Аборт

  • 5 921
  • 113
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 352
Всяка една тема, в която се споменава за аборт, накрая прераства в спор за или против аборта и винаги поддръжничките на абортите изяждат с парцалите поддръжничките на живота. Винаги си замълчавам, защото не виждам смисъл от тези спорове, но защо оставам с впечатлението, че е ОК да посъветваш някой да направи аборт, но е мноооооого лошо да посъветваш някой да задържи вече заченатото? Както вие се изказахте, така и тя се изказа, айде стига нападки вече, щото почва да ми звучи като да се обажда нечия гузна съвест за отминали погрешни избори...

# 31
  • Мнения: 28 858
Нейното изказване не е съвет да задържи бебето, а проповед на тема как абортът е убийство.

# 32
  • София
  • Мнения: 10 513
Ако си беше писала по темата, нямаше да я дъвчем.

# 33
  • Мнения: 574
И винаги "поддръжничките на живота" са уникално агресивни и тесногръди. Изобщо доста мили хора.

# 34
  • София
  • Мнения: 12 653
Никъде не видях авторката да се колебае в решението си и да пита дали да запази бременността или не!
Затова няма смисъл от непоискани съвети и поучения.
И няма такова нещо като поддържнички. Всеки си знае хала, както се казва.
В интерес на истината имам 4 деца. Третото от тях е ин витро, защото искахме и планирахме 3. Молех се, копнеех, изтърпях какво ли не, за да родя третата ни дъщеря. Когато непланирано забременях за четвърти път, признавам си, че първата ми мисъл беше за аборт. Никога не съм си представяла да имам 4 деца и последното да е толкова по-малко от другите и то на възраст, когато вече планирахме спокойствие и почивка. Синът ни просто имаше късмет да разберем късно за бременността и след това да има много "майки" у дома, които го отглеждаме с желание. Ако нямахме възможност или ако се беше оказал неприет в семейството, надали сега щяхме да му се радваме. Сигурно отдавна щеше да се е отразила негативно появата му и нямаше да е от значение колко е ценен всеки нов живот.

Последна редакция: чт, 06 юни 2019, 09:23 от Fever Ray

# 35
  • Мнения: 29
ОК да посъветваш някой да направи аборт, но е мноооооого лошо да посъветваш някой да задържи вече заченатото?
Мното точно зададен въпрос

# 36
  • Мнения: 3 916
Никой не я съветва да направи аборт. Тя вече е взела решение. Грозни са коментарите на Диди-нещо-си. И всички останали, които съдят момичето.

# 37
  • Мнения: 63
Естествено, че всяка жена има правото да реши дали да направи аборт. Моят съвет беше свързан със заболяването ѝ (диабет), за да не съжалява след години за избора си. Напоследък се замислям, че няма случайни неща.

# 38
  • Мнения: X
Към авторката- какво се случи?

# 39
  • Мнения: 229
Здравейте,

виждам, че авторката скоро не е писала. Надявам се всичко да е ок и решението което е взела да е най-доброто за нея.

На мен ми предстои аборт и реших да посетя  частна клиника, от която честно казано не бях доволна. Не успях да се доверя на лекаря, който ме прегледа. Опитваше се да ме убеди да не правя медикаментозен аборт ( в 4г.с), а да направя абразио. Което естествено ме навежда на мисълта, че всичко е бизнес.
Виждам, че доста от Вас са за държавни болници. Към коя бихте ме насочили с изключение на Шейново, от която  не съм доволна?

Благодаря.

# 40
  • Мнения: 77
Здравейте, знам че не е по темата но можете ли да ми кажете колко време след аборт ви дойде цикъла? Закъснение от 45 дни как ви се вижда?

# 41
  • Мнения: 1 735
Здравейте, знам че не е по темата но можете ли да ми кажете колко време след аборт ви дойде цикъла? Закъснение от 45 дни как ви се вижда?
Много ми се вижда. Посетихте ли генеколога си след аборта?

# 42
  • Мнения: 77
Да, каза ми че всичко е перфектно. Изписа ми дуфастон по схема - 10 дена и трябваше след това да ми дойде цикъла, но все още не е дошъл. Обмислям и търся съвет дали да отида на още един преглед при положение че не е минало много време от предия. Предполагам, че ще съм на хормонални лекарства, което не ми допада като вариант и предпочитам организма ми сам да се възстанови. Предвид, че две седмици пътувах ( море, планина ) надявам се на това да се дължи.

# 43
  • Мнения: 1 735
Не съм много сигурна че ви разбрах, но след аборта веднага не ви ли дойде? Или дойде и от тогава 45+ дни не е идвал МЦ? Ако е второто може да се дължи на стрес/ промяна в хормоните (все пак има аборт)/ смяна на климат. Аз бих потърсила 2ро мнение при друг генеколог, въпреки това винаги можеш да откажеш да приемаш хормонални лекарства ✌

# 44
  • Мнения: 77
След аборта бях на профилактичен преглед, при който се оказа че всичко е нормално. Не ми е идвало след аборта, вече дните станаха 50+. Не мога да намеря лекар, който да ми обърне достатъчно внимание и да остана доволна. Става въпрос за град Варна. Ако можете да ме посъветвате при кого да отида ще съм благодарна. Обмислям вариант за София, но и там не знам на кой лекар да се спра.

Общи условия

Активация на акаунт