Работа, CV-та, HR-и, съвети - 66

  • 29 292
  • 722
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3 922
Търговски представители също се търсят с немски.

# 331
  • София
  • Мнения: 147
Pepina_n3 , да мила само устно го владея, тъй като съм работила в Германия и там на място съм го научила без курсове. Надявам се скоро да наваксам този пропуск и да го умея и писменно. Чужбина към този етап от моят живот не е вариант за мен. Благодаря момичета.

# 332
  • Мнения: 65
Дали е ок да си пиша възрастта в кавър летъра, при положение, че имам 15 години опит в една област, а смятам да кандидаствам за стаж в друга?

Не, то се подразбира от продължителността на стажа.

# 333
  • София
  • Мнения: 266
Здравейте, реших се и направих малко модификация- хем по-дизайнерско св, хем реших да запазя и стария формат като по-прегледдн, пък да видим. Друго, на което заложих, е по-дъшго св, но добре структурирано и отчетливо и прегледно. Не знам добре ли е, зле ли е, ще се види Simple Smile мерси на отговорилите Simple Smile

# 334
  • Мнения: 2 267
Имате ли отзиви за Индийското посолство в София?

# 335
  • Мнения: X
Пак ли са пуснали обява?

# 336
  • Мнения: 2 267
Даже 2.
Корекция: три са! И трите са с различно име на позицията, а задълженията са дословно едни и същи.

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 17:14 от Auspicious

# 337
  • Мнения: 19 687
А какво търсят Anguished

# 338
  • here and now
  • Мнения: 4 226
E, то винаги се започва отнякъде.НО не съм съвсем съгласна че трябва да   стоим  на едно място и да не правим  крачка към промяната.Ясно е че при всяка длъжност  има параметри на заплатата, която е предвидена, и  би било нелепо   човек без опит да претендира за горната  й граница.НО това съвсем не означава че трябва да работи за без пари /или  някакъв нещастен минимум, само защото няма опит..По тази логика всеки нов кадър на ново място не би трябвало да има претенции....ТУк е въпрос на реална преценка и   и себеуважение.Има и други качества, освен опита...
Би ли споделила как мина интервюто?

# 339
  • София
  • Мнения: 3 457
АМи-  не зная как да отговоря на този въпрос... ДОсега не съм била на интервю за работа.ВИнаги съм била канена и  ухажвана да работя в моята си специалност.МИсля че мина добре.Аз поне съм доволна.Бях спокойна,  говорих уверено, те бяха много добронамерени.Личеше си симпатията къ мен. Бях откровена за всичко.Говорех като зрял човек, търсещ промяна,и със самочувствие.ИМам леки колебания относно отговора на въпроса за заплата.Чудех с едали да отговарям..ПОпитаха ме аква заплата очаквам и  каква ми е необходима едва ли не.Та- с ясното осъзнаване че не мога да се оценя  така, както бих могла като специалист в настоящата си позиция, казах че не бих  работила на заплата по-ниска от настоящата си.Тя не е малка и  може да им звучи  самонадеяно...Не знам дали е грешка че отговорих а не се въздържах по темата...КАкто и да е.Станалото- станало.ЗНам неофициално диапазона на залатата, която  биха предложили за длъжността и казаха сума в средата в общи линии.В крайна сметка прецених  че откровеността е моят коз.Не бих напуснала за по-малко пари  и да ходя в другия край на града само заради идеята.Попитаха ме дали се страхувам че ако това не се окаже моето  поприще  и реша да се върна към моята си професия , няма да се окажа без работа.Категорично  отрекох, тъй като съм търсен  специалист и име в моя бранш.Това, във вид на анализ не знам как би се тълкувало..МОже   да си мислят че от днес за утре ще ми писне и ще избягам и не си заслужава да разчитат на мен ...ЗНам ли ....Абе- доволна съм че събрах смелост и  се престраших да изляза от зоната си на комфорт.Отидох, видях....Времето ще покаже.....

# 340
  • Мнения: 8 802
На въпрос за заплатата - трябва да се отговаря, а не да се въздържаш (от срам, или от неудобство?). И то трябва да си мислил какво да отговориш преди интервюто, на интервюто казваш точна сума и не коментираш изобщо какъв ти е 'твоя диапазон'.  Те са искали да научат заплатата под, която няма да паднеш. На интервю изобщо не бива да си разказваме бюджета, колко ни струва храната, колко картата за транспорт до другия край на града и т н. Аз не бих казала дори и колко взимам на последната работа.
Успех ти желая! Може пък и да те вземат, не се знае.

# 341
  • Мнения: 54 413
Момичета, имам въпрос.
Първоначалните 8 месеца за право на отпуск удължават ли се с дните за ползвани болнични?

# 342
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Аз мисля, че не.
Но знаеш, че не съм спец, нека и други да си кажат мнението.

# 343
  • Мнения: 9 050
Не. Изисква се 8 месеца трудов стаж. Болничните също са време, което се зачита за трудов стаж.

# 344
  • Мнения: 54 413
Много ви благодаря! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт