Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 19

  • 86 465
  • 731
  •   1
Отговори
# 480
  • USA
  • Мнения: 2 159
Сезонът на дините започна Simple Smile
Най-лесния десерт, който някога съм правила Heart Eyes

# 481
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Супер свежо. Това отгоре крема сирене ли е?

# 482
  • USA
  • Мнения: 2 159
Маскарпоне е, но разбира се може и крема, че и цедено кисело мляко може Peace
Правила съм и несладък вариант- с фета, балсамов оцет и мента Heart Eyes

# 483
  • Ilkeston
  • Мнения: 188
Свински пържолки в иенска тенджера с топено сирене, кисели краставички, чушки и бира. Оваляни предварително в сол, черен и червен пипер, кимион и намазани с топено сирене. Полети с кафена чашка бира. Гарнитура от варен ориз с куркума за цвят. Много вкусно се получи.
За десерт готово брауни с топка сладолед и сос от ликьор.



# 484
  • София
  • Мнения: 11 747
Портобелло с пълнеж от крема сирене, домат и моркови. Може са се ползват и големи печурки.



# 485
  • Мнения: 705



От рождения ми ден тази вечер. Не успях да снимам всичко защото нямах време, но поне тортата успях да снимам

# 486
  • Мнения: 605
Честит рожден ден Ismailyk!!С най-добри пожелания!
Тортичката шарена така е много красива,явно в кремовете са добавени оцветители ?Би ли споделила...как е приготви тази прекрасна 🍰 ?
Предварително благодаря

# 487
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
ismailyk, много здраве, любов и веселие!

И ММ днес е рожденик.

Тирамису


Баница със заливка от майонеза




Торт, която той направи за колегите си с бишкотен блат, плодове, бита сметана, цедено мляко и Нутела


Обяда на детенце вчера - Гуакамоле и пилешко с ориз


И любимата пилешка супичка

Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 10:26 от despicable

# 488
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 411

Пак баница с одрински кори/ще има още доста, че корите са замразени във фризера Wink/. Две кори, само с яйце и сирене и навита в тавата. Дори отгоре не е намазана с нищо, затова е такава бледичка  Peace


На празнувалите - здраве и късмет!

Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 09:19 от mama iasi

# 489
  • Мнения: 705
Честит рожден ден Ismailyk!!С най-добри пожелания!
Тортичката шарена така е много красива,явно в кремовете са добавени оцветители ?Би ли споделила...как е приготви тази прекрасна 🍰 ?
Предварително благодаря

Много благодаря на всички ви , бъдете живи и здрави. Despicable честит рожден ден на твоят мъж и от мен, да е жив и здрав.
Рецептата
Скрит текст:
блстове
8 яйца на стайна температура
1,5 винена чаша захар
16 с.л. брашно
4 с.л. олио
1 пакетче бакпулвер
1 к.л. сода бикарбонат
1 к.л. подобрител
1 ч.л. кокосови стърготини
Щипка сол
1 ванилия ( 5 грама)
Малко настърган лимон
Крем
150 грама брашно
1 с.л царевично нишесте
200 грама захар
1 л прясно мляко
4 жълтъка
1 ванилия
Настъргана лимонова кора
Щипка сол
100 грама бял шоколад
100 грама натурален шоколад
200 мл сметана
Сушени плодове червена боровинка, манго, киви, кокос, и пресни малини
Сироп
2 чаши захар
3 чаши вода
1 ванилия
Щипка сол
Няколко капки есенция карамел
Разбиват се яйцата с захарта, прибавят се сухите съставки и накрая олиото. Издипва се в форма за блатове с падащо дъно застлана с хартия, печат се на 180 градуса за около 30-35 минути.
За крема
В тенджера се смесват брашното, захарта, ванилията, и лимона, добавя се малко от млякото и се разбърква до гладка каша. Добавят се яйцата разбърква се, добавя се и останалото мляко, вари се до сгъстяване, на мен ми се наложи да слагам допълнително брашно и нишесте. Докато е още горещ, крема се разделя на две части, в едната се слага черния шоколад, в другата белия. Когато кремовете са напълно изстинали се добавя битата сметана.
Блатовете се разрязва на три сиропира се, поставя се първо белия крем, отгоре слагам нарязаните сушени плодове, поставям вторият блат слагам кафявия крем и пак плодове. Накрая отгоре замазвам с сметана, за украсата от страни оцветявам сметана като за кошник смесвам кралско синьо wilton и шоколадово кафяво sly commerce, за листото използвах оранжево а за бордюр лилаво, използвах накрайник кошница, листо, и малка отворена звезда, за звездата и кошница не мога да кажа номер защото нямат, а за листото е номер 70 на wilton . Цветята направих от фондан оцветен в лимонено жълто, лайм зелено, и оранжев, боите който използвах са гел на слай комерс, но много трудно се оцветява с тях, бих препоръчал wilton но не знам дали си ги пуснали вече, защото ги бяха спряли. Тортата става много вкусна, ако искате може да замените сушените плодове с пресни. Мойте гости казаха че все едно ядат сладолед, кремовете стават много нежни и леки. Надявам се да ви хареса. Ако използвате по малка форма намалете количеството на всички съставки

# 490
# 491
  • Мнения: 9 144
Марчева, такива рулца ще си спретна с патладжани Simple Smile сигурно добре ще стане и с тях Simple Smile
Пържени картофи Simple Smile

пилешка супа http://pep-4o.blogspot.com/2009/11/8-12.html

# 492
  • Мнения: 22 867
На рождениците да са живи, здрави, щастливи, от късмет да не се отърват! bouquet Hug bouquet

пеп-4о, тъкмо щях да напиша, че хубави картофки похапвате, някои месни Embarassed /заприличаха ми на парченца луканка/ и включих, че беше показала едни лилавеещи картофелини /ма, кЪт нИ съм виждАла таквиз на живо....../. Rolling Eyes Heart Eyes bouquet

У нас тривиални летни манджи, салатки, пилешко с картофки, панагюрски яйчица.




# 493
  • Мнения: 9 144
вярно, лилави картофи са. Завъдих ги. По-дребни са, но за пържене са вкусни. Пък аз ги ползвам да си оцветявам и хляба. Ако имаш къде да гледаш - мога да ти изпратя за семе наесен.
Гарнитурата ни от тази пролет Simple Smile и миналата седмица поне 2 пъти https://pep-4o.blogspot.com/2019/07/blog-post_10.html Печени картофи с моркови, чесън и бяло вино

# 494
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Рулца от тиквички по идеята на Марчева...невероятно вкусни са, дъщеря ми не спря да ги хвали.



Общи условия

Активация на акаунт