Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 май 2019, 22:20 ч.

A1 прекратявяне на договор

• 219
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте.Имам договор с А1 за интернет ,стационарен телефон и цифрова кабелна за срок от 24 месеца ,от 20.11.2018 до 20.11.2020 г.Искам да прекратя предсрочно договора.Как става това?Колко неустойка дължа?Има ли  условия при който не я дължа?Споделете опит.Благодаря!

# 1
В интерес на истината няма случей в който да не им се дължи нещо. И аз слкючих за тв и интернет. Исках да го спра временно понеже се налижи преместване, не можело. Попитах тогава да го прекратя,
1- ако прекратявам трябва да платя 3 такси за ТВ и 3 за интернет
2-таксите на които съм подписала са промоционални, съответно аз трябва да платя пълните
3-в 2 офиса ми дават различни цени, едната 3 пъти по висока от другата. И при мои сметки по добре и по евтино ше ми излезе да си ги плащам или долу горе излиза ползваното време (2 год) на цената на прекратяването.
Та не знам какви са вашите такси. Общо взето като всичко останало в нашата държава. Прецакват ви и ви искат пари. Simple Smile

# 2
Няма условия, при които не се дължи неустойка за предсрочно прекратяване.

# 3
  • София
При сключване на договора са ти дали един оригинал. В него пише всичко подробно. Няма вариант за безплатно предсрочно прекратяване.

# 4
По последните промени в закона трябва да платиш 3 месечни такси, но които са на НЕпромоционална цена. Тоест, подписваш договор на 15 лева да кажем, но в договора ти пише, че абонаментният план е намален от 25 на 15. Ти плащаш 3х25 = 75лв. И взаимоотношенията ви приключват. Simple Smile
А относно прекратяването как става - отиваш в офис, искаш бланка и в свободен текст пишеш, че искаш да се прекрати договора, след което там си попълваш данните. Даваш го на служителката, която ще е намусена, защото ще се намали бонуса от заплатата. И задължително си искаш копие с входящ номер. Когато имаш входящ номер, това означава, че заявлението ти за прекратяване е въведено в системата. Чакаш да минат 30 дни и договорът приключва.

Общи условия

Активация на акаунт