Камъни в жлъчката - тема 6

  • 29 293
  • 821
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 094
Не чакайте положнеието да се влоши до там, че да получавате криза и от 1 хапка храна всеки път. Това не е живот. Бях там, не искам и да си спомням с колко обезболяващи се нагълтах. Да махна жлъчката беше най-доброто ми решение. От есента до сега ме е болял корем само веднъж от едно варено яйце скоро след операцията.
Това за лимона и зехтина може да доведе до ужасни проблеми на някои. Обсъдих го с моя хирург. Мазното ще задвижи жлъчката и като нищо някой камък ще заседне на изхода. Няма да ви описвам болките и възможните усложнения, които ще ви доведат до спешна и животоспасяваща операция. По-добре планирана операция при спокойна жлъчка, отколкото спешна при възпалена с недай си Боже вътрешни разкъсвания от камъка, който не може да мине през тънките жлъчни пътища. Другото си е въртене на колелото на късмета, където някои от секторите са строго нежелателни да ви се паднат.
Една съседка с камъни в жлъчката ми разказа как е пила лимон и зехтин. Каза, че болката която получила била много по-силна от криза.
До сега не съм срещала човек, който да се е изчистил така. Вие имате ли такова познати?

# 646
  • Мнения: 321
Не чакайте положнеието да се влоши до там, че да получавате криза и от 1 хапка храна всеки път. Това не е живот. Бях там, не искам и да си спомням с колко обезболяващи се нагълтах. Да махна жлъчката беше най-доброто ми решение. От есента до сега ме е болял корем само веднъж от едно варено яйце скоро след операцията.
Това за лимона и зехтина може да доведе до ужасни проблеми на някои. Обсъдих го с моя хирург. Мазното ще задвижи жлъчката и като нищо някой камък ще заседне на изхода. Няма да ви описвам болките и възможните усложнения, които ще ви доведат до спешна и животоспасяваща операция. По-добре планирана операция при спокойна жлъчка, отколкото спешна при възпалена с недай си Боже вътрешни разкъсвания от камъка, който не може да мине през тънките жлъчни пътища. Другото си е въртене на колелото на късмета, където някои от секторите са строго нежелателни да ви се паднат.
Една съседка с камъни в жлъчката ми разказа как е пила лимон и зехтин. Каза, че болката която получила била много по-силна от криза.
До сега не съм срещала човек, който да се е изчистил така. Вие имате ли такова познати?
Точно това каза докторката че няма как да се махнат. нито лимони,мед,зехтин,билки и т.н. Хвалят един билкар в Чавдар. Пиеш билките и камъните ставали на желе. Според мен това не е възможно. Не съм пила такива неща,не мисля и да пия. За сега не мисля да я вада.Ако получавам тежки и чести кризи ок. Но като гледам хората с извадени също имат проблеми. Някой даже и по зле от преди това. Явно е до човек и организъм както и диетата. Забранени са кафе и шоколад. Ами при мен нищо подобно. Ям шоколад и пия кафе всеки ден  и ми няма нищо.

# 647
  • Sofia
  • Мнения: 26 624
Преди да ми я махнат получавах криза и от резен ябълка,беше кошмарно...Другият месец ще стане 5год без нея,нямам проблеми с никакви храни.От 2год съм на НВ ВМХ.

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 08:40 от Doli

# 648
  • Мнения: 1 295
Не знам кой с извадена има проблем. Колко хора сме в темата един оплакал се няма?! Има. Позната с 50г без жлъчка също един проблем не е казала, яде и пие всичко...

Лимона и зехтина мине не мине и въпросния потребил идва да обяснява как всички сме малоумни пък той знае, че лекарите го лъжат и така се лекува.

# 649
  • Мнения: 4 396
Всеки е свободен да избере дали да се самолекува със знахарски методи или да се оперира. Важното е да е информиран и да реши на база информация, не слухове и спекулации. След операцията ми дадоха повечето от камъните в едно бурканче. За пробата накиснах един от камъните в лимон и зехтин за няколко часа да видя ще омекне ли, какво ще стане. Нищо не стана. Същият твърд камък със заострени ръбове. Единственото, което се получи, беше че зехтинът стана съвсеееем леко мътен. Камъкът си остана цял и все така твърд.

# 650
  • Мнения: 175
Което ме навежда на едни спомени,вече позабравени.Аз пих цяло лято Цинарикс,ефект 0 но нямах много опции и ръгах.Трима гастрота ми го предписаха това и негов аналог.Докато се лутах къде да я правя тази операция бях пак при гастро.Разговора беше доста странен,ще ви предам само посланието.Та неговата идея беше"Защо при неработеща жлъчка изписват и пиеш лекарства,стимулиращи отделянето на жлъчен сок?"Не разбрах добре въпроса,понеже не носех опаковка да прочета какво стимулира точно цинарикса и каква е идеята,но и въпросът беше риторичен.Дотук добре,той ми изписа некви чайове за корем + еспумизан и някакъв антибиотик,както заместител на нош-па.
 Обаче непосредствено преди операцията,хирурзите ме заведоха при тяхното гастро.Бях 10тина дни без кризи и мислех,че всичко е наред.Обаче новото гастро ме пита "Тази жлъчка защо не е лекувана?"Обяснявам кво пия и тя вика-това са лекарства за стомах-гастрит,язва,не за жлъчка"...а сега де?

 Колкото до лимона-идеята на киселото е да предизвика свиване на жлъчката и изливане на сока в нея.Зехтина уж помага за отпускането на гладката мускулатура .Идеята на това "лекарство" не е да разтваря камъни,а да ги изхвърлиш,ако са малки примерно.НО ТОВА Е МНОГО ОПАСНО И НЕ БИ ТРЯБВАЛО НЯКОЙ ДА ГО СПОМЕНАВА ТУК!!!Аз съм пробвал подобен метод но с билки от реномиранаприродна аптека и се влоших...Днес благодаря,че камъните не са влезли в жлъчните канали,че не са стигнали до общия канал и т.н. но все пак мръднаха и ме влошиха неимоверно до там,че правих кризи от всичко -всяка нощ ил през нощ,та ядях само круши и локумени вафли,и свалих 25кг.
 Затова при холицистит диетите освен пържено и мазно изключват киселото!!! Силно НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ използването на народна медецина,последствията може да са живото застрашаващи!!! Тия снимки по нета с изхвърлени камъни от лимони и други билки НЯМАТ НИЩО ОБЩО С ДЕЙСТВИТЕЛНОСТА!!!Особено с такива фантастични размери...

# 651
  • Мнения: 23 359
Не знам кой с извадена има проблем. Колко хора сме в темата един оплакал се няма?! Има. Позната с 50г без жлъчка също един проблем не е казала, яде и пие всичко...

Лимона и зехтина мине не мине и въпросния потребил идва да обяснява как всички сме малоумни пък той знае, че лекарите го лъжат и така се лекува.
Аз познавам..Човек, който получи хронична диария.На друг са се появили камъни в жлъчните пътища.Рядко, но съществуват влошавания след премахването на органа.
Аз затова отложих моята операция, досега жлъчката проблеми не ми е правила някакви сериозни.Ще я следя
често пък да видим.

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 13:41 от ДХ3

# 652
  • Мнения: 3 353
А кой каза, че не може кафе и шоколад? Кафе пих на втората седмица след операцията (а аз го пия чисто и силно, че и на гладно), а шоколад ядох на 28 ден. Толкова успях да преживея без тях.

# 653
  • Мнения: 321
Не знам кой с извадена има проблем. Колко хора сме в темата един оплакал се няма?! Има. Позната с 50г без жлъчка също един проблем не е казала, яде и пие всичко...

Лимона и зехтина мине не мине и въпросния потребил идва да обяснява как всички сме малоумни пък той знае, че лекарите го лъжат и така се лекува.
Вие ако не познавате аз пък познавам. На моят баща пък му я извадиха без да има проблем. От оправни доктори в уж оправна болница. Така че незнам на какво и на кой да вярваш.

# 654
  • Мнения: 2 485
Всеки е свободен да избере дали да се самолекува със знахарски методи или да се оперира. Важното е да е информиран и да реши на база информация, не слухове и спекулации. След операцията ми дадоха повечето от камъните в едно бурканче. За пробата накиснах един от камъните в лимон и зехтин за няколко часа да видя ще омекне ли, какво ще стане. Нищо не стана. Същият твърд камък със заострени ръбове. Единственото, което се получи, беше че зехтинът стана съвсеееем леко мътен. Камъкът си остана цял и все така твърд.

Няколко часа са нищо!

Защо не пробвате поне 2-3месеца или 5-6 месеца?

Но има и друго......Дали лимоновият сок ще бъде свеж за толкова време? Аз всеки ден го пия свеж от пресен лимон. И както обясних, нямам кризи, дори и необходимостта от ровахол отпадна. Патладжан и шоколад консумирам и те не създават проблеми. Пържено доста рядко. Преди НГ веднъж пържени картофи със зехтин и жлъчката ми изобщо не се обади! А преди лимона и зехтина след пържено се обаждаше......Ако пърженото е със слънчогледово масло, тогава се обаждаше още по-силно......

Тази рецепта ми я каза лекарка, която не е заинтересована от такива операции. Не е от билкари......Възможно е да има и билки, които да разтварят камъните, но аз не зная такива. И за тахана ми каза пак тя, но той ми е по-неприятен. Вече дискутирахме, че медицината е в дълг към пациентите,  защото не е разработила ефикасни лекарства, които да ги разтварят, а повече от 100г. жлъчката се маха! Същото се отнася и до сливиците, и до апендисита......Сега дори и за катарактата спряха сполучливите капки Квинакс! Алкон ги произвеждаше, но пак те произвеждат и изкуствените лещи, които струват хиляди!
Поради тази причина преминахме на медени капки, защото те помагат за борбата с катарактата. Но защо трябваше да стигаме до тях? Те малко лютят. И дали ще се окажат толкова ефикасни не се знае.  Квинакс беше за предпочитане.

Моите камъни никак не бяха малки. Единият 16мм след лимона и зехтина намаля на 14мм и зад него се видя и друг 8мм. Скоро ще разберем дали са намалили още размерите си. Но е безспорен факт, че след лимона и зехтина не усещах болка от датчика върху моята жлъчка, както преди, освен че размерът на големият камък е намалял. Ако тези камъни се превръщат в мека маса, тогава за какви остри ръбове и задръстване говорим?

Тук възниква въпроса съседката, която е получила силни болки от лимон и зехтин по колко е пила? Аз пия по една чаена лъжичка от двете. Повече не. Понякога седмици наред прекъсвам.

Тази поредица от теми за жлъчката е 99% свързана с операциите и това предизвика учудване в мен. Резонно е да се обсъжда опит в консервативното лечение. Винаги и за всичко то е за предпочитане пред оперативното. Но за онези, които правят операциите май не е.......

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 15:38 от vl

# 655
  • София
  • Мнения: 8 131
Не чакайте положнеието да се влоши до там, че да получавате криза и от 1 хапка храна всеки път. Това не е живот. Бях там, не искам и да си спомням с колко обезболяващи се нагълтах. Да махна жлъчката беше най-доброто ми решение. От есента до сега ме е болял корем само веднъж от едно варено яйце скоро след операцията.
Това за лимона и зехтина може да доведе до ужасни проблеми на някои. Обсъдих го с моя хирург. Мазното ще задвижи жлъчката и като нищо някой камък ще заседне на изхода. Няма да ви описвам болките и възможните усложнения, които ще ви доведат до спешна и животоспасяваща операция. По-добре планирана операция при спокойна жлъчка, отколкото спешна при възпалена с недай си Боже вътрешни разкъсвания от камъка, който не може да мине през тънките жлъчни пътища. Другото си е въртене на колелото на късмета, където някои от секторите са строго нежелателни да ви се паднат.
Една съседка с камъни в жлъчката ми разказа как е пила лимон и зехтин. Каза, че болката която получила била много по-силна от криза.
До сега не съм срещала човек, който да се е изчистил така. Вие имате ли такова познати?
Точно това каза докторката че няма как да се махнат. нито лимони,мед,зехтин,билки и т.н. Хвалят един билкар в Чавдар. Пиеш билките и камъните ставали на желе. Според мен това не е възможно. Не съм пила такива неща,не мисля и да пия. За сега не мисля да я вада.Ако получавам тежки и чести кризи ок. Но като гледам хората с извадени също имат проблеми. Някой даже и по зле от преди това. Явно е до човек и организъм както и диетата. Забранени са кафе и шоколад. Ами при мен нищо подобно. Ям шоколад и пия кафе всеки ден  и ми няма нищо.
Кои са тези хора, които след вадене продължават да имат проблеми, че даже са и по-зле??
Камъните в жлъчните канали могат да се получат и при налична жлъчка...

# 656
  • Мнения: 23 359
Чичо Боре, познаваш ли го? ...?!?!
Четох достатъчно и то медицински статии за проява на симптоматика, свързана в липсата на жлъчка.
В моя случай тя не прави никакви проблеми и бе открита съвсем случайно.
Предпочетох да я наблюдавам и да си живея спокойно,както досега, отколкото да изтегля късата клечка с доживотна хронична диария!

# 657
  • Мнения: 4 396
Vl, наистина ти пожелавам никога да не доживееш криза с твоето самолекуване. Но това, което препоръчваш и може би работи за теб в момента, защото изваждаш късмет, може да вкара в гроба много други. Затова призовавам хората да са по-умерени в препоръките на чудотворните лекове. Виж на lezekil поста малко по-горе на същата страница. Аз имах три жестоки кризи, където камък беше тръгнал по пътищата и болката беше многократно по-силна от родилните болки. Радвам се, че излязоха без да разкъсат нещо вътрешно, но докато траеше кризата бях със силно влошени чернодробни показатели, силно завишени стойности на CRP и бях в болница. Три пъти. Стига ми за цял живот. Ако бяха от по-големите камъни тези, които тръгнаха по жлъчните канали, можеше и да ме няма вече. Това е руска рулетка да стоиш и да чакаш ще стане ли криза, няма ли да стане. Ще се разкъса ли нещо, няма ли. Ще ме оперират ли по спешност, няма ли.

# 658
  • Мнения: 2 485
Не е самолечение. Вече обясних. Не вярвам и да е руска рулетка. Резултатите са налице.  Дори моята лична не се изказа против това лечение. А може би според теб трябва да възрази? Но не възразява.....Дали е късмет не  зная..... Даже след поредната ехография пак ще пиша. Някои живо се интересуват от нейния резултат.

CRP, ALAT, ASAT  и GGTP са идеални при мен.

# 659
  • Мнения: 4 396
Vl, чернодробните ти показатели ще се влошат много, ако някой камък тръгне и запуши жлъчен канал, докато не се отпуши канала. Билирубин, всичко се влошава. Написах, три пъти го преживях и трите пъти извадих късмет, че камъка премина без да нанесе поражения. ЯМР ми правиха да го търсят къде е, абе голяма драма беше. Пак да напиша - пожелавам ти все така да имаш късмет. Добре, препоръчано ти е, не е самолечение. Според мен човек трябва да е наясно с рисковете, които този метод крие. А те са много сериозни. Затова казвам руска рулетка. След моите кризи за мен имаше само едно решение - операция. Някои хора цял живот живеят без да знаят, че имат камъни. На мен ми ги откриха случайно при рутинен преглед за нещо друго. Казаха, че вероятно са се появили по време на бременностите. С две деца на по 20 години - явно доста години съм живяла без кризи и без да ми правят проблем. Но ето, появиха се проблемите и то какви.

Общи условия

Активация на акаунт