Бихте ли приели такава работа?

  • 3 584
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 664
Хъм, интересно предложение  Thinking.

# 16
  • Мнения: 46 518
Ако нямам собствено дете или е вече голямо (над 18 г.) бих приела, иначе не.
Сумата е добра.

# 17
  • Мнения: 4 629
milf, не знам от златна кокошка ли трябва да е това дете, за да му струва гледането 500 лв Grinning Аз такива гледачи като теб не ща, не саботирай пазарлъка, я къш от темата  Wink  Mr. Green

Нали питаш и аз ти отговарям  Mr. Green Да беше казала да пишат хора само приемащи оферта от 500 или надолу  Wink. 500 лева за мен са малко за гледане на две 6 месечни бебета по 9 часа на ден. С други думи - според мен не си струва Peace

# 18
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
milf, не знам от златна кокошка ли трябва да е това дете, за да му струва гледането 500 лв Grinning Аз такива гледачи като теб не ща, не саботирай пазарлъка, я къш от темата  Wink  Mr. Green

Нали питаш и аз ти отговарям  Mr. Green Да беше казала да пишат хора само приемащи оферта от 500 или надолу  Wink. 500 лева за мен са малко за гледане на две 6 месечни бебета по 9 часа на ден. С други думи - според мен не си струва Peace

Горният ми пост беше за твоето предложение за 2х500. Уверявам те, че в бг никой родител, вкл. и най-заможните, не оценява труда по гледането на детето му на 500 лв. Прекалено много е.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ако нямам друга работа - да.
 Ами карат ми ги на място, носят им храната. Hug
 Мога да се справя с две бебета на такава възраст, вече не са новородени.  Ще съм си вкъщи, което означава, че междувременно ще мога да си свърша и работата у нас(докато спят, а те ще го правят поне два пъти на ден още година). Ще ходя на разходки и по кафетата на лафче с приятелки.
 Най-свободното ми време е било докато съм била по майчинство. Да дотежавало ми е, но пак ми е било по-леко от сега.
 А и заплащането не е никак малко, имайки предвид, че майчинството в България е 160 лева(както всички знаем).
 

# 20
  • Мнения: 811
Вие сте майка на дете в предучилищна, или начална училищна възраст. Имате някаква средно платена и с не особени перспективи работа. Струва ви се, че отделяте малко време на детето си, или се тормозите, че не знаете какво да го правите през ваканциите, или че не можете да му помагате в училище. Абе, стандартните терзания на една майка в този период.
Ще коментирам само този абзац.
Всеки, който е гледал бебе и първолак НЯМА да се навие.
Покрай две бебета изобщо няма да остава време за домашни и уроци.

# 21
  • Мнения: 5 647
Не, не бих се навила, защото надали ще издържа на напрежението, така да се каже. Още повече, че покрай бебетата едва ли ще имам време за собственото си дете. А и заплатата ми се струва късичка.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 242
Заплащането е добро. Аз обаче не бих се навила - твърде голяма отговорност ми се вижда, 9 - 10 часа са ми множко, а и не ми се сменя средата. Но със сигурност ще има желаещи.

# 23
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Според мен би приела по-възрастна жена без ангажименти, безработна или млада пенсионерка.
Но гледам, че и тази категория вече подтичква по всякакви задачки Thinking.

Леля ми малко след пенсионирането си пое едно 2-годишно момиченце и го 'гледа' Laughing вече 12-та година - гледането е в кавички, защото 'малката' в момента на ръст е по-голяма и от нея вече, сега повече й помага за уроците и на майка й в домакинството. Случвало се е да остава и по 12 и повече часа у тях, особено в пикови моменти, и двамата родители работят в рекламни агенции. В диапазона 120-140-160 лв. й е било заплащането през годините + карта за градски транспорт, която майката на момичето не използва така или иначе.

Ако беше преди 12 години тя сигурно би се навила, но въпреки, че хич не й личи възрастта все пак е вече на 66 и 2 бебета накуп ще й дойдат множко; отгледала ни е точно четирима, с това последното 5 стават Wink.

# 24
  • Мнения: 229
аз бих ги гледала с голямо удоволствие дори заплащането е много добро. късмет ако си търсиш детегледачка Grinning

# 25
  • Мнения: 1 320
А тези деца колко време ще са на по 6 месеца Wink
 Ако става дума за 1 месец ..ок .
Но те ще растат и ще тръгнат да прохождат и ......
Моите и двете на тази възраст пълзяха , някои може и да лежат и да гледат в книжки и играчки , но гаранция няма.  Едно е да плащаш 250 лв за да ти гледат детето , друго и две деца за 500 лв .По добре попитай майките на близначета как се справят , ще получиш далеч по-точни отговори.
Както е в случая идеята , майката да си е в къщи за да помага и на собственото си дете / 1 клас / идеята ми се струва абсурдна .

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Така, както си го написала - не, не бих се навила.Защото ако с моя 8-часов работен ден не мога да отделям достатъчно внимание на детето си, то какво остава след 9-10-часов Rolling EyesА моето дете си ми е най-важното!
Иначе ако нямах дете - вероятно бих се навила за 500 чисто.Гледането на бебе си е най-хубавата работа Hug

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
По сумата има още какво да се желая, при положение, че вече само за едно дете хората дават по 300-350лв.

Тинки - знаеш ли какво би ме притеснило мен повечко... Thinking  Това, че бебетата са на 2 различни майки и всяка ще е с претенция по отглеждането на своето. Значи едно може да яде 1, а на другото майката да не му позволява...Едното може да е напред в дадено отношение - другото по-назад и да се получат сконфузии.
Освен, че и с кръста не ме бива, което също си е минус. Трябва ви здрава и жизнена жена за бебегледстването. И жилищни (и асансьорни тоже) удобства, като за 2 деца + възможност за транспорт на количка за близнаци.

За самите деца вярвам ще е супер яко забавление  Peace

# 28
  • Мнения: 7 391
Горният ми пост беше за твоето предложение за 2х500. Уверявам те, че в бг никой родител, вкл. и най-заможните, не оценява труда по гледането на детето му на 500 лв. Прекалено много е.
  Не си запозната добре с това как оценяват родителите гледането на детето им.Има такива ,на които не им пука - ще го дадат и за 5  лв цял ден,но има и хора ,които държат на качество,култура и възпитание и сумите ,които дават изобщо не са малки.Да не говоря,че взимат и гледачката си за по няколко месеца в чужбина и заплатата и отговаря на стандарта на страната,в която са.
               А за конкретния въпрос - две бебета за 9-10 часа за 500 лв.Да бих ги гледала с удоволствие само,ЧЕ ако са на дъщеря ми.Вие просто не оценявате факта,че само ОБИЧ не стига ,а двете са малки за един човек и то за толкова часове.И 1000 и 5000 лв да дадете мнението ми е,че ако искаш децата да са гледани качествено,не е във възможностите на ЕДИН човек да гледа толкова дълго време две бебета.Имам приятелки с близнаци,около тях винаги има помощник я баба,я приятелка,тате или по-голямата кака.За това писах "ако са на дъщеря ми" - с нея мога и да споря,и да и се скарам,че като е свършила работа в 17 се връща 22 ч просто минаваш на роднински отношения.А когато гледаш деца срещу заплащане трябва да си направиш сметката,че ПРЕЗ ПРЪСТИ не става.Имам наблюдения върху въпроса и съм скептично настроена ,Много мами ползващи тези услуги не са си чули приказките зад гърба.А това което мразя е ,че пред теб са мили и усмихнати.Кажи си човече какво не ти харесва и кое не те устроива и отношенията са чисти.А не хън-мън и клюкички.

# 29
  • Мнения: 8 505
Така, както си го написала - не, не бих се навила.Защото ако с моя 8-часов работен ден не мога да отделям достатъчно внимание на детето си, то какво остава след 9-10-часов Rolling EyesА моето дете си ми е най-важното!
Иначе ако нямах дете - вероятно бих се навила за 500 чисто.Гледането на бебе си е най-хубавата работа Hug

С първата част съм напълно съгласна Peace
С втората-за 500 не бих се навила-малко са за две деца.

Общи условия

Активация на акаунт