Изследване на ХОРМОНИ – 19 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 34 633
  • 740
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 709


Здравейте, бихте ли коментирали тези изследвания? Гледам, че всичко уж е в норма, но знаем че това не винаги е достатъчно. Другата седмица ми предстои да пусна инсулин, след 1 год на глюкофаж 500. Благодаря ви!

# 556
  • София
  • Мнения: 35 978
denis, здравей.
Скрит текст:
Бих искала да се посъветвам с теб.
Подготвяме за инсеминация. Миналия месец направихме, но беше неуспешна. В момента съм на стимулация с Летрозол (миналия месец бях със същата стимулация), което е същото като Фемара. Днес ми е седми ден от цикъла и четвърти от стимулацията. На прегледа се видя, че няколко фоликула са започнали да нарастват, но още е рано да се каже колко ще достигнат нужните размери. Пуснах естрадиол и резултатът е 46.06 pg/ml.
При първата ми успешна инсеминация преди няколко години бях на стимулация с Мерионал и тогава естрадиолът растеше доста. Също сме пробвали да таймираме овулацията на естествения ми цикъл (това се случи скоро) и тогава пак Е2 беше с хубави стойности.
Аз разбрах, че Фемара по принцип дава понякога ниски тойности на Е2, понеже се назначава на жени с естрогенозависим рак на гърдата, и целта е да потисне Е2, но днес моята лекарка каза, че очаква резултат към 100-150, а сега това 46 не е ли много ниска стойност? Още не съм коментирала резултата с нея, чакам да ми се обади, но ти как мислиш? Има ли шанс с такъв нисък естрадиол да стигнем до процедура?
Здравей!
Нивата на Е2, дали са добре, ниски/високи...?! - се преценяват спрямо броя и размерите на фоликулите. Лекарят трябва да прецени дали има шанс. Ако ще е само един ДФ, нивата може и да са добре - има време още да се повиши Е2.
За един ДФ, Е2 преди О. трябва да е около 200 pg/ml.


Скрит текст:
Здравейте, бихте ли коментирали тези изследвания? Гледам, че всичко уж е в норма, но знаем че това не винаги е достатъчно. Другата седмица ми предстои да пусна инсулин, след 1 год на глюкофаж 500. Благодаря ви!
Здравей!
ФСХ е висок, но може да е инцидент или да е от годините, ако си над 35-38г.
Другите са добре.
ПП.
Инсулин се пуска заедно с КЗ
(вземи си ваучер за Инсулин и си доплати само КЗ (3лв) )

# 557
  • София
  • Мнения: 940
Здравейте,
На 35г съм и май отново имам ПКЯ Sad. Можете ли да съдействате с разчитане на изследванията :
Това са изследванията на 3ти ден от МЦ:
Скрит текст:
Това са на 8ми ден :
Скрит текст:

Чакаме час за консултация, но не изглеждат добре резултатите.
Здравей!
ЛХ е висок и показва ПКЯ - най-вероятно и това е причината за по-високите нива на АМХ ( който в случая не е обективен и е добре да провериш Инхибин В, за моментното състояние на ЯР)
Пролактинът е висок - провери го в дните, от О. до 7-мия ден, след нея.
Имаш ИР - трябва диета, спорт, добавки, медикамент
ТСХ е добре, нямаш Хашимото.
В12 трябва да е на горна граница

Благодаря, Denis. Бях на преглед в Надежда, лекарката ми каза, че щом имам редовен цикъл значи нямам ПКЯ. Според нея всичко е наред, не беше много сговорчива.  Предписва ми ORTHOMOL Natal. Май ще търся друг лекар. За B12 ще потърся информация как да си повиша стойностите. Преди бях на инжекции с Милгама, но получавах алергична реакция, цялото ми лице и деколте стана в едни ситни и червени пъпки. И акне получих. Имаха съмнение, че именно от B12 е реакцията.

Последна редакция: пт, 18 окт 2019, 21:18 от 404NotFound

# 558
  • София
  • Мнения: 35 978
В Милгамата, В12 е форма Цианокобаламин, а трябва да се приема Метилкобаламин.
В12 (както и Биотина )може да провокира акне, но при по-високи дози, обикновено, ( над 1000мкг ) или при предозиране.
В такива случаи трябва да се приема и пантотенова киселина (вит. В5). 

# 559
  • Мнения: 44
Здравейте може ли мнение на тези резултати

# 560
  • Мнения: 584
Денис, здравей! Преди време бях писала тук за щитовидните хормони и се оказа права, че съм с Хашимото и Хипофункция. Започнах да пия Л-тироксин и последното ми изследване беше на 01.10, като тогава ТСХ беше 2.49. Ендото ни даде зелена светлина за опити и за наше щастие, двете чертички са вече факт! Днес си пуснах ЧХГ, прогестерон и щитовидните хормони, като в момента съм 4 г.с. и 4 дни (положителен овулационен тест на 02.10), и бих искала да те помоля за коментар, тъй като се чудя дали да си вдигам още дозата на Л-тироксина (преди теста бях на 7дни х 50, а от положителния тест на 17.10 вече редувам 50 и 75). Благодаря ти!

# 561
  • София
  • Мнения: 35 978
Здравейте може ли мнение на тези резултати
Скрит текст:
В покой ли беше между 0 и 60 мин, както и между 60 и 120 мин?
Инсулинът на гладно е много висок и показва ИР, но какво се случва след това, не мога да преценя. Ако си тичала, поне 200-300м. е някакво обяснение какво се случва с глюкозата и от там и с инсулина?!
Трябва да се консултираш с Ендокринолог ... и ще чакам да споделиш Peace


Денис, здравей!
Скрит текст:
Преди време бях писала тук за щитовидните хормони и се оказа права, че съм с Хашимото и Хипофункция. Започнах да пия Л-тироксин и последното ми изследване беше на 01.10, като тогава ТСХ беше 2.49. Ендото ни даде зелена светлина за опити и за наше щастие, двете чертички са вече факт! Днес си пуснах ЧХГ, прогестерон и щитовидните хормони, като в момента съм 4 г.с. и 4 дни (положителен овулационен тест на 02.10), и бих искала да те помоля за коментар, тъй като се чудя дали да си вдигам още дозата на Л-тироксина (преди теста бях на 7дни х 50, а от положителния тест на 17.10 вече редувам 50 и 75). Благодаря ти!
Здравей и Честито!
Лека, спокойна и безпроблемна бременност   Hug

Имаш имунитет към Варицела зостер и ЦМВ.
ТСХ е висок - през първи триместър трябва да е под 1.0
За ЩЖ е по-добре да се приема постоянна доза, за да не се стресира жлезата - тя е много чувствителна и понякога реагира неадекватно и трудно се овладява, да не говорим, че и самата бременност я стресира. Вместо да редуваш различни дози, приемай по 62,5мкг ( 50 се дели на 2=> 25, което също се дели на 2=> 12,5 + 50 = 62,5)
Всеки месец пускай контроли на ТСХ.
ЩЖ на бебето се развива от 4 до 10гс, от 10-11гс започва да произвежда хормони, но едва 18-20гс  Т4 е достатъчен за бебето. Тогава и оста Хипофиза-ЩЖ заповачва да функционира самостоятелно, независимо от ЩЖ на майката.
Хормоните на ЩЖ са важни за нормалното развитие на бебето - за интелекта, нервно-психично и нервно-интелектуалното му развитие, както и на органите на ембриона.

ЧХГ и Прогестерона са супер.

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 19:52 от denis.

# 562
  • Мнения: 44
Изследванията са на братовчедка ми . Казах че не е мърдала изобщо. Хома индекса и е 5,1 ... това не е ли диабет?

# 563
  • София
  • Мнения: 35 978
Изследванията са на братовчедка ми . Казах че не е мърдала изобщо. Хома индекса и е 5,1 ... това не е ли диабет?
Според мен е ИР, все още не е захарен диабет.
Нещо или в изследването е грешно или има проблем с метаболизма на глюкозата. Не е нормално да пие глюкоза ( пила е нали?) и след час да изпада почти в хипогликемия.
Нещо става на 60 и 120 мин - да говори с лекаря на лабораторията и най-вече да се консултира с Ендокринолог.

Ще чакам да споделиш какво е казал лекаря

# 564
  • Мнения: 15
Здрасти Денис,

имам следното питане като бременна жена имам следния въпрос отностно TSH.
Пускай в началото на бременност в (7гс+4д) ТСХ беше 1.28, но сега пускайки контрола
в 13гс+5д е 2.460.
Има ли за какво да се притеснявам и трябва ли да търся специалист според теб, защото АГ ми
каза, че всичко е във норма и няма нищо притеснително.
Благодаря ти много Simple Smile

# 565
  • Мнения: 6
Здравейте момичета,

Ще помоля за мнение върху резултатите ми,пуснати на третия ден от МЦ.
Изчетох цялата тема и от това,което разбирам TSH е висок за жени,целящи забременяване?
Благодаря Ви предварително!

# 566
  • София
  • Мнения: 35 978
Здрасти Денис,

Скрит текст:
имам следното питане като бременна жена имам следния въпрос отностно TSH.
Пускай в началото на бременност в (7гс+4д) ТСХ беше 1.28, но сега пускайки контрола
в 13гс+5д е 2.460.
Има ли за какво да се притеснявам и трябва ли да търся специалист според теб, защото АГ ми
каза, че всичко е във норма и няма нищо притеснително.
Благодаря ти много Simple Smile
Здравей!
При бременност:
ТСХ < 1,0 - в първи триместър  
ТСХ < 2,5 - във втори и трети триместър
Ти си вече във втори триместър, но е добре ТСХ да не се повишава - следи го. Това поне лесно се коригира - защо да поемаш този риск?! Мое мнение, но всеки сам си преценява.
ТСХ над 2.0, по принцип, се води Хипофункция на ЩЖ ( намалена функция на ЩЖ, намален синтез на хормони и т.н).


Здравейте момичета,
Ще помоля за мнение върху резултатите ми,пуснати на третия ден от МЦ.
Изчетох цялата тема и от това,което разбирам TSH е висок за жени,целящи забременяване?
Благодаря Ви предварително!
Скрит текст:
Здравей!
ТСХ е висок и показва Хипофункция на ЩЖ ( пускай го винаги с Т3 и Т4, защото те също са много важни)
АКо не си изследвала ТАТ и МАТ е добре да ги провериш, защото Хипофункцията на ЩЖ (ако не се лекува), може да провокира Хашимото ( във всяка възраст, но най-често след 40-45год. - просто да го имаш предвид).
ЛХ и ФСХ са малко високи за годините ти, но може да е инцидент?!
В12 е добре да е на горна граница, вит. Д - може да е и по-висок ( все пак идва зима, а при тази стойност скоро може да отидеш в дефицит)

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 12:42 от denis.

# 567
  • Мнения: 44
Не билах спал цяла нощ ... 2 часа само не можела да спи .. отишла там . Ободоха я, след което изпла глюкозата и седяла без да мърда после я оболи 2 и 3 път през 1 час . Изобщо не е мръднала ...А причината да се иЗлседва беше че от 1 година насам тя яде по 2 кутии с вафли и се тъпче с храна до пръсване.... и това не може да го спре. Но със сладкото прекалява много ама много. Първо смятахме че е хранително разстройство, но 1 година по късно реши да пусне ОГТТ И ИНСУЛИН ... и сега не разбираме какво е това

# 568
  • Мнения: 15
Искрено ти благодаря, задължително ще го следя във времето Simple Smile

# 569
  • Мнения: 6
Здрасти Денис,

Скрит текст:
имам следното питане като бременна жена имам следния въпрос отностно TSH.
Пускай в началото на бременност в (7гс+4д) ТСХ беше 1.28, но сега пускайки контрола
в 13гс+5д е 2.460.
Има ли за какво да се притеснявам и трябва ли да търся специалист според теб, защото АГ ми
каза, че всичко е във норма и няма нищо притеснително.
Благодаря ти много Simple Smile
Здравей!
При бременност:
ТСХ < 1,0 - в първи триместър  
ТСХ < 2,5 - във втори и трети триместър
Ти си вече във втори триместър, но е добре ТСХ да не се повишава - следи го. Това поне лесно се коригира - защо да поемаш този риск?! Мое мнение, но всеки сам си преценява.
ТСХ над 2.0, по принцип, се води Хипофункция на ЩЖ ( намалена функция на ЩЖ, намален синтез на хормони и т.н).


Здравейте момичета,
Ще помоля за мнение върху резултатите ми,пуснати на третия ден от МЦ.
Изчетох цялата тема и от това,което разбирам TSH е висок за жени,целящи забременяване?
Благодаря Ви предварително!
Скрит текст:
Здравей!
ТСХ е висок и показва Хипофункция на ЩЖ ( пускай го винаги с Т3 и Т4, защото те също са много важни)
АКо не си изследвала ТАТ и МАТ е добре да ги провериш, защото Хипофункцията на ЩЖ (ако не се лекува), може да провокира Хашимото ( във всяка възраст, но най-често след 40-45год. - просто да го имаш предвид).
ЛХ и ФСХ са малко високи за годините ти, но може да е инцидент?!
В12 е добре да е на горна граница, вит. Д - може да е и по-висок ( все пак идва зима, а при тази стойност скоро може да отидеш в дефицит)


Много благодаря за бързия отговор!
Записах си час при ендокринолог за 04.11 за преглед и да ми назначи необходимите изследвания.Ще вземам и допълнително витамини.
Благодаря ти отново 😊
Хубав ден ти пожелавам.

Общи условия

Активация на акаунт