В момента чета... 61

  • 48 356
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Четох със зор една книга на Егеланд и умрях от скука.

# 691
  • Мнения: 1 976
В момента чета "Докосване" на Оура Лов. Минала съм средата и засега ми допада.

# 692
  • Мнения: X
Прочетох "Другият" на Стивън Кинг. Хареса ми, макар краят да беше малко претупан. Но Кинг си е Кинг.

Започвам "Ватиканът" на Жозе Родригеш Душ Сантуш. Първа книга от този автор, да видим.

# 693
  • Мнения: 629
Прочетох “Сподавен писък” на Анджела Марсънс. Хареса ми, чете се бързо, обаче това обръщение “началство” към главната героиня не спря да ме дразни до края. Бих чела и следващите, дано колегите ѝ започнат да използват името ѝ.

Продължавам с “Похищението на Ани Торн” на К. Дж. Тюдор.

# 694
  • Мнения: 6 346
"Началство" е превод от англ. gov от governor, което пак е и разговорно, и шеговито. Така че не е никак лош превод. Но наистина, може да дразни, това вече е субективно.

# 695
  • Мнения: 1 153
Прочетох първите четири ниги от поредицата на Юси адлер-Улсен за отдел Q. Петата - Марко, не можах да я намеря, а последните две дори не са преведени на български. Моля, ако някой ги чел, да ми пише как завършва историята на Мьорк.
След това на един дъх изчетох "Сподавен писък" на Анджела Марсънс, много бързо се развива, държи в напрежение до края. С нетърпение очаквам и следващата ѝ книга в ел. вариант.
Сега чета "Френският градинар", едва в началото съм, но сякаш е интересна.

# 696
  • София
  • Мнения: 17 140
Аз също бях писала преди, преводът много ми допадна, това също беше добро попадение за мен.
Напоследък въртя Харлан Коубън, Сидни Шелдън и Луиз Пени аз.

# 697
  • Мнения: 2 184
Аз пък започнах трилогията на Питър Мей от втора книга и си паснахме идеално-обожавам такъв вид кримита:шотландски остров,странни обитатели,детектив с лични драми....дано няма много спойлери за първа книга,че ще ме е яд.

# 698
  • Мнения: 9 564
Аз също бях писала преди, преводът много ми допадна, това също беше добро попадение за мен.
Напоследък въртя Харлан Коубън, Сидни Шелдън и Луиз Пени аз.
И аз съм така.  Прочета няколко книги и посягам пак към Шелдън. Smiley Той ми е като почивка. Хем ми вървят много бързо книгите му, хем не изискват кой знае каква концентрация. Както ти май беше казала: " вървят ми като бухтички за закуска" Laughing

 Преди два дни завърших "Намисли си число" на Джон Вердън. Хареса ми книгата.Hands Plus1

# 699
  • Мнения: 10 651
Аз пък започнах трилогията на Питър Мей от втора книга и си паснахме идеално-обожавам такъв вид кримита:шотландски остров,странни обитатели,детектив с лични драми....дано няма много спойлери за първа книга,че ще ме е яд.

О, Calabria, трябваше от първата книга да я почнеш Sad Има ги и трите електронни.

Аз снощи започнах "Севера и Юга". Четеше ми се нещо такова Simple Smile

# 700
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 432
Аз снощи започнах "Севера и Юга". Четеше ми се нещо такова Simple Smile

На Джон Джейкс? Харесвам книгите му. Яд ме е, че едно издателство не довърши "Сага за фамилията Кент"

# 701
  • Мнения: 2 184
Happy mijjjj а къде са в ел.формат?
Аз съм в началото на втора-спирам:))

# 702
  • Мнения: 10 651
Happy mijjjj а къде са в ел.формат?
Аз съм в началото на втора-спирам:))

В Мейлбуукс ги има.

# 703
  • Мнения: 629
"Началство" е превод от англ. gov от governor, което пак е и разговорно, и шеговито. Така че не е никак лош превод. Но наистина, може да дразни, това вече е субективно.

Да, аз свободно ползвам английски и не твърдя, че е лош превод. Просто на български ме дразнеше, би ме дразнило, ако някой го използва и в реалния живот. С това искам да кажа, че книгата и преводът са си супер.

# 704
  • Мнения: 6 346
Аз си мислех, докато четох, как би могло да се преведе това gov (то и на английски е странно, особено за жена) и бях стигнала до варианта "старши" или "шефе", но "началство" ми стои доста добре. То съдържа същите нюанси като английската дума, макар че на български стои малко остаряло, но и gov в никакъв случай не е неутрално. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт