СЕПТЕМВРИйски мами 2019 - Тема 4

  • 25 596
  • 759
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 160
Момичета от 10 до 13 юни в сайта на baby. bg ще имат доста намаления, по случай рождения им ден, така че следете ако си харесате нещо Simple Smile

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 28
И аз съм с торба хапчета 😂 записвам си кое в колко часа пия, съобразявам се да имам разлика с желязото, че и аз съм с анемия. А това желязо трябва да се внимава с магнезия и млечните продукти да има час- два разлика... изобщо филм. През 2 часа пия кво ли не хаха. Надявам се другата седмица да ми намалят малко дозите, че много ми идват вече.

# 77
  • Мнения: 2 038
При мен понамаляха хаповете за щастие, че хич не съм фен на изкуствените витамини и добавки. Само ежедневните инжекции фраксипарин ме мъчат, цялата съм в синини вече, ама няма как. 

# 78
  • Мнения: 1 554
Мен никой не ми е казвал да спазвам график и разлика между витамите и добавките. Може ли някой да каже вие какъв график спазвате? И това с млечните и желязото за какво става въпрос?

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 28
Мен никой не ми е казвал да спазвам график и разлика между витамите и добавките. Може ли някой да каже вие какъв график спазвате? И това с млечните и желязото за какво става въпрос?

Аз защото малко закъснях с кръвните и хемоглобина ми беше 98 ... изписаха ми желязото Сорбифер и сестрата ми каза само да внимавам с магнезия да имат минимум 1 час разлика. Следващата седмица ми беше същия хемоглобина, сменихме сорбифера с тотхема и на 3тата седмица ми падна на 97. Тогава се зачетох и в интернет и видях че ако се пие желязо трябва да има и минимум 1 час разлика за прием на млечни продукти и тестени също мисля, както и кафето най-вече.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 541
Калцият и магнезият пречат на усвояването на желязото от организма, затова трябва да се приемат с няколко часа интервал. Желязото се усвоява по-добре с витамин С.

# 81
  • MT
  • Мнения: 540
За кафето да се включа и аз, че продължавам да си пия по две малки кафета на ден, заради ниското кръвно, което за мен е 90/50 (след кафе качвам на 100/60, което е добре). Без кафе сутрин не излизам от вкъщи, особено сега, както вече е 30 градуса тук, даже бонбони с кофеин си нося за всеки случай. На работа следобяд удрям още едно. Пия ги с мляко задължително и са по максимум 50-70мл. (в съотношение 1:3 за млякото).


Момичета, вие как сте със спането на топло? Тук вечер е ужас, снощи едва съм спала. Въртенето е постоянно и не мога да си намеря място. Чакам с нетърпение да се преместим в новата квартира Юли, че там поне ще е хладно и няма да умирам от тези жеги вкъщи. На работа си живея с този климатик, но съм все с жилетка и смяната на температурите се надявам да не ми пречи.

# 82
  • Мнения: 103
Днес бях на консултация, само чуха тоновете на беб и ме разпитваха разни нея, както и ми измериха кръвното - 80/45 след едно еспресо с мляко 😆 смятайте какво ще е, ако съм без него... Другата седмица ще ми правят обременяване с глюкоза и контрола на Хемоглобина, че беше нисък предния път. На 18-ти съм на ехограф, да видим как расте мъника Simple Smile

# 83
  • Мнения: 580
Преди малко се върнах от лекаря. Бебка е добре 🤗🥰❣ 25,5 седмица съм. 944 грама е . Каза да си направя обременяване с глюкоза 😞 и преди го каза, но аз все отлагах. За хемоглобина каза, че ако падне още малко , да постъпя за кръвопреливане във Вита.

# 84
  • Мнения: 1 554
Ти не взимаш ли нещо за този хемоглобин? Не се втелясвайте с тези добавки бе, хора. Голяма работа, по-добре добавки отколкото кръвопреливане...

# 85
  • Мнения: 12
Преди малко се върнах от лекаря. Бебка е добре 🤗🥰❣ 25,5 седмица съм. 944 грама е . Каза да си направя обременяване с глюкоза 😞 и преди го каза, но аз все отлагах. За хемоглобина каза, че ако падне още малко , да постъпя за кръвопреливане във Вита.

A това обременяване задължително ли е? Моята кръвна захар си е напълно в норма и доки не ме е съветвала за такова. Гледам и да следя храната и да не прекалявам с ‘лошите’ храни. Относно хемоглобина - аз ходих на хематолог и той посъветва желязото да се пие на гладно и поне по 1 час отделно от всичко останало. 2 месеца пиех Малтофер преди/след хранене и продължаваше да пада, смених на Сорбифер отделен от всичко друго и тръгна нагоре.

# 86
  • Мнения: 580
Ти не взимаш ли нещо за този хемоглобин? Не се втелясвайте с тези добавки бе, хора. Голяма работа, по-добре добавки отколкото кръвопреливане...
Приемам фолиева киселина само. Имам таласемия, не желязодефицитна анемия. И съм се отдала на червено цвекло, месо и червени неща..

Преди малко се върнах от лекаря. Бебка е добре 🤗🥰❣ 25,5 седмица съм. 944 грама е . Каза да си направя обременяване с глюкоза 😞 и преди го каза, но аз все отлагах. За хемоглобина каза, че ако падне още малко , да постъпя за кръвопреливане във Вита.

A това обременяване задължително ли е? Моята кръвна захар си е напълно в норма и доки не ме е съветвала за такова. Гледам и да следя храната и да не прекалявам с ‘лошите’ храни. Относно хемоглобина - аз ходих на хематолог и той посъветва желязото да се пие на гладно и поне по 1 час отделно от всичко останало. 2 месеца пиех Малтофер преди/след хранене и продължаваше да пада, смених на Сорбифер отделен от всичко друго и тръгна нагоре.
Моята захар също е в норма, но той каза да го направя за всеки случай.. Sad Много лекари се презастраховат , заради т.нар “гестационен диабет” .

Последна редакция: сб, 08 юни 2019, 10:06 от bubanka

# 87
  • Мнения: 12
Ти не взимаш ли нещо за този хемоглобин? Не се втелясвайте с тези добавки бе, хора. Голяма работа, по-добре добавки отколкото кръвопреливане...
Приемам фолиева киселина само. Имам таласемия, не желязодефицитна анемия. И съм се отдала на червено цвекло, месо и червени неща..

А с Б12 и Д3 как си? Изследвала ли си ги? Те също помагат за усвояването на желязото. Същото важи и за лактоферина - основната съставка на Биозин Мама. А и консултирай с хематолог ако не си до сега.

# 88
  • Мнения: 236
Относно желязото, да ви кажа аз как си го вдигнах, беше ми 12 и б12 също ми беше ниско 220-30. Това което направих в продължение на почти месец, купих си б12 на спрей, който се пръска във бузата отвътре и 4 впръсквания се равняват на 1000 единици, всяка седмица ядях черен дроб на скара(не ми е любимо), след месец желязото ми беше 21, а б12 440.
Забравих да спомена че има значение какъв е б12, дали синтетичен или натурален( има си конкретни имена и за двете, но трябва да ги проверя) и също се смята че през лигавицата се усвоява най -добре( може в носа, под езика или бузата), а когато се гълта на хапче малка част от него се усвоява и е тясно свързан с желязото и Вит С, това го прочетох и го приложих и ефекта беше налице.

# 89
  • Мнения: 580
Ти не взимаш ли нещо за този хемоглобин? Не се втелясвайте с тези добавки бе, хора. Голяма работа, по-добре добавки отколкото кръвопреливане...
Приемам фолиева киселина само. Имам таласемия, не желязодефицитна анемия. И съм се отдала на червено цвекло, месо и червени неща..

А с Б12 и Д3 как си? Изследвала ли си ги? Те също помагат за усвояването на желязото. Същото важи и за лактоферина - основната съставка на Биозин Мама. А и консултирай с хематолог ако не си до сега.
В норма са , както и желязото ми. Пак повтарям, че аз съм с таласемия минор.

Общи условия

Активация на акаунт