Еконт

  • 6 036
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Някой пращал ли е детско колело по еконт и знаете ли приблизително колко ще ми излезне доставката?

# 1
# 2
  • Мнения: 229
Да знам но не знам размерите на колелото.

# 3
  • Мнения: X
100х100х50 см, 20 кг излиза между 45 и 70 лв.
90х90х90,10 кг, излиза между 13 и 20 лв.

Не знам колко е малко едно детско колело и колко тежи. Такива колела все имат някакви приблизителни размери. Ако знаете модела, вижте в интернет.

# 4
  • Мнения: 8 802
@MaMiTa...Wink
веднъж съм пращала по еконт тежък предмет и повече няма да повторя. Получателят не се яви, съответно имах 2 възможности:
 - да си заплатя 2 пъти транспорта и да си получа стоката
- да оставя стоката си на Еконт
И в двата случая печели нашият любим Еконт.

Повече не продавам по този начин, ако някой иска да му изпратя нещо, да плати предварително парите. А най-често клиентите си намират по някой познат да им донесе стоката, защото в България са толкова страхливи от измами и никой не иска да плати на продавача предварително. В чужбина това работи, сайтовете имат рейтинги на продавачите и те се държат коректно, защото клиетнът може да му даде лош отзив.


# 5
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
От офис на Еконт ни казаха, че вече таксуват колелетата на обем, а не на кг. И излиза над 40-50 лв доставката, вместо 10-15 лв както досега.

# 6
  • Мнения: X
Странно, че досега са ви таксували на тегло, а не на обем. Колелетата са твърде обемни. Точно за такива пратки го има т.нар.обемно тегло - щото е уж само 10 кила пратка, но заема половината бус, не можеш да натовариш друго и се вдига разходът.

# 7
  • Мнения: 229
Взеха ми 28 лв за доставката.

# 8
  • Мнения: 1 467
Миналата година за дамско колело ми взеха 15 лв.

# 9
  • Мнения: 29 330
Дали мога да изпратя пералня /нова, опакована/ по Еконт?

# 10
  • Мнения: X
Всичко можеш да изпратиш без опасни продукти (запалими, отрови). За пералнята - става с палетната услуга, но ще ти отрежат главата от кръста с цена, без да смятаме хамалски услуги.

# 11
  • Мнения: 29 330
Аййй Shocked….колко струва, имаш ли идея? newsm78

# 12
  • Мнения: X
Адрес-адрес - 40 лв дава за колет-кубче 60-90 см и тегло 40кг. Мисля, че пералните са по-тежки. Цената е без добавки като застраховка и чупливо. Аз пералня не бих пуснала без тях, освен това сериозно не знам кой ще я приеме като обикновен колет.
За палет е 160 лв 😁
Гледам онлайн калкулатора им.

# 13
  • Мнения: 29 330
Ясно, ще им се разровя в страницата, благодаря ти.

Проблемът ми е, че наем на бусче/банчарка е поне 100 лв/ден без горивото. Искам да пренеса пералнята на 120-30 км., а не се събира в колата.

# 14
  • Мнения: X
Изправена не се събира, но сме возили пералня в хоризонтално положение. Единственият проблем беше, че я транспортирахме с вратичката надолу - от тежестта се образува вакуум около барабана и вратичката 'залепна'. Не можахме да я отворим след 15 мин дърпане и доста се панирахме. Добре, че беше един приятел да ни светне да натиснем навътре.

Общи условия

Активация на акаунт