Изследване на ХОРМОНИ – 19 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 34 553
  • 740
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 92
Денис, привет

Дали би дала съвет относно изследванията ми. Виждам фолиевата и вит.Д, че са проблем, но за хормоните не съм наясно...
Скрит текст:

# 286
  • Мнения: 15
Благодаря ти, Денис! Flowers HibiscusДокторът. ми каза, че АМХ с тази стойност от 2.6 ng/ml е добре. Аз мисля да си пусна отново АМХ другия месец на 3-ти ден от цикъла ми заедно с Инхибин, защото сега го пуснах на десетия ден, а и попаднах на случай във форума на момиче, при което имаше разлика над единица в порядъка мисля на месец, защото АМХ много варира, нали така? Simple Smile Мога и за витамин Д също.


Скрит текст:
Здравейте, на 38г.съм с една успешна и четири неуспешни бременности. Сега съм с петдневно закъснение и положителен тест. Моля за коментар на TSH 1.01 uiU/ml и прогестерон 21.1 ng/ml (референтни стойности 16.4-48.6 първи триместър). На терапия съм с л-тироксин от 4 години. Благодаря
Добре са Peace


Здравейте,
Знаете ли дали краткият цикъл може да е проблем при забременяването?След лапароскопията която ми правиха преди 5 месеца от тогава цикълът ми е 23-24 дни и понякога се получава така да ми идва 2 пъти в месеца?
На какво може да се дължи това и дали е проблем?
По-късият МЦ не е проблем, стига да не е под 21 дни.
Ако си има О. и ЛФ е повече от 12 дни, няма нищо притеснително.


Здравейте,
може ли помощ за разчитане на следният резултат на прогестерон.
Скрит текст:
Правен е 7 дни след овулация:

Показател         Резултат   МЕ    Реф. стойност
Прогестерон    13,48    ng/ml    fp 0.36-1.21 ; op 0.39-22.87; lp 2.12-26.4; mp 0.0-0.89

Благодаря предварително! Simple Smile
Малко е нисък и не е сигурно дали с О. всичко е наред.
Може да е инцидент. При следващата О. го изследвай заедно с Е2 ( точно на 7-ми ден след О.) - ако отново е нисък, търсиш причината за проблема (дефект в лутеалната фаза или нещо друго?!)


Здравей Денис,
Бях на гинеколог и той ме накара да си пусна АМХ. Ето и резултата:
Скрит текст:



Здравей Денис,

Първо искам да ти благодаря за коментара относно резултатите ми от половите хормони. Послушах те и си тествах  ТСХ,Т3, Т4 + ТАТ и МАТ. Доколкото виждам, нямам Хашимото, но явно пролактинът, който ми е 448.5 µUI/mL се повлиява от ТСХ? В четвъртък съм на гинеколог, ако с наложи ще си запиша час при ендокринолог. Започнахме опити за бебе  и искам да не губим време. Следващото нещо ще е спермограма от страна на мъжа ми.
Скрит текст:
Здравей!
Имаш Хипофункция на ЩЖ, нямаш Хашимото.
Опитай да смъкнеш ТСХ под 2.0, дори и под 1.0 ( при опити за бебе) и виж дали Пролактинът ще се повлияе. Това е един и то от лесните начини да се коригира Пролактина, стига ТСХ да е проблема, защото може да са и андрогените - напр. Андростендиона.
Направи и тест за ИР ( обременяване с глюкоза), ако не си правила.
Провери и за дефицити - вит.Д, желязо (т.н. железен панел), В12, ФК ... - защото те влияят зле на репр. с-ма.
Здравей!
Нисък е. Шанс има, но трябва да се действа бързо  Peace


Здравейте! За първи път си пускам хормони и ще се радвам на помощ при разчитането им. Имам час за ендокринолог чак след седмица. Прогестеронът е пуснат на 22ри ден от нач на цикъла, но пък този месец ми закъсня с 4 дена, по принцип цикълът ми е на 28-29 дни. Половите хормони ги пуснах на 3ти ден от цикъла, очаквам едиствено 17 OH Прогестерон да излезе. Ще съм благодарна на отзовалите се с тълкувание.
Скрит текст:


Здравей!
ТСХ е високи показва, че си с Хипофункция на ЩЖ - при опити за бебе, трябва да е под 2.0 ( идеални граници 0,5-1,0)
Нямаш Хашимото.
Прогестеронът е нисък и показва, че има проблем с О.,... или не е изследван точно на 7-ми ден след нея.
Имаш високи нива на Пролактин и Андростендион - много вероятно да е от ЩЖ, както и да си с ИР - направи тест, обременяване с глюкоза.
Тези неща се контролират, не се притеснявай, но е добре да се вземат по-бързо мерки, защото създават проблеми при зачеване.

Последна редакция: сб, 24 авг 2019, 20:36 от AnMary

# 287
  • Мнения: 528
Денис, благодаря много за отговора. За прогестерона е възможно да не съм го направила коректно, тъй като точно този месец реших да изследвам хормоните на своя глава и то взе, че в последствие ми закъсня с 4 дена. Ще се доверя на ендокринолога да прецени дали следващия месец пак да пускам изследване. Благодаря за насоките за инсулиновата резистентност. Дано успея да пусна изследване, преди часа ми за ендокринолог, че след това пътувам и 1 седмица няма да ме има в страната, а ми се иска да ми предпише нещо за регулиране, че съм в някаква нервна криза от доста време и сега става ясно защо. Сещам се, че преди месеци като пусках кръвна картина, кръвната ми захар беше в норма, а и винаги показателите ми в кръвната картина са били ок. Не обичам сладко, даже го мразя и ми се повдига от парче шоколадова торта само като го гледам, не знам дали има общо с инсулина, но мога месеци да не ям сладко. Иначе никога не съм имала кисти, миоми и т.н. редовно ходя на гинеколог - затова и никога не съм си мислила за хормонални проблеми. Последните години няколко пъти се е случвало като отида на гинеколог, да ми каже, че в момента съм в овулация, така че се надявам там да нямам проблем. Но пък имам доста болезнен цикъл и някаква форма на вагинит, която не мога да оправя с никакво гинекологично лечение. Силно се надявам ендокринолог да ми помогне, защото гинеколозите казват едва ли не, че всичко ми е перфектно. Сещам се единствено, че като бях на житния режим на Дънов февруари, който продължава месец, се чувствах перфектно... Явно начинът на хранене има значение за хормоните.

# 288
  • Мнения: 2 420
 Денис, здравейте!
Споделям графиката си понеже утре контролно ще пускам ТСХ и вит Д, и ми се щеше да проверя прогестерона как е. Никога до сега не ми е проверяван след О.
Според вас има ли смисъл да изследвам прогестерона сега?
Обикновено този сайт ми изчислява О по БТ около  17 ден, втора фаза ми я отчита като 12 дневна.
графика:
Скрит текст:

На 11 и 12 Авг имах стомашно чревни неразположения не знам дали затова не е по-висока. БТ меря ректално.
МЦ средно ми е около 29 дни, днес имам ПМС, но температурата ми е висока ( идва ми при 36.8 ) и според бейбиплан ще ми дойде на 31Авг ( ...за толкова години винаги познава кога ще ми дойде ...).

Последна редакция: пн, 26 авг 2019, 12:18 от Кris_80

# 289
  • София
  • Мнения: 35 950
Денис, здравейте!
Споделям графиката си понеже утре контролно ще пускам ТСХ и вит Д, и ми се щеше да проверя прогестерона как е.
Скрит текст:
Никога до сега не ми е проверяван след О.
Според вас има ли смисъл да изследвам прогестерона сега?
Обикновено този сайт ми изчислява О по БТ около  17 ден, втора фаза ми я отчита като 12 дневна.
графика:
Скрит текст:

На 11 и 12 Авг имах стомашно чревни неразположения не знам дали затова не е по-висока. БТ меря ректално.
МЦ средно ми е около 29 дни, днес имам ПМС, но температурата ми е висока ( идва ми при 36.8 ) и според бейбиплан ще ми дойде на 31Авг ( ...за толкова години винаги познава кога ще ми дойде ...).

Здравей!
За ТСХ и вит. Д - Ок., но за Прогестерона е късно - той се изследва точно на 7-ми ден след О.

# 290
  • Мнения: 92
Денис, здравей,
Извинявам се за повторението, но предполагам е останало назад в темата питането ми.... дали би коментирала?

Денис, привет

Дали би дала съвет относно изследванията ми. Виждам фолиевата и вит.Д, че са проблем, но за хормоните не съм наясно...
Скрит текст:

# 291
  • София
  • Мнения: 35 950
Денис, здравей,
Скрит текст:
Извинявам се за повторението, но предполагам е останало назад в темата питането ми.... дали би коментирала?

Денис, привет

Дали би дала съвет относно изследванията ми. Виждам фолиевата и вит.Д, че са проблем, но за хормоните не съм наясно...
Скрит текст:

Здравей!
Хормоните са добре - ЛХ е малко висок, но може да има по-ранна О.
Пускай и Е2, заедно с ФСХ и ЛХ - тълкуват се заедно.

# 292
  • Мнения: 528
Денис, направих си тази сутрин обременяването с глюкоза. Може ли коментар, в неделя ми бяхте отговорили за хормоните. Благодаря!

# 293
  • София
  • Мнения: 35 950
Денис, направих си тази сутрин обременяването с глюкоза. Може ли коментар, в неделя ми бяхте отговорили за хормоните. Благодаря!
Скрит текст:
Имаш ИР. Не е страшно и е хубаво, че вече знаеш за нея.
С режим на хранене, спорт, добавки и медикамент се контролира. Peace

# 294
  • Мнения: 21
Здравейте Simple Smile имам нужда от съвет. Миналия месец tsh ми беше 3.14 mIU/l (0.4-4.0 референтни). Този месец в друга лаборатория е 1.924 uIU/ml (0.350-4.940 референтни). Не съм взимала никакви лекарства за понижаването му, но направих второто изледване точно в деня, в който ми дойде. Да правя ли още едно изследване на 5- ти ден или деня не може да окаже толкова голямо значение и да си изчакам часа при ендокринолога? Много благодаря за отговора предварително! Simple Smile

# 295
  • София
  • Мнения: 35 950
Здравейте Simple Smile имам нужда от съвет. Миналия месец tsh ми беше 3.14 mIU/l (0.4-4.0 референтни). Този месец в друга лаборатория е 1.924 uIU/ml (0.350-4.940 референтни). Не съм взимала никакви лекарства за понижаването му, но направих второто изледване точно в деня, в който ми дойде. Да правя ли още едно изследване на 5- ти ден или деня не може да окаже толкова голямо значение и да си изчакам часа при ендокринолога? Много благодаря за отговора предварително! Simple Smile
Здравей!
TSH трябва да се изследва на чист ден, най-добре около О. или няколко дни след нея. По време на М., физиологично е по-нисък и не е обективен.
Повтори го заедно с Т3 и Т4.

# 296
  • Мнения: 703
Здравей Денис,

Може ли да коментираш хормоните- пуснати са на 3 ден.
Пия хапчета за пролактина и за TSH
Преди 3 месеца си бях пуснала за първи път AMX и беше 0,757 ,а днес е 0,665.
Доста е притеснително на 28години съм , пия витамин Д и витамин Б12 от 3 месеца тъй като имах дефицит , но явно не се е повлияло.



# 297
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Денис здравей,
Утре сутрин ще пускам прогестерон и Е2.
Мога ли да пия кафе преди това или ще се отрази на изследването?

# 298
  • София
  • Мнения: 35 950
Здравей Денис,

Скрит текст:
Може ли да коментираш хормоните- пуснати са на 3 ден.
Пия хапчета за пролактина и за TSH
Преди 3 месеца си бях пуснала за първи път AMX и беше 0,757 ,а днес е 0,665.
Доста е притеснително на 28години съм , пия витамин Д и витамин Б12 от 3 месеца тъй като имах дефицит , но явно не се е повлияло.
Скрит текст:


Здравей!
Е2 е висок, може да има киста/ЗФ.
АМХ е нисък за годините ти. Добре е да провериш и Инхибин В + преброяване на антрални фоликули ( на 3 ден от МЦ).
За да повлияеш АМХ ,Инхибин В и ФСХ се приемат доста добавки - витамини, минерали, ЕМК, антиоксиданти и т.н., и всички те, заедно, успяват да повлияят репр. с-ма. Така че само с 2-3 продукта, избрани хаотично, няма как да се поличи.
Само вит. Д - е важен за репр. с-ма, но не винаги попълването на дефицита, може да повлияе толкова сложни процеси. Много често дефицита на вит.Д е свърван и с дефицит на вит.А ( но него никой не го проверява) или на вит.Е - два, особено важни витамина за репр. с-ма, за О. ЛФ и синтеза на прогестерон...


Денис здравей,
Утре сутрин ще пускам прогестерон и Е2.
Мога ли да пия кафе преди това или ще се отрази на изследването?
Хормони се изследват сутрин рано, на гладно (което означава и без кафе, чай...) - може само вода.

# 299
  • Мнения: 1 278
Денис, благодаря за пояснения та ти за вит. А и Е по-горе. Във връзка с препоръката ти, че "Хормони се изследват сутрин рано, на гладно (което означава и без кафе, чай...) - може само вода", имам следния въпрос :
Тъй като по време на стимулация често се следят Е2, ЛХ, ФСХ, прогестерон следобед или дори късно вечерта и следователно не може да се спазят изискванията за глад и само вода, доколко това според теб се отразява на резултатите? Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт