Отговори
# 45
  • Мнения: 11
На мен твоето не ми изглежда съвсем като моето, но е хубаво, ако си спрял всякакви цигари.


Ами общото е, че съм много подвижен човек, а при бързане просто имам като спирачка незнам как да го обясня. Просто отговора който получавам от тялото в такъв момент е, че всичко може да се случи бавно и спокойно. Ограничил съм си всички вълнения и ядосвания и каквото предизвиква някакъв стрес май.
Но при мен усещането е през повечето време. Но друго важно, е че примерно не свалям килограми, напротив даже съм качил. Наблюдавам си урината и изпражненията. Всичко ми изглежда наред. Казвам ги тези неща, защото смятам че ще се размина без лекар.
Мога ли да питам кога и в каква ситуация се получи задуха и примерно бихте ли могли да го свържете с гръначния стълб и нерв притиснат примерно. Имате ли необичайно изглеждаща отвън коремна област?

# 46
  • Мнения: 11
Идеята ми е ако може да споделяме наблюденията да може да се стигне до по-добър резултат. Не само при мен. Отворен съм да я разкостим темата докрай със всеки един дребен детайл, който е забелязан, от когото и да е. Смятам, че чрез съзнателно наблюдение от страна на страдащия и последващо анализиране тук и ще успеем. Да се прецени наистина има ли нещо общо, да успееем да систематизираме някакви критерии, които да използваме като отправна точка. И т.н., и т.н. Желание.


Ще допълня, че съм на уникална диета февруари месец - много вода, всякакви зеленчуци с ориз и картофи, само ориз, само картофи - всичко чисто без сол без гадни подправки /пикантини, бульони и т.н./, всякакви плодове и без режим. Ям когато ми се яде. Вчера бях на една препечена филийка  с масло от сутринта. И следва парадокса - завчера имах пак паник атака. За втори път. Изглежда необяснимо и въпреки това се случва.

# 47
  • Мнения: 11
Скоро четох, че задух се получава остеохондроза.  Симптомите могат да включват: субективно усещане за липса на кислород, изпотяване, увеличаване на сърдечната честота. Заслужава да се отбележи, че това дихателно разстройство е много подобно на симптомите на сърдечно-съдови заболявания.
Чуждо усещане в белите дробове, бронхите, трахеята или назофаринкса. В същото време чужд обект не може да стигне до там. Тази форма обикновено е придружена от болки в гърба с остър дъх.
Остра болка в ребрата при вдишване. Това може да бъде много точен индикатор за наличието на остеохондроза, защото този симптом - междуребрена невралгия - възниква заради него. Болката може да бъде такава, че за пациента е трудно да поеме редовен дъх, което може да причини липса на въздух при остеохондроза.
Няма болка или тя не е силна, няма и задух, но все още е трудно за пациента да диша. Това показва, че остеофитите предотвратяват движението на гръбначния стълб (както и на ребрата и гърдите).

Може и още:

Остеохондрозата и дишането могат да бъдат свързани с три причини: поради съдове, нерви и прешлени.

Всяка от тези причини заслужава отделно разглеждане.

Съдови проблеми
Усещането за липса на въздух при остеохондроза често се свързва с артериите, които достигат до мозъка през гръбначния стълб. Шийните или гръдните прешлени са изместени или водят до образуването на херния, поради което артерията е притисната и мозъкът получава недостатъчно количество кислород. Това се проявява с недостиг на въздух (медицинско име - диспнея). При остеохондроза, диспнея най-често приема формата на тахипнея - бързото плитко дишане, като при бягане или бързо катерене по стълбите. Отличителна черта: недостиг на въздух се появява в покой, без видима причина.

В тежки случаи, тахипнея може да се прояви дори при стационарен пациент.


Нервните проблеми
Неврологичните причини могат да се разделят на: болка при вдишване, усещане за чуждо тяло и някои форми на задух.

Болка в гръбначния стълб или гърдите при вдишване е свързана отново с херния или с изместен прешлен, но този път не е артерията, която е притисната, а нервът. При вдишване гърдите се разширяват, белите дробове, пълни с въздух, изместват останалите органи и ребра, движението на ребрата води до движение на прешлените, а прешлените притискат нерва. В резултат на това пациентът не може да диша нормално поради болка.

Чувството на чуждо тяло се дължи на факта, че увреденият нерв предава грешен импулс към мозъка. Всъщност, в белите дробове и дихателните пътища няма чуждо тяло, но нервът "мисли", че проблемът съществува и сигнализира за това.

При липса на лечение, такъв симптом първо води до неконтролирана кашлица, а след това до депресия на дихателната система.

Две форми на анормално дишане при остеохондроза - брадипнея и объркано дишане - също са причинени от увреждане на нервите. Bradypnea е много дълбоко и много рядко дишане, средна честота: 6-12 вдишвания в минута. Bradypnea се среща предимно през нощта, в най-лошия случай, пациентът може дори да се задуши. За щастие, тази форма на затруднено дишане възниква при изолирани и пренебрегвани случаи. Другото - объркано дишане - се появява по-често. Нейната същност е, че пациентът неочаквано взема "непланиран" дъх или не може да си поеме дъх, когато изглежда, че трябва. Това състояние трае много кратко време, не повече от секунда и се дължи на факта, че увреденият нерв предава изкривен сигнал на мускулите около белите дробове.

Като цяло, често се проявява само болката по време на вдишване, други проблеми са изключително редки.

# 48
  • Мнения: 6 911
Няма как да разкостиш причините за задух, при един са едни, при друг - други. Най-добре е лекар да уточни. То и за лекарите често е трудно.
Щом качваш килограми, провери си щитовидната, при проблеми с нея също може да има задух.

# 49
  • София
  • Мнения: 224
Мите, докато четях постовете ти, се сетих за нещо, което каза психиатъра ми преди горе-долу 15 години: когато човек не може да контролира живота си, започва да контролира тялото си.

# 50
  • Мнения: 11
Мите, докато четях постовете ти, се сетих за нещо, което каза психиатъра ми преди горе-долу 15 години: когато човек не може да контролира живота си, започва да контролира тялото си.

Дай ми отправна точка тук, защото не го разбирам така.

# 51
  • Мнения: 2 877
Паник атаки и тревожно разстройство, плюс хипохондрия. Повече природа, медитации, връзка със себе си и по-малко вглеждане.

# 52
  • София
  • Мнения: 224


Дай ми отправна точка тук, защото не го разбирам така.
[/quote]

Ами, нямаш цел в живота, или пък е недостижима, или има разминаване между очаквания и реалност, разочарование, огорчение, тревожност... и понеже не можеш да коригираш / контролираш / преработиш негативните неща, се хващаш за нещо по-лесно, видимо, осезаемо - тялото си. Следиш го, контролираш го, експлоатираш го. Изместваш фокуса от истинския проблем.

# 53
  • Мнения: 11
Ами, нямаш цел в живота, или пък е недостижима, или има разминаване между очаквания и реалност, разочарование, огорчение, тревожност... и понеже не можеш да коригираш / контролираш / преработиш негативните неща, се хващаш за нещо по-лесно, видимо, осезаемо - тялото си. Следиш го, контролираш го, експлоатираш го. Изместваш фокуса от истинския проблем.
[/quote]

Направо не виждам почти нищо общо с казаното от мен дотук, знам какво съм споменал, но както се вижда наблягам на друго.
Добре е като четем да вникваме в смисъла, колкото и неясен да изглежда. Страничният поглед на нещата понякога е много важен и ще съм благодарен някой ако успее да ме разбере правилно. С ясната идея, че никой от нас не е доктор.
Благодаря

# 54
  • Мнения: 2 877


Дай ми отправна точка тук, защото не го разбирам така.

Ами, нямаш цел в живота, или пък е недостижима, или има разминаване между очаквания и реалност, разочарование, огорчение, тревожност... и понеже не можеш да коригираш / контролираш / преработиш негативните неща, се хващаш за нещо по-лесно, видимо, осезаемо - тялото си. Следиш го, контролираш го, експлоатираш го. Изместваш фокуса от истинския проблем.
[/quote]
Аз съм на същото мнение.
Хората с паническо разстройство и тревожно разстройство винаги имат проблем със себе си

# 55
  • Мнения: 11


Дай ми отправна точка тук, защото не го разбирам така.

Ами, нямаш цел в живота, или пък е недостижима, или има разминаване между очаквания и реалност, разочарование, огорчение, тревожност... и понеже не можеш да коригираш / контролираш / преработиш негативните неща, се хващаш за нещо по-лесно, видимо, осезаемо - тялото си. Следиш го, контролираш го, експлоатираш го. Изместваш фокуса от истинския проблем.
Аз съм на същото мнение.
Хората с паническо разстройство и тревожно разстройство винаги имат проблем със себе си
[/quote]



ЕДНО ВРЕМЕ МЕН СА МЕ КАРАЛИ ДА МИСЛЯ.
Щом имате същото мнение - запазете си го! СмятаХ, че в този сайт се разсъждава, а не просто плямпа. Уау. Не съм очаквал хора, искащи да си помогнат да не могат да обелят дума или пък с крайни коментари. Напускам Кораба-Майка Simple Smile Язък за изгубеното време тук.

Пожелавам на всички здраве, успех късмет и т.н.

# 56
  • Мнения: 2 877
Тоест ако бяхме казали - да, вие сте тежко болен, дайте да си сравним симптомите - това е разсъждение.

А когато казваме, че проблемът е в главата ви и всъщност нищо ви няма - това е плямпане.

Сам си отговорете какво ви има Simple Smile

# 57
  • Мнения: 9
Щитовидна жлеза/Паническо разстройство

# 58
  • Мнения: 2
Аз от известно време имам това усещане за недостиг на въздух, през 10 минути или по-малко трябва да си поемам дълбоко въздух, понякога е удовлетворяващо, но повечето пъти не е, а пък понякога е обратното. Ходих на кардиолог преди две седмици той каза, че сърцето ми е много добре и от време на време да пия валериана и да се храня здравословно и спорт. Но няма резултат все още ми е такова положението. И се чудя дали да не си направя рентген на белите дробове, но все пак нямам никакви други симптоми, може ли да е на психическа основа, защото това затруднение с дишането се появи като си викам: Ами ако не мога да дишам и се започна недостига на въздух . Какво може да ми е?

# 59
  • Мнения: 2 877
Същото, което описахме за господина по-горе

Общи условия

Активация на акаунт