Камъни в жлъчката - тема 6

  • 27 105
  • 821
  •   1
Отговори
# 525
  • Sofia
  • Мнения: 26 393
Нормално е.

# 526
  • Сливен
  • Мнения: 4 238
Нямам болки,но къде е бил разрезът ,стои малко по-твърдо...

# 527
  • Sofia
  • Мнения: 26 393
Нормално е,ще омекне след време.

# 528
  • Мнения: 625
Мен ме наболява точно като натисна над пъпа и усещам лек дискомфорт.
Дали трябва да ида на лекар или да изчакам, все пак е доста прясно.

# 529
  • Мнения: 1 293
Аз нямах, но доктора ми обясни, че там най - боли и има голямо значение как са те рязали.  Ще мине.

# 530
  • Мнения: 625
Благодаря за успокоението!

Аз нямах, но доктора ми обясни, че там най - боли и има голямо значение как са те рязали.  Ще мине.

# 531
  • Мнения: 402
И мен ме наболява, и ми е подуто още около пъпа. Утре стават 3 седмици от операцията. Но и детето започнах да вдигам по малко, тя е 9 кг, просто няма как вече, след 4 дена помощта ми си тръгва и трябва да се оправям. Дано всичко е ок...

# 532
  • София
  • Мнения: 8 131
Понеже скоро не бях пускала изследвания, да дам отчет. Почти четири години след операцията чернодробните ми изследвания са чудесни. Тоест, засега черният дроб се справя добре и без жлъчен мехур.

# 533
  • Сливен
  • Мнения: 4 238
Понеже скоро не бях пускала изследвания, да дам отчет. Почти четири години след операцията чернодробните ми изследвания са чудесни. Тоест, засега черният дроб се справя добре и без жлъчен мехур.
Чудесно.А има ли нещо,към което се ограничаваш и такова,което не ядеш въобще? Simple Smile

# 534
  • Мнения: 1 226
Аз също пуснах профилактични и ГГТ ми е до небесата, алат и асат в норми. Какво значи това някой знае ли?

# 535
  • Мнения: 8 810
От 12 години имам 1 доста големичък камък в жлъчката, поне тогава ги откриха. Не съм имала кризи, по-точно не знам какво точно представляват кризите. Наблюдават го.

Обаче....имам рядко заболяване- първичен холангит. Това е на практика цироза на жлъчните пътища и естествено, черния ми дроб е засегнат.Предупреждават ме да внимавам много, че може да стигна до операция, ако не спазвам диета. Е, спазвам.
Обаче се чудя дали все пак махането на жлъчката не е по-добрата опция.
Ако ми махнат жлъчката се боя, че имунната система ще атакува директно черния дроб и може да ми докара чернодробна цироза. Или може би черният дроб ще страда без жлъчка, а той  и без това, горкият хич го няма.
Направо не знам какво да правя. Ако настоявам, ще я махнат. Но рискът е за мен.....
Как се чувстват здравите след махане на жлъчка?
Всички чернодробни са ми в норма, но съм от 12 години на урзофалк и имуран-имуносупресор за имунната система.

Пп Елинор, ГГТ е много чувствителен показател.Имало е някакво възпаление вътре, което е отшумяло вече, но ГГТ стои високо. Ще падне по-късно, ако висичко вътре остане спокойно.

# 536
  • София
  • Мнения: 8 131
Понеже скоро не бях пускала изследвания, да дам отчет. Почти четири години след операцията чернодробните ми изследвания са чудесни. Тоест, засега черният дроб се справя добре и без жлъчен мехур.
Чудесно.А има ли нещо,към което се ограничаваш и такова,което не ядеш въобще? Simple Smile
Не бих казала, че се ограничавам от нещо конкретно, по-скоро внимавам с количествата и наблягам на протеини и зеленчуци, по-малко въглехидрати.

# 537
  • Мнения: 413
Мен ме наболява точно като натисна над пъпа и усещам лек дискомфорт.
Дали трябва да ида на лекар или да изчакам, все пак е доста прясно.

Нормално е, аз като обух дънки за първи път и рязко ги събух, че копчето ми идваше точно на пъпа и като седна се врязваше в него. Носи меки клинове и по-широки дрехи известно време, аз избягвам и чорапогащници, които също имат много тесен ластик и срязват през корема.
Минаха вече над 3 месеца от моята, нося си и дънки и тесни неща без проблем. Simple Smile

# 538
  • Мнения: 4 383
Мен ме наболява точно като натисна над пъпа и усещам лек дискомфорт.
Дали трябва да ида на лекар или да изчакам, все пак е доста прясно.

И при мен е същото. Точно над пъпа е едно твърдо под кожата и боли много като натисна, а и при някои движения. Предполагам там е рязано и шито и затова, но засега не се стресирам много. Хирургът обясни, че жлъчката ми е изкарана през пъпа и затова там най-много са рязали и правили Open Mouth То честно казано от всички разрези само пъпа и около него ме е боляло, нищо друго.

# 539
  • Мнения: 625
Много благодаря.  Това много ме успокоява, че има някой като мен. Надявам се и двете скоро да спре да ни боли 🙂

И при мен е същото. Точно над пъпа е едно твърдо под кожата и боли много като натисна, а и при някои движения. Предполагам там е рязано и шито и затова, но засега не се стресирам много. Хирургът обясни, че жлъчката ми е изкарана през пъпа и затова там най-много са рязали и правили Open Mouth То честно казано от всички разрези само пъпа и около него ме е боляло, нищо друго.
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт