Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 16

  • 34 135
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 190
 За капките на Бах някъде го бях, чела както и да е , то нали знаете то в безсилието си човек до какви неща прибягва, то бяха големи драми ми синът ми в началото. Но както и да е вече мина и замина .
А относно Берберин , понеже др не го познаваше дадох и да прочете
- https://www.bb-team.org/articles/5075_berberin
-https://www.24chasa.bg/zdrave/article/4698513
и затова ми го предписа 2х500 мг , но аз увеличих днес чувсвам се добре никакъв глад не съм усетила днес. Но пак казвам това ми е само първи ден все пак , ще видим по нататъка.

E

# 61
  • Мнения: X
Аз никаква мръвка не определям, ям, докато съм гладна, затова ми е трудно да отговоря за количества. Апетитът се регулира с времето, количествата стават по-малки сякаш, но пък има дни с по-голям глад - тогава ям повече примерно. Зоната не ми е позната. Колкото до метформина - най-добър е ефектът му в комбинация с режим. Зависи от състоянието ти, при прекалено висок инсулин мисля, че поне за начало е добре да се продължи, иначе може да се измъчиш, докато се появи някакъв ефект. Имаш медицински усложнения, пост-инсулт - нужен е компетентен лекар да каже какво е препоръчително...

# 62
  • BG
  • Мнения: 4 456
Записвам се и аз в новата тема, да има и един с повредена антена за разнообразие. Елора, мерси за темата.
Пробвах два дена с половин филия хляб само на едно хранене дневно плюс шепа ягоди за деня, но днес видях, че съм качила 400-500 гр. за тези два дни от иначе свалени 2,5 кг за десетина дни. Така че ще пробвам явно нисковъглехидратния вариант с 50 гр ВХ дневно, пък ще видим какво ще стане, можи би наистина с повече няма да стане.
Бях на ендо, каза ми че имам ИР, което си е ясно, изчисли homa индекс, 4,50. Изписа ме глюкофаж 3х500гр, каза че ИР ми е с чернодробен произход. Даде ми TSH и антитела да изследвам. Питах я за НВ ВМХ, както се и очакваше, не го препоръча. Оказа се, че цинкът ми е над нормата, при стойности 12-24, моя е 45, добре че не го взех на добавки, вероятно от всекидневното ядене на фъстъци цяла зима се е вдигнал толкова. Пък да каже човек, че имам буйна грива, не.

# 63
  • Мнения: 190
Мен ме притесни не толкова , че е химия и ако трябва да го пия няма никакъв проблем , но заради страничните ефекти със стомашните неразположения за това , реших да пробвам с него а и др каза ,че не е проблем да опитам с Берберинът. При изследванията серумния инсулин ми беше 22,43 а глюкозата 5,86. Естествено и тотална промяна в храненето , това дори не го коментирам , защото си е ясно Simple Smile

# 64
  • Мнения: 2 054
Да се запиша в новата тема.  Благодаря,  Елора.
Нощен гост,  фъстъците са от семейство бобови. Не са към ядките,  не ги яж.

# 65
  • BG
  • Мнения: 4 456

Нощен гост,  фъстъците са от семейство бобови. Не са към ядките,  не ги яж.
Аз не ги ям вече, но преди да се запиша при вас ги ядях доста ,четох че са богати на цинк, иначе нямам на идея от каква друго се е вдигнал толкова.Изписа ми и вид с К2.
В нач пост на един от линковете е описано какво кол да се яде, но око се мери по длан с пръсти и без, според зависи

# 66
  • Мнения: 2 069
Здравейте, искам да попитам за еърфрайера. Може ли да се пържи без абсолютно никаква мазнина, или трябва да се слага малко?

# 67
  • Мнения: 7 856
Здравейте, искам да попитам за еърфрайера. Може ли да се пържи без абсолютно никаква мазнина, или трябва да се слага малко?

Без мазнина няма пържене, а печене Simple Smile.
Зависи какво се слага в него.
Ако пека месо и риба, не слагам никаква мазнина.
За зеленчуци - слагам ги в купа, посолявам, сипвам съвсем малко зехтин, разбърквам добре и слагам в машинката. Трябва да се разбъркват от време на време, за да се обработят добре всичките.
Мазнината трябва просто да направи тънък филм по зеленчука.

# 68
  • София
  • Мнения: 11 470
A този Берберин откъде го взимате? Някой беше писал за по-изгодни цени? А някой пробвал ли го е, да сподели впечатления, че дадените сайтове са по-скоро рекламни, изкарвайки го от типа "хапче за всичко"?

Апропо, не знам фъстъците от ядки или бобови са, но имат 10-15 въглехидрата на 100 грама, от които само макс 4 гр. да са захар, според мен по 30-40 грама може,,, количеството въглехидрати в тях е нищожно или?

# 69
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Да си самоцитирам въпросите тук, че в другата тема явно не могат да ми отговорят, а ми е важно - пусто все да знам всичко:
Майка ми е с прекаран инсулт и диабетичка. Не пие лекарства за КЗ, така че може и без метформин по принцип.

За протеините нито тя, нито аз изчисляваме. Тя има отлични резултати, аз не съм се изследвала. Тя не яде много мазнини, но има кила за сваляне и сваля добре - за 6 месела -10кг, аз ям доста мазнини, но нямам излишни кила, за 6 месеца съм -1кг.

Миоки, мен ме е срам да кажа колко кг имам да свалям. Къмто една трета от теглото си. И пак ще останат. Затова и се заривам в подробности, да не се окаже, че моето мазничко е прекалено много или прекалено малко.

От друга страна, ме е страх да не прекалявам с протеина, че не ми се сменят бъбреци Simple Smile Принципа го схванах, да видим подробностите с дребния шрифт. Unamused

Втори месец съм вече. Околните твърдят, че съм се стегнала. На кг разлика особена не виждам. То и на моята слонска фигура няма как да си проличат 3-4 кг де, ама... Борим се Simple Smile

# 70
  • Мнения: 18 542
Нищо няма да ти стане на бъбреците от протеина (освен може би ако не са вече болни). Внимавай със салатите по-скоро и по-точно с листните зеленчуци, ако не искаш камъни.
Майка ми е с камъни в бъбреците - оксилатни и с подагра. Не може да яде салати, но месце си хапва и няма влошаване.
Вчера ми се похвали, че си е купила панталон 50-та мярка, а преди 6 месеца носеше 54.

# 71
  • BG
  • Мнения: 4 456
Ronald, ендото каза, че били високовъглехидратни, но не знам, аз проверявах за цинк и затова и споменах фъстъците, като бях при нея. Докато четох старите теми попаднах на някои съвети на Невена, дано съм ги разбрала вярно, като се появи ще каже дали е така, ако има желание:
При тези, чиито инсулин на гладно е над 10, най-добре е да се почне метформина ( защото аз се чудех дали да не изчакам). ВХ се намаляват бавно и постепенно се заменят с протеини. Мазнините се увеличават чак когато човек е  смъкнал определено количество от собствените си и е влязъл в кетоза . С висок инсулин на гладно нещата се случват по-бавно без метформин и освен това, той помага да се влезе в кетоза.
Да не се прекалява с мазнините, особено в началото, например едно сварено яйце няма нужда от допълнителни мазнини, защото в него си има достатъчно, особено тези хора, които имат омазнен дроб
За да се избегне образуване на камъни в бъбреците се приема някакъв цитрат, аз лично ще си взема утре магнезиев, защото Mg ми е по-близо до долна граница.
При наднормено тегло и мазен черен дроб спорта не помага в началото, само средно бързо ходене, чак като се понамалят кг, тогава.

# 72
  • Мнения: 31 648
A този Берберин откъде го взимате? Някой беше писал за по-изгодни цени? А някой пробвал ли го е, да сподели впечатления, че дадените сайтове са по-скоро рекламни, изкарвайки го от типа "хапче за всичко"?

Апропо, не знам фъстъците от ядки или бобови са, но имат 10-15 въглехидрата на 100 грама, от които само макс 4 гр. да са захар, според мен по 30-40 грама може,,, количеството въглехидрати в тях е нищожно или?

Мисля, че бяха бобови  newsm78
Абе в ядките си има и протеини. Похапвам си аз чат пат  Rolling Eyes
Не ми предизвикват никакъв глад както ако хапна хляб или нещо сладко.
Вчера вечерях навън. И викам си дюнер. Махнах картофите, питката ми стигаше. Ама малко месо ми сложиха гадините.
Днес цял ден си бях малко гладничка.
За пшеницата питаше ти май в миналата тема. Има на Пазанова клипове и тя обяснява защо сега пшеницата е толкова вредна и защо преди не е отразявала така. Модифициране, прибавени са нови хромозоми за да я направят по-издръжлива. Виж, гледай клипа.

# 73
  • София
  • Мнения: 11 470
Ах, Елорааа, поблажила си, душо:-))! Следващият път кажи на дюнерджията Без картофи, вместо това...малко повече месце, вярвам че ще го направи супер. Аз казвам без люто с двойно бял сос, примерно. Ама не съм ял от 2 години дюнер, гадни са, тежко ми става, единствено ако дюнерджията не си е мил ръцете са ми по-вкусни Grinning Grinning

Аз не съм питал за пшеница, питах за кето хлябове, че ми липсват много сандвичите с яйце и сирене препечени:)) В смисъл, не че някой ми ги е забранил, аз си самоналожих диетата

# 74
  • Мнения: 7 856
По повод на бъбречните проблеми - съвсем не са само камъните. Аз имам периодични проблеми от преди много години и не искам да минавам в кетоза, защото не искам да мина на диализа. За това я карам по-кротко.
Камъни и дори песъчинки никога не съм имала.
Един съвет - пийте повече вода и други течности. Те чистят донякъде бъбреците от такива гадории.

Общи условия

Активация на акаунт