Пубертетът при момчетата - тема 5

  • 30 769
  • 747
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 40 765
Не...?
В нач.на годината класната каза, че ще участват  Thinking Вярно е каша...
Ми тогава и да се напъват сега, файда няма, щото догодина може да е мн.зле понеже материала е сложен.

# 91
  • София
  • Мнения: 2 854
Не...?
В нач.на годината класната каза, че ще участват  Thinking Вярно е каша...
Ми тогава и да се напъват сега, файда няма, щото догодина може да е мн.зле понеже материала е сложен.
От началото на учебната година доста вода изтече, доста се изписа и изприказва по темата, включително и по медиите. Можете да намерите в шестокласната, че и в седмокласната тема информация и цитати на Дидева по този въпрос. Нито преди, нито сега ще влизат оценки от 5,6,7 клас. Неразбирането от страна на учителите и директорите доведе до този излишен смут. За набор 2006 влизат произведенията от 6 и 7 клас за НВО БЕЛ догодина, а за набор 2007 и тези от 5 клас.

# 92
  • Мнения: 47 981
Моята дъщеря чак в 11 клас усвои как да преглъща някои несправедливости, като същевременно подмазвачески и любезно да си брани интереса...каквото и да си говорим, хем децата са в една такава възраст, хем и някои учители бая са се вживяли в тийн драмите и не могат да се държат зряло и да съзадат респект, ами направо са си зле. Понякога се случват ситуации. В такива случаи освен всичко друго, обмислям какви сигнали и какъв урок давам на детето си. Според ситуацията, разбира се, но гледам да си обясним повечко неща от живота, не само конкретното...трябва да се усвои съответното поведение според ситуацията, няма как, това служи и в живота

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 40 765
Моят е 2006...начи все пак ще влияе сега 6-ти кл.

# 94
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
Няма да влияе, в дипломата ще има оценките от 3ти години, но при кандидатстване се вземат само оценките от седми клас. Това се коментира вече две години в темите за отделните набори, има и официално писмо от МОН.

# 95
  • Мнения: X
Thirteen#, и моят син е устат и съм изпадала в подобна ситуация. Друго им е и поколението и възрастта им е такава, не търпят несправедливост.
13, моят е устат вкъщи, но пред учителки не. Госпожата в начален курс много се оплакваше от поведението му - в смисъл буен, говори по време на час, върти се и т.н., но пък в противовес казваше, че не бил нагъл и нахален, не бил устат точно. Все едно не говори за моето дете, да го чуеш вкъщи. Ето, дойде време и да го похваля.
Много се е натопорчил за АЕГ или ФЕГ, повиши му се самочувствието напоследък с по-високите резултати от пробните и примерните изпити, които прави, стискайте палци дългомесечните ми усилия да се увенчаят с успех. От 15 декември само с него и учебната му дейност се занимавам.
Е, дойде време да се похваля и от набора, да не повярваш.
Уф, не искам да ви отчайвам, момичета, ама е голяма вероятността в гимназията да не стане по-добре Disappointed Доста се отпускат, казват си - аз си давах зор в 7-ми клас, сега ще я карам по-лежерно. Това по отношение на учене и оценки.
О, в очакване съм аз. Аз го подготвям, че трябва яко учене, защото в 9ти и 10 клас, в езикова, разказвателните се учат на чужд език, какво ще прави. Казвам му - и осми не е песен, викам все по-трудно става с годините. И той - оооо, осми клас е лесен, след този труден седми. Твърдо е решил вече, че догодина ще е айляк, само че аз си имам обеца на ухото от тази година и ще го стегна от ден първи. Свърши им детството, големи са. Дано и в новото училище да нямаме проблеми с учителките, така, както и досега.

# 96
  • Мнения: 47 981
Ако е в езикова и му се отдава езика, ще му е много лесно. Но ако не му отдава, ще е много трудно. Зависи.

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 40 765
Няма да влияе, в дипломата ще има оценките от 3ти години, но при кандидатстване се вземат само оценките от седми клас. Това се коментира вече две години в темите за отделните набори, има и официално писмо от МОН.
Е...аз не съм чела.
Пък и вярвах на инфото от класната.
Но...принципно е глупаво.

# 98
  • Мнения: X
Ако е в езикова и му се отдава езика, ще му е много лесно. Но ако не му отдава, ще е много трудно. Зависи.
Отдава му се, ако мен имаш предвид, Хепи. С българския е много добре като за момче, с английския също се справя почти отлично съвсем сам, за 7 години веднъж съм седнала с него. Немски е учил доста, смятам, че му се отдават, да, и желанието му е за езици също така. Ориентира се най-сетне.

Няма да влизат оценките от долните класове, да. Съжалявам да прочета, че е било просто слух, доста се бяхме подпалили минали години с другите майки.

# 99
  • Мнения: 4 580
И да влизат, и да не влизат оценктите ор всички години, пуберите са си пубери! Моят син е решил, че няма да ходи в друго училище и нищо не го интересува... Години курсове, олимпиади, състезания и какви ли не изяви, да си остане в кварталното училище... Да е жив и здрав, другото само ще се нареди.

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 40 765
Аз нямам никакви извънземни амбиции...той още пък въобще не осъзнава местете, камоли предпочитание да има.
Нито на курсове ходи, нито никъде...с баща си се оправят по математика.Дано и догодина се справи като тази пък каквото стане.
Да са живи и здрави!

# 101
  • Мнения: 6 469
Да, ясно, че тепърва морето ще им е до колене. Минах с щерката по този път. Но са различни характери двамата. И все едно ми е за първи път Disappointed Relieved Докато тя е по-обрана и малко перде си пада, брат и подскача. И не на всеки и за всичко. Яко трябва да са го настъпали. Тиха водичка, това ме обърква с него. Хамелеон, бе. Уж всичко точно...и оп, оплакване. Не само ме обърква , но и дразни, защото ако с кака му всичко и беше на лицето и беше поне за мен предвидима, на синковеца не мога да му напипам спатиите Grinning
Давам примери, вчера и аз. Викам му, ако някой постоянно не ти одобрява усилията, докато говориш, той говори връз теб...как ще се почувстваш? Да, имай си характер, отстоявай се, но умно и на място. Не такива глупави изпълнения. Ще поставя условия на даскал и то в седми клас Stuck Out Tongue Winking Eye
Ами нали, ако ми кажеш на мен- ако не ми наготвиш, примерно, аз пък няма да слушам в час...Сещаш ли се му реквам, че цяла седмица ще белиш картофи и сам каквото си направиш да ядеш- това ще е....

Последна редакция: чт, 13 юни 2019, 11:23 от Thirteen#

# 102
  • София
  • Мнения: 6 182
Thirteen#, леле все едно слушам за моя мъненкия. Очаквам такива включвания...ама то собствения ми мъж като дете казал на родителите си: "Ако не ми купите цигари, ще правя гладна стачка!" Joy Познай какво се е случило? ха-ха

# 103
  • Мнения: 6 469
Извини се той..с половин уста. Докато разговаряхме с учителката, досадата струеше от него.  Но твай. Съвсем нормални и правилни изисквания си има жената, не е някаква откачалка, каквато се опитва да ми я пробута младежина Joy Просто има по - сприхаво, как да кажа..поведение. Ръкомаха доста една такава, странен, по-дрезгав глас.. но си е нормална учителка жената. Но нали знаете, като решат и нарочат някой учител за нам какъв си и край, така си му е лепнато от миличките деца. Аз имах един даскал навремето, всички ученици го наричахме плювалника, защото докато говореше и много плюеше...Мда, нито нещо ново са измислили, нито са първи, нито последни.

# 104
  • София
  • Мнения: 6 182
Докато разговаряхме с учителката, досадата струеше от него. 
Класика и при нас. Никакво чувство за такт. Потропва нервно с крак, забелва очи...абе малко да се направи на заинтересован поне. Не пубертет, а в първи клас на първия учебен ден учителката говори някакви леко помпозни приветствени думи и нашия се подпрял бузата с едната ръка, а с другата прави жест "бла-бла-бла". Аз отстрани потъвам в земята, а баща му се хили и го снима. После му казвам: "Да си знаеш за идните 12 години, че от подиума и катедрата всичко се вижда".

Общи условия

Активация на акаунт