Банята - 34 тема

  • 56 855
  • 768
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 913
Някаква идея къде във Варна мога да намеря гранитогреc на VIVES ?
Хареcах нещо, което бих иcкала обаче да видя.

# 271
  • Мнения: 580
Здравейте, препоръчайте ми добър фаянсаджия. Става дума за 25 квадрата.
Благодаря Ви. 🤗

# 272
  • Мнения: 7 106
Момичета, не знам дари питам на правилното място, но търся предложение за двоен кош за пране. Свободно стоящ, но да не  е текстилен. Единственото, което намирам в нета е това :
Скрит текст:

Н като че ли ми се щеше да е на дупки от този тип :
Скрит текст:

И по възможност да е 2х25l.

Ще съм благодарна ако сте мяркали онлайн нещо подобно.

# 273
  • Мнения: 6 292
Аз ползвам тези Икеа Алгот, само че закачени на шина на стената. Отгоре може да им сложиш полица и да я ползваш за нещо или да оставиш празно.


Пластмаса не харесвам и исках да са или от плат или на дупки от друг материал. Тези ми покриха всички критерии и събират много, което е удобно като ще пера зимата якетата. Пералнята е в друго помещение, така че и много удобно се пренася самата кошница. Освен това не трябва да се пъхам в дълбок тесен кош като вадя прането, а са широки и удобни.

Последна редакция: пт, 26 юли 2019, 09:53 от drago_2008

# 274
  • Мнения: 7 106
Аз ще го държа в банята точно срещу пералнята, затова държа да не е от плат, за да си мия пода спокойно без да го мисля. Трябва да е свободно стоящ, защото не останаха стени, на които да го хвана Sweat Smile. Но ми даде идея за Икеа, ще разгледам там, какво бих могла да приспособя за целта.

п.п. Не го намирам това на сайта, ще е удобно ли да помоля за линк.

Последна редакция: пт, 26 юли 2019, 12:17 от 3ори

# 275
  • Мнения: 5 289
Имам въпрос. Съществуват ли статични стъклени паравани с размер 140х200 и откъде мога да поръчам?
Искам да стъпва директно на плочките,  без никакви прагове.

Според вас, приемливо ли е в банята да няма лира? Нашата е почти 14-т квадрата, избрах да е с радиатор.

И последен въпрос - при система на вграждане на тоалетна ще има външни ъгли на конструкция. Задължително ли е да се слагат лайсни между плочките? Откровено ги мразя като визия. Намерих тези по-фини, но на безбожна цена
http://topgroup.bg/products/21-dekorativni-profili-i-laisni/2551 … -luskav-hrom-2-7m

# 276
  • Мнения: 13 188
Ние сме с радиатор и без лайстни, на това много държах.

# 277
  • Мнения: 40 905
Съществуват всякакви размери (е, в някакви граници). Провери в гугъла, всеки правещ паравани, ще ти оферира.

Не виждам проблем да има радиатор, а не лира. И на двете не им пука от влага и конденз.

Не е задължително да има лайсни. Може плочките да се шлайфат по 45 градуса. Но и то се заплаща допълнително на метър.





# 278
  • Мнения: 13 188
Не е чак толкова скъпо. Само е по-мръсна дейност, но нали е ремонт...

# 279
  • Мнения: 5 289
Супер, благодаря ви!

# 280
  • Португалия
  • Мнения: 3 955
така направен ъгълът на плочките,под 45 градуса, е много чувствителен на механична повреда,особено ако е и в чувствителна зона,където има много движение
-затова са измислили лайсните
обаче и аз ги недолюбвам,макар да изхарчих една камара пари по мостри
ММ ги прави с нормална фуга,която после заобля-на моята баня ми харесва как стои,но е рустик,а с гланцови плочки,не мисля,че ще стане

# 281
  • Мнения: 5 289
Още три въпроса.

Ние сме високи 170-194 см, стандартната тоалетна е ниска. Каква е оптимална височина на вградената тоалетна?

На каква височина и на какво отстояние от тоалетната чиния се вгражда хигиенен душ?

Също въпроса и на каква височина да са тръбите за топла и студена вода на душ колона?

# 282
  • Мнения: 126
Още три въпроса.

Ние сме високи 170-194 см, стандартната тоалетна е ниска. Каква е оптимална височина на вградената тоалетна?

На каква височина и на какво отстояние от тоалетната чиния се вгражда хигиенен душ?

Също въпроса и на каква височина да са тръбите за топла и студена вода на душ колона?
Здравей, ние сме високи 174 -196, тоалетната ни чиния не е със система за вграждане, тук не мога да помогна, но пък хигиенния душ е монтиран на височината на умивалника, който е на стандартна височина - 85 см.
Тръбите за системата на душа  са монтирани (съответно смесителя) на стандартна височина  от пода, а голямата пита е на 2,10 см от пода, за да се къпе спокойно съпругът ми. Параванът е 2 м. висок и не пръска навън вода от душа отгоре ( ако случайно възникне и този въпрос 😁)

# 283
  • Мнения: 6 292
Още три въпроса.

Ние сме високи 170-194 см, стандартната тоалетна е ниска. Каква е оптимална височина на вградената тоалетна?

На каква височина и на какво отстояние от тоалетната чиния се вгражда хигиенен душ?

Също въпроса и на каква височина да са тръбите за топла и студена вода на душ колона?

Изберете си структура и питайте до каква максимална височина може да се монтира -краката й се развиват. Тази инфо я има в спецификациите.
Нашата е монтира 4-5 см по-нагоре например....
Всичко може да си сложите на удобна за Вас височина, не е задължително да съобразявате и душа в случая.

# 284
  • Мнения: 3 137
Искам да направя временна тоалетна и мивка - да се ползват от майсторите, докато върви ремонта, и после ще ги изхвърля. Какви са най-евтините варианти за тоалетно гърне и мивка?

Общи условия

Активация на акаунт