Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 16

  • 34 199
  • 737
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 31 736
Аз пия, защото имам слънчева алергия и избягвам слънцето.

# 451
  • Мнения: 18 542
Аз пия вит.Д, защото съм постоянно почти на закрито, а тук и слънцето е кът. Правих си изследване, но не ми дадоха резултата. Само ми казаха, че всичко е наред  Twisted Evil
Ще го пия докато се изследвам пак на есен.

# 452
  • Мнения: 4 594
Аз също имам дефицит, първоначално имах стойност 6, преди няколко месеца беше около 30, сега се надявам още да се вдигне. Аз не обичам да стоя на слънце, не се чувствам добре, ако ме пече директно продължително време, причернява ми, така че избягвам.

Елора, аз си взех от този - https://revita.bg/shop/%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%B … D0%B8-d3-1000-iu/
Имам и 5000 IU, обаче напоследък все не мога да намеря витамин К2, а без него ме е страх да пия тези големи дози, така че реших този да си взема. Струва ми се и че е по-изгодно като цена.

# 453
  • Мнения: 27 571
Миоки, ям достатъчно животински продукти или поне така мисля. Реално, преди две години далеч по-малко месо консумирах, а вит. Б 12 беше с почти 100 единици нагоре (но пак под 300).
Аз пия вит. Д, защото съм убедена, че не си го набавям в достатъчно количество. Ходя и на слънце, плюс капките и пак има какво още да се желае.
Елора, моята слънчева алергия засега има подобрение (откакто пия капките 1000 единици+ К 2). Последните седмици нали бях спряла капките заради изследванията- случи се 2-3 пъти да се попрепека точно по обяд. Появи ми се обрива, ситни пъпчици забележими като се вгледам- обаче пък нямаше никакъв сърбеж. Даже и малко тен хванах. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 454
  • Мнения: 4 042
Днес ми е последен ден от седемдневната диета. Дотук -1.6 кг  Cry Не знам след днешния ден дали ще успея да ги докарам поне до 2. Имам усещането, че съм в кетоза. Утре ще правя изследване, ще видя дали има кетотела в урината. Но останалите признаци са налице - ацетонов дъх, често уриниране, леко главоболие в началото. Първите 2-3 дни силен глад, след това намаля, но ми се отврати ужасно буламачът, който трябва да ям всеки ден. Не питайте как издържам. Намразих чушките, последните дни половината от количеството им замених с тиквички, малко повече се ядва така. Но пиле и зеле не знам колко време няма да искам да погледна.

Чудя се от утре как да продължа? Жалко, че изследванията чак следобяд ще излязат. Пък до тогава трябва да ям нещо. Дали да не направя яйчен фаст? Така съм се затъжила за яйца... Мисълта ми е обаче как да разпределя макронутриентите. В момента съм на около 70 гр протеини, 70 гр въглехидрати и под 20 гр мазнини. Дали да орежа сега въглехидратите на 20-30 и да вдигна мазнините на 70? Ако съм в кетоза, това не би трябвало да ме извади от нея. Но така изведнъж ли да ги преобърна се чудя... Искам да сваля още 3-4 кг.

# 455
  • Мнения: X
Бледолилава, аз пак да си кажа (като една свекърва, потенциална, но все пак Simple Smile,) стресираш ненужно тялото си и то ще ти отмъсти. Имаш опит с диети (лош), защо отново тръгваш по грешен път?

# 456
  • Мнения: 4 042
Връщам се в правия Simple Smile Това беше нещо дато джънк-дей, само че седмица, а и без джънкове Simple Smile Реших, че не е зле да разбутам нещо, при положение, че съм в застой. А пък и не бяха много въглехидратите, до 70 грама си е напълно ок. Единствено мазнините намалих, за да го стимулирам да изразходва от запасите.

# 457
  • Мнения: 18 542
Бледолилава, силно ти препоръчвам да пробваш месец само на животински продукти. Ядене на корем, без ограничаване и без мерене на кетони и макроелементи.

# 458
  • Мнения: 4 042
Миоки, не съм убедена, че е добра идея без зеленчуци и най-вече фибри. Храносмилателният ни тракт е по-дълъг отколкото на месоядните, и по-къс от на тревопасните. Затова си имаме нужда и от двете. Още помня какво чудо беше миналата зима, когато рязко орязах въглехидратите, в т.ч. и зеленчуците и карах на бекон с яйца, мръвка и т.н. известно време. Отне ми доста време да поправя щетите, и пробиотици не помогнаха. Тогава впрочем научих, че апендиксът не е някъв атавизъм в тялото, нещо излишно, което е там само за да ни създаде проблем в някакъв момент и да ни го извадят като излишък. А имало в него резерви на добрите чревни бактерии, които в случай на дисбактериоза отново да заселят червата и да си създадат колонии. Не искам да ги убивам отново горките животинки и да минавам през същите мъки като в началото Simple Smile Тъкмо си ми функционира вече всичко регулярно.

# 459
  • Мнения: 27 571
Бледолилава, аз лично съм възхитена от яйчния фаст, на мен три дни ми подействаха прекрасно- свалих около 2 кг, не бях гладна, не ми се ядеше друго, кожата на лицето засия, беше ми вкусно, чувствах се лека и с много енергия. И с ВЦ не съм имала проблеми. И от яйца не ми втръсна. Много време се настройвах за или против яйчен фаст, ако знаех по-рано, че така добре ще се чувствам, щях да пробвам още миналата година....Единствено бих намалила леко мазнините ако консумирам повече от 6 яйца за деня. Но и ВМ-НВХ ден с яйца и зеленчуци според мен биха имали чудесен ефект за сваляне на кг. Като я описваш тази диета-инквизиция си спомням навремето как съм правила подобна зелева супа с добавки- и как намразих зелето после.... Rolling Eyes

# 460
  • Мнения: 18 542
Ох тези фибри Simple Smile
Вече повече от 4 месеца съм без фибри, ако не броиш по 30-тина гр орехи или боровинки чат пат. Храносмилателната и отделителната ми системи работят бих казала перфектно. Пробиотици също не приемам, нито други добавки. Ти си знаеш де. Аз само ти предложих вариант. Peace
 

# 461
  • Мнения: 7 923
dolce, може ли повече инфо за твоя яйчен фаст? Пропуснала съм, ако си споделяла. Благодаря!

# 462
  • Мнения: 27 571
dolce, може ли повече инфо за твоя яйчен фаст? Пропуснала съм, ако си споделяла. Благодаря!
Ева, консумирах по 8-9 яйца дневно (М размер имах), на всяко яйце по 28-30 грама бри (или друго мазно, зряло сирене) и по 10 грама масло/зехтин. Аз намалих малко мазнините- можех да ги изям, но просто реших, че нямам нужда от толкова (а и имам много кг за сваляне). Разделях приема на 4-5 хранения, любимо хранене ми беше нарязани  сварени яйца с черен и лют пипер, заляти със зехтин. Или палачинки от яйца и сирене филаделфия. Пиех много вода и през цялото време внимавах много и следях сигналите на тялото ми- понеже не исках яйцата да ми втръснат. Затова реших фаста да е три дни, като всеки ден се замислях дали да продължа.

Последна редакция: ср, 12 юни 2019, 23:46 от dolce miele

# 463
  • София
  • Мнения: 4 493
Бледолилав каква е тази 7 дневна диета която привършваш?
И каква е логиката в този яйчен фаст? Пропуснала съм ако сте го обсъждали.
Аз избягвам млечните и се чудя с какво да се замени брито и филаделфията.....

# 464
  • София
  • Мнения: 11 472
 За яйчния фаст има информация напр. тук: https://healthywithdeni.com/2018/07/%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%BB%D0 … 0%B0%D1%81%D1%82/, а и в нета на много места. Що се касае до фас, не мога да помогна с "хранителните" фастове, по време на които се консумира един вид храна (или плодове), тъй като не съм им особен привърженик. Има обаче фаст без храна за определен период часове/дни, който от моя опит мога да кажа, че има дълготрайни ефекти и определено е по-лек:)

Общи условия

Активация на акаунт