Четвъртокласници 2019/2020г.

  • 36 545
  • 732
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 8 258
Последната година в която за давани задачи по силите на децата са съответният набор е 2015. След тази година има по задача, задача и половина която не е по силите на децата. Решил е три олимпиади. Повече от една задача не очаквам. Няма идея кой идиот е решил по този начин да стресират децата. Даже не са типове задачи за деца занимаващи се със състезателна математика. Това да разпишеш 10 варанта на 5 хвърляния на зарче и да получиш сбор 11 си е страшен пилотаж. Моя намира едно едно решение и е до там. Абе безумна история с две думи.

# 346
  • Мнения: 7 114
Хубавото на този кръг е, че на всички деца ще бъде еднакво трудно и ще се борят с едни и същи задачи. Поне нещо ще бъде честно. При връстниците на дъщеря аз очаквах много тежък общински кръг и опасенията ми се сбъднаха, но пък решаваха авторски задачи специално за тях.

# 347
  • Кърджали
  • Мнения: 10 280
Щерката и тя ще ходи на областния кръг на олимпиадата по математика. И тя забеляза, че задачите ѝ идват трудни, а не е като да няма опит. Решава вкъщи доколкото може (по принцип ходи на кръжок по математика към ОДК, но сега покрай грипните ваканции нямат и се оправя сама вкъщи). Но, както казах, има опит, ходи на състезания по математика и изкарва прилични резултати.
Ще видим какви ще ги свърши във вторник. Все повтарям, че колкото толкова.не е на живот и смърт

# 348
  • София
  • Мнения: 1 635
Александра, при вас във вторник ли е?

Моята щерка се справя прилично..., ако е сама. Като съм в същата стая се започва едно: "ела, помагай, не мога, не разбирам". Ужас.

# 349
  • Мнения: 8 082
За цялата страна и за всички възрадтови групи е в едно и също време. Изместиха за 05.02.

# 350
  • Мнения: 4 255
При нас оценката ще се включи в балообразуването за прием след 4 клас в някои училища и щем не щем ще ходим. Иначе задачите са интересни, но са трудни.

# 351
  • Кърджали
  • Мнения: 10 280
Забелязвам и аз, че явно поради засиления интерес към математиката и достата деца, които се явяват на състезания и олимпиади, задачите  със всяка година стават все по-трудни. На моменти имам чувството, че са направо невъзможни (ама аз и моята математика не сме критерий). И "Знам и мога" тази година Кати каза зче е било доста трудно.
Jillian, Кати няма как да се разсейва искайки помощ от мен , щото аз с математиката съм ужасно скарана. Казвала съм ѝ, че не разбирам как на някой може да му е интересна математиката 🙃. Тя се справя доста добре, винаги е сред първите 10 места в областта на разните състезания.
Сега чака да разбере дали се е класирала и на областния кръг на олимпиадата по астрономия (пуснаха я да се пробва със задачите за 5-6 клас.
Аз се опитвам все да я успокоявам, че дори и да ѝ е трудно, не бива да се притеснява, никой не е поставил нещата на живот и смърт. Съучениците ѝ също ѝ се радват на успехите, което ме изненадва приятно (тя се дразни когато ѝ казват че решава задачи така все едно закусва с калкулатори)
И за матурата в края на годината гледам да я успокоявам, че няма да е нищо страшно, че както и да се справи това няма да ѝ попречи.

Тук удължиха грипната ваканция с още една седмица. Чак на 10ти са на училище. Кати мрънка че ѝ било писнало вкъщи.

# 352
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Момичета, да сте срещали някъде сайт с допълнителни занимания по математика за 4 клас? Нямам предвид задачи с повишена трудност. По-скоро за затвърждаване.

Примерно имат тема в учебника и пет задачи. Обаче тези задачи не са му достатъчни, трябват ми още двайсет подобни.

Нещо такова.

Същото и по БЕЛ, ако може.

# 353
  • София
  • Мнения: 1 395
Аз по съвети тук съм взела сборниците на Евелина Динева. А сайт такъв е уча се, но е платен. При нас е спорен ефектът, тъй като седнат ли на лаптопите да направят няколко урока там, губят часове в айдебг и други тубъри...

# 354
  • Мнения: 1 601
Вземете някакъв сборник, какво налага да са на компютъра?

# 355
  • Кърджали
  • Мнения: 10 280
Имаше един сайт сборник.биз но гледам пише че достъпа до сайта е спрян. Имаше и още един сайт математика.бг (и двата на латиница,там също има задачи по класове. Ползват го в заниманията по математика в кръжока, за да упражняват училищния материал. За друго сега не се срщам

# 356
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Да, може и сборници. Приемам предложения.

Имаме акаунт в Уча.се, но там са малко упражненията.

# 357
  • Мнения: 5 898
Книга за ученика на Алашка на Архимед е много подходящо за целта. И задачите са разделени на 3 трудности.

# 358
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Благодаря, Фенси!

# 359
  • София
  • Мнения: 1 103
Някой знае ли колко е максималния резултат от "Знам и мога" и с колко се класират за следващия кръг? Нашите резултати излязоха, имаме похвала от госпожата, но реално не знам колко добри са резултатите сравнени с други и с максимума естествено.

Общи условия

Активация на акаунт