Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 56

  • 38 327
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • България, Велико Търново
  • Мнения: 213
Лейди, кураж мила. Дано всичко се нареди с теб и татко ти!

# 691
  • Варна
  • Мнения: 437
И аз ти стискам палци,Лейди!

# 692
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 706
Благодаря за подкрепата момичета! Утре ще му правят скенер и ще започва химиотерапия. Оказва се, че въпреки възрастта, може да му я правят. Ама да видим първо резултатите от кръвните проби. Прие го д-р Хрисчев. Той смята, че можем да се справим.
Изчерпана съм физически и емоционално вече Sad

# 693
  • Мнения: 38
Лейди, стисам палци да се оправи баща ти. Аз минах по твоя път с моя баща преди седем години. Дано  стигне до ремисия. Успех.

# 694
  • София
  • Мнения: 3 504
Lady, Hug Направо не знам какво да кажа... Мисля те, че много ти се струпа на хубавата главица...
Мога да те подкрепя само с виртуални прегръдки и стиснати палци. Kissing Heart

# 695
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 706
Благодаря за подкрепата! Дано да го стабилизират, че и той доста е притеснен.
Наистина много ми се събра. Егати и периода имам...

# 696
  • Мнения: 3 977
Лейди, виртуално туш 🤗🤗🤗

# 697
  • София
  • Мнения: 1 037
Нова технология за ранен скрининг на рак на гърдата и нов метод, определящ най-подходящите индивидуални терапии при рак в "Майчин дом"  -  https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7541653?fbclid=IwAR36GKw0L … Xbiv2QOwv6A5F5wBc © www.24chasa.bg

# 698
  • Мнения: 492
Хайде привет и от мен! Вече съм вкъщи след последното химио. Другата седмица отивам да ми изпишат хормоналните. Оставам на херцептин на дневен стационер.  Има нещо което ме тревожи обаче.Понеже цикълът ми спря още след втората вливка, та се чудя сега как ще разберем завинаги ли е спрял или ще дойде пак. Нали от това зависи дали ще имам инжекции Золадекс или не. Ако някой знае нещо по въпроса, ще помоля за малко инфо.

# 699
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Лейди, кураж, мила. Много е важно заедно да се държите. Не само ти и татко ти. Всички. Брат, сестра, съпруг, зълва... Трябва да крепите взаимно повече от всякога. Търсете помощта на най-близките, не е срамно, по-скоро би било глупаво ако от горделивост не помолите ръка да ви се подаде.

За татусите... не бързайте, нито ще ги забранят със закон, нито тату студията ще изчезнат. Не е нужно да съм онколог та да се досетя, че не е момента да се шарим докато сме на лечение. Питайте изрично лекарите дали и колко може, едно е цял ръкав да си изтатуираш, друго е дна пеперудка там 2 на 3 санта. И имайте предвид, че това наистина си се води трайно увреждане на кожата, не са вреди тип същинско осакатяване, но си е трайна процедура...  до живот където си стои. На моят хубавец ми направи впечатление как за една безобидна ваксина против татанус 10 минути му издирваха около рамото милиметърче нетатуирано, че да му я бият. За едно боцване говорим ама върху татуирана кожа не може. Да не дава Господ ама се замислих, тоя хубавец, където главата му не овира да вземе ся някой сакатлък да направи, да трябва да го шият или местна упойка там да му бият, кво прайм...??? Информирайте се много добре преди да посегнете към туша и картинките по тялото.

Привет, kacha Simple Smile Надявам се, чувстваш се сравнително добре. При мен как беше с цикъла. Моите химии бяха червено плюс ендоксан и после доцетаксел, по някое време от някоя от трите спря, не помня ама май още по време на последните червени и така и не ми дойде до края. Чак след като си изкарах и Доцетаксела и направих почивка от около 2 месеца без "химични поливки" ми дойде отново. Лекуващата онколожка не остана изобщо изненадана, даже сама си каза "36 годишна, ти цикъл трябва да си имаш вече". Със Золадекса се закани за поне 5 години отново да го спре. Идея нямам как стоят нещата с Херцептин, но има момичета, които са или са били на такава терапия, те ще допълнят картинката сподейки и техния опит. Хормоно зависим ли ти е обаче туморът бъди си гурна, че ще пробват да ти подтиснат функциите на разни органи и жлези, които са отговорни за нивата на естрогена и прогестерона. Ако твоята химия дава такива странични ефекти не мисля, че ще бързат да те тъпчат и със Золадекс, на мен дори стандартната почивка от около месец си ми дадоха преди да ме почнат с хормоналните инжекции и таблетки.

Последна редакция: пт, 05 юли 2019, 10:41 от Spirit Crusher

# 700
  • Мнения: 10 679
А имате ли идея дали татуировките 'пречат' на образната диагностика?

# 701
  • Варна
  • Мнения: 1 685
zigizagi, за образната диагностика не знам, но лъчетерапевтите със сигурност биха се намусили ако имате татуси върху облъчваната зона. Те ни правят трайни татуировки, повечето от нас не разбираме, че го правят. Маркират гръдния кош и поставят 3 трайни миниатюрни точки, по-скоро кръстчета - едно в центъра около слънчевия сплит, и по едно отстрани на ребрата. Точките, с които ни рисуват и все съветват да пазим много и тях, и прозрачните лепенки, с които предпазват от отмиване са вече тези, които самият рак маркират и понеже от облъчване на облъчване най-вероятно се смалява, та не ги правят трайни, а с перманентен маркер само рисуват. Но като цяло облъчвателя гони тези всички поставени точки и трите трайни, които обема на гръдния ти кош маркират, и останалите временни, които целево насочват лъчите точно върху тумора. Аз поне така си ги онагледявам нещата, може и глупости да говоря, но така съм го разбрала, така го разказвам.

# 702
  • Мнения: 304
Хайде привет и от мен! Вече съм вкъщи след последното химио. Другата седмица отивам да ми изпишат хормоналните. Оставам на херцептин на дневен стационер.  Има нещо което ме тревожи обаче.Понеже цикълът ми спря още след втората вливка, та се чудя сега как ще разберем завинаги ли е спрял или ще дойде пак. Нали от това зависи дали ще имам инжекции Золадекс или не. Ако някой знае нещо по въпроса, ще помоля за малко инфо.
Последната химия ми беше август а цикъл ми дойде февруари т.е след 6 м. Но хормоналната я започнах след херцептина. Сега не ти ли предстои лъче . А и док.за хормоналната се бавят около месец така че има време да се види кокво ще е. А и може да ти се пуснат изследвания на хормони . Това е само за инжекцията . Хапчета ще ти изпишат те не зависят от цикъла.

# 703
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 706
Не си правете татуси бе хора, с тази диагноза само това липсва. На мен онолозите ми  казаха да внимавам да не падна някъде, или да не се ударя силно, вие ще си дупчите кожата. Има временни татуировки с лепенки без дупчене колкото щеш и каквито щеш. Хем ще си ги менкате.
Имам подкрепата на близките ми аз, но лошото е, че мен са ме избрали да ръководя процеса, като уж най - разбираща ...

# 704
  • Мнения: 6
Здравейте, момичета! Излезе окончателната диагноза на мама! Някой имал ли е такава да ми каже какви терапии биха назначили! В понеделник ще подаваме документи в КОЦ Русе... Sad

Общи условия

Активация на акаунт