Четвъртокласници 2019/2020г.

  • 36 570
  • 732
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 540
В нашата природоматематическа взимат предвид резултатите от външното оценяване и някои състезания, забравих кои точно. И ние се чудим дали да се мести дъщеря ни, уж ветеринар иска да става.. Ще мислим.

# 106
  • пак там
  • Мнения: 2 885
При нас родителската среща мина днес. Какво да кажа... 50 лв за учебни помагала. Един куп декларации за попълване. Кому, по дяволите, е нужно това? Столовата ремонтирана, обаче тоалетната - не. Щото на столовата й нямаше нещо особено, просто беше захабена. За сметка на тоалетната, в която не може да се влезе даже - потрошена, смърдяща (децата ни уж са възпитани, ама като около дупката (дупката! в 21 век!) е локва, как да стигне детето по-наблизо, че да пусне поне водата?), абе трагедия. Ама пак не е готова. Четвърта година вече.

Иначе имат нов компютърен кабинет. Да се надяваме, че и нашите четвъртокласници ще се доредят до него.

Някакви глупави директиви на МОН... Какво значи лични родителски срещи? От кого се пазим? Да не би случайно да се окажем повече недоволните от определено нещо и да вземем да се обединим? Ми ние така или иначе си говорим, като се срещнем,  не сме идиоти!

Нова класна. Старата лятото си тръгнала. А беше прекрасен учител. Новата така и не дойде на срещата. Трета поред сменяме за четири години.

Сега ще видим кой ще ни води и английския, че забравих да питам. И как.

Без телефони. Заповед на директора.

Общо взето толкоз. Леко разочароващо.

# 107
  • София
  • Мнения: 5 289
Нашата родителска среща на двамата ученици е в един и същ ден и час. Разбира се, всички предполагат, че децата имат двама родители, което, да кажем, е често допускана грешка. Обаче как не им е хрумнало, че може да имат още деца тия родители, примерно по-малки, които не могат да чакат пред стаята или на двора...

# 108
  • Мнения: 1 495
Браво за телефоните. За 4токласника вече не се надявам, чак миналата година се взе решение да се събират от госпожата, но тя не можа да се справи. За първокласника пък госпожата била "за" телефоните. Уж нямало да играят на тях. Ние дори родителска среща нямахме за 4 клас. Обаче на другата се разбра, че има спусната отгоре нова фирма за стола с кетъринг, на която вчера са разбрали със СМС името и въобще още контакт не са имали. Така че въобще нищо не се знае, ще има или няма да има храна за децата скоро. Освен това изпитвам страх, че храната може да пристига индивидуално опакована в пластмасови опаковки и това ще е върха в допълнение на всичките  отпадъци от опаковки, които се генерират по линия на всичките безплатни програми за храна.

# 109
  • София
  • Мнения: 1 395
И при нас редовно родителските срещи са заедно. Като бяха първи и втори клас ги разменяхме и ходехме всеки с по едно дете. Учителите недоволстваха. Що ли не съм си отворила устата тогава, не знам. Нямаме на кого да ги оставим. Сега ще седят сами вкъщи, а аз ще ходя с бебе.
Ама и аз много уважавах учителите допреди няколко години. Сега покрай децата май ми намаля драстично респектът към някои. Много тъжно.

# 110
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Да, и при нас бях по едно и също време за 2-5 класове. И даже имахме една баба-герой, която притичваше от едната стая в другата, докато класният не я пусна милосърдно в другия клас. Simple Smile

Столовата и при нас няма  работи до октомври - чакаме мебелите. Така че ще си хапват в стаята.

Униформите, че ги забравих. Ами честно казано, май директорката не успява да обгрижи всичките си задачи. В началото на месеца питах във фейс-групата на училището дали ще е същата. Отговорът беше: "Да, ама ще разберете повече на родителската среща". Предишната униформа беше бяло горнище, черно долнище, зелено шалче и значка. Последните две отпаднаха, останаха първите. И ние купихме шест бели тениски. Сега обаче, "учителките ги разгледали и много се зарадвали на светло-зелените дрешки." Направо си ги представям. И май ще раздавам на желаещите тениски, щото синковецът бяла тениска не може да облече, ако не го задължават от училище. Ранни признаци на пубертета явно...

От една страна съм твърдо против телефоните, и съответно благодарна на директорката. Обаче... от друга страна детето расте. И вече изявява желание да се прибира сам. А аз съм майка-квачка, живеем най-далече от училището и ме е страх да го пускам без телефон. Така че ще си ходи с майки-то. И ще се бия, ако трябва. Безопасността на детето преди всичко.

# 111
  • Мнения: X
Аз ако мога бих пропуснала тези род.ср. Напразно висене. Даже обмислям тази година и да не отида. Ще се чуя после с касиерката на класа да ми каже колко пари трябва да дам и толкова. Всяка година е едно и също. Няма да спре да се върти света, нито детето ще го изключат от училище, ако не се явя на род.ср...

# 112
  • Мнения: 3 453
Рися,
и при нас не даваха телефони до миналата година, а девойката не искаше часовника, та си стиснахме ръцете на варианта телефон с копчета, който стои скрит в раницата и не се вади в училище. На него няма нищо, освен указател,  а и трябва, защото се прибираше сама.
Уви, от тази година са с телефони и си представям какъв хаос ще настане.😑
posh_,
и аз бих спестила, но ще отида, защото ще натискам за по-качествени помагала по БЕЛ и математика, че миналата хич не ги биваше.

# 113
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ние майки-то го купихме още преди първи клас, като резерва. Но и досега бяха забранени телефоните, и ние не сме се и опитвали. В края на краищата, винаги е бил под надзор (не че имаше ефект за някои неща, де).

Но тази година определено му трябва, и при това му трябва постоянно зареден.

А на родителски срещи винаги смятам да ходя. От една страна, да не изпусна важните неща - детето е малко блейка, може и да не разбере важността на някоя бележка, предупреждение. От друга страна, мога да натисна, че да изберат подходящото за него. Макар че част от родителите смятат, че печели този, който най-силно вика Simple Smile

# 114
  • Мнения: X
Нас, до сега не помня, някой да ни е питал за помагалата. Класната сама си ги избира или ръководството й ги избира (т.е казват й ти сега ще закупиш тия и тия помагала, щото от тая и тая фима/издателство са ни много яки авери).  Аз не ги харесвам много тия помагала, смятам ги и за ненужни.

# 115
  • Мнения: 1 495
Според мен телефони с копчета са добър вариант. За мен главният проблем са игрите и безконтролния достъп до Интернет. Гледането и споделянето на всякакви безумни клипчета.

# 116
  • Кърджали
  • Мнения: 10 291
При нас родителска среща още не е имало, след началото на учебната година ще е сигурно, или класната ще каже каквото има да казва на първия учебен ден.
Телефоните уж бяха забранени, но всички си ходиха с тях. Накрая позволих и на моето дете да ходи. Но телефона и е без звук през цялото време, вади се само в междучасието. За нея знам, че няма да сгафи, защото е много стриктна.
За помагала - никой не ни е питал, избират си се от училището. Аз после за вкъщи купувам каквото си реша.

Снощи заместник- директора е пуснал съобщение във фейсбук за инициатива вместо букети цветя всяко дете да занесе по една книжка, която да бъде за нещо като библиотека на класа. Хареса ми. Не вярвам дори и половината да се съобразят, но ние днес минахме и купихме една книжка - съвременна, надявам се и интересна.

# 117
  • пак там
  • Мнения: 2 885
О да! Да ви се похваля - имаме си и ремонтирана библиотека, голяма, не сбутаните в ъгъла на учителската стая три  етажерки! И сега разопаковат и подреждат книгите, за да могат децата да се възползват още от първия ден.

Аз имам безумна слабост към библиотеките, извинете Simple Smile

# 118
  • Мнения: 743
Моето момче го преместихме в друго училище. Днес ходихме за медицински преглед. Раздадоха ни учебниците. Облякохме ги, надписахме ги, остана само снимки да му направим за личната карта. Казаха ни бележници да не купуваме. Помолиха ни и букети да не купуваме за първия учебен ден. В цялото училище учителите се отказват от букетите в полза на едно болно детенце. Хубава инициатива. Направили са го и миналата година за друго детенце.

# 119
  • Мнения: 1 291
На родителска среща, ако трябва ходя с дете. И други деца има. Седят си на диванчето в дъното на стаята и подслушват. Simple Smile Обикновено стоя докъм средата на едната среща, после отивам на другата. И на мен ми е писнало от тях, но едната класна много обичам да си контактувам с нея.

Същата каза, че им събира телефоните и им ги дава само в голямото междучасие, защото иначе цяло междучасие са на телефона и щом почне часът се почва: "Ходи ми се до тоалетна..." Забравят физиологичните си нужди покрай тях.

Моите деца са с телефон с копчета от първи клас. Не им е особено нужен, но за наше удобство.

Общи условия

Активация на акаунт