Юлчета 2018- Тема 5

  • 49 114
  • 756
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 312
И нашето Дарче е от децата с “тежък” характер!Науми ли си нещо,няма спирачки.......от седмица обаче сме в период,които трудно се издържа.Винаги е била силно привързана към мен(не се отделяме за повече от 10мин).Сега обаче положението е нетърпимо....загуби ли ме от поглед и изпада в някаква истерия-рев,рев!Вече дори нямам свойте 10 мин.за да си взема душ САМА в банята.Никой не успява да я успокой,с изключение на моята майка.
Тръшкането на улицата успявам да потуша с раницата.Гушвам я и всичко спира на мига!

Сега съм в чуденка...решили сме да направим Кръщене(само ние и кръстниците ) на някой манастир.Насочила съм се към Соколски или Троянски.Имате ли впечатления?

Честито Монбебе Simple Smile
Моята приятелка роди май 2018 година и сега очаква близнаци през декември тази година.Безумно щастливи са и разбира се малко притеснени Simple Smile

# 361
  • Мнения: 114
ТД и моята Дария е така, забелязвам че го прави когато й никне някой зъб, тогава се гушкаме по цял ден. Аз под тръшкане разбирам когато на принцесата й се каже не а тя перфектно знае какво е и тогава ми дръпва едно възмутено конско на нейния си език, което прераства в извиване назад на дъга и рев. Нямам друго дете, но  впечатленията ми от тези на роднини и приятелки са че така ще е още 18 години Stuck Out Tongue Winking Eye Аз лично гледам ако може да се направи компромис и да не й чупя характера. Явно децата ще се опитват да си постигнат своето на всяка цена и е нормално да не разбират какво ни причиняват и защо го правим

# 362
  • Мнения: 275
На Соколскя манастир е много красиво, на Троянския също разбира се, но там ще има по-голяма навалица. Аз лично бих предпочела да има по-малко чужди хора и бих избрала Соколския.

# 363
  • Варна
  • Мнения: 630
Мамии, пускате ли райд таблетки против комари в спалнята?? Ние сме с комарници,но дъщеря ми да вземе да махне нейния и цялата къща е пълна. Категорично няма да пръскам. Малкият е много нахапан,а вече 2 дни го пръскам преди да легне с този спрей Занзи. Откачам вече.Някъде бях чела,че не е хубаво тези таблетки за малки деца..Алтернатива???

# 364
  • Мнения: X
Аз имам лампа, която ги привлича и горят на нея. На 100 метра сме от реката и имаме доста гадове.

# 365
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Ние имаме таблетки за контакта, но са си детски . Не миришат така силно като сините нормалните. Ползваме ги още от миналата година и не тръгваме никъде без тях.

# 366
  • Мнения: 126
Момичета, на някой вече правена ли е имунизация за морбили? Питането ми е свързано с периода след имунизацията. Колко време след нея ограничавахте контактите на малкия човек. Предстои ни тази имунизация + почивка на море + тръгване на ясла + завръщане на работа 🤯🤪🤪

# 367
  • Мнения: 502
Ние днес я направихме. Казаха ми реакции до 2 седмици. Биха ни я на ръката и малко ми стана странно. Там ли се бие? Аз ще попитам още, давате ли хомеопатия или нещо друго за имунитет? Чудех се много дали да я слагаме заради зъбите, ама ги чакам вече 2 месеца и нищо, а венците му са ужасно подути.

# 368
  • Мнения: 1 770
Привет момичета, как сте? Има ли още непроходили юлчета, или моята принцеса е единствената? Държи се за един пръст и препуска, но пусна  ли я е, веднага пада на земята и започва да лази. Малко започвам да се притеснявам. 🤔

# 369
  • Мнения: 126
Малкия ми син проходи, преди да навърши годинка, но реши, че ще ходи само хванат за ръка. И така цял месец, докато един ден съвсем неочаквано за мен се изправи от клюкнало положение и "щипна" из стаите. От този ден не се е спирал. Сега се учи да изкачва стълби 🤗

# 370
  • Мнения: 2 050
За комари като пътуваме ползвам спрей за помещение Пранаром, био-еко си нещо е и става за бременни и деца. Доста ефективно действа според мен, на отворена врата на терасата сме спали, без да нахлуят комари. Има все пак мирис, не е като да не се усеща. В България съм го купувала, но не помня къде точно..

И ние сложихме миналата седмица ваксина, че тука има доста случаи на морбили напоследък. От вчера вдига Т, ама не знам това ли е, баткото ли донесе някой бацил. В ръката я биха. При него нямаше никакви реакции.

Девойката хем е юни родена и също не ходи. Едва последните два дни се отпуска да направи повече от 2-3 крачки и то на бегом от шкафа към дивана, иначе без опора се изправя отдавна, но само си стоеше. Мен това изобщо не ме притеснява де, но си мечтая и тя да е вече стабилна и да се гонят двамата, а не аз да търча след първородния в лек тръс с количката или с бебето на ръце Joy

# 371
  • Мнения: 231
На малката миналата седмица в началото й биха ваксината, също в ръката. Тази седмица, от вторник, детето е с температура, снощи до 02:00 ч я сваляхме с кърпи с оцет и вода, че Панадолът не свърши никаква работа :/  Има още  2 деца от площадката ни, които са така, ходихме на лекар и няма нищо на гърлото или гърдичките, няма хрема... Явно е някакъв вирус гаден Sad
Иначе направи първата си крачка 1 ден след рожденният си ден (09.07) и вече се налага да я гоня, тъй като започна да притичва Grinning
Излиза й втори предкътник и е кривичка, като комбинация към вируса е просто чудно, но се надявам всичко бързо да минава Simple Smile
Хубава и спокойна вечер на всички Simple Smile  :*

# 372
  • Мнения: 3 439
Само на моето бебе ли я биха в крака?!? Е сега вече се притесних... А и реакция очаквах, а нищо. Три седмици ми каза иначе да не давам белтък, а най-добре изобщо яйца. Утре изтича срокът, оказа се, че в доста манджа има яйца... И най-вече в сладоледа, който обожаваме и двете Simple Smile Не рискувайте да давате, защото майка ми ми разказваше наскоро как една педиатърка не казала на нейна пациентка за яйцата и детето ѝ се избило. Няма период, в който да не се изкарва навън, тя не е заразна. Но 2-3 дни ми киселееше. За съжаление съвпадна с излизане на зъби и последните три седмици не са много гот. Вече има половината зъби и търчи и тя. И колело купихме, ама за догодина, че само тях налазва и тротинетките. По площадките още от сега се срамя, деца, кво да ги правиш Joy

# 373
  • Мнения: 2 050
На нас нито за яйца са ни казвали нещо, нито за карантина. С баткото питах дали има шанс да хвана аз нещо, че не съм карала варицела и бях бременна, увериха ме, че няма опасност. Единствено след тази ваксина се изчаква месец за следваща, иначе обичайно казват, че и утре може нещо друго. Но то предвид, че педиатърката ни прати да я бодат в средата на вируса с 40 градуса Т.. аз поизчаках де, но и в центъра за ваксинация казака, че не е проблем изобщо, че е сополива, особено в момента пък със зачестилите случаи рисковете да не се сложи били по-сериозни. Само отложих варицелата за следващия път, те искаха и хепатит чак да слагат, а на мен с този недотам излекуван вирус ми се стори ненужно. Подкожно я слагаха тая ваксина в ръчичката, но подкожно може и в крака, аз съм се боцкала къде ли не през бременността 😄

# 374
  • Мнения: 3 269
Ние сложихме преди два дни. Биха я в крачето. Според личната, нищо по-различно от останалите ваксини като нежелани реакции. Засега сме си ок, дано така си останем 😊.

И ние още не ходим. За пръстче - да, даже тича. Като се заиграе стои без опора, но усети ли се се стряска и тупва по дупе 😆.

Със зъбите май последни останахме. Има ли други със само 2 зъба?  Горните ги виждам, но не са пробили още.

Общи условия

Активация на акаунт