Юлчета 2018- Тема 5

  • 49 073
  • 756
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 269
Похвалига ми едно спрейче,Мисля че името пече нещо от рода на Зинзи/Занзи.
Сигурна бях, че ми звучи познато. Има го на един флаер, който педиатърката ни даде преди няколко дни:


Някой ако има впечатления, споделете - и аз още се чудя какво да взема.

# 76
  • Мнения: 312
Kath , къщата ни е точно до църквата .На 500 м. от Терма Палас .Жалко , можеше да запознаем бебеците лично Innocent . На мен сега ми е голяма скука тук и добре че с Дари успяваме да се организираме и сутрин рано ходим за няколко часа на плаж.На нея много й харесва,лази из пясъка (даже си похапна от него ) , мокрим крачетата в морето ,но най-обича да си играе в басейнчето .
Amphibia - свалих картинка подходяща за темата на партито от Pinterest и тук във Варна ще ни ги направят....By Elan,това е страничката на момичето във фейсбоок.

И аз бих се радвала на мнения за спрея против комари Simple Smile

# 77
  • Мнения: X
TD03, това трябва да е точно на центъра?
Ние ходим в една къща точно на главната за Албена. Човека си го познаваме и е много готин. Лятото си живее там.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Обмисляме къде да ходим на плаж с малкото човече. До сега избирахме винаги Шкорпиловци за нас, но сега за 1-2 часа пътя ще ни дойде в повече.
Албена вече отпада като вариант, заради входа от 10 лв.
Мислим за Кранево, така че TD03 ще се радвам да споделиш по-спокоен и чист плаж в Кранево. Родом съм  от Добрич , но съм посещавала за плаж само 2 пъти Кранево и все в края му посока Златни, където не ми хареса.

# 79
  • Мнения: X
Мис аз точно там ходя и най-много ми харесва. Най в края по посока Златните. То няма много избор. Но сякаш там е най-чисто.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 630
И аз ходя на кранево чат пат,незнам до колко е чиста водата. Неприятно ми е само  че има много хора от малцинствата ,а те са адски шумни.
Залагаме на паша дере,шкорпиловци ,а в края на лятото пък сме на север- крапец,дуранкулак. Там по късно се стопля водата. Но си е бая път,само за почивните дни.
За комарите- нямам много наблюдения за бочко,но аз пръскам само крачетата на децата като мярка срещу кърлежи. Иначе ръчичките нещо не ми се иска тези химии,имат си тук там пъпки от комари. Днес една приятелка ми каза за масло или есенция от чаено дърво или босилек или лавандула- отблъсквало комарите. Мисля да пробвам,че имам вкъщи. Ще споделя ако забележа да действа.

# 81
  • Мнения: 687
За комарите- нямам много наблюдения за бочко,но аз пръскам само крачетата на децата като мярка срещу кърлежи. Иначе ръчичките нещо не ми се иска тези химии,имат си тук там пъпки от комари. Днес една приятелка ми каза за масло или есенция от чаено дърво или босилек или лавандула- отблъсквало комарите. Мисля да пробвам,че имам вкъщи. Ще споделя ако забележа да действа.
Етерични масла се ползват само разредени в базово масло, особено при деца. Съветвам те преди да ползваш да попроучиш малко въпроса, тъй като с нерзаредено или неподходящо разредено рискуваш и раздразнена кожа и по-сериозни проблеми. Също е важно да са чисти етерични масла, а не тези, които се продават за ароматизиране.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 630
Ada,аз мислех по дрешките,не по кожата. Има масло от лавандула ,което капвам по 1 капка на матрака и наистина е доста силно.

# 83
  • Мнения: 3 439
TD03, мерси, аз засега съм харесала бар, имаме облекло и предполагам откъде ще взема торта. НОоооо мъжът ми каза, че няма да мъкне торта от София. Та ако има някой от южното черноморие да препоръча торти за бебета, ще съм благодарна Simple Smile Моето бебе пък грам не се кефи на басейна, пясък вече и тя яде, а най-много се кефи на морето. Тръгва с ръчички направо да го прегръща. Ама тя и с хората е така, малко ме плаши колко е социална и любвеобвилна. Утре си тръгваме Sad добре, че юли пак Simple Smile лека и спокойна нощ за всички!

# 84
  • Мнения: 687
Ada,аз мислех по дрешките,не по кожата. Има масло от лавандула ,което капвам по 1 капка на матрака и наистина е доста силно.
Дори по дрешките е добре да е разредено. Етеричните масла освен през кожата действат и през вдишване. Затова препоръчвам просто да се поинтересуваш малко по-подробно преди това.
Забелязала съм, че хората често смятат, че "естествено"/"натурално" и "напълно безопасно" се припокриват и мислят, че билки, етерични масла и т.н. няма как да навредят, само да помогнат, а това не е така. Не казвам, че не трябва да се ползват, напротив, но е важно да е с мярка и добре да се познават и рисковете, за да се ползват правилно.

# 85
  • Мнения: 58
Здравейте,
Много ми харесаха коментарите на мамите от Варна. Колко е яко да си постоянно на морето, а ние чакаме лятото да водим децата на почивка там.
Аз взех някакви лепенки с цитронела от аптеката против комари и един клипс, който се закача на количката- да видим, дано имат ефект.

# 86
  • Мнения: 312
Днес бяхме на плаж точно в края на Кранево посока Златни,да ви кажа имаше адски много хора (все пак е събота и хората са x2) и за съжаление водата взе да се замърсява.Огромна разлика от преди седмица..Юли и август плажа тук е претъпкан ,точно заради тези високи такси в Албена .Не знам до колко ще е подходящо за нашите слънца ,но лично аз вече 10 година (откакто си хванах мъж от Добрич Stuck Out Tongue Closed Eyes ) ходя точно в другия край-посока Албена ,след рекичката .Определено там е по-тихо....Като идея ми идва плажа на Слънчев ден или тези след Балчик около голфовете...но пак си е път

# 87
  • Мнения: X
Нс Балчик не е ли мръсно и каменисто?

# 88
  • Мнения: 312
Нс Балчик не е ли мръсно и каменисто?

на Балчик дори няма плаж като хората ,лежат си по камъните туристите Smile ...имам предвид тези малко по-на север от града -Бялата Лагуна и малките закътани заливчета около голфовете ,но пак си е път,така че не е отпадат като предложения за Мис

# 89
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Ооо да нагоре не ми е вариант , предпочитам Шкорпиловци. Ах , тази Албена.. така да харесвам плажната ивица там и е чудесно за деца .
TDO3, може ли ориентир къде в другия край има удобни места за паркиране ? Някъде около Терма Палас ?

Общи условия

Активация на акаунт