СЕПТЕМВРИйски мами 2019 - Тема 4

  • 25 427
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 321
Говорете ми ядене. А аз като основно лежа, само храна ми е в главата. Уж викам ще ям плодове, поне сега има, а то след тях още повече съм гладна. Понякога имам чувството, че мога да изям огромни количества ако не се спра.

Много познато, пробвах с всякакви плодове и ефекта е нулев - след половин час отново съм гладна Sad В приложението Фея имаше предложение за междинните здравословни закуски да се смесва заквасена млечна сметана с пресни плодчета и евентуално мед. Мисля да дам шанс тези дни ;о) Може да е по-засищащо Blush

# 31
  • Мнения: 442
Ще трябва май да измислим нещо по-лекичко за хапване. Да не отидем да раждаме търкаляйки се Simple Smile

# 32
  • Мнения: 33
Оф поне не съм само аз. Нон стоп ми се яде - особено шоколад. Не мога да живея без него.

# 33
  • Мнения: 381
Относно храната, аз напоследък съм добре, не мисля чак толкова за нея. Обаче до скоро беше някакъв ад! Особено със сладкото, не можеше да мине ден в който да не ям нещо сладко. Даже веднъж това си обядвах, вафли. Чак ме е срам от себе си. И после така се обринах Joy спрях да ям сладко и ми мина, иначе бяха страшни сърбежи повече от седмица. Сега пак се изкушавам естествено, но гледам да не прекалявам Grinning

# 34
  • Мнения: 442
Мен започнаха да ме мъчат киселини и особено след като ям нещо сладичко. Но пак и аз не минавам без да хапна. А като вляза в магазин и такива невероятни неща ми се дояждат... чак ме е срам от себе си.

# 35
  • Мнения: 2 038
Много сме, силни сме Simple Smile
Страшен глад ме гони и мен, това бебе ще е голяма ламя Simple Smile
Аз бях на преглед днес, но тъй като моята лекарка имаше спешно раждане, ме гледа д-р Янкова. Много добре отглеждано бебе, каза тя, 780 гр. Тъй като от самото начало върви по-едро, препоръча обременяване с глюкоза. Някой може ли да ми каже как протича изследването? Мерси предварително Flowers Hibiscus

# 36
  • Мнения: 1 782
Тъй като от самото начало върви по-едро, препоръча обременяване с глюкоза. Някой може ли да ми каже как протича изследването? Мерси предварително Flowers Hibiscus
Ей тук в предната тема го обсъждахме обременяването и доста сме писали кое как.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1107969.480
Успех и дано да са добри резултатите! Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 038
Благодаря, Dara Flowers Hibiscus
Sunshine, по календар съм 24 г.с., но според док бебето отговаря на 26 г.с.

# 38
  • Мнения: 102
    Здравей Blush ,
    Аз съм от Августовските мами , но следя и вашата темичка ,тъй като термина ми е към края на август.
    Аз правих кръвно-захарен профил по препоръка на ендокринолог,каза ми че резултатите са добри ,но след 20 дни трябва да направя контролен профил.
    Посъветва ме да ограничавам захар, бяло брашно ,сол, тесто и т.н.
    В листа пише ,че няма данни за гестационен диабет
    Препоръчано ми беше да го направя , заради повишено количество на околоплодните води ,което се видя на втората фетална морфология.
     
    Здравейте! Simple Smile
    На някоя от вас правен ли ви е Кръвно-захарен профил? До сега всички готвеха за обременяване с глюкоза. Но това изследване е друго, не съм срещала някой да го е коментирал.

    # 39
    • Мнения: 236
      Здравей Blush ,
      Аз съм от Августовските мами , но следя и вашата темичка ,тъй като термина ми е към края на август.
      Аз правих кръвно-захарен профил по препоръка на ендокринолог,каза ми че резултатите са добри ,но след 20 дни трябва да направя контролен профил.
      Посъветва ме да ограничавам захар, бяло брашно ,сол, тесто и т.н.
      В листа пише ,че няма данни за гестационен диабет
      Препоръчано ми беше да го направя , заради повишено количество на околоплодните води ,което се видя на втората фетална морфология.
       
      Здравейте! Simple Smile
      На някоя от вас правен ли ви е Кръвно-захарен профил? До сега всички готвеха за обременяване с глюкоза. Но това изследване е друго, не съм срещала някой да го е коментирал.

      Смайл, и аз утре ще правя кръвно-захарен профил заради завишени води, но Сигридов ми изписа и три вируса да пусна, та доста ми е страшна тази част с вирусите.
      При теб имало ли е такива препоръки и изследвания?
      Забравих да кажа, че съм от октомврийските мами, но термина ми е на 05/10, а и ще съм секцио, т.е. май ще съм септемврийка🌺

      # 40
      • Мнения: 580
        Здравей Blush ,
        Аз съм от Августовските мами , но следя и вашата темичка ,тъй като термина ми е към края на август.
        Аз правих кръвно-захарен профил по препоръка на ендокринолог,каза ми че резултатите са добри ,но след 20 дни трябва да направя контролен профил.
        Посъветва ме да ограничавам захар, бяло брашно ,сол, тесто и т.н.
        В листа пише ,че няма данни за гестационен диабет
        Препоръчано ми беше да го направя , заради повишено количество на околоплодните води ,което се видя на втората фетална морфология.
         
        Здравейте! Simple Smile
        На някоя от вас правен ли ви е Кръвно-захарен профил? До сега всички готвеха за обременяване с глюкоза. Но това изследване е друго, не съм срещала някой да го е коментирал.

        Смайл, и аз утре ще правя кръвно-захарен профил заради завишени води, но Сигридов ми изписа и три вируса да пусна, та доста ми е страшна тази част с вирусите.
        При теб имало ли е такива препоръки и изследвания?
        Забравих да кажа, че съм от октомврийските мами, но термина ми е на 05/10, а и ще съм секцио, т.е. май ще съм септемврийка🌺
        Здравей, какви вируси ти е казал да изследваш? 🙃

        # 41
        • Мнения: 102
        Здравей Simple Smile
        Не са ми препоръчвали други изследвания освен това ,нито ендокриноложката ,нито докторката , която прави феталната морфология и която ми препоръча консултацията с ендокринолог.
        Според следващият ме гинеколог и профила беше излишен ,но аз си го направих за мое спокойствие .
          Здравей Blush ,
          Аз съм от Августовските мами , но следя и вашата темичка ,тъй като термина ми е към края на август.
          Аз правих кръвно-захарен профил по препоръка на ендокринолог,каза ми че резултатите са добри ,но след 20 дни трябва да направя контролен профил.
          Посъветва ме да ограничавам захар, бяло брашно ,сол, тесто и т.н.
          В листа пише ,че няма данни за гестационен диабет
          Препоръчано ми беше да го направя , заради повишено количество на околоплодните води ,което се видя на втората фетална морфология.
           
          Здравейте! Simple Smile
          На някоя от вас правен ли ви е Кръвно-захарен профил? До сега всички готвеха за обременяване с глюкоза. Но това изследване е друго, не съм срещала някой да го е коментирал.

          Смайл, и аз утре ще правя кръвно-захарен профил заради завишени води, но Сигридов ми изписа и три вируса да пусна, та доста ми е страшна тази част с вирусите.
          При теб имало ли е такива препоръки и изследвания?
          Забравих да кажа, че съм от октомврийските мами, но термина ми е на 05/10, а и ще съм секцио, т.е. май ще съм септемврийка🌺

          # 42
          • Мнения: 580
          Бременност и завишени левкоцити? По принцип знам, че  е нормално да са малко завишени, но кога наистина разбираш, че се касае за инфекция/възпаление или, че са завишени заради самата бременност. 🤔 Резултатът ми е - 15 .
          Да се похваля вдигнала съм малко хемоглобина, благодарение на страшния ми инат и на 2 седмици - телешко месо, цвекло и касис.

          # 43
          • Мнения: 379
          Здравейте дружина,
          Днес бях на една лекция—грижи за  бебето през първата му годинка. Интересна бе, хареса ми.
          Искам да ви попитам пиете ли кафе все още и някоя от вас ползвала ли е или сега да ползва колан за бременни?

          # 44
          • Мнения: 138
          Аз пия кафе, защото съм с много ниско кръвно. Доки каза, че 2 кафета на ден са ок. Аз пия само 1 сутрин. Чисто еспресо

          Общи условия

          Активация на акаунт