Има ли недостиг на работна ръка?

  • 77 696
  • 2 357
  •   1
Отговори
# 2 115
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
При някои специалности е невъзможно да се прави друго, освен да се чете, когато не си на лекции и упражнения.

# 2 116
  • София
  • Мнения: 62 595
Младежите сами решават, пълнолетни хора са. Искат да се доказват, а на какво мнение са родителите няма значение за тях. Когато започнат да ознемогдат с работа и учене се отказват от работата най-често.

# 2 117
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 345
То и след дискотека не са адекватни на другия ден – нито на лекции, нито на работното място, ама...  Laughing
абе дискотеките са предимно в петък и събота вечер, когато се знае, че ще си в почивка на следващия ден. за работата няма почивен ден. който не е работил през нощта той не знае какво е след като се прибереш от работа. повечето до към 12-13 ч са спящи. някой откарват и до привечер.

# 2 118
  • Мнения: 25 808
При някои специалности е невъзможно да се прави друго, освен да се чете, когато не си на лекции и упражнения.

Така е. Но има и специалности, при които няма значение дали са били на лекции, или не. Сума ти съфорумки са се хвалили, че са работили на пълен работен ден, докато са учили редовно.
Абе, ако човек иска да учи, нищо не може да му попречи. И обратното.

# 2 119
  • София
  • Мнения: 4 283
Не се сещам за специалности, които не могат да се съчетават с почасова работа.Може би авиационни и морски, където обучението е на отдалечени места. Всичко опира до желанието на студента да работи и възможностите на родителите да го издържат, разбира се.

# 2 120
  • Другата България
  • Мнения: 37 733
Младежите сами решават, пълнолетни хора са. Искат да се доказват, а на какво мнение са родителите няма значение за тях. Когато започнат да ознемогдат с работа и учене се отказват от работата най-често.
Аз поне не говорех за мнението на родителите, а на самия студент, по-скоро за усещането на студента. Нито съм го карала да работи, нито съм настоявала именно за такава работа, нито пък после съм "чела", че не може да ходи на лекции и упражнения. Той сам реши да работи, сам и се отказа. Не остана време да се докаже, защото тогава и не беше момента, а и наистина има специалности, при които трябва хем да се ходи на упражнения, хем се правят заверки, хем четенето е доста, и в един момент всяка вечер, по-скоро нощ да си лягаш в 2-3 часа става непосилно.
Така е. Но има и специалности, при които няма значение дали са били на лекции, или не. Сума ти съфорумки са се хвалили, че са работили на пълен работен ден, докато са учили редовно.
Laughing Аз имам колега, който през юли се дипломира, в Свищов, редовно обучение. Трета година работя с него, ходеше само на изпити. Не знам как става това, но явно става.

# 2 121
  • Мнения: 427
Зависи и колко си нахъсан. Преди години го минах това и сега на дърти години пак. Да, умора, липса на социален живот, не остават пари за глезотийки, но аз самата усещам, че ако не променя нещо в обстоятелства ще превъртя.

# 2 122
  • Мнения: X
Не се сещам за специалности, които не могат да се съчетават с почасова работа.Може би авиационни и морски, където обучението е на отдалечени места.

При морските пък как е на отдалечени места?

# 2 123
  • Мнения: 25 808
Не се сещам за специалности, които не могат да се съчетават с почасова работа.

Може да се съчетаят в горните курсове – по време на стажовете.

# 2 124
  • София
  • Мнения: 62 595
Не беше конкретно към теб. Колкото ние сме се съобразявали с мнението на родителите си,толкова го правят и те. Нали трябва да съзреят.

# 2 125
  • София
  • Мнения: 4 283
Наистина в България трудовият пазар не е особено гъвкав и няма голямо предлагане на почасов труд, освен в колцентровете май.

# 2 126
  • София
  • Мнения: 4 283
Не се сещам за специалности, които не могат да се съчетават с почасова работа.Може би авиационни и морски, където обучението е на отдалечени места.

При морските пък как е на отдалечени места?
Имах предвид плавания като практика. Няма ли? Не съм запозната, предположих.

# 2 127
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 345
Наистина в България трудовият пазар не е особено гъвкав и няма голямо предлагане на почасов труд, освен в колцентровете май.
има,има ... сега може да се бере грозде. за ден или за 3-4.

# 2 128
  • Мнения: 427
Медицинските специалности са малко по-строги откъм присъствия, но и там се усеща тенденцията който си е платил е минал.

# 2 129
  • София
  • Мнения: 62 595
Има специалности, които не позволяват дори мисълта да се работи по време на студентстването и медицината е една от тях.

Общи условия

Активация на акаунт