Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 7

  • 37 124
  • 753
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 617
Благодаря Дънди, истината е,че когато на човек не му е писано, то просто не става.Имам едно дете на десет, искахме да си има братче или сестриче, но уви.Убеждаваха ме как жените с тубарен фактор най лесно се преодоляват, като стерилитет,поне тук, в Бг.
Дори спермограма не ми искаха в Турция, сметнаха че щом имаме дете, нямаме проблем с мъжки фактор.Далеч съм от мисълта,че доктора е Бог, но известно първо разочарование дойде от яйцеклетките,бях се начела на истории с изчерпан резерв и пункции с по няколко яйцеклетки.Гледам как хора с по три,четири опита в Бг успяват там от пръв път. Казаха ми,че моята пункция с пет яйцеклетки била добре, имало жени с месеци се молели за по една и успявали.Не знам, с амх над 3 съм, може и да е паднало вече след тия опити, имах по 12 антрални,идеална спермограма тук, в Бг.Не пушим, не пием,нямаме проблем с теглото и двамата, аз нямам тромбофилия, искаме още едно дете да имаме, и не, и не. Нали в Турция успяваха тези,които тук има предлагат донорска? Царе са на трудните случаи,уви, с мен не успяха.
На 39 съм, казаха ми че възрастта не ми е толкова фактор,поне за момента.Имала съм резерв.Толкова съм обърканана,че..за себе си мисля,без ПИД повече да не се навивам.Ако въобще тръгна към трети опит.

# 661
  • Мнения: 68
Здравейте,момичета. Аз съм пациент на   д-р Карликая, предстои ми замразен трансфер и искам да попитам тези от вас които са негови пациенти и са минали през това да споделят каква е процедурата? На кой ден сте отишли и след това колко пъти сте ходили още до трансфер? За лекарствата предполагам има разлика за всеки..не знам..

# 662
  • Мнения: 685
Prityyyy, успех. Стискам палци да се случат нещата.
Haidi, съжалявам че така се е случило. Аз съм с два неуспешни трансфера в Бахчеджи. На 39 съм също и с ИЯР. Още не мога да се възстановя от неуспеха миналия месец. В един момент си викам край, няма смисъл повече. Приключвам с опитите. В следващия момент обаче усещам, че не съм готова да се откажа. Изгубила съм вяра, че ще стане и въпреки това ми се свива сърцето при мисълта, че е най-добре да се откажа. Аз вадя много малко яйцеклетки. Шанса съответно е много малък да се улучи качествена. Отделно сме с мъжки фактор.
Според мен не се отказвай. Резерва ти е добре. Все ще има хубава яйцеклетка. С възрастта качеството пада, но все още нямаш 40 г. Аз ако бях с добър резерв въобще нямаше да мисля да се отказвам. Но съм с един яйчник и резерва ми е доста изчерпан. Но при положение, че имаш достатъчно антрални фол. пробвай поне още веднъж, където и да решиш да е опита. Аз знам, че Карликая няма как да ми изкара много яйцеклитки, нито да ги направи качествени и ако има следващ опит мисля пак, че ще е при него. Но ако ти имаш някакви съмнения в подхода можеш да отидеш и при друг доктор. Важното е да му имаш доверие. Каквото и да решиш оттук нататък важното е да си сигурна и спокойна с решението си.

# 663
  • Мнения: 47
Здравейте, момичета. На 10.07 ми беше трансфера, на 23.07 пуснах тест- чхг беше 982. Днес повторих и резултата е 2522. Нужен ми е обаче пролутекс от 25мг. Имам само до сряда, а ще ми трябва най- малко за още една седмица по две на ден. Ако някой има останал ще съм благодарна да ги взема срещу заплащане. Благодаря предварително и желая успех на всички.

# 664
  • София
  • Мнения: 200
 Siinnichka, честито!! Пожелавам ти лека бременност и здраво пухкава бебче.


Момичета, имам въпрос отново. Случвало ли ви се е от кринона да имате черни остатъци. Днес ми е 6ти ден след трансфера и забелязах за първи път големи остатъци от кринон по тоалетната хартия и смесено с някакви черни неща. Изглежда ужасно гнусно. И самия кренон стои странно, доста гъсто и на парцали. Съжалявам за описаното, но съм притеснена. На някой да му се е случвало?

До сега не съм имала никакви проблеми с гела, слагам го както трябва и вървя минимум 15 минути.

# 665
  • Мнения: 183
Siinnichka, честито!! Пожелавам ти лека бременност и здраво пухкава бебче.


Момичета, имам въпрос отново. Случвало ли ви се е от кринона да имате черни остатъци. Днес ми е 6ти ден след трансфера и забелязах за първи път големи остатъци от кринон по тоалетната хартия и смесено с някакви черни неща. Изглежда ужасно гнусно. И самия кренон стои странно, доста гъсто и на парцали. Съжалявам за описаното, но съм притеснена. На някой да му се е случвало?

До сега не съм имала никакви проблеми с гела, слагам го както трябва и вървя минимум 15 минути.

Не се притеснявай, това е нормално за гела. Ако нещо те притеснява, пиши.

# 666
  • Мнения: 726
Siinnichka, честито!! Пожелавам ти лека бременност и здраво пухкава бебче.


Момичета, имам въпрос отново. Случвало ли ви се е от кринона да имате черни остатъци. Днес ми е 6ти ден след трансфера и забелязах за първи път големи остатъци от кринон по тоалетната хартия и смесено с някакви черни неща. Изглежда ужасно гнусно. И самия кренон стои странно, доста гъсто и на парцали. Съжалявам за описаното, но съм притеснена. На някой да му се е случвало?

До сега не съм имала никакви проблеми с гела, слагам го както трябва и вървя минимум 15 минути.

И при мен е същото. Почиствам се от време на време, защото не искам да остава в тялото ми.

# 667
  • София
  • Мнения: 200
Благодаря ви момичета 😘😘😘

# 668
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен,момичета. Преди ден беше и моята пункция в Бахчеджи.  Извадиха ми 5 Фоликула, от тях имало 4 зрели яйцеклетки, но се оплодили само 2. Просто незнам какво да кажа. В интерес на истината очаквах много по-добри резултати. Даже и в БГ съм имала по добри, това ми е първи опит в Турция. Стимулацията ми беше лека и на 11 ден от началото беше пункцията. Аз съм на 43 години, без други съпътстващи заболявания за мен и съпругът ми.Просто не се получават нещата. Не знам какво да правя,какви са вашите впечатления от Бахчеджи. Благодаря ви предварително!

# 669
  • Мнения: 47
[/Благодаря, MoCherie, успех и на теб! Heart

# 670
  • Мнения: 222
Благодаря Дънди, истината е,че когато на човек не му е писано, то просто не става.Имам едно дете на десет, искахме да си има братче или сестриче, но уви.Убеждаваха ме как жените с тубарен фактор най лесно се преодоляват, като стерилитет,поне тук, в Бг.
Дори спермограма не ми искаха в Турция, сметнаха че щом имаме дете, нямаме проблем с мъжки фактор.Далеч съм от мисълта,че доктора е Бог, но известно първо разочарование дойде от яйцеклетките,бях се начела на истории с изчерпан резерв и пункции с по няколко яйцеклетки.Гледам как хора с по три,четири опита в Бг успяват там от пръв път. Казаха ми,че моята пункция с пет яйцеклетки била добре, имало жени с месеци се молели за по една и успявали.Не знам, с амх над 3 съм, може и да е паднало вече след тия опити, имах по 12 антрални,идеална спермограма тук, в Бг.Не пушим, не пием,нямаме проблем с теглото и двамата, аз нямам тромбофилия, искаме още едно дете да имаме, и не, и не. Нали в Турция успяваха тези,които тук има предлагат донорска? Царе са на трудните случаи,уви, с мен не успяха.
На 39 съм, казаха ми че възрастта не ми е толкова фактор,поне за момента.Имала съм резерв.Толкова съм обърканана,че..за себе си мисля,без ПИД повече да не се навивам.Ако въобще тръгна към трети опит.
Много лесно се отказваш... Жалко... Ако с Дънди бяхме се отказали от първия път, нямаше да имаме чудесата си!

# 671
  • Мнения: 171
Здравейте и от мен,момичета. Преди ден беше и моята пункция в Бахчеджи.  Извадиха ми 5 Фоликула, от тях имало 4 зрели яйцеклетки, но се оплодили само 2. Просто незнам какво да кажа. В интерес на истината очаквах много по-добри резултати. Даже и в БГ съм имала по добри, това ми е първи опит в Турция. Стимулацията ми беше лека и на 11 ден от началото беше пункцията. Аз съм на 43 години, без други съпътстващи заболявания за мен и съпругът ми.Просто не се получават нещата. Не знам какво да правя,какви са вашите впечатления от Бахчеджи. Благодаря ви предварително!

При кой лекар сте? Предложи ли ви да правите ПИД преди трансфер?

# 672
  • Мнения: 79
Момичета моля ви за съвет.При мен нещо се обърка със цикъла.На 11 този месец правихме хистероскопия за отстраняване на полип.Трябваше да ми дойде вчера цикъла и наистина дойде но е толкова оскъден че дори не се налага да слагам превръзка.Няма болка, има кръв само при забърсване на хартията и евентуално като отида до тоалетната пада по една капка кръв.Не е зацапване цикъл е но много много оскъден.Незнам какво да правя. Трябва да пътувам довечера за преглед в събота но незнам дали има смисъл.Ще пиша на Хафизе по късно, но ако има някой на който му се е случвало моля до сподели.Ще се побъркам направо незнам какво се случва😢😢

# 673
  • Мнения: 171
Момичета моля ви за съвет.При мен нещо се обърка със цикъла.На 11 този месец правихме хистероскопия за отстраняване на полип.Трябваше да ми дойде вчера цикъла и наистина дойде но е толкова оскъден че дори не се налага да слагам превръзка.Няма болка, има кръв само при забърсване на хартията и евентуално като отида до тоалетната пада по една капка кръв.Не е зацапване цикъл е но много много оскъден.Незнам какво да правя. Трябва да пътувам довечера за преглед в събота но незнам дали има смисъл.Ще пиша на Хафизе по късно, но ако има някой на който му се е случвало моля до сподели.Ще се побъркам направо незнам какво се случва😢😢

Макси, не се притеснявай. И при мен беше така.
Аз обаче пиех и противозачатъчни, защото веднага след това започнахме стимулация. И комбинацията От двете доведе до оскъден цикъл.  Предполагам и ти ще започваш.
Така, че пътувай спокойно. Успех!

# 674
  • Мнения: 11
Здравейте,  аз бях при доктор Тургут,  с него започвахме стимулацията, на след нова той беше в отпуск и пункцията беше при друг лекар.  Да,  той държи да се направи ПИД на ембрионите,  заради възрастта,  както и  затова чу съм имала предишни неуспешни опити. Просто съм отчаяна и незнам тези два ембриона дали ще оцелеят до 5 ден за да ги изследват. Загубих вяра и незнам ако и те не оцелеят дали има смисъл да продължавам. Аз очаквах че ще се оплодят и четирите, нали те са по добри в ембриологията но уви. Явно и на нас не ни е отредено.

Общи условия

Активация на акаунт