Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 74

  • 36 200
  • 723
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 147
Момичета каква е цената на Елонва в Надежда и цената на другите препарати ако има такива които се приемат успоредно с нея. С 2 думи колко излиза една такава стимуация.
Елонва - 1000 лв, Зарзио - 60 лв., Цетротид - 50 лв (аз имах 4 инжекции), Пурегон - 170 лв, Фостимон - 40 лв, Менопур - 40 лв. Около 1550 лв са мининжекциите. Отделно пускане на хормони- общо 160 лв. Пускане на вирусология, Пкк-91 лв, микробиология (влагалищен секрет) е 30 лв. Две вливки на калций е 80 лв и Достинекс 35 лв (да се избегне хиперстимулация). Мисля, че дотук това е. Аз съм по фонда и плащах само малка част от нещата.

# 406
  • Мнения: 1 845
Devilche, каква е тази "зона", с която сте подбрали сперматозоидите?
Да ви питам, при стимулация с Кломифен цитрат, фоликулите по-бързо ли нарастват? Този месец решихме да пробваме така и резултатът беше цял 1 фоликул, който на 7ми ден беше 18 мм. Ясно е, че не съм реагирала на стимулацията. Извадихме яйцеклетката, но не се е оплодила, което ми се случва за първи път. Досега за 3.5 години нямам случай на неоплодена яйцеклетка, всички са стигали поне до 3-4 ден. И се чудя кломифена ли я е форсирал така... Не измерихме и хормони преди пункцията, кой знае ЛХ колко ми е било, защото на пункцията казаха, че фоликулът е много "напрегнат" , явно пред спукване точно. Казаха, че яйцеклетката е имала забележки.
Боби, зоната е селекция на сперматозоидите,които при нас след имси пуснаха в среда с белтък и от тези,които са се захванали за него избрат колкото са им нужни.За първи път ембриолозите нямаха забележки към тях и наистина имаше резултат. Мисля,че цената беше около 260 лв. общо.
Колкото до кломифена-първия път и при мен се получи същото-2 я,от които 1 не се активира,а 2-та мн бързо се раздели. Следващия месец пак с кломифен-имах 2я и 2 бластоциста на 6-ти ден,които са във фризера сега. И при двата опита с кломифен имах различни показания в едни и същи дни на 2Я.

# 407
  • Мнения: 6 058
Мерси, Devilche. А някой знае ли какви са тези "средички", които ми казаха че били сложили, за да подпомогнат оплождането?

# 408
  • Мнения: 1 845
За първи път чувам за тези “средички”-ще питам в четвъртък Перси,но ембриолозите най-добре ще обяснят. Звънях им да ми разкажат за “зоната” и бяха мн любезни и обясниха на достъпен език.
Момичета, а Зарзиото за какво го изписват при стимулация?

# 409
  • Мнения: 1 416
уж за подобряване качеството на яйцеклетките

# 410
  • Мнения: 1 845
уж за подобряване качеството на яйцеклетките
Хм...защо не ми го изписаха тогава и на мен🙄 дали може и ще има ли ефект изобщо,ако го включим от 7-ми ден на стимулацията ми?

# 411
  • Мнения: 1 416
за мен няма ефект,но всеки си преценява

# 412
  • Мнения: 273
Мерси, Devilche. А някой знае ли какви са тези "средички", които ми казаха че били сложили, за да подпомогнат оплождането?

Боби, Девилче,
Аз бях на пункция в понеделник.

Андролозите обяснили на мъжа ми, че “средичките” имитират влагалищните секрети и активират сперматозоидите да се “раздвижат”, но му казали, че неговите вече са се раздвижили и няма нужда.

“Зоната” е супер нова обработка, правят я от няколко седмици. Не съм сигурна за научното ѝ обяснение, но, с една дума, селектира по-добрите С.... Обаче в понеделник им бяха свършили консумативите за нея уикенда......... И му казали, че ако им докарат навреме, ще ги обратят със “зоната”, иначе няма как 🙈 Та, ако сте на пункция в понеделник, има шанс да няма консумативи......

Успех и късмет на всички 🙏🏻🍀

# 413
  • Мнения: 1 845
Мерси, Devilche. А някой знае ли какви са тези "средички", които ми казаха че били сложили, за да подпомогнат оплождането?

Боби, Девилче,
Аз бях на пункция в понеделник.

Андролозите обяснили на мъжа ми, че “средичките” имитират влагалищните секрети и активират сперматозоидите да се “раздвижат”, но му казали, че неговите вече са се раздвижили и няма нужда.

“Зоната” е супер нова обработка, правят я от няколко седмици. Не съм сигурна за научното ѝ обяснение, но, с една дума, селектира по-добрите С.... Обаче в понеделник им бяха свършили консумативите за нея уикенда......... И му казали, че ако им докарат навреме, ще ги обратят със “зоната”, иначе няма как 🙈 Та, ако сте на пункция в понеделник, има шанс да няма консумативи......

Успех и късмет на всички 🙏🏻🍀
Оптимистче, благодарности за разяснението. Излиза,че “средичките” са за подвижност на С,а “зоната” за морфологията. При нас Персенска беше написала на андролозите имси+зона, но този път (дай Боже да има качествени яйцеклетки) ще настояваме за макс+зона+средички😊
При теб как се развиха нещата?ти си при Цветков,нали?

# 414
  • Мнения: 273
Девилче,

Да, точно така за средичките и зоната.
И, да, при Цветков съм. Но той никога не е казвал каква обработка да правят андролозите. Веднъж аз говорих с един от тях надълго и нашироко, после с мъжа ми си говорихме с един от тях половин час и пак му разгледаха всички изследвания. Беше супер любезен и ни посъветва какво да правим.
После, в понеделник сутринта, казах на мъжа ми пак да си поговори. За всеки случай Simple Smile Бил друг, също толкова любезен и търпелив, и той му казал, че няма смисъл от средичка, казал му, че нямат консумативи за зоната, колкото и да е супер тя, и го посъветвал да направим ИМСИ + МАКС, и го пообразовал за различните процедури и за какво служат Simple Smile
Изглежда не много хора си говорят с андролозите или ние все попадаме на изключително търпеливи и симпатични хора.
Та, с една дума, питайте ги и те ще дадат най-добър съвет за вашия случай.

Иначе аз бях на пункция в понеделник, извадихме 1 Я, на която вчера щяха да правят ПИД, обаче ми се обадиха да кажат, че още не е станала бластоциста. Била се забавила много, но вчера беше тръгнала на прав път да се развива затова ще я чакат до понеделник. И аз сега седя и се треса какъв е шансът да се развие както трябва в тази изкуствена среда, в която ще стои толкова време, та и ПИД да издържи...... Но, както знаем, ако ѝ е писано, ще навакса развитието и издържи всичко, ако не........ няма да е и този път Sad

Та, стискайте палци това да е моят месец, момичета!
И си говорете с андролозите Simple Smile ххх

Мерси, Devilche. А някой знае ли какви са тези "средички", които ми казаха че били сложили, за да подпомогнат оплождането?

Боби, Девилче,
Аз бях на пункция в понеделник.

Андролозите обяснили на мъжа ми, че “средичките” имитират влагалищните секрети и активират сперматозоидите да се “раздвижат”, но му казали, че неговите вече са се раздвижили и няма нужда.

“Зоната” е супер нова обработка, правят я от няколко седмици. Не съм сигурна за научното ѝ обяснение, но, с една дума, селектира по-добрите С.... Обаче в понеделник им бяха свършили консумативите за нея уикенда......... И му казали, че ако им докарат навреме, ще ги обратят със “зоната”, иначе няма как 🙈 Та, ако сте на пункция в понеделник, има шанс да няма консумативи......

Успех и късмет на всички 🙏🏻🍀
Оптимистче, благодарности за разяснението. Излиза,че “средичките” са за подвижност на С,а “зоната” за морфологията. При нас Персенска беше написала на андролозите имси+зона, но този път (дай Боже да има качествени яйцеклетки) ще настояваме за макс+зона+средички😊
При теб как се развиха нещата?ти си при Цветков,нали?

# 415
  • Мнения: 1 278
Сега се връщам от пункция. Трябваше да подпиша съгласие какви методи да използват за сперматозоидите и от разговора с биолога, разбрах следното: предишният път са правили някакъв тест и са установили, че има нисък %  на закрепване на сперматозоидите към яйцеклетките и затова има нужда от "зона яйцеклетка". Реално това е оценка, която е от значение при естествено оплождане, но дори и при икси понякога можело да е проблем. Поставят сперматозоидите в "среда" от яйцеклетката и после селектират. Възможно е да не предавам точно терминологията.

# 416
  • Мнения: 1 845
Оптимистче, много, много стиснати палчета за твоето ембрионче 🙏🏼🍀🤞аз имам от миналия месец 2 бластоциста на 6-ти ден+клетки замразени,но отказах пид още преди процедурата. Помня как седяхме цял ден (цяла вечност ни се стори) с ММ и чакахме да звънне телефона...бях убедена,че ще спрат(предното икси 8-те спряха),но те взехя,че се пребориха. Много е тежко това чакане...
От сърце ти желая точно това ембрионче да е твоето бебче🙏🏼🍀🙏🏼🍀
Колкото до андролозите-абсолютно подкрепям мнението ти-говорили сме поне с 3-4ма различни,вкл. и Маки,и всички много добре и подробно обясняват. До колкото разбрах зоната я правят ембриолозите,предполагам,че и със средичките е така, но и андролозите са наясно с процеса. На нас последния път лично Персенска им беше написала за зоната(нито сме коментирали с нея,нито знаехме за съществуването на тази селекция),което мисля,че е и правилния подход, т.к.има пред себе си цялата ни мед. история.

# 417
  • Мнения: 30
А някой може ли да обясни какво е МАКС?
Зарзио е вид протеин, който влияе на кръвните клетки. ПКК може да се поразбута малко, някои клетки да се вдигнат, а други да паднат. На мен доктора ми обясни, че подобрява имплантация, един вид влияе на рецептивността на лигавицата. Затова и го предписват и известно време след трансфер. За качеството на яйцеклетките не съм сигурна колко влияе. По- задълбочено познание за него нямам, но това е препарат, чието предназначение няма ама нищо общо с инвитрото. Просто се използва някакъв ефект от него.

# 418
  • Мнения: 1 659
Вид обработка на мъжкия материал.
По желание е, но вдига % на шанса.
Попитай ембриорозите дали ви го препоръчат, когато мъжът дава материала попълва бланка, 200 лв. беше преди време.

# 419
  • Мнения: 1 416
ИМСИ+МАКС СЕГА Е 400ЛВ

Общи условия

Активация на акаунт