Камъни в жлъчката - тема 6

  • 29 099
  • 821
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 8 131
Чичо Боре, познаваш ли го? ...?!?!
Четох достатъчно и то медицински статии за проява на симптоматика, свързана в липсата на жлъчка.
В моя случай тя не прави никакви проблеми и бе открита съвсем случайно.
Предпочетох да я наблюдавам и да си живея спокойно,както досега, отколкото да изтегля късата клечка с доживотна хронична диария!
Много оригинално...
Чудя се някои хора като пишат мислят ли или им е трудно...
Никой не те кара да си махаш жлъчката, ама "един човек каза" е много сигурен аргумент. Една жена от входа умря от спукан жлъчен мехур...Хм, май хроничната диария е по-яка, а?? Ако схващаш какво искам да кажа изобщо...Ако не, питай чичо Боре.

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 11:55 от Veseto*

# 661
  • Мнения: 173
Някой има ли проблем след операция?Не е толкова важно,повечето нямат.Аз например от доста време имам подпиране от към дроба,понякога някакви болки,но не мога да ги сравня с кризите,които правех.Явно е,че сам съм си виновен,понеже ям само забранени неща и качих,като свиня,но това не искам да го обсъждам.
 Колкото тия простотии с лимона....нали ви е ясно,че няма как да стигне в жлъчката този лимон?Попадайки в стомаха и червата,той отключва отделянето на хормон мисля беше,който пък стимулира отделянето на жлъчен сток от черния дроб.Както вече обясних,ефекта на киселото е да вкара жлъчката в ПЕРИСТАЛТИКА за да се излее.Толкова време чета и пиша в тази тема,но никога не съм си позволил да напиша тези бабини рецепти,защото са опасни за всички,които поради някаква необходимост четат тази тема.Лимонът може да се замени с чист,натурален ябълков оцет,който дори е по-полезен.Аз навремето се запасих с такъв,с идеята да пробвам всичко преди ножа и се радвам,че не посмях.Има още по-ефикасни методи/според народното поверие/,включващи бял тамян и т.н. но да повторя-СИЛНО НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ!Лимон или оцет е добре си мисля,като профилактика на здрав организъм,но не и при болен.Колко е краен вариянт операцията е въпрос на гледна точка и математика,просто рисковете при самолечение са огромни.Виждате как на здрави сърца слагат стендове,кво да говорим за болна жлъчка трябва ли да се маха...ами според проблема,който прави е отговора.

# 662
  • Мнения: 23 122
Чичо Боре, познаваш ли го? ...?!?!
Четох достатъчно и то медицински статии за проява на симптоматика, свързана в липсата на жлъчка.
В моя случай тя не прави никакви проблеми и бе открита съвсем случайно.
Предпочетох да я наблюдавам и да си живея спокойно,както досега, отколкото да изтегля късата клечка с доживотна хронична диария!
Много оригинално...
Чудя се някои хора като пишат мисля ли или им е трудно...
Никой не те кара да си махаш жлъчката, ама "един човек каза" е много сигурен аргумент. Една жена от входа умря от спукан жлъчен мехур...Хм, май хроничната диария е по-яка, а?? Ако схващаш какво искам да кажа изобщо...Ако не, питай чичо Боре.
Явно ти мислиш,че си оригинална, нали пита кои са тези хора?Какъв отговор очакваш?!
Прочети статистика какви са вторичните проблеми след операция и при какъв процент от хората.
Никой не казва, че да се живее с болна жлъчка е ок.Почти сигурно е, че в някакъв момент трябва да се махне.
Това, че ти нямаш
проблеми след операция не значи, че всички са така .Около мен има доста хора, ооерирали се, като някои от тях определено имат проблеми с храносмилането и стомашно-чревния тракт след .
Въпросът е лекар да прецени какво трябва да се направи.При мен ксзаха, че не съм за спешна операция, затова ще я наблюдавам и ще я махна ,когато се налага.

# 663
  • Мнения: 1 093
След операцията ходех по 3пъти на тоалетна, имах и слуз. Нямах диария, но имах бактерия, която се появи в следствие на 3антибиотика, които трябваше да пия. С омни биотик се оправих
Доколкото знам, наличието на диария показва наличие на бактерия. Затова споделям, защото не се изследва. В един форум ме посъветваха да изследвам клостридиум дефициле, оказа се тази наистина.

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 13:32 от Dessi*

# 664
  • Мнения: 4 391
Не, след като болките от операцията изчезнаха, не съм имала проблеми. Един път ме боля корема след едно варено яйце, както написах наскоро, и това беше. Но това го отдавам на скорошната операция.

# 665
  • Мнения: 626
Привет,
от моята операция минаха три месеца и малко. Опитвала съм вече всичко без люто (но аз попринцип не ям) от нищо не съм усетила дискомфорт или тежест. Всичко е много индивидуално, но предвид че ако жлъчката ти е болна какви последствия може да има и от това как от "добре съм" може да се озовеш в болница, трябва да се внимава много.
Все пак всеки сам преценя ще вземе ли мерки веднага или ще изчака докато стане неизбежно Simple Smile

# 666
  • Мнения: X
Аз се посъветвах с 2-ма гастроентеролози и един хирург (не в Бг, подчертавам, защото никой от 3-мата нямаше фин. интерес) и всички бяха на мнение, че най-добре е да се премахне жлъчката, докато е в спокойно състояние. Да не чакам кризи и възпаления, че е по-лошо и по-трудно. Тя, така или иначе, не си върши работата пълноценно.

# 667
  • Мнения: 626
Аз също се съветвах с двама гастроентеролози, които не са хирурзи, за да знам, че нямат финансова изгода от моята операция и мен ме посъветваха това.


Аз се посъветвах с 2-ма гастроентеролози и един хирург (не в Бг, подчертавам, защото никой от 3-мата нямаше фин. интерес) и всички бяха на мнение, че най-добре е да се премахне жлъчката, докато е в спокойно състояние. Да не чакам кризи и възпаления, че е по-лошо и по-трудно. Тя, така или иначе, не си върши работата пълноценно.

# 668
  • Мнения: 107
А аз, за по сигурно, с три гастрота Simple Smile И с приятел хирург,който ме посъветва, да си трая докато жлъчката започне да ме инвалидизира! И като започна със всекидневните си напомняния за себе си, отидох при хирург който също бе с извадена жлъчка, който просто ми каза кога? А аз го питах какво кога, a той кога си свободен за операция и така вече 8м без жлъчка! Живота продължава!

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 11:00 от dimi76

# 669
  • Мнения: 49
Да наистина и аз говорих с 2 гастро и ендокриноложката ми и 3-Мата бяха на мнение че не съм още за операция , щом не ми правят проблем да си държа още , относно махането и двата хирурга са на мнение да я махам , мен друго ме притеснява , че чух за постоянното разстройство , една жена тук в форума беше писала че ако не се е хранила и има по голям интервал между храненията направо пяна изхождала , да ясно ми е че е до организъм , и другото което ми каза една лекарка , през 5 години колоноскопия , когато си без жлъчка .... нали всичко се случва вече в червата жлъчен   сок тече постоянно .... изобщо колкото повече питам и разпитвам нови и нови неща излизат

# 670
  • Мнения: 1 093
Аз трябваше да отида на 6м след операцияга на ехограф, за да се видят жлъпноте пътища, но не успях. Започвам да се филмирам на моменти. Няколко пъти  имам лек дискомфорт в дясното рамо, точно както ме болеше и при кризата. При мен има и друг фактор, постоянно вдигам  и нося бебето, което е 10кг вече.
Каква е болката при проблеми с пътищата?

# 671
  • Мнения: 4 391

Каква е болката при проблеми с пътищата?

Парализираща. Спираща дъха. Всяко движение причинява неимоверни болки, дори дишането. Цялото туловище (без ръцете и краката) боли невероятно. Повръща ти се от болката и дори можеш да изгубиш съзнание. Това е, когато камък тръгне по каналите и заседне.

# 672
  • Мнения: 1 093
Мерси за отговора, явно килограмите на бебето са при мен.

# 673
  • Мнения: 8
А някой може ли да препоръча хирург и болница в Пловдив. Ориентирала съм се към Кацаров в Медлайн. Мислех да ходя в Пълмед, но като видях че имат една камара анестезиолози завършили през 2018 се отказах. След предишната ми операция като направих спешен случай точно анестезиолога ме закрепи и трябваше много бързо да реагира.

# 674
  • Мнения: 2 482
Аз трябваше да отида на 6м след операцияга на ехограф, за да се видят жлъпноте пътища, но не успях. Започвам да се филмирам на моменти. Няколко пъти  имам лек дискомфорт в дясното рамо, точно както ме болеше и при кризата. При мен има и друг фактор, постоянно вдигам  и нося бебето, което е 10кг вече.
Каква е болката при проблеми с пътищата?

Вероятно рамото ти е отделен проблем. Направи му рентгенова снимка, иди с нея при ревматолог.

Или поне го мажи с волтарен или дийп релийф например.

Общи условия

Активация на акаунт