Работа, CV-та, HR-и, съвети - 66

  • 29 383
  • 722
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 124
Ще си позволя да цитирам част от статия на Тео Чепилов:






Мисля, че най-важното е синтезирано в първото изречение на второто изображение.

# 646
  • Мнения: X
Просто хора с повечето професии, изброени от теб, не се интересуват и не пишат в тази тема. Иначе и аз работя за пари, но работата трябва да ми харесва.
Взе ми думите от устата. Flowers Hibiscus
Тук не сме представителна извадка на бачкаторите. Повечето сме с поне едно висше (от търсените), добри доходи и сме в офис. Рядко някой ще влезе да пита за някоя секретарско-административна позиция, а сервитьори и автомонтьори никога не съм виждала да се мяркат тук. За повечето от нас в темата работата е не само пари, а гордост и дори удоволствие. Това са моите наблюдения.

speranzaa, чудесни думи на Чепилов. И все пак, само донякъде съм съгласна с него. Човек е и работата си, самооценката ни основно почива на това. Аз не си се представям домакиня, без професионална реализация, ще бъда много нещастна.
И не, това не значи, че не обичам семейството си.

# 647
  • Мнения: X
В къщи някои майки скучаем. Всеки ден едно и също, мислим си, че затъпяваме. А на работа е интересно, да. Случват се разни неща, хора, контакти, събития, парички, дрешки, обувки, гримираш се, разнообразие всеки ден. Докато не почнат вирусите в детската градина и децата боледуват през седмица-две.

# 648
  • Мнения: 19 690
Врабчо, аз имам чувството, че за секретарско-административни позиции хора съвсем не останаха. Рецепционисти, примерно, са мираж.

# 649
  • Мнения: 4 406
Аз не можах да работя за пари. Организмът ми каза не.  Доцент съм, изкарах курс по готварство. И в едно заведение си намерих работа. Е да плащат ти по 65 лв. на ден веднага. Но аз не издържах и на простащината

А се насадих на интелигентно място, ама без пари.

# 650
  • Мнения: 7 987
Ми рецепционист в хотел работи на смени, а заплатата смешна. Не става за майки с деца, само за млади момичета - студентки, които няма кой да ги издържа, докато учат.

# 651
  • Мнения: 19 690
Рецепция има не само в хотел. За офис говоря.

# 652
  • Мнения: 1 333
Jerry F,  кефиш ме! Сигурно и аз бих постъпила така на твое място. Падам си по готвенето... и имам непоносимост към простотията.

# 653
  • Мнения: 7 987
Рецепция има не само в хотел. За офис говоря.

Затова уточних, че говоря за хотел.

# 654
  • София
  • Мнения: 11 776
Врабчо, аз имам чувството, че за секретарско-административни позиции хора съвсем не останаха. Рецепционисти, примерно, са мираж.

Не думай, 5 месеца търсим вече мениджмънт асистент, даже не е рецепционист...

# 655
  • Мнения: 19 690
Тъй, тъй. Ние имаме три обявени позиции и грънци.

# 656
  • Мнения: 7 987
Еми нещо са ви големи изискванията сигурно.

# 657
  • Мнения: 19 690
Не мисля. Особено за рецепционист се иска английски, елементарна компютърна грамотност, правопис/правоговор и нищо повече. Включително, че елементът възраст изобщо не е от значение.

# 658
  • Мнения: 7 987
Тогава вероятно обявата ви не е привлекателна.

# 659
  • Мнения: 19 690
Колко привлекателна да е обява за администритивен персонал? Изброени минимум скилс, задължения и инфо за компанията. Всичко останало се обсъжда на интервюто.

Общи условия

Активация на акаунт