Камъни в жлъчката - тема 6

  • 29 350
  • 821
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 4 397
Ясно. Възстановяването след лапароскопията е много по-бързо и опасността от усложнения много по-малка. Би трябвало НЗОК да плаща нея, не отворената, ако трябва да се избира Wink

# 466
  • Мнения: 1 096
Ами до колко знам здравната каса плаща операцията. Избор на екип ми беше 900лв. ,а другото беше консумативи.

# 467
  • Мнения: 1 295
Кога?
На мен преди 4,5год ми беше 900лв.

Преди 7м. Но съм с допълнително здравно и ми възстановиха всичко.

# 468
  • Мнения: 3 358
НЗОК не плаща лапароскопска операция, явно само отворена .
Лапароскопската операция е по ЗК вече не помня по коя клинична пътека.

# 469
  • Мнения: 4 397
Сигурно глупав въпрос, но какво значи ''избор на екип''? Че си избирате кой хирург да ви оперира? Мен ме оперира този, който беше на смяна, когато беше моята операция. Има ли особена причина да искате конкретен екип? Питам съвсем сериозно, за мен тези практики са непознати. Избирам си зъболекар, не екип за операция.

# 470
  • Мнения: 1 096
Да, това означава. Искаш определен лекар да те оперира.

# 471
  • Мнения: 4 397
За държавни или частни болници става дума?

# 472
  • Мнения: 1 380
Токуда - 1 500 лева.

# 473
  • Sofia
  • Мнения: 26 660
Аз също си избрах хирурга в Софиямед,но фактурата беше само за консумативите.

# 474
  • София
  • Мнения: 6 334
И аз толкова, преди точно 7 години на днешния ден ме оперираха.

Отдавна не съм писала в тази тема, явно не са се променили цените за тази операция.
ЗК не поема консуматива (въпросните 'тръбички') при лапароскопската операция; някои болници ги ползват няколко пъти и затова на места я правят вече за 200-300лв. Преди време бях питала лекаря, каза, че т.к. са пластмасови не могат на много висока температура да се стерилизират... А в западните държави - за всеки пациент се ползват нови и всичко се поема от здравните осигуровки.

# 475
  • Мнения: 1 096
Пробвали ли сте свинско със зеле? Слагате ли дафинов лист?

# 476
  • Сливен
  • Мнения: 4 251
Искам да попитам,дали може да се щдат маслини.Както дали може и камби-направени във фурната със сол,захар,олио и оцет,и после консервирани в буркан.Да допълня-мина месец и половина от операцията.

# 477
  • Мнения: 404
И моята операция мина вчера. Беше ми много зле от упойката, гадене, повръщане, замайване, пълна програма. Разрезите наболяват, но е търпимо. Врата и гърба многи ме болят и корема ми издава странни звуци, като къркорене. Иначе ядох бял хляб с извара, варени картофи, пих чай. Имам и оризовки и сухари. Без дренаж съм, 4 разреза. Един единствен камък имах, но стигаше за много чести болки.

# 478
  • Мнения: 635
Аз от упойката също бях много зле, мисля че това беше най-неприятното от цялото преживяване. Всичко друго си изтърпях.
Аз съм почти на месец от операцията и да ви кажа опитах доста неща, без пържено естесвено и яйца ме е страх, но се чуствам добре и от нищо не съм имала болки.

# 479
  • Мнения: 4 397
Аз хапнах маслини няколко дни след операцията. Нищо не ми стана.

Общи условия

Активация на акаунт