В задънена улица съм

  • 3 816
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 36
Може да й вземе детето, не я лъжете. Просто го взима, изхвърля майката и това се води домашен спор и няма кой да й го върне. То си е с баща си и роднините му и не е никакво отвличане. После тя трябва да намери компания мъже да си го върне. Щом нямат режим  от съда, няма и права, това са фактите. Ако й вземат детето и я изгонят, тя няма какво да направи, освен да води дела Sad Абе да се бяга веднага и това е.

Познавам жена, на която това се случи. Мъжът й не е чист българин, този не знам какъв е.

Направих първата крачка тръгнах си.. Но вчера той ми взе детето на сила. А най лошото е че си забравих личната карта там и сега той не я дава

# 61
  • Мнения: 15 356
А на полиция обади ли се?Това ,че си си тръгнала е добро начало.

# 62
  • Мнения: 18 530
Ужас. Не знам какво да кажа Sad Имаш ли роднини, приятели, мъже на приятелки? Трябва да има някой да помогне.

Нека даде съвет някой, който разбира Sad

Друг вариант е да му се подмажеш и и да се върнеш, все едно нищо не е било, за да може в подходящ момент да се махнеш оттам с детето и документите.

# 63
  • Мнения: 36
Ужас. Не знам какво да кажа Sad Имаш ли роднини, приятели, мъже на приятелки? Трябва да има някой да помогне.

Нека даде съвет някой, който разбира Sad

Друг вариант е да му се подмажеш и и да се върнеш, все едно нищо не е било, за да може в подходящ момент да се махнеш оттам с детето и документите.
Няма кого да пратя, и не мисля да се връщам
Не съм звъняла в полицията тъй като нямам лична карта и не знам дали ще мога да направя нещо и дали вообще ще могат дами го върнат

# 64
  • Мнения: 18 530
Почвай отнякъде, иначе как мислиш да си вземеш детето?

# 65
  • Мнения: 25 739
Карта ще извадиш нова.
Взимай си детето, както можеш.

# 66
  • Мнения: 36
Карта ще извадиш нова.
Взимай си детето, както можеш.

Ако звъня на 112 и обясня как стоят нещата ще ми помогнат ли имат ли право да вземат детето от него и да ми го дадът на мен или ще ми трябва и ЛК.... Ще водя дело за родителски права но дотогава не мога да стоя без детето си много съм объркана не знам от каде да започна

# 67
  • Мнения: 18 530
Съвсем никой близък ли няма, на когото да се обадиш да е с теб?

# 68
  • Мнения: 15 356
А на социалните защо не се обадиш?Те могат да изведат детето с полиция ,ако средата е неподходяща.Саморазправата не мисля ,че е най-добрия вариант.
Отиди в някое районно,нищо че нямаш лична карта,обясни,подай жалба,има начини.

# 69
  • Мнения: 36
А на социалните защо не се обадиш?Те могат да изведат детето с полиция ,ако средата е неподходяща.Саморазправата не мисля ,че е най-добрия вариант.
Отиди в някое районно,нищо че нямаш лична карта,обясни,подай жалба,има начини.
Не знаех за социалните, че могат да помогнат на тези от общината към настоящия адрес ли трябва да се обадя

# 70
  • Мнения: 18 530
КОй се грижи за детето сега реално?

# 71
  • Мнения: 25 739
Карта ще извадиш нова.
Взимай си детето, както можеш.

Ако звъня на 112 и обясня как стоят нещата ще ми помогнат ли имат ли право да вземат детето от него и да ми го дадът на мен или ще ми трябва и ЛК.... Ще водя дело за родителски права но дотогава не мога да стоя без детето си много съм объркана не знам от каде да започна
Да. Обади се в полицията, обясни. Плачи, моли ги да ти помогнат. Не оставяй детето там.

# 72
  • Мнения: 15 356
Пробвай в ЦНСТ(център за настаняване от семеен тип),те ще ти обяснят повече.
Това ти е варианта или полиция.В ЦНСТ може да останете с детето.

# 73
  • Мнения: 36
Разделих се с бащата на децата си голямото е на почти на 4г.Бременна съм в пети месец. Изневерява ми многократно освен това е наркозависим и Хазартно също, отначало нейсках да повярвам, но разбрах, че нещата са сериозни и не мога да живея с такъв човек. Взех си детето и си тръгнах, на следващия ден започна да ме заплашва че, ще ме пребие и ще ми вземе детето и повече няма да го видя. Аз криех каде сме с детето, но той ни откри, и го взе на сила като обеща пред него, че ще го върне, тъй като малкия плачеше и нейскаше да се разделя с мен. След това спря да вдига телефона. На следващия ден разбрах от братовчедка му, че детето е оставено при сестра му, тя се грижела за него, тъй като той с дни несе прибира. Отказва да го върне, защото детето трябвало да ме забрави. Вече 5ти ден не съм виждала малкия чувствам се много зле подадох жалба в полицията, там ми казаха, че нищо не могат да направят защото детето е с баща си,и трябва решение от съдия. Утре имам среща с адвокат. Но сега се замислям дали да не се обадя в закрила на детето и да пойскам помощ от тях, но не знам дали ще ми помогнат или само ще усложня нещата. Забравих да кажа, че в бързината докато си тръгвах си забравих ЛК сега той отказва да я върне. Междувременно аз му званя за да питам как е детето но той не говори за него, а търси дразги като ми търси сметка какво правя и дали вече съм го заместила а когато кажа, че между нас всичко е свършило и званя заради малкия, ми отговаря, че щом е така няма да дава информация на чужд човек. Как да постъпя за да си върна детето не мога повече да чакам, не издържам без него моля за съвет

# 74
  • Мнения: X
Ние вече ти дадохме немалко съвети в предишната ти тема. Обаждаш се на полицията и ги информираш, че детето ти е взето насила от наркозависимия му баща. Обаждаш се на Агенция за закрила на детето и ги информираш за същото. Свържи се и с Анимус на телефон 02 983 5205. Вместо да пускаш тема след тема, действай.

Общи условия

Активация на акаунт