Камъни в жлъчката - тема 6

  • 27 007
  • 821
  •   1
Отговори
# 555
  • Перник
  • Мнения: 35
Моя позната има камъни в новообразувани камъни в каналите, но тя след операцията не се е изследвала. Аз внимавам какво ям все още, въпреки че въведох доста неща. При мен стана от претоварване вчера. Имам ренде найсър дайсър и исках да нарежа кромид лук, моркови и чушка на него, за да направя.супа на малкия, но не искаха да се.режат и доста натисках върху него, и след тази манипулация вечерта ме заболя. Имам уговорка с хирурга в понеделник да се видим. Simple Smile

# 556
  • Мнения: 111
От два месеца вкъщи сме в ремонт ходя и на  работа с две деца съм всичко правя сама няма кой да ми помага. Възможно ли е да е от пренатоварване

# 557
  • Мнения: 402
Ох и от пренатовареане ли може да се получат болки след премахването на жлъчката, че и след толкова много време след операцията... и аз съм сама с детето, при мен минаха 4 седмици след операцията, имах леки наболявания. Но нямам избор и аз, няма кой да ми помага. Дано всичко е наред при всички ни.

# 558
  • Мнения: 111
И аз съм напълно сама и наистина е много трудно. Когато си почивам повече време което много рядко се случва не ме боли. Знам че трябва да се пазя да не вдигам и тежко но просто няма как колкото може се ограничавам но имам дете на 3 години което  си иска своето знаете как. Надявам се всички да смени добре  и да е нещо временно или да се дължи на  това променливо време

# 559
  • Перник
  • Мнения: 35
И аз сама гледам малкия, мъжа ми е на работа до 18ч. и ни е много сложно.

# 560
  • Мнения: 1 293
Didi, абсолютно възможно е тази болка да идва от проблемите с гърба.  Тъй като миналия месец бях защината и точно така ме болеше, но не е от жлъчката. След масаж и терапия се оправих. Simple Smile

# 561
  • Мнения: 107
След 6-тата седмица можеш да практикуваш всякакви спортове,така че едва ли е от претоварване.

# 562
  • Мнения: 624
Това за спорта може би е индивидуално.  На мен докторката ми каза 3 месеца да нямам  натоварване на коремни мускули,  при възможност дори до 6-тия. За да няма обездвижване каза да се разхождам много
След 6-тата седмица можеш да практикуваш всякакви спортове,така че едва ли е от претоварване.

# 563
  • Мнения: 111
Ivy23 днес бях при личния и то ви каза че най вероятно е от гърба. Изписа ми лекарства комбинирани с витамини надявам се да ми помогнат

# 564
  • Мнения: 8 803
Искам да попитам тук хора с реални проблеми, а не гастрото. Та, моята лекарка вика, че не бива да ям кисело зеле, защото имам камъни в жлъчката. Ядете ли? Имате ли проблеми от това? Аз се въздържам вече години, но мисля да отпусна края. Съвети?

# 565
  • Мнения: 1 293
Ако имате камъни не бива да ядете.
Simple Smile

# 566
  • Мнения: 111
Ако сте с камъни най много да  ви се раздразни жлъчката от киселото

# 567
  • Мнения: 8 803
Ако сте с камъни най много да  ви се раздразни жлъчката от киселото
Имам камъни, да. Не знам дали има опасност да отида на спешна операция, иначе бих рискувала поне по празниците, ако само се пораздразни от киселото.

# 568
  • Мнения: X
Никога не съм получавала кризи от храна. А кисело зеле обожавам и съм се скъсвала от ядене.

# 569
  • Мнения: 4
Нов съм в форума .След прочитане на темите за жлъчка почти 90% бях подготвен за операцията и след това.Днес за около1 час всичо мина засега успешно.в този час влизаше подготовката диалога м/у сестрите че за 1 месец и се напукали обувките дет са 50 лева другата пък каза че си взимаша по 10 лева и я държали година анестезиолога каза абе вие докат се оправите аз ще ида да изпуша една цигара.Маската с газа има няма 15-20 сек. И се събудих в стаята, за около 20 мин всичко ми се изясни болки никакви питам абе вие въобще оперирахте ли ме.За около 3 часа само лежане казаха след това ставай и ходи и аз тръгнах отивам при лекарите да питам как е преминало всичко .Те ми казват щом си прав и ходиш знаи всичко е добра .Няма дренаж и от там можеби е това леко състояние .дупките успях да видя че са 4.
   3 по 1 мм така ми казана и една по голяма до пъпа.Операцията беше в Стара Загора камъните били 3 като най големият 21мм .исках си ги не ми ги дадоха нямали такава практикаБолница "Тракия" - Парк  професор Юлиянов.Болницата е като хотел 5 звезди стаи за по двама с баня тоалетна кабеларка,храната е хубава работели с кетъринг ,чистене по стаите по 2 пъти на ден абе чистота и хигиена.И сега малко забавен момент , качват ме в коридора на операционната вглъбен в моите си мисли и страхове и ми се причува ,а това ли е пациента с РЕКТУМА не обръщам внимание ама мене всики ме гледат аааааа нееее аз съм за жлъчка.Ок Слагат ме пред самата операционна доктора казва хайде вкарвайте го човека с РЕКТУМА.Абе хора Аз съм за жлъчка бе ,а така ли ,е хубаво щом казваш жлъчка!лягам на масата слагат маски абокати аз почва да се замислям ката се събудя кое ли ще ме боли корема или задника.Със сетни сили им казва абе вие май се майтапите ама за по сигурно ви казам АЗ СЪМ ЗА ЖЛЪЧКА. Благодаря на професор Юлиянов и неговият екип.
Скрит текст:






Последна редакция: чт, 05 дек 2019, 14:52 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт