Работа, CV-та, HR-и, съвети - 66

  • 29 379
  • 722
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 732
По какъв начин е най - удачно да се прави график на работа при СИРВ? Около 20 човека, повечето на 8 часа, има и на 6 и 4 часа, 7 дни седмично, часови диапазон- 6.00 - 23.00. Има и правило за 12 часа почивка между смените. Има и силни, и слаби дни и се знаят. Почивните дни са плаващи и са колкото са почивните дни в месеца. Веднъж месечно всеки работник почива събота и неделя, останалите 3 - 4 си на работа.

Аз съм обикновен работник, но една от шефките ме попита за съвет. Бих искала да й помогна.

# 316
  • Мнения: 1 333
 sssani, спомени, че учиш бързо, широко скроен и контактен човек си и обичаш да общуваш с хората. Затова си се решила на ново начало. А може пък и предишните ти умения и стажа в другата работа да се окажат полезни и в настоящата работа. Нищо не се знае.
Аз също започнах нещо съвсем ново, в съвсем различен бранш, но пък си имам подходящи soft skills, които точно пасват на позицията. Относно заплатата аз нямах претенции, защото съм в чужбина и тук си имат конкретни нива. Аз започнах от най-ниското стъпало и постепенно се придвижвам нагоре.

# 317
  • Мнения: 7 987
Като нов човек в бранша, изобщо не можеш да имаш претенции за заплата.
Аз точно заради заплатата не си смених професията толкова години, въпреки получените оферти. Също си харесвам много работата, но винаги съм искала друга.

# 318
  • София
  • Мнения: 3 461
E, то винаги се започва отнякъде.НО не съм съвсем съгласна че трябва да   стоим  на едно място и да не правим  крачка към промяната.Ясно е че при всяка длъжност  има параметри на заплатата, която е предвидена, и  би било нелепо   човек без опит да претендира за горната  й граница.НО това съвсем не означава че трябва да работи за без пари /или  някакъв нещастен минимум, само защото няма опит..По тази логика всеки нов кадър на ново място не би трябвало да има претенции....ТУк е въпрос на реална преценка и   и себеуважение.Има и други качества, освен опита...

# 319
  • Мнения: 7 987
Е да. Всеки си преценява за себе си, според собствените си цели. Аз например съм отказвала предложение за желаната позиция за 1100 лв, срещу предложение за такова в настоящата сфера за 1500.

# 320
  • София
  • Мнения: 2 411
Да, възможно е. Но е добре някой да ви сметне как ще повлияят тези осигуровки на размера на пенсията. За да не се окаже, че не е рентабилно. Колко години ѝ остават до навършване на възраст за пенсия?
 
В момента са две и половина(59 е), мисля, но нали всяка година вдигат възрастта малко. Някъде около 3 май ще трябват. Да, трябва да се посъветваме с някой счетоводител, предполагам, за да видим колко точно трябва да внасяме.

# 321
  • София
  • Мнения: 147
Здравейте. Занимавах се с  малък бизнес в малък град. От скоро живея в София и ми се иска да си намеря работа по специалността, която преди една година завърших-бизнес администрация и маркетинг. Владея говоримо добре немски език, а писмено и говоримо английски на ниво В1. Нямам никакъв стаж, а съм на 34 г. и това ме притеснява. Според вас имам ли шанс да кандидатсвам за позиция като офис асистент, кол център с немски език.
За първи път ще ми се наложи да правя CV и за жалост ще е празно, без стаж. Confused
Моля дайте ми съвет, че се чувствам в задънена улица от която ми е трудно да изляза.

# 322
  • Мнения: 65
Защо да е празно, нали сте работила Wink

# 323
  • Мнения: 7 987
Дали е ок да си пиша възрастта в кавър летъра, при положение, че имам 15 години опит в една област, а смятам да кандидаствам за стаж в друга?

# 324
  • София
  • Мнения: 268
Здравейте,

не съм чела предните теми, но искам да питам какво мислите за новите по-рачзупени варианти на СВ-тата? Какво имам предвид:




Изглеждат страхотно, разчупено, но са доста по-кратки от стандартната форма на CV, описанието на длъжностната характеристика трябва да е кратка и ясна, уменията са изобразени в скали... всичко е супер, но се чудя дали БГ-работодателят е отворен за подобен род автобиографии? Много се чудя дали да не направя нещо подобно за моето СВ?

# 325
  • На морето!
  • Мнения: 5 764
Зависи в каква компания кандидатствате.
При нас много се ценят съкратените варианти, с които спестявате време на скрининга, а и много често в страниците и дългите описания ЧР не открива най-важното.
Но все още има много консервативни компании, които държат на добрия стар европейски формат и не харесват различни форми на автобиография.
Бих Ви посъветвала да си направите и двата формата и да прилагате според компанията по-подходящия.

# 326
  • Мнения: X
Здравейте. Занимавах се с  малък бизнес в малък град. От скоро живея в София и ми се иска да си намеря работа по специалността, която преди една година завърших-бизнес администрация и маркетинг. Владея говоримо добре немски език, а писмено и говоримо английски на ниво В1. Нямам никакъв стаж, а съм на 34 г. и това ме притеснява. Според вас имам ли шанс да кандидатсвам за позиция като офис асистент, кол център с немски език.
За първи път ще ми се наложи да правя CV и за жалост ще е празно, без стаж. Confused
Моля дайте ми съвет, че се чувствам в задънена улица от която ми е трудно да изляза.

Как така нямате стаж? Кой е управлявал бизнеса?
Що се отнася до шансовете - за всеки има място под слънцето, а кадри с немски винаги са добре дошли. Wink Между другото в Кауфланд постоянно се търсят хора в администрацията с немски език /писмен/, основно стажанти, но не пречи да си пуснете сивито.

# 327
  • Мнения: 7 987
malka maimunka, още преди 5 години ползвах подобен вариант СВ, но напоследък скалите ги махнах, че не ми се виждат много информативни, а заема място.

# 328
  • Мнения: 8 873
@Eli_2018
в чужбина ще те грабнат като топъл хляб с този немски,а ти имаш даже и английски. За един ден си си намерила добре платена работа. Не разбрах, немският само устен ли ти е? Но и с устен има работа.

# 329
  • София
  • Мнения: 17 787
Май наистина вариантът е в чужбина. Аз поне не мога да се сетя за работа, която не е кол центърски тип, асистент, а да се ползва активно немски. Пиша, защото аз си гледам нещата да са ми по специалността, а немският се губи с времето.

Общи условия

Активация на акаунт