работа освен коолцентровете. за гроздето ми хрумна веднага, тъй като сега му е времето и се търси раб.ръка. не бих казал, че е тежка работа. има и други работи, който е възможно да се вършат почасово и от студенти, но не за това е темата.

# 2 149
  • София
  • Мнения: 62 595
няма какво да се засягам, представям фактите. А ако някой предлага незаконни неща, това е негов проблем или да подаде сигнал за корупция.

Лиляна, те може да отиват, ама да не останат. Не е само въпрос на пари. То и в държавните много отиват, ама не остават, дори за някои специалности не могат да си попълнят бройките и приемат само по диплома, и то в свещената крава СУ.

# 2 150
  • Мнения: 9 487
Всеки обяснява как на детето му е най-трудна специалността.

Е как иначе. А преди това в ЕГ е положило кански усилия да научи немски или английски ниво В2 само за шест години. 😂

Само? ScreamScream

# 2 151
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Как ги сметна тия 6 години? В ЕГ се учи 5 години.

# 2 152
  • Мнения: X
С подгответо не са ли шест? Е, ако е само за пет е невероятно.

# 2 153
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не са. Няма проблем, че някой не е наясно, важното е да остави иронията си в темата.

# 2 154
  • София
  • Мнения: 2 437
Имайте предвид, че НБУ го завършват не повече от половината, които са приети. Там логиката е съвсем различна - приемат хора с желание да учат, но завършват хора с възможност да се справят.
Нивото е много по-високо от повечето държавни, но системата е либерална. А закостенелият мозък не може да проумее как така чрез свобода на избора и в добро настроение и отношение може да стане нещо “сериозно”.
Между другото, ако някой знае за “диплома стещу 2000 лв.” е добре да подаде сигнал в самия университет, те ще си проследят случая и ще прекратят (ако въобще има) такова престъпление. В момента семестър Право е 1700 лв. (В четвъртък проверявах), това са 17000 лв. за петте години следване, не знам как някой може да си помисли изобщо, че ще получи нещо толкова скъпо за 2000.
Даже сега проверих за произволно избрана друга специалност и се оказа, че са между 1250 и 1750 лв. за семестър. Значи най-евтиният вариант би бил 4 години за 10 хил.
Тука малко като самия пазар на работна ръка - търсенето и предлагането нещо се разминават, защото това са си 4 години, в които някой ти осигурява лекции, библиотека, всякакви безплатни публични лекции, семинари, стажове, практики, лаборатории, чужд език по избор, опит, познанства в общността на дадена професия. И накрая - за 2 хил. лв. според мен някой измамник прави фалшификат и заради него трябва да се уронва престижа на нещо смислено.

# 2 155
  • Мнения: X
Не са. Няма проблем, че някой не е наясно, важното е да остави иронията си в темата.

Няма ирония. С Белла в прав текст коментираме гордостта от гарджето и най-трудната специалност. Аз за нюанс добавих и ЕГ.

# 2 156
  • sofia
  • Мнения: 8 943
Аз реших, че някоя нула е изпусната от офертата. Не е лесно да се направи фалшива диплома, която да мине за истинска при елементарна проверка на достоверността...да не кажа почти невъзможно.

# 2 157
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мисля, че няма нищо общо между тежка университетска специалност и ЕГ. Но стана ясно, че нито над едното, нито над другото има някакъв поглед и са само някакви далечни спомени.

# 2 158
  • Мнения: X
Да, много далечни. Сега ще излезе, че и освен с най-трудна специалност, гарджето е единствено и другите нямаме такива.

# 2 159
  • Мнения: 9 487
Точно това е сумата. Не за цялостно обучение. Както казах няма да коментирам, но само заради Андариел. Не си мислете, че глупостите с които ще лустросате НБУ ще повлияят на мнението ми, което съм изградила от комуникация с представителя му.

Чек ме е разбрала. Винаги на гарджето му е най-трудно. Ама ми е странно как детето се е пОтило над сборниците и олимпиадите в Математическата и сега педагогиката яко го озорва. Ама само си разсъждавам...

Общи условия

Активация на акаунт