Четвъртокласници 2019/2020г.

  • 36 279
  • 732
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 4 019
Харесва ми идеята да се направи входно ниво без никаква подготовка, защото така може да се види какво трайно е останало в паметта. Но в началото на всяка година правят преговор в училище и след това са входните, които имат и оценки. Иначе вкъщи нищо не сме правили досега.

# 646
  • Мнения: 1 705
И ние така, не се готвим специално за нищо, не правим преговор, чете книги, решаваме по малко задачи, упражняваме английския с лесни текстчета за четене и това е...

# 647
  • Мнения: 8 171
В нашето училище входните нива се правеха в рамките на първите 3 дни.
За БЕЛ и Математика е ясно защото децата имаха домашни и по двете всяко лято.
По ЧиО и ЧиП миналият септември изгледа преговора в уча се.

Последна редакция: сб, 13 юни 2020, 20:57 от Hope for Two

# 648
  • София
  • Мнения: 1 395
Правим Голямата ваканция през септември. Тази година смятам стига толкова обаче...
След първи и втори клас много наваксвахме и се занимавахме почти ежедневно лятото. Беше болезнено, но се опитвам да мисля, че тези мъки са положили основите, благодарение на които сега имаме най-после възможност да почиваме почти цялата ваканция, и те, и аз... Щото ако не е така ще се гръмна за тия похабени нерви 🤣

# 649
  • Мнения: 5 812
В нашето училище входните нива се правеха в рамките на първите 3 дни.
За БЕЛ и Математика е ясно защото децата имаха домашни и по двете всяко лято.
По ЧиО и ЧиП миналият септември изгледа преговора в уча се.

При нас няма домашни изобщо по Бел и Мат. Има списък с книги и един учебник за попълване по английски.
Но за сметка на това входните и по трите основни предмета са направени в рамките на 2 дни от старта на учебната година. Хахахаха. После правят преговор максимум седмица и стартират с трета космическа в новия материал. Направо до края на септември е такава мъка, мъка. Simple Smile

# 650
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Класната на дъщеря ми винаги е давала домашни за ваканцията.
И тази година няма да пропусне.
Списък с книги и един тъничък сборник по математика.
Дъщеря ми обича да чете.Записала съм я в библиотеката.Сама си избира книгите
През лятото в часовете за почивка-14-16ч сме си вкъщи и тогава четем или решава задачи.

Но за входните нива не се е подготвяла специално.

# 651
  • Мнения: 1 705
Споделете, ако имате списъци за лятно четене.

# 652
  • Мнения: 2 867
Това дадоха на дъщеря ми.

Скрит текст:


# 653
  • София
  • Мнения: 1 395
Нашият "списък" са половината книги от гърба на учебника на Просвета. 2-3 книги и 2-3 приказки.

# 654
  • Мнения: 1 171
Литература за лятно четене след завършен четвърти клас
1. „Библия за деца”
2. „Старогръцки митове и легенди” от Н. Кун, изд. „Пан”
3. „Приказки” от Шарл Перо; Ханс Кристиан Андерсен
4. „Български народни приказки”, преразказани от: Николай Райнов, Ангел Каралийчев, Светослав Минков
 5. „Приказки колкото усмивка” от Джани Родари
6. „ Детски стихотворения за възрастни”, „Лулу”, поезия за деца и големи от Петя Кокудева, изд. „Жанет 45”
7. „Сърце” от Едмондо де Амичис
8. „Поредица от злополучия” – поредица книги от Лемъни Сникет, изд. „Егмонт”
9. „Пърси Джаксън и боговете на Олимп”, от Рик Риърдън, изд. „Егмонт”

# 655
  • София
  • Мнения: 5 270
"Сърце" е доста тежка книга по спомени, интересно как ще я оценят съвременните деца...

# 656
  • Мнения: 4 242
"Сърце" не беше ли задължителна за 4 клас? Имаше откъс в читанката.

# 657
  • София
  • Мнения: 19 143
"Сърце" е доста тежка книга по спомени, интересно как ще я оценят съвременните деца...
Ако въобще я оценят...А имат нужда точно от нещо такова, което да им набие, че всъщност са късметлии

# 658
  • Мнения: 2 767
Да разбирам ли, че всички сте приключили с учебните занятия?
Ние се влачим още....днес - изходния по ЧО, за утре имаме някакво стихотворение да напишем?!? Леко съм гневна

# 659
  • Мнения: 11 816
Да разбирам ли, че всички сте приключили с учебните занятия?
Ние се влачим още....днес - изходния по ЧО, за утре имаме някакво стихотворение да напишем?!? Леко съм гневна
Бих казала, че още в петък го даваха лежерно.. Днес въобще нямаха часове, само си говориха, госпожата им беше подготвила загадки, интересни факти.. Забавляваха се само!
Утре ще връщаме учебници, чипове и ще даваме попълнени декларации за ИУЧ 5. клас..

Със сина ми вече казахме - здравей, ваканция, здравей, 5.клас! Nature Sunny

Общи условия

Активация на акаунт