Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 56

  • 38 440
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 3 515
При мен ново 20. Появи се остра болка под оперираната мишница. Напипвам нещо като уплътнение, но много болезнено.  Нямам никаква представа какво е. Сега при какъв специалист да се мъкна?


Lady, на хирурга ти или на онколога- те ще те упътят накъде.

# 676
  • Мнения: 1 355
detelistna.4etirilinka, обичам Иран, защото е голям приятел на Русия, както и Китай, който и днес е социалистическата държава и се намира на светлинните години отпред в развитието си от другите държави...Особено ми допада това с бесилото в Иран. Трябва непременно да се внедри бесилото и тук като добрата практика на Иран. В Китай разстрелят корумпирани чиновники и то 10 000 човека за последните 16 години. А Румен Радев не е желан в Русия...направил там грозна издънка..Днес го гледам в Китай...Тези държави не искат най-изхитренния и най-двуликия Президент от всичките, които са били за 30 г. демокрация.  detelistna.4etirilinka, желая ти бързо оздравяване...

# 677
  • София
  • Мнения: 2 092
detelistna.4etirilinka, обичам Иран, защото е голям приятел на Русия, както и Китай, който и днес е социалистическата държава и се намира на светлинните години отпред в развитието си от другите държави...Особено ми допада това с бесилото в Иран. Трябва непременно да се внедри бесилото и тук като добрата практика на Иран. В Китай разстрелят корумпирани чиновники и то 10 000 човека за последните 16 години. А Румен Радев не е желан в Русия...направил там грозна издънка..Днес го гледам в Китай...Тези държави не искат най-изхитренния и най-двуликия Президент от всичките, които са били за 30 г. демокрация.  detelistna.4etirilinka, желая ти бързо оздравяване...

Мдам, така се получава, че у нас само престъпниците имат човешки права, а когато крадат, убиват или изнасилват обикновения българин, той човешки права няма, които да го защитят. Точно затова всички престъпници са си разпасали пояса така нагло, нали знаят, че си имат човешки права.
Русия си е мойто нещо!  Контактувала съм с хора от какви ли не нации, руснаците са единствените, с които не усещам абсолютно никаква дистанция в общуването. Близки са ми като българите! А в необятната руска култура душата ми е потънала безвъзвратно. И съм безкрайно благодарна за факта, че някога в училище учехме руски език. Тази близост между народите ни за мен е на генетично ниво, независимо колко политици-родоотстъпници ще я предават и ще тичат да се кланят (за да не кажа по-грозни думи) на други, на които и грам не им пука за нас. Съжалявам, ако на някой от четящите не му се нрави това, което написах, но аз така виждам нещата.
Благодаря ти за хубавото пожелание, мила. Нека да е и към всички, които се нуждаят.

# 678
  • България, Велико Търново
  • Мнения: 213
Ферара,ще омекне силикона!И при мен беше твърд в началото,но постепенно омекнаха.За химиите - 6 червени ли ще ти правят?
Да, Зори 6 червени, нямам идея защо. Лъчето засега го отървах, но ще направят скенер след химиите и ще решат със сигурност. Относно ушите и аз имам заглъхвания, вчера например. Някой път дори и леко пищене имам.
Марита при мен гърдите са много различни. Тази със силикона е стегната, на вид много по-добре изглеждаща, но и твърда все още. А естествената си е увиснала, но мекичка. Все пак много кърмене е видяла, няма как. Вкъщи се шегувам, че е ясно, че сестри не са, но поне братовчедки да бъдат Smiley
Милмич, благодаря, ще я потърся тази мацка в старите теми.


Вчера цял ден нямах сили да стана от леглото. Този път повече повръщане в сравнение с преди, но днес сякаш ми просветна.

Относно татусите и аз съм се наканила да си барна една голяма на гърба. Дори съм си избрала точно каква и кой ще ми я прави, но всичко по реда си Simple Smile
Усмихнат ден на всички!

Последна редакция: чт, 04 юли 2019, 08:48 от ferarra

# 679
  • Варна
  • Мнения: 1 685

Нещо ми е кофти на ушите днес .Не е точно болка ,нещо като заглъхнали ли и аз не мога да преценя.Дали има нещо общо с химията или съм стояла на течение и аз не знам.

Това и мен ме интересува, защото и аз понякога имам такива усещания.

Възможно е да е от химията. Аз бих отишла на УНГ и/или невролог. Тук сме си споделяли, че химията дори очния нерв засяга и ставаме едни такива като баби, които фокуса едва едваааа наместват и бързо движещи предмети като муха изтребител примерно понякога дори не успяваме да засечем, вие за вестибуларния апарат и ушите се чудите. Та наистина възможно е да е от химията, някои от рецепторите ни да са засегнати, но по-късно се възстановяват. Единственото лошо, което винаги, винаги продължавам да отчитам и вечно ще ме дразни е, че някои специалисти всяко едно оплакване отдават я на рака, я на провеждащата се терапия. Винаги съм била против от чичо Доктор подробности да се скриват, но надуша ли такъв, който немърливо през пръсти си кара работота, го лъжа без грам гузна съвест и се преструвам на съвсем здрав човек само тук с едно оплакване, а пикантериите ги снасям при следващото посещение при въпросния "специалист", т.е. малко по-отговорно да се отнесе го прeдизвиквам, а не да си изтупа ръчичките и да ми каже "То туй ясно, от рака идва или от химията"... в повечето случаи е точно така, но аз примерно с моите възли по щитовидната жлеза благодарение на една млада и непретупваща така нещата ендокриноложка се оказаха съвсем друго нещо... да вярно е, че ракът и терапиите се оказаха оключващ фактор, но не и основната причина. Нареди го сложния пъзел момичето, проследи ме с всичките и налични методи, амбицирана беше, не ме претупа така да го кажем и се видя на крушката къде и е опашката. Simple Smile

# 680
  • София
  • Мнения: 3 515
Чета за татусите.... Моето мнение е, че задължително трябва да се консултирате с онколозите си за тях.

Detelistna, говориш с обич за Иран.

Скрит текст:
Преди години изчетох на един дъх двете части.  „Вихрушка” на Джеймс Клавел и оттам са ми впечатленията за Иран- как от процъфтяваща,  цивилизована, светска страна революцията на аятоласите през 1979 я връща далеч назад във фанатично- религиозните дебри. Продължавам да се чудя как са успели да пречупят и подчинят толкова образован и интелигентен народ... и продължават да го държат в подчинение имамите и аятоласите... Тогава всички чужденци са били силно недолюбвани. Изгонили са повечето от страната. Имало е и някаква национализация...
И жените са „върнали, където им е мястото”...

Ти като чужденка и „неверница” длъжна ли си да носиш бурка или чадор(не знам как е правилно)?
И изобщо познаваш ли и трябва ли да се съобразяваш с техните нрави и порядки?
Звучиш ми като много отворена и бойна мацка Hug и не те виждам някак си под фереджето Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: чт, 04 юли 2019, 10:15 от AnyHr

# 681
  • Мнения: 2 369
Ферара, ако касата откаже да плати двойната мастектомия те ще ми сложат силикон и в здравата, за да се опитат да ги направят еднакви без да я кормят нея, но е възможно да не са съвсем еднакви. Ще видим. На мен като че ли не ми е толкова зор да са перфектни, а просто да ги има и да не са увисналите и празните, които имам сега.

Мерси мацки, за отговорите относно ушите. Доста ме изкоркаха като се случи за пръв път. Дано сега започна да усещам липсата на химията и започна да се възстановявам.

# 682
  • Мнения: 23 232
И в Надежда имаше бременно момиче на химия,бяхме в една стая .Роди май месец и са добре с бебчо,да са живи и здрави!

За матка и яйчници съм се замислила и аз. Искам да пусна и генетичните изследвания, но се чудя между МД и клиника Малинов.

Мери,защо са ти вдигнали процента?С тези спекулации по темата напоследък,мислех че ще ни орязват ,но явно не е баш така.
Зори, изследванията отиват при един и същ първоизточник,така разбрах аз.

# 683
  • Мнения: 10 724
Момичета, за генетичните тестове - моето проучване показа, че Foundation One са най-добрите. Нямахме материал от биопсия, затова правихме кръвния тест - Liquid. Вие имате биопсии и можете да направите стандартния им тест, който сравнява база данни от огромен брой мутации и приложението им лечение като показва кое е с най-голяма успеваемост и къде има клинични проучвания за експериментални лечения.
Кръвният тест в Трансхеликс е около 5 хиляди. За другият не знам. Питайте и онколозите, знаете, че в някои случаи фирмите спонсорират част от цената на тестовете.

# 684
  • Мнения: 23 232
На мен в Малинов ми предложиха за 1200лв. да ми тестват 94 мутации, 16 от които свързани с рак на гърдата и яйчниците( защото майка ми е с рак на яйчници).

# 685
  • Мнения: 2 369
Момичета, бодат ли ви в очите новопоникналите мигли?

# 686
  • Мнения: 1 355
AnyHr , какво е зор на някому за бурките на иранските жени...? Това си е техната вяра...А относно четивото за някоя държава, то е зависимо, кой го е писал...Чела съм скоро, че в България се наблюдава ръст на икономиката, че стандарт на живота на хората е станал с много по-високо ниво, но гледам,  че в махаленските магазини в Лом, Монтана, а кам ли по селата, са пълни тефтери с вересии на хранителните продукти....

# 687
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Здравейте! Другата седмица ще се занимавам и със себе си, днес цял ден съм в хематологията и сега пак отивам при баща ми. Приеха го там, оказа се и с левкимия. Нямам сили вече за проблеми, иде ми да се гръмна...

# 688
  • Мнения: 23 232
Здравейте! Другата седмица ще се занимавам и със себе си, днес цял ден съм в хематологията и сега пак отивам при баща ми. Приеха го там, оказа се и с левкимия. Нямам сили вече за проблеми, иде ми да се гръмна...
😥🤗🙏🏻 Не знам как става така понякога човек ,че подложен на такива мъки!!!

# 689
  • Мнения: 53
Лейди, нямаме избор. Стъпка, по стъпка.... всичко ще мине. Търпение и вяра. Ако можеш не мисли перспективно, ден след ден и всичко ще остане зад гърба ви. Успех в лечението и на татко ти

Общи условия

Активация на акаунт