Пубертетът при момчетата - тема 5

  • 30 731
  • 747
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 10 256
Ами в такива времена живеем, че се чувстваме задължени да доставим всичко, на 10 години са били къде ли не, вече и в чужбина. В предвид и беднотията от нашето детство. Аз каквото съм му купила за игра като беше по-малък, аз съм се радвала повече от него - като почнеш книжките за оцветяване, пъзели, конструктори, не на последно място книги (знаете книгите от нашето детство как изглеждаха)....Аз лично още на шоколад се радвам. Пък с дрехи е затрупан. Майка ми вика какво си го законтила като момиче. Еми мотала съм се по магазини харесала съм нещо, не е било скъпо и съм го взела...Та както и да е. За това че всичко му е тъпо и аз виня себе си. Я да няма да видиш....

# 166
  • Мнения: 4 576
А моят син обича, даже обожава да ходим някъде! Може да сме ходили, но пак не отказва. Иска и в чужбина, но не може да излиза (няма паспорт и декларация съгласие от баща си), та направо би завидял на вашите деца, че и аз даже Hug

# 167
  • София
  • Мнения: 6 181
vici75, права си, че са презадоволени е истина. Но от друга страна, всяка възраст си има нейните интереси. Навремето и на мен ми бяха тъпи нашите и "старческите" им развлечения Joy Даже бях описала в дневника си, как може тези хора да водят такива скучни разговори и такъв безинтересен живот. После го намерих като голяма и хем се смях, хем ме беше срам от себе си.
Срам, срам, но и на сегашните ми години, дори да се опитвам да влизам в положението на родителите си, а и на децата си, най-интересна ми е компанията на хора от моето поколение.

# 168
  • Мнения: 1 988
И ние намираме вина в нас за това, че е презадоволен и се оправдаваме, че ни е едно дете. Винаги мрънка, винаги, НО...в моменти на откровение /безкрайно кратки моменти/ си признава, че му е харесало. Наши приятели ни обясняват, че много ни се радват на снимките от пътуванията как сме все тримата, все усмихнати...обясних им, че предварително сме се скарали 😕

# 169
  • София
  • Мнения: 6 181
Е, нашият няма да застане читаво дори за снимка. Нарича ни лицемери Grinning Т.е. има съмнения, че снимките са за пред обществото, а не да останат за спомен.

beki8, дъщеря ни също обича да ходим заедно къде ли не. Синковеца е мрънкалникът от вида "тъпо е". Тя е по-скоро в категорята "грозен си", насочено към нас Joy

# 170
  • Мнения: 10 256
Нашия да бойкотира снимките нарочно си затваряше очите. Да иЗлеЕ все едно е мигнал....абе думи нямам. И стоим и правим снимки по половин час, докато се усетим че прави нарочно.

# 171
  • София
  • Мнения: 39 758
Моят явно все още е малък и няма "тъпо" за него. Навсякъде му е интересно и казва "искам пак".

# 172
  • Пловдив
  • Мнения: 40 742
И аз мисля, че е период с пътуванията и се надявам скоро да отмине  Thinking А дано, ама надали  Whistling
Снощи взехме новото колело и баща му предложи заедно да го пробват...и това не ще.Искал сам  Rolling Eyes

п.п. Как са мамите и децата след матурите?  Grinning Отпуснахте ли душите?

# 173
  • Мнения: 1 988
Чакаме резултатите от матурите, че пак сме пред дилема къде да учи.
Баща му няма как да ползва отпуска юли месец, та и ходенето някъде ще е за два-три дни.
На лагер ще го пратим за седмица.
Да се оплача аз и от друго - няма приятели със сходни интереси /изключвам компютърните игри/. Решава да излезе, почва едно звънене, едно убеждаване - та на плаж, та колела да карат, та на разходка да отидат...направо яд ме хваща. Когато събота и неделя решим да отидем някъде наблизо, все пробва някой да дойде с нас и все му отказват приятелите, виж за игра на компютър, винаги има с кого.

# 174
  • Мнения: 4 576
За матурите каза, че на 27-ми съм щяла да разбера Grinning
За излизане с приятели - ами излиза си сам. Всъщност почти не се прибира през деня. Той ако чака някой да излезе с него, значи само вкъщи да си стои. Децата си стоят вкъщи и си цъкат по телефоните и компютрите, но моят син е ощетен от тези занимания, но за сметка на тях чете много книги и спортува.

# 175
  • Мнения: 15 522
Мен, като малка никой не ме е питал къде ми се ходи и какво ми се прави. Където са нашите - там съм и аз. И понеже баща ми е управител на ресторант от 100 години, буквално в ресторанта съм проходила, проговорила, там са ми вадили зъбите /с конец хахаха/ и т.н. Няма детски кътове - една поляна отпред с трева и това е. По цял ден с кучето и колелото стоях там. И понеже лятото имаше много работа, не ходехме никъде на почивка - само зимата. Ама това беше положението. А ние сега какво - то Гърция през май, то Гърция през септември, то планина през август, то СПА през зимата, то летни езикови лагери с езда и всякакви други глезотии. И после мрънкали - ами ще мрънкат, като им се угажда за всичко.
Пресен пример - дъщерята /6 г./ каза, че иска тротинетка и още на следващия ден вече имаше. Иска колело - веднага й се купи. Иска таблет - веднага го получи. Батко й за 6 години смени 3 смартфона. Лаптопи, Плейстейшъни - какво ли не. Ами ние сме си виновни. Искаме да им даде всичко, което не сме имали ние, но май наистина прекаляваме. И аз си го отчитам, като грешка, обаче няма как - всички имат и те също искат. Всяко дете гледа от другите

# 176
  • Пловдив
  • Мнения: 580
п.п. Как са мамите и децата след матурите?  Grinning Отпуснахте ли душите?
Моят поотпусна душата. На мен малко ми е стегнато още...
Яд ме е, че вчера на последната задача, даваща най-много точки вместо равностранен прочел равнобедрен триъгълник. Три пъти. Trollface И съответно не знам си колко време се е мъчил да я реши. После за 5 минути вкъщи реши първите две подусловия. И него го е яд. Щото все говорим да се четат буква по буква условията. Много е разсеян. В съчетание и с притеснението... Иначе другите задачи казва, че ги е решил, с изключение на още една.
БЕЛ-а му е много добре, зависи от преразказа основно какви ще му са точките.
И да си похваля гарджето, не мога да се сдържа. Relaxed
Всяка година в училището избират ученик на годината. Тази година беше номиниран, заедно с още няколко деца и съответно избран. Много, много съм горда с него! Smiley

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 40 742
Браво и на детето и на мама  bouquet

# 178
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Браво на детето  Hug

# 179
  • Мнения: 15 522
Голямо браво и от мен Hug

Общи условия

Активация на акаунт